شرکت‌های بیمه ۱۲۲ هزار میلیارد ریال خسارت پرداختند

شرکت‌های بیمه ۱۲۲ هزار میلیارد ریال خسارت پرداختند

بینا: بیمه مرکزی اعلام کرد: شرکت های بیمه در سال ۱۳۹۳ با تولید۲۰۶.۵ هزار میلیارد ریال حق بیمه، حدود ۱۲۲ هزار میلیاردریال خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت کردند که در مقایسه با سال قبل ۲۰.۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

بیمه مرکزی آمار مقدماتی عملکرد بازار بیمه کشور در سال 1393 را منتشر کرد. بر اساس گزارش اداره تحلیل های آماری بیمه مرکزی سهم بخش غیردولتی از این مقدار به حدود 59.4 درصد رسید و 40.6 درصد دیگر توسط بیمه ایران در نقش تنها شرکت بیمه دولتی تولید شد.

شرکت های بیمه ایران، آسیا، دانا، البرز، پارسیان، کوثر، پاسارگاد و کارآفرین (هر یک دارای سهم بالاتر از 3 درصد) در مجموع 80.5 درصد از حق بیمه تولیدی را به خود اختصاص داده اند. همچنین تعداد بیمه‌نامه‌های صادره در این مدت با 12.8 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 45.2 میلیون فقره بود. 42.2 درصد از حق‌بیمه‌های تولیدی به رشته بیمه شخص‌ثالث و مازاد و 19.8 درصد به رشته بیمه درمان اختصاص داشت. سهم بیمه زندگی نیز به حدود 10.9 درصد از پورتفوی حق بیمه تولیدی بازار رسید.

طبق این گزارش، شرکت‌های بیمه حدود 122 هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت کردند که در مقایسه با سال قبل 20.1 درصد رشد نشان می‌دهد. 51.6 درصد از خسارت های بازار بیمه توسط بخش غیردولتی جبران شد.

شرکت های بیمه همچنین نزدیک به 18.9 میلیون مورد خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت ‌کردند که در مقایسه با سال قبل حدود 14.4درصد رشد داشته است. 47.2 درصد از خسارت‌های بازار بیمه در رشته بیمه شخص ثالث و مازاد و 27.2 درصد در رشته بیمه درمان پرداخت شده است. بیمه زندگی نیز 5.8 درصد از خسارت پرداختی بازار بیمه سهم دارد.

طی این مدت، نسبت خسارت بازار بیمه معادل 59.1 درصد بود که در مقایسه با سال قبل 5.7 واحد کاهش نشان ‌می دهد. نسبت خسارت پنج شرکت بیمه: سینا، نوین، دی، ایران و ملّت بالاتر از این میزان در بازار بیمه بوده (به ترتیب با: 98.3، 76، 71.9، 70.4 و 61.6 درصد) و نسبت خسارت دو شرکت بیمه آسیا و دانا (با حدود 59.6 درصد) نزدیک به سطح بازار بیمه است.

سه رشته‌ بیمه درمان، اعتبار و شخص ثالث و مازاد، نسبت خسارتی بالاتر از بازار بیمه داشتند (به ترتیب با حدود 81.1، 81 و 66 درصد). پس از این رشته ها، نسبت خسارت دو رشته‌ بیمه مسئولیت و بدنه اتومبیل (به ترتیب با: 57.8 و 55 درصد) بالاتر از این نسبت در سایر رشته های بیمه بوده اما پایین تر از نسبت خسارت بازار بیمه قرار دارند.

گفتنی است که آمار عملکرد سال 1393 تا قبل از تهیه سالنامه آماری جنبه مقدماتی دارد. حاصل تقسیم خسارت پرداختی به حق بیمه تولیدی نیز بر حسب درصد است که مبالغ خسارت های معوق، ذخایر حق‌بیمه، کارمزد شبکه فروش و هزینه های اداری در محاسبه آن دخالت داده نمی شود./تسنیم

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تعادل جدید در بازار ارز؟

دنیای اقتصاد : ...

 • 5

مذاکرات لایحه عمران کشور

آنچه از نظرتان می‌گذرد بخشی از مذاکرات مربوط به ل ...

 • 4

الغای قانون نشر اسکناس

یکی از حوادث ناراحت‌کننده در مدت خدمتم در بانک مل ...

 • 3

کاهش قیمت سکه و ارز در بازار +جدول

امروز در بازار تهران، سکه طرح جدید با 42 هزار تومان کاهش 4 میلیون و 156 هزار تومان و دلار با 300 تومان افت قیمت 12 هزار تومان به فروش می‌رسد.

 • 6

لزوم توجه مردم ایلام به کلاهبرداری های تلفنی

ایلام - رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری در پوشش مسئول خرید ادارات هشدار داد.

 • 7

ونزوئلا: آمریکا دارایی‌های ما را مسدود کرده است

وزیر گردشگری و تجارت خارجی ونزوئلا اعلام کرد: میلیاردها دلار از دارایی‌ های مردم ما تحت تأثیر اقدامات تهدیدآمیز و یکجانبه آمریکا قرار گرفته است و این نقض قوانین بین‌المللی است.

 • 7

خدمت رمز دوم یکبار مصرف (پویا ) کارت عرضه شد

بانک رفاه در راستای امنیت خدمات بانکی به مشتریان، خدمت جدید "رمز دوم یکبار مصرف (پویا ) کارت" را ارائه کرد.

 • 7

همپوشانی ۱۵ درصد از بیمه ها در مازندران

ساری - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: تاکنون همپوشانی ۱۵ درصد از بیمه ها در استان انجام شده است.

 • 7

انجام ۱۲۴ میلیون تراکنش بانکی به رغم قطعی اینترنت

مدیر عامل شرکت خدمات انفورماتیک، با بیان اینکه روز گذشته ۱۲۴ میلیون تراکنش در شبکه شتاب صورت گرفته، گفت: پایداری شبکه بانکی ایران علیرغم قطعی اینترنت بیش از ۹۹.۹ درصد بوده است.

 • 7

نرخ رسمی دلار و ۹ ارز ملی ثابت ماند / قیمت ۲۷ واحد پولی کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۰ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۲۷ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 7

توضیحات دیواندری در رابطه با خروج از لیست تحریم

متهم بانک ملت در جلسه دادگاه گفت: خروجم از لیست تحریم‌های آمریکا به دلیل اثرگذاری بانک ملت بوده است و وکلایی برای پیگیری امور گرفتیم.

 • 9

بودجه ۹۹ ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که بودجه سال آینده ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد.

 • 7

ارز همچنان ثابت ماند

بازار ارز دوباره به ثبات نسبی رسیده و قیمت‌ها نسبت به روز گذشته تغییری نکرده است.

 • 9

خسارات اعتراضات بنزینی پرداخت می‌شود

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: به دنبال اعتراضات صورت گرفته برای تغییر قیمت بنزین و آسیب‌هایی که به همراه داشت، دستور ارزیابی خسارات را صادر کرده‌ایم که به زودی پرداخت می‌شود.

 • 10