شرایط دریافت سهام و املاک سایپا به جای بدهی به بیمه‌گران

شرایط دریافت سهام و املاک سایپا به جای بدهی به بیمه‌گران

عضو شورای عالی بیمه می‌گوید دریافت سهام و املاک سایپا به جای بدهی این شرکت به شرکت‌های بیمه مشروط به عدم مغایرت آن با آئین‌نامه‌های ۶۰ و ۹۷ سرمایه‌گذاری شورای عالی بیمه است.

چهارشنبه 26 تیر 1398 ساعت 12:25

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

حسین کریم خان زند در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره دریافت مطالبات شرکت های بیمه از شرکت خودروسازی سایپا به شکل سهام این شرکت یا خرید اموال و املاک گفت: شرکت های بیمه ای که از سایپا طلب دارند می توانند این اقدام را انجام دهند ولی این امر مشروط بر آن است که خلاف آئین نامه ۶۰ یا آئین نامه جدید ۹۷ شورای عالی بیمه درباره سرمایه گذاری نباشد .

وی خاطرنشان کرد: خرید سهام شرکت سایپا به جای بدهی این شرکت باید طبق ضوابط و آئین نامه های سازمان بورس هم باشد ولی واگذاری املاک موضوع دیگری است و پروسه ای طولانی مدت دارد.

مدیرعامل بیمه نوین با بیان اینکه شرکت سایپا بدهی سنگینی (حدود هزار میلیارد تومان) به صنعت بیمه دارد، افزود: این خودروساز حق بیمه را پیش از تحویل خودروی صفر کیلومتر از مشتری دریافت کرده ولی آن را به حساب شرکت های بیمه واریز نکرده است. حالا اما شرکت های بیمه باید خسارت بیمه گذاران را بدهند.

عضو انجمن حرفه ای صنعت بیمه تصریح کرد: وقتی شرکت های بیمه پول حق بیمه خود را دریافت نکرده اند، از کدام منبع باید خسارت بیمه گذار خسارت دیده را بدهند؟ این در حالی است که حتی همین امروز هم در صورت پرداخت نقدی حق بیمه، بر اساس قانون برای خودروهای صفر کیلومتر سایپا بیمه نامه شخص ثالث صادر می شود.

کریم خان زند با اشاره به مذاکرات دو ساله سندیکای بیمه گران ایران با شرکت سایپا برای دریافت مطالبات شرکت های بیمه گفت: مذاکرات با شرکت سایپا در زمانی آغاز شد که هنوز عبدالناصر همتی ریاست کل بیمه مرکزی را در اختیار داشت؛ سندیکای بیمه گران معتقد است صدور بیمه نامه نیاز به نقدینگی دارد تا بتوان به مردم ارائه خدمت داشت.

نماینده سندیکای بیمه گران در شورای عالی بیمه افزود: این در حالی است که حق بیمه شخص ثالث خودروهای صفر کیلومتر از روز اول به طور نقدی به حساب سایپا واریز شده و برای مدتی نیز در اختیار این شرکت بوده ولی هنوز به شرکت های بیمه گر پرداخت نشده است.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

کاهش قیمت سکه و ارز در بازار +جدول

امروز در بازار تهران، سکه طرح جدید با 42 هزار تومان کاهش 4 میلیون و 156 هزار تومان و دلار با 300 تومان افت قیمت 12 هزار تومان به فروش می‌رسد.

 • 4

لزوم توجه مردم ایلام به کلاهبرداری های تلفنی

ایلام - رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری در پوشش مسئول خرید ادارات هشدار داد.

 • 2

ونزوئلا: آمریکا دارایی‌های ما را مسدود کرده است

وزیر گردشگری و تجارت خارجی ونزوئلا اعلام کرد: میلیاردها دلار از دارایی‌ های مردم ما تحت تأثیر اقدامات تهدیدآمیز و یکجانبه آمریکا قرار گرفته است و این نقض قوانین بین‌المللی است.

 • 2

خدمت رمز دوم یکبار مصرف (پویا ) کارت عرضه شد

بانک رفاه در راستای امنیت خدمات بانکی به مشتریان، خدمت جدید "رمز دوم یکبار مصرف (پویا ) کارت" را ارائه کرد.

 • 4

همپوشانی ۱۵ درصد از بیمه ها در مازندران

ساری - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: تاکنون همپوشانی ۱۵ درصد از بیمه ها در استان انجام شده است.

 • 4

انجام ۱۲۴ میلیون تراکنش بانکی به رغم قطعی اینترنت

مدیر عامل شرکت خدمات انفورماتیک، با بیان اینکه روز گذشته ۱۲۴ میلیون تراکنش در شبکه شتاب صورت گرفته، گفت: پایداری شبکه بانکی ایران علیرغم قطعی اینترنت بیش از ۹۹.۹ درصد بوده است.

 • 4

نرخ رسمی دلار و ۹ ارز ملی ثابت ماند / قیمت ۲۷ واحد پولی کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۰ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۲۷ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 4

توضیحات دیواندری در رابطه با خروج از لیست تحریم

متهم بانک ملت در جلسه دادگاه گفت: خروجم از لیست تحریم‌های آمریکا به دلیل اثرگذاری بانک ملت بوده است و وکلایی برای پیگیری امور گرفتیم.

 • 6

بودجه ۹۹ ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که بودجه سال آینده ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد.

 • 6

ارز همچنان ثابت ماند

بازار ارز دوباره به ثبات نسبی رسیده و قیمت‌ها نسبت به روز گذشته تغییری نکرده است.

 • 5

خسارات اعتراضات بنزینی پرداخت می‌شود

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: به دنبال اعتراضات صورت گرفته برای تغییر قیمت بنزین و آسیب‌هایی که به همراه داشت، دستور ارزیابی خسارات را صادر کرده‌ایم که به زودی پرداخت می‌شود.

 • 9

بزرگترین مشکل جذب سرمایه خارجی انتقال پول است

مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد: محدودیت‌های انتقال پول در ایران بزرگترین مشکل جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بازار سهام است.

 • 4

آمار سرقت از بانک‌های خراسان رضوی به صفر رسیده است

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: در نتیجه همکاری بانک‌ها با پلیس جهت محافظت از شعب، شاهد کاهش سرقت از بانک‌های استان در چند سال اخیر بوده‌ایم.

 • 7

جزییات تجارت خارجی ۷ ماهه کشور

آمار تجارت خارجی ۷ ماهه نشان می‌دهد ارزش دلاری صادرات بیش از ۱۱ درصد و واردات نیز ۵ درصد کاهش یافته است.

 • 6