شرکت‌های بیمه ۱۲۲ هزار میلیارد ریال خسارت پرداختند

شرکت‌های بیمه ۱۲۲ هزار میلیارد ریال خسارت پرداختند

بینا: بیمه مرکزی اعلام کرد: شرکت های بیمه در سال ۱۳۹۳ با تولید۲۰۶.۵ هزار میلیارد ریال حق بیمه، حدود ۱۲۲ هزار میلیاردریال خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت کردند که در مقایسه با سال قبل ۲۰.۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

بیمه مرکزی آمار مقدماتی عملکرد بازار بیمه کشور در سال 1393 را منتشر کرد. بر اساس گزارش اداره تحلیل های آماری بیمه مرکزی سهم بخش غیردولتی از این مقدار به حدود 59.4 درصد رسید و 40.6 درصد دیگر توسط بیمه ایران در نقش تنها شرکت بیمه دولتی تولید شد.

شرکت های بیمه ایران، آسیا، دانا، البرز، پارسیان، کوثر، پاسارگاد و کارآفرین (هر یک دارای سهم بالاتر از 3 درصد) در مجموع 80.5 درصد از حق بیمه تولیدی را به خود اختصاص داده اند. همچنین تعداد بیمه‌نامه‌های صادره در این مدت با 12.8 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 45.2 میلیون فقره بود. 42.2 درصد از حق‌بیمه‌های تولیدی به رشته بیمه شخص‌ثالث و مازاد و 19.8 درصد به رشته بیمه درمان اختصاص داشت. سهم بیمه زندگی نیز به حدود 10.9 درصد از پورتفوی حق بیمه تولیدی بازار رسید.

طبق این گزارش، شرکت‌های بیمه حدود 122 هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت کردند که در مقایسه با سال قبل 20.1 درصد رشد نشان می‌دهد. 51.6 درصد از خسارت های بازار بیمه توسط بخش غیردولتی جبران شد.

شرکت های بیمه همچنین نزدیک به 18.9 میلیون مورد خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت ‌کردند که در مقایسه با سال قبل حدود 14.4درصد رشد داشته است. 47.2 درصد از خسارت‌های بازار بیمه در رشته بیمه شخص ثالث و مازاد و 27.2 درصد در رشته بیمه درمان پرداخت شده است. بیمه زندگی نیز 5.8 درصد از خسارت پرداختی بازار بیمه سهم دارد.

طی این مدت، نسبت خسارت بازار بیمه معادل 59.1 درصد بود که در مقایسه با سال قبل 5.7 واحد کاهش نشان ‌می دهد. نسبت خسارت پنج شرکت بیمه: سینا، نوین، دی، ایران و ملّت بالاتر از این میزان در بازار بیمه بوده (به ترتیب با: 98.3، 76، 71.9، 70.4 و 61.6 درصد) و نسبت خسارت دو شرکت بیمه آسیا و دانا (با حدود 59.6 درصد) نزدیک به سطح بازار بیمه است.

سه رشته‌ بیمه درمان، اعتبار و شخص ثالث و مازاد، نسبت خسارتی بالاتر از بازار بیمه داشتند (به ترتیب با حدود 81.1، 81 و 66 درصد). پس از این رشته ها، نسبت خسارت دو رشته‌ بیمه مسئولیت و بدنه اتومبیل (به ترتیب با: 57.8 و 55 درصد) بالاتر از این نسبت در سایر رشته های بیمه بوده اما پایین تر از نسبت خسارت بازار بیمه قرار دارند.

گفتنی است که آمار عملکرد سال 1393 تا قبل از تهیه سالنامه آماری جنبه مقدماتی دارد. حاصل تقسیم خسارت پرداختی به حق بیمه تولیدی نیز بر حسب درصد است که مبالغ خسارت های معوق، ذخایر حق‌بیمه، کارمزد شبکه فروش و هزینه های اداری در محاسبه آن دخالت داده نمی شود./تسنیم

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

دنباله های «هالووین» در راه است/ قاتل مخوف هالیوود دست بردار نیست

کمپانی یونیورسال قرار است در دو سال آینده دو دنباله دیگر از فیلم ترسناک «هالووین» با عناوین «هالووین می کشد» و «هالووین تمام می شود» به کارگردانی دیوید گوردون گرین بسازد.

 • 4

نقش آقایان "ش" در آینده سیاسی کشور

قهرمانی در توضیح اتهامات زاهدی اظهار داشت: آقای امامی هزینه تحصیل آقای زاهدی را پرداخت کرده بود. برنامه آقایان برای بانک طبق گفته‌های آقای زاهدی این بوده است که گفته بودند زاهدی درس می‌خواند و وارد شورای شهر اصفهان می‌شود و آینده سیاسی کشور در دست آقایان "ش" خواهد بود.

 • 6

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

۴۸۰۰ کارگر مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، با بیان اینکه ۴۸۰۰ کارگر در مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می می کنند، از پرداخت تسهیلات به بنگاه های نیازمند نوسازی خبر داد.

 • 7

سککوک، پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران با اشاره به لزوم تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین المللی در کشور، سککوک را پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار عنوان کردند.

 • 5

بیمه زندگی خاورمیانه ۸۰ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه بیمه زندگی خاورمیانه با حضور سهامداران، نمایندگان بیمه مرکزی و سازمان بورس برگزار شد و اعضا با تقسیم ۸۰ ریال سود به ازای هر سهم موافقت کردند.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین (شرکت سهامی عام) برای انتخاب اعضای هیات مدیره، راس ساعت ۱۶ دوشنبه ۹۸.۰۴.۳۱ برگزار می شود.

 • 7

تسهیلات ارزان قیمت و قرض‌الحسنه بانک اقتصادنوین ویژه دارندگان POS

بانک اقتصادنوین پس از معرفی طرح "صبا ۱" مختص خانوارها و فعالان اقتصادی، طرح "صبا ۲" را به دارندگان پایانه‌های فروش (POS) این بانک تقدیم کرد.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین برای بررسی عملکرد سال مالی منتهی به ۱۳۹۷.۱۲.۲۹، راس ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۳۱ تیرماه در محل مجموعه سالن‌های همایش‌ و مراسم صدرا برگزار می شود.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 6