طلب ۴ میلیاردی داروخانه بیماران هموفیلی/ادعای بیمه سلامت کذب است

طلب ۴ میلیاردی داروخانه بیماران هموفیلی/ادعای بیمه سلامت کذب است

سخنگوی کانون هموفیلی ایران در واکنش به اظهارات مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در خصوص پرداخت مطالبات مراکز درمانی، توضیحاتی ارائه داد.

جمعه 4 مرداد 1398 ساعت 3:40

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

احمد قویدل، در پاسخ به اظهارات مدیر عامل سازمان بیمه سلامت مبنی بر پرداخت مطالبات مراکز درمانی و داروخانه‌ها، به خبرنگار مهر، گفت: گزارشی که منتشر شده حداقل شامل داروخانه مرکز درمان جامع هموفیلی ایران نیست. اینکه آیا گزارش صحیحی درباره مراکز دانشگاهی است، باید منتظر نظر مسئولین دانشگاه‌ها ماند.

وی افزود: اینکه بیمه سلامت ماه‌های زمستان را جا بگذارد و پرداخت نکند و پرداخت‌های بهار را رسانه‌ای کند، از انصاف به دور است. مطالبات داروخانه مرکز درمان جامع هموفیلی ایران و تمامی بخش‌های مختلف درمانگاه برای ماه‌های آذر، دی، بهمن و اسفند ۱۳۹۷ تا کنون پرداخت نشده است که نزدیک به ۴ میلیارد تومان است.

قویدل ادامه داد: بیمه سلامت در کمال شگفتی مطالبات فروردین ۹۸ را پرداخت نموده است، بسیار مشتاقیم توضیحات مدیر عامل بیمه سلامت درباره این شیوه پرداخت را بدانیم.

وی افزود: یک داروخانه کوچک ۴ ماه از سال گذشته مطالبه دارد و در سال جاری نیز مطالبات اردیبهشت و خرداد پرداخت نشده است. با توجه به اینکه همین حدود مطالبات را این داروخانه از سازمان تأمین اجتماعی دارد.

قویدل با عنوان این مطلب که افق ارتباط و تعامل با شرکت‌های پخش دارو بسیار تیره است، گفت: بدون تردید مسئولیت هر نوع دوری جستن شرکت‌های پخش دارو از تحویل دارو، متوجه سازمان‌های بیمه گر است.

وی افزود: بسیار امیدوار بودیم مدیر عامل بیمه سلامت چگونگی هزینه شدن ۵۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی را که قرار بود به حل مشکل تأمین دارو اختصاص دهد را به افکار عمومی گزارش می‌داد. ما اظهار امیدواری می‌کنیم دستگاه‌های نظارتی این گزارش‌ها را به مردم اطلاع رسانی نمایند.

وی در پایان گفت: مقرر بود ردیف‌های پرداخت‌های سازمان‌های بیمه گر بابت دارو در دانشگاه‌های علوم پزشکی نشاندار گردد تا از هزینه شدن این وجوه در حوزه‌های دیگر جلوگیری گردیده و امکان نظارت دیوان محاسبات بر چرخه تأمین وجوه دارو میسر گردد. ضرورت دارد مسئولین وزارت بهداشت از چگونگی اجرای این تصمیم گزارش‌های شفافی به مردم و رسانه‌ها ارائه نمایند.

کد خبر 4675853
حبیب احسنی پور

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

تامین نقدینگی ۳۰ تعاونی دچار مشکل در لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تامین نقدینگی ۳۰ تعاونی دچار مشکلات مالی در این استان خبر داد.

 • 1

امکان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت/ رشد ۱۴۰ درصدی بورس

وزیر اقتصاد با اشاره به رشد ۱۴۰ درصدری بورس در یک سال گذشته گفت:ثبت نام جاماندگان سهام عدالت، پس از تصویب لایحه مربوطه در مجلس امکانپذیر خواهد بود.

 • 3
 • 3

سطح حمایتی دلار شکست

دنیای اقتصاد : ...

 • 3

عملیات بازار باز ابزار تأمین کسری بودجه از طریق پایه پولی

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد: با توجه به کسری بودجه دولت، عملیات بازار باز در عمل می تواند تبدیل به ابزاری برای تأمین کسری بودجه از طریق پایه پولی شود.

 • 8

اقتصاد جهان نیازمند جایگزینی برای دلار است

رییس بانک مرکزی انگلیس، گفت: یک ارز دیجیتال که گروهی از کشورها پشتوانه آن باشند برای رقابت با دلار لازم است، زیرا دلار به قدری غالب شده که به مانعی برای رشد اقتصادی بیشتر جهان تبدیل شده است.

 • 8

رتبه نخست بانک صنعت ومعدن درتسهیلات طرح رونق تولید خراسان رضوی

سرپرست بانک صنعت ومعدن در استان خراسان رضوی اظهار داشت:این بانک درراستای ایفای مسئولیت تخصصی خود مطابق باسیاستهای دولت تدبیر و امید درپرداخت تسهیلات طرح رونق تولید جایگاه نخست رادر بین بانکها کسب کرد.

 • 7

مجله بانک ملی ایران به شماره ۲۶۴ رسید

دویست و شصت و چهارمین شماره مجله بانک ملی ایران با پرونده ویژه ای با عنوان «نگاهی به ۹ دهه عملکرد بانک کارگشایی» منتشر شد.

 • 9

دلار به ۱۱۵۰۰ تومان رسید

قیمت فروش هر دلار آمریکا(اسکناس) امروز در صرافی‌های بانکی به۱۱۵۰۰ تومان رسید. در این ویدئو شما قیمت ارز و سکه را در تاریخ ۳ شهریور ۱۳۹۸ مشاهده می‌کنید.

 • 9

تولید داخلی داروی زجر تنفسی نوزادان رونمایی شد

یک داروی ریوی نوزادان با حضور رییس سازمان غذا و دارو و معاون علمی و فناوری رییس جمهور رونمایی شد.

 • 7

افت قابل تامل میزان صادرات کالا از خراسان شمالی به ‌ترکمنستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از افت قابل تامل میزان صادرات کالا از خراسان شمالی به ترکمنستان خبر داد.

 • 9

سرقت بانک با ایجاد شکاف در دیوار

سارقان با ایجاد شکاف در دیوار بانک در شهر فومن 617 میلیون ریال سرقت کردند.

 • 7

دستورالعمل «انضباطی، مصادیق دستکاری و پذیرش» بزودی تصویب می‌شود

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس گفت: سه دستورالعمل انضباطی، مصادیق دستکاری و پذیرش تدوین شده که از اهمیت زیادی به لحاظ بنیادین برخوردار هستند و بزودی به تصویب می‌رسند.

 • 10

افراد فاقد پوشش بیمه‌ درمانی، به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس آیین نامه ارزیابی وسع و بیمه اجباری سلامت، هرکس که فاقد پوشش بیمه‌ای است مکلف شده ظرف مدت ۶ ماه مراجعه کرده و خود را بیمه کند. این افراد باید برای بیمه شدن به سایت سازمان بیمه سلامت یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

 • 9

نابسامانی اقتصاد ما ناشی از سوء مدیریت‌هاست

مدیر دفتر پژوهش‌های اقتصاد و توسعه اتاق خراسان رضوی گفت: تحریم ها عامل اصلی نابسامانی اقتصاد ما نیست و چالش امروز ما در واقع ناشی از سوءمدیریت هاست.

 • 6

سکه طرح جدید امروز سوم شهریورماه ۴ میلیون و ۱۴۰ هزارتومان شد

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات بازار آزاد تهران، امروز یکشنبه ۳ شهریورماه ۹۸ به ۴ میلیون و ۱۴۰ هزارتومان رسید.

 • 6

ریسک‌های عملیات بازار باز برای بانک مرکزی

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کردعدم دقت در راه اندازی عملیات بازار باز و عدم رعایت اقتضائات مربوطه، می تواند به راحتی باعث سرریز شدن بخش مهمی از مشکلات دولت و بانکها به ترازنامه بانک مرکزی شود.

 • 7