شرکت بیمه توسعه ورشکسته نیست

مسئول صدور بیمه توسعه استان اصفهان با بیان اینکه هیچ شرکت بیمه ورشکست نمی‌شود، گفت :

بیمه توسعه

در حال حاضر مشکلاتی که در زمینه پرداخت بدهی‌ها برای شرکت به وجود آمده سبب شده تا شرکت بیمه توسعه نتواند صدور حق بیمه جدیدی انجام بدهد.

دوشنبه 30 تیر 1393 ساعت 11:28

به گزارش بینا ، مهدی سپهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران ، در ارتباط با شایعاتی مبنی بر ورشکست شدن بیمه توسعه اظهار کرد: در حال حاضر مشکلاتی در خصوص پرداخت بدهی‌های مربوط به خسارات و دیات داریم که به همین دلیل در حال حاضر صدور بیمه انجام نمی‌شود.

وی افزود: زمانی که شرکتی به مردم بدهکار باشد، نمی‌تواند حق بیمه جدیدی صادر کنند و به همراه آن نیز صحبت‌هایی مبنی بر ورشکستگی شرکت گفته می‌شود، اما با توجه به اینکه بیمه مرکزی پشتیبان شرکت‌های بیمه است، هیچ شرکت بیمه‌ای در هیچ زمانی ورشکست نمی‌شود.

مسئول صدور بیمه توسعه استان اصفهان با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون صدور بیمه انجام نمی‌شود، تصریح کرد: هر زمانی که بدهی‌های مربوط به خسارات و دیات که اغلب مبالغ بالایی است، پرداخت شود صدور بیمه دوباره انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این مشکل در نمایندگی‌های تمام استان‌ها وجود دارد، اضافه کرد: زمانی که شرکت بیمه حق بیمه دریافت می‌کند، در قبال آن نیز باید خدماتی را به بیمه‌شدگان پرداخت کند و زمانی که بیمه نتواند این خدمات را پرداخت کند، این مبالغ زیاد شده و با افزایش هر ساله 25 درصدی آنها سبب می‌شود پرداخت آن توسط شرکت بیمه‌کننده سخت‌تر شود.

سپهری تاکید کرد: با توجه به اینکه هر شرکت بیمه‌ای سرمایه‌ای به عنوان پشتوانه نزد بانک مرکزی دارد، هیچ‌ شرکتی ورشکست نمی‌شود و این سبب شده زمانی که مشکلات مالی برای شرکت ایجاد می‌شود بیمه مرکزی نیز در قبال آن مسئول باشد.


وی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر بیمه مرکزی از مسئولیت خود سرباز می‌زند، ادامه داد:

مشکلات مالی مربوط به شرکت بیمه توسعه تنها مربوط به اصفهان و یا چند استان دیگر نیست، بلکه موضوع کلان است و در تهران نیز این مشکل وجود دارد. مسئول صدور بیمه توسعه استان اصفهان گفت:

رفع این مشکل نیز تابع حمایت بانک مرکزی و صاحبان سهام شرکت بیمه توسعه است. در حال حاضر شرکت بیمه توسعه چندین برابر بدهی‌های خود سرمایه دارد، اما در غالب ملک و ساختمان است که تبدیل آن به پول نقد زمان‌بر بوده و اشخاص خاص خود را می‌خواهد و این سبب شده پرداخت بدهی‌ها با مشکل روبه‌رو شود، اما با این وجود بیمه توسعه بیشترین فروش را در سال گذشته داشته است.

نظرات

امیررضا

6 سال و 4 ماه و 15 روز پیش

آقای امین انقدر مقرضانه به بیمه توسعه نگاه نکنید لطفا"

ناشناس

6 سال و 4 ماه و 14 روز پیش

شرکت بیمه در پیتی

ناشناس

6 سال و 4 ماه و 11 روز پیش

راست میگه ورشکسته نیست فقط بدهیش زیاده!!!!

ناشناس

6 سال و 4 ماه و 10 روز پیش

آخه کسای که بیمه کردن گناهشون چیه تو این مملکت نباید کسی پاسخ گو باشه مگه مردم بیکارن برا گرفتن خسارت کلی دوندگی کنن انصافم خوب چیزی

وحید

6 سال و 4 ماه و 10 روز پیش

الان با امروز چهارم مرداد ماهه پنج روزه ساختمان مرکزی بیمه شهر تبریز بسته شده کسی هم نیست پاسخگو باشه

armin

6 سال و 4 ماه و 9 روز پیش

با سلام خود بیمه مرکزی در این وضع نقش داره چون وظیفه بیمه مرکزی نظارت و جلوگیری از تخلفات است نه اینکه بگوید ما تذکر دادیم، یعنی سه سال فقط تذکر دادندو بعد مدیران آن لابد با دریافت حق حساب چشمشان را بستند،تذکر شما به چه دردی خورده در واقع شما با آنها دستتان با هم گره خورده و باعث بدبختی اینهمه خسارت دیده و حتی کارکنان و نماینده های آن شرکت شده،لابد الان به مدیریت جدید بیمه مرکزی ... ندادند ایشان هم به فکر انتقام هستند نه به فکر مردم ،چون از زمانی که فعالیت این بیمه محدودتر شده خسارت دیده های کمتری به حق خودشون رسیدند کلا صنعت بیمه،صنعت ضعيفي است

سیاوش

6 سال و 3 ماه و 29 روز پیش

بیمه توسعه نه ورشکست شده نه کلاهبرداری کرده...فقط قربانی بازیهای سیاسی عده ای فرصت طلب و سودجو شده...ولی چرا بیمه مرکزی از توسعه حمایت نمی کنه...چرا به این فکر نمیکنه که تکلیف 5000نفری که در شبکه فروش این شرکت دارن خرج خودشون و خانواده هاشونو درمیارن چی میشه؟

یک فرد آگاه

6 سال و 3 ماه و 18 روز پیش

بیمه توسعه از اولش هم دنبال بیمه گری نبوده (مثل موسسه مالی توسعه که دنبال کار بانکداری نیوده و نیست )بیمه مرکزی هم دستش با اینها توی یه کاسه است وگرنه میبایست طبق قانون و اختیاراتش وارد گود می شد و با انتصاب و سرپرستی فانونی سفره کار را جمع میکردوحکم توقیف اموال و تسویه دیون و مطالبات مردم را انجام میداد نه اینکه کنار گود وایسه و التماسشون کنه و اعتبارش را زبر سوال ببره اصلا این بیمه مرکزی تا حالا سرش کجا بند بوده که گذاشته کار به اینجا بکشه ؟

نماینده بیمه

6 سال و 3 ماه و 3 روز پیش

بیمه توسعه یک بیمه بی حساب و کتاب بود که نمایندگانش انواع خلافهای بیمه ای را بلد بودند . از اول هم نباید به این بیمه اجازه بیمه گری می دادند این بیمه و مدیران آبروی صنعت بیمه را بردند . به هر بی سوادی هم نمایندگی بیمه می دادند این هم نتیجش

نماینده بیمه توسعه

6 سال و 2 ماه و 7 روز پیش

آقای نماینده بیمه! با چه حساب کتابی این حرفارو میزنی؟از کدوم شرکت نمایندگی به تو دادن؟ ماهی چندتا بیمه میتونی بزنی؟ اصلا بلدی نمایندگی یعنی چه؟ اصلا سواد داری؟ یا بیسوادی؟ شک دارم به سوادت؟ یک کپی ازمدرک تحصیلیت بذار ببینیم سیکل داری یا دیپلم؟

آشو

6 سال و 1 ماه و 27 روز پیش

داشتن یا نداشت سواد چندان مهم نیست، شعور و آگاهی مهم است بودند پادشاهانی در تاریخ ایران بوده اند که بسیار خوب ولی بی سواد بودند مانند یعقوب لیث- سلطان سنجر و... ملاک دانایی سواد نیست، بقول چرچیل کشورهایی که استعمار می شوند اکثرا بی سواد و اقلیتی با سئاد ولی خائن هستند .اگر بی سواد ولی دانا و مسئول باشد چه خوب است. خواهشمند است بجای محکوم نمودن همدیگر راهنمای هم باشیم و وقت خود را صرف اثبات بی گناهی یا گناهکاری همدیگر صرف نکنیم. دوستدار همه شما "آشو"

آشو

6 سال و 1 ماه و 27 روز پیش

من ماشینم را در بیمه توسعه بیمه کرده ام شخص ثالث و بدنه، چرا رادیو حرف از ورشکستگی می زند، بخدا در شکم که راست می گوید یا نه؟ چرا آبروی همدیگر را می بریم با یک توضیح کوچک می شود همه چیز را روشن کرد تا مردم سر در گم نباشند. خواهشمند است حقیقت را بگویید متشکرم " آشو"

يكي

6 سال و 0 ماه و 22 روز پیش

كي ميگه ورشكسته نيست ؟ اگه نشده چرا پول مردم رو نميدي ؟پول من كه40ميليون است هربار با كلاه برداري وچاپلوسي حرفي ميزنيد چي؟

ناشناس

5 سال و 11 ماه و 23 روز پیش

اقابدبخت شدیم شش ماه تمام داریم دنبال پولمون میریم تازه طلبکارهمهستندبادیگاردهم دارند اگه بگیم پولمونومیخوایم می ریزن سرمون کسی هم پاسخگو نیست توروبه امام حسین یکی بدادمردم برسه

میلاد

5 سال و 10 ماه و 6 روز پیش

خاهشا پولای مردم را هرچه زودتر بدید بخدا همه گرفتارن حق انسانیت خوردن نداره

محسن

5 سال و 9 ماه و 4 روز پیش

هشت ماهه بنده دوتا عابربانک از بیمه توسعه گرفتم بابت خسارت مگه چه گناهی کردیم اعتماد کردیم ایها الناس

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

«سفیر» به ایستگاه مجمع بانک ملی ایران رسید

دویست و هفتاد و هشتمین شماره نشریه داخلی بانک ملی ایران با تیتر «اهتمام ملی» به موضوع برگزاری موفقیت آمیز مجمع این بانک پرداخته است.

 • 11

فراز و فرود شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۶۸۲ واحدی معادل ۰.۱۸ درصد به یک میلیون و ۴۷۰ هزار و ۹۸۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۶ واحدی به ۱۸ هزار و ۴۶۵ واحد رسید.

 • 15

حمایت از تولید و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی

مدیر بانک صنعت و معدن استان یزد حمایت از تولید و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی استان را در اولویت این بانک عنوان کرد.

 • 13

حمایت۹۳۰میلیاردی از طرح خرید مبتنی برقرارداد کشت و صنعت روژین تاک

بانک کشاورزی برای اولین بار در کشور با مکانیسم تامین مالی۹۳۰ میلیاردی مجتمع کشت وصنعت روژین تاک در قالب طرح خرید مبتنی بر قراردادزمینه اشتغال ۵۵۰ نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرده است.

 • 18

جزییات طرح ارائه بیمه‌نامه با وام ۱۰ میلیونی

مدیرعامل بیمه ایران معین با اعلام توافق با بانک قرض الحسنه مهر ایران، گفت:‌ وام ده میلیون تومانی خرید بیمه نامه برای بیمه گذاران شرکت در قالب تسهیلاتی در دوران کرونا ارائه خواهد شد.

 • 22

تغییرات مثبت شاخص کل بورس در کانال ۱.۴ میلیون واحدی

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۷۷۳۰ واحدی معادل ۰.۵۳ درصد به یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۰۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۰۷ واحدی به ۱۸ هزار و ۳۶۹ واحد رسید.

 • 15

به روزرسانی نسخه جدید سامانه همراه بانک توسعه صادرات ویژه نسخهIOS

نسخه جدید سامانه همراه بانک توسعه صادرات ویژه نسخه IOS با قابلیت های جدید به روز رسانی شد.

 • 19

ابزارهای کلیدی دولت برای جبران کسری بودجه

یک اقتصاددان تاکید کرد: عادلانه سازی یارانه حامل‌های انرژی، حذف ارز ۴۲۰۰ تومان و استقرار نظام مالیات بر مجموعه درآمد؛ ۳ موضوع اساسی است که در بودجه ۱۴۰۰ باید مورد توجه قرار گیرد.

 • 16

بهبود تعاملات بین‌المللی برای کاهش وابستگی به دلار

یک استاد دانشگاه با بیان اینکه تحریم و FATF باعث افزایش وابستگی اقتصاد ما به دلار شده است، گفت:‌ برای ایجاد تنوع در سبد ارزی کشور ما ابتدا باید روابط بین‌المللی خود را ترمیم کنیم.

 • 16

رابطه دوسویه ارز و تورم/ وابستگی اقتصاد به ارز نفتی باید کم شود

یک تحلیل‌گر اقتصادی گفت: برای متنوع‌سازی سبد ارزی باید میزان وابستگی به ارز نفتی را کاهش دهیم و درآمد نفتی را صرف زیرساخت‌های کشور کنیم.

 • 15

سرویس درگاه پرداخت اینترنتی صوتی پست بانک ویژه نابینایان

مشاور رییس سازمان فناوری اطلاعات در آیین رونمایی از خدمات جدید پست بانک ایران از راه‌اندازی سرویس درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) صوتی ویژه نابینایان در این بانک تجلیل کرد.

 • 12

رشد ۵۸ درصدی پرداخت تسهیلات بانک صنعت و معدن

مدیرعامل بانک صنعت و معدن اعلام کرد: مجموع تسهیلات اعطایی بانک صنعت و معدن طی ۸ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان ۵۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

 • 21

تداوم روند صعودی شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۴۰۰

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۶۵۶ واحدی معادل ۲.۷۱ درصد به یک میلیون و ۴۶۵ هزار و ۹۳۴ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۲۵ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۶۱ واحد رسید.

 • 10

صندوق پالایشی یکم مجوز فعالیت گرفت

سازمان بورس و اوراق بهادار، مجوز فعالیت صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم را صادر کرد؛ به این ترتیب هیچ مانعی پیش روی بازگشایی نماد این صندوق در بازار سهام وجود ندارد.

 • 14

عضویت مدیر بانک صنعت و معدن کرمانشاه در هیأت خبرگان بانکی

با حکم رییس کل بانک مرکزی، محمد کلانتری مدیر بانک صنعت و معدن در استان کرمانشاه به عضویت هیأت خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی منصوب شد.

 • 18

حمایت ۵۹میلیاردی از راه اندازی طرح بزرگ سورتینگ وسردخانه خرما

طرح سورتینگ و سردخانه اسماعیل احمدی با سرمایه گذاری ۷۲ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال در سال ۱۳۹۸ شروع به کار کرده که ۵۹ میلیارد ریال آن از محل تسهیلات بانک کشاورزی تامین شده است.

 • 10

رشد ۱۸۰۰ درصدی تعداد بیمه نامه صادر شده توسط صندوق بیمه کشاورزی

عملکرد صندوق بیمه کشاورزی در سال زراعی ۰۰-۹۹ تا پایان آبان ماه در شاخص تعداد بیمه نامه صادر شده نسبت به همین مقطع در سال زراعی گذشته، بالغ بر ۱۸۰۰ درصد رشد داشته است.

 • 17

استفاده از همه ظرفیت‌ها برای حمایت از بخش کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی در نشست بررسی راهکارهای حمایت از خرید کشمش اعلام کرد: از همه ظرفیت‌ها برای حمایت مالی از بخش کشاورزی و تحقق جهش تولید در این بخش استفاده می‌کنیم.

 • 14

افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون به منظور حمایت ازاشتغال و همراهی با کارفرمایان در مواجهه با شرایط اقتصادی پیش رو، مقرر داشت تا تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی کارفرمایان دستگاه‌های حمایتی تا۲۰میلیارد ریال افزایش یابد.

 • 18

صعود شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶۴۲۵ واحدی معادل ۲.۶۲ درصد به یک میلیون و ۴۲۷ هزار و ۱۹۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۵۱۳ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۳۶ واحد رسید.

 • 14