سریع‌ترین راه تمدید بیمه شخص ثالث

سریع‌ترین راه تمدید بیمه شخص ثالث

یکشنبه 13 آبان 1397 ساعت 0:30

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از الف 

بیمه شخص ثالث پرمخاطب‌ترین نوع بیمه به حساب می‌آید و از سوی شرکت‌های گوناگون بیمه نیز ارائه می‌گردد که عموما همگی آنها دارای شرایط مالی برابر هستند و تنها کیفیت و نحوه ارائه خدمات این شرکت‌ها با یکدیگر متفاوت است.

چرا باید از بیمه شخص ثالث استفاده کنیم؟

در شرایطی که شما در هنگام رانندگی با موتورسیکلت یا اتومبیل تصادف کرده، خسارتی وارد کنید و مطابق قانون مقصر شناخته شوید، ملزم به جبران خسارت زیان‌دیدگان هستید که این خسارت ممکن است به صورت جانی یا مالی رخ دهد. این نوع بیمه که برای تمامی وسائل نقلیه الزامی است، در واقع بیمه مسئولیت به حساب می‌آید و در گروه بیمه‌های اتومبیل جای دارد.

روش محاسبه حق بیمه شخص ثالث

حق بیمه شخص ثالث بر اساس چندین اصل تعیین می‌شود که عبارتند از:

 1. حق بیمه پایه ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی: این اصل به صورت سالیانه توسط بیمه مرکزی و بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندرهای وسیله نقلیه اعلام می‌گردد.
 2. تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث: جهت محاسبه بیمه خودرو، در صورتی که اتومبیل در طول یک سال یا بیشتر دچار سوانح رانندگی نشود یا از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکند، به ازای هر سال با ده درصد تخفیف بیمه رو به رو می‌گردد.
 3. کاربری وسیله نقلیه: نوع کاربری خودرو تاثیر بسیاری بر رخ دادن حوادث رانندگی دارد. به طور مثال تاکسی‌ها بیشتر در معرض تصادفات رانندگی قرار می‌گیرند از همین رو بیمه شخص ثالث آنها با سایر وسایل نقلیه متفاوت است.
 4. جریمه دیرکرد بیمه: همان طور که گفته شد بیمه شخص ثالث برای تمامی وسایل تقلیه اجباری است و در صورتی که بین اتمام و زمان تمدید مجدد بیمه فاصله بیوفتد، بیمه‌گذار به ازای هر روز دیر کرد موظف به پرداخت جریمه می‌شود.
 5. میزان پوشش بیمه: این امر به معنای میزان تعهد شرکت بیمه در برابر فرد بیمه‌گذار بوده که در کمترین حالت ممکن میزان تعیین شده بیمه در سال 97، 7/7 میلیون تومان است. فرد بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت هزینه بیشتر، حق بیمه خود را افزایش دهد.
 6. زمان اعتبار بیمه نامه: بیمه شخص ثالث از چند روز تا یکسال قابل دریافت است بدین معنا که فرد بیمه‌گذار خود تصمیم می‌گیرد وسیله نقلیه‌اش را برای چه مدت بیمه کند، البته به دلیل آن که بیمه‌های یک ساله مقرون به صرفه‌تر هستند، عموما بیمه‌گذاران بیمه‌های یکساله را برای اتومبیل خود انتخاب می‌کنند.

تمامی موارد ذکر شده در بالا، قیمت نهایی حق بیمه را تعیین می‌کنند، شما می‌توانید با مراجعه به بیمه بازار حق بیمه اتومبیل خود را محاسبه کرده و از طریق آن نیز در سریع‌ترین زمان ممکن خودروی خود را بیمه کنید.

پیامدهای دیرکرد بیمه شخص ثالث

علاوه بر جریمه‌های مالی که هنگام تمدید مجدد بیمه گریبانگیر بیمه‌گذار می‌شود، پیامدهای متعدد دیگری نیز دارد که عبارتند از:

 • متوقف شدن توسط پلیس راهنمایی و رانندگی و انتقال اتومبیل به پارکینگ
 • مقصر شناخته شدن راننده در کلیه حوادث رانندگی
 • عدم امکان خرید و فروش خودروی فاقد بیمه شخص ثالث

سریع‌ترین راه تمدید بیمه شخص ثالث چیست؟

یکی از سریع‌ترین راه‌های تمدید بیمه شخص ثالث، خرید بیمه اینترنتی است که می‌توان با مراجعه به سایت‌های فروش آنلاین بیمه مانند سایت بیمه بازار انجام داد. این راه به شما کمک می‌کند که بتوانید به صورت اینترنتی، اتومبیل خود را در کمترین زمان ممکن بیمه کنید و بیمه‌نامه را در کمترین زمان تحویل بگیرید. سایت بیمه بازار این امکان را نیز فراهم ساخته است تا شما بتوانید با ثبت یادآور بیمه ثالث خود، مدتی قبل از رسیدن به زمان تمدید بیمه، با دریافت پیامک یادآوری موعد سررسید بیمه را به شما اطلاع دهد. با این کار دیگر نگران هزینه‌های جریمه دیرکرد نخواهید بود. جریمه دیر کرد هر روز برابر است با حق‌بیمه کامل بدون تخفیف یک سال آن خودرو تقسیم بر ۳۶۵ روز سال می‌باشد.

با بیمه بدنه آشنا شوید

بیمه بدنه بر خلاف بیمه شخص ثالث اجباری نیست و بیمه‌گذاران خود تصمیم به استفاده از آن می‌گیرند. در این نوع بیمه بر اساس قوانین مصوب شورای عالی، شرکت بیمه متعهد می‌شود که کلیه خسارت‌های وارده به وسیله نقلیه بیمه شده را بپردازد. این خسارات شامل، سرقت، آتش سوزی، تصادف، سقوط و... می‌شود. عوامل متعددی در تعیین حق بیمه بدنه موثر هستند که این موارد عبارتند از:

 • ارزش اتومبیل: ارزش اتومبیل توسط خریدار بیمه اعلام می‌شود
 • نرخ حق بیمه مصوب: محاسبه حق بیمه بدنه در آیین نامه تعرفه بیمه بدنه اتومبیل تعیین می‌شود

 

 

 

 

 

 

 

 

ثبت نظر

ارسال

۱۷ ویژگی جدید در به‌روزرسانی اخیر همراه‌بانکِ بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

پرداخت کرایه تاکسی، خرید بیمه و ⁣منوی معدل موجودی سپرده، از جمله قابلیت‌های جدید همراه بانک است.

 • 2

دومین نشست تلفنی مدیران بانک رفاه با مشتریان برگزار شد

نشست تلفنی مدیران ناحیه سه بانک رفاه با مشتریان، با هدف بررسی مسائل و مشکلات موجود در محل مرکز پاسخگویی این بانک برگزار شد.

 • 2

سارق‌ مغازه‌های مناطق شمالی تهران را شناسایی کنید + عکس

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از ادامه تحقیقات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری سارق کش‌رو از مغازه‌های سطح شهر تهران خبر داد.

 • 2

مشکلات مالی قطار شهری‌ها در دیدار معاون وزیر کشور با رییس کل بانک مرکزی مطرح شد

در دیدار معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری‌های کشور با دکتر عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی، برخی مسائل و مشکلات حوزه مالی و اعتباری قطارشهری ها مطرح شد.

 • 2

۳ پارامتر مؤثر در رشد بانکداری دیجیتال در صنعت بانکی کشور

معاون طرح و توسعه شرکت ارتباط فردا سه پارامتر مؤثر در رقابت بین بانک‌ها در رشد بانکداری دیجیتال را تشریح کرد.

 • 2

مراقب ظهور «متولدان فصل تحریم» باشیم!

«میلیاردر ایرانی»، «دلال نفتی»، «بانکدار بزرگ»، «غارتگر بیت‌المال» و ... چندین لقب دیگر به او نسبت داده می‌شود. «ب. ز.» این روزها در زندان منتظر اجرای حکم اعدامی است که به گفنه خیلی‌ها در صورت باز نگشتن اموال و بدهی‌ها، دوای درد فساد نیست و بهتر است سرچشمه چنین فسادهایی خشک شود.

 • 2

تلاش برای یافتن راهکارهای غیربانکی در جابه‌جایی پول

مدیران چندین بانک خصوصی و دولتی با حضور در هفدهمین نشست کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران، به بررسی تحریم‌های اخیر آمریکا و آینده فعالیت‌های پولی و بانکی ایران با دنیا پرداختند.

 • 2

بیش از ۶٠ درصد معاملات مسکن سوداگرانه است

رئیس کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت اعمال مالیات بر عایدی سرمایه در بازار مسکن با هدف توقف فعالیت های سوداگرانه تاکید کرد و گفت:بیش از ۶٠ درصد معاملات مسکن سوداگرانه است.

 • 2

طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی در دستور کار مجلس قرار گیرد

یک نماینده اصولگرای مجلس از در دستور کار قرار نگرفتن طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی انتقاد کرد.

 • 1

حمایت، حلقه مفقوده صنعت لیزینگ

یک فعال صنعت لیزینگ حمایت را حلقه مفقوده صنعت لیزینگ کشور عنوان کرد.

 • 1

سود خالص ۱۵۵ میلیون ریالی بیمه سینا برای سال مالی ۹۷

بیمه سینا براساس عملکرد شش ماهه نخست سال جاری ۱۵۵.۰۱۸ میلیون ریال سود خالص برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ۹۷ محقق کرده است.

 • 1

عرضه پذیره نویسی حق تقدم سهام استفاده نشده بیمه آرمان

پذیره نویسی حق تقدم سهام استفاده نشده شرکت بیمه آرمان از طریق بازار فرابورس عرضه می شود.

 • 1

اسامی برندگان قرعه کشی حساب‌های قرض الحسنه بانک سپه روی سایت بانک

اسامی برندگان چهلمین قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز اسامی برندگان قرعه کشی حساب‌های قرض الحسنه بانک سپه روی سایت این بانک قرار گرفت.

 • 1

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار امروز طلا و ارز پایتخت؛ ثبات نسبی قیمت‌ها

اقتصادنیوز: دیروز بازار طلا و ارز دوباره به مدار نزولی بازگشت و امروز نیز قیمت‌ها در محدوده نوسانی مشابه روز گذشته جابه‌جا شدند. بعدازظهر امروز سکه نزدیک مرز 4.1 میلیون تومانی و دلار بالای مرز 13 هزار تومانی قرار گرفته‌است.

 • 1

درمهرماه سال چقدر وام مسکن پرداخت شد

اقتصادنیوز: مجموع تسهیلات منعقد شده و اعطایی از سوی بانک مسکن در هفت ماه نخست سال جاری معادل ۳۵.۷ درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش یافت.

 • 1

سقف تراکنش های خود را با «بام» تعیین کنید

سقف تراکنش های بین بانکی از سامانه «بام» قابل تغییر است.

 • 1

تفاهم‌نامه همکاری بانک کشاورزی و استانداری آذربایجان غربی

تفاهم نامه همکاری بانک کشاورزی و استانداری برای اجرای ٨ طرح بزرگ کشاورزی و صنایع تبدیلی جمعا به مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد ریال در حضور رییس جمهور امضا شد.

 • 1

افتتاح مکان جدید شعبه اندرزگوی شرقی بانک کارآفرین

ساختمان جدید شعبه اندرزگو شرقی بانک کارآفرین در شهر تهران، با حضور حمید تهرانفر مدیرعامل این بانک افتتاح شد.

 • 1

سقوط ادامه‌دار قیمت بیت کوین

ارزش بیت‌کوین در حالی به ۵۰۸۰دلار کاهش یافته که پیش تر، تحلیلگران درباره احتمال افزایش بهای آن در آینده ابراز امیدواری کرده بودند.

 • 3