سرمایه گذاری خارجی ها در صنعت بیمه کشور ،بزودی

رئیس کل بیمه مرکزی از افزایش توفیقات صنعت بیمه پس از توافق هسته‌ای خبر داد و افزود: به تدریج آثار این موفقیت‌ها در صنعت بیمه مشهود می‌شود ضمن اینکه بر اساس رایزنی ها سرمایه گذاران خارجی دو تا سه ماه آینده در صنعت بیمه کشور سرمایه گذاری می کنند.
  • یکشنبه 27 فروردین 1396 ساعت 12:46

اخبار => اخبار بیمه‌

اخبار بیمه

به گزارش بینا , عبدالناصر همتی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر افزود: بیشتر تأکید ما بر این است که بیمه‌های عمر و غیرعمر از هم جدا شوند و تخصصی شدن این‌ها به توسعه هر یک از این رشته‌ها کمک می‌کند. 

 وی گفت: یکی از دلایلی که در کشور ما بیمه عمر توسعه نیافته این است که بیمه‌های مختلف با توجه به وجود ظرفیت بالا و آماده بودن برخی بیمه‌ها مانند شخص ثالث و درمان، عملاً شرکت‌ها درگیر این نوع از بیمه‌ها شده‌اند و در پی بازاریابی بیمه‌های عمر که فروش آن سخت‌تر است نرفتند. 

 همتی افزود: نخستین شرکت بیمه عمر دو سه ماه گذشته در کشور ما تأسیس شد و به تدریج برای تأسیس اینگونه شرکت‌ها تقاضا می‌شود. 

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: آنچه اکنون در دنیا به عنوان ضریب نفوذ بیمه شناخته شده میانگین آن حدود شش درصد است و بارها دیده‌ام که بسیاری گفته‌اند ضریب بیمه در کشور ما دو درصد است در حالی که از آن شش درصد، سه و نیم درصد مربوط به بیمه‌های عمر است.

 همتی افزود: ما در بیمه‌های غیرعمر ضریب نفوذ بیمه مان دو درصد است پس باید بر بیمه‌های عمر تأکید کنیم و این جزو اولویت‌های مهم ما در سال 96 است.


توسعه بیمه های عمر به عنوان بیمه تخصصی تر

 رئیس کل بیمه مرکزی گفت: با توجه به ثبات اقتصادی اکنون زمینه لازم برای توسعه این بیمه‌ها که رفاه عمومی را افزایش می دهد فراهم است و در آینده شاهد توسعه بیمه‌های عمر به عنوان بیمه تخصصی‌تر خواهیم بود. 

 وی همچنین درباره وضعیت سرمایه‌گذاری شرکت های خارجی در حوزه بیمه افزود: پس از توافق هسته‌ای و تلاش‌هایی که تیم مذاکره کننده هسته‌ای داشتند توفیقات ما در این زمینه بیشتر شد و به تدریج آثار در صنعت بیمه مشهود می‌شود.

 همتی گفت: تعاملات ما با بخش‌های خارجی در دو بخش است؛ نخست پوشش‌هایی که در حوزه بیمه نیاز داریم که در این بخش مشکلات در حال حل و فصل است بویژه در بخش کشتیرانی و نفتکش‌ها که مشکلات حل و فصل شده است و دیگر مربوط به پوشش های بزرگ بیمه که مذاکرات و تفاهماتی داشته‌ایم و حتی پول‌هایی میان شرکت‌های بیمه جابجا کرده‌ایم. 

 وی افزود: در بخش مربوط به سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی مذاکراتی میان یکی دو شرکت خارجی با یکی دو شرکت بیمه ما انجام شده است و آنان مصمم هستند که سهام ما را خریداری کنند. 

 رئیس کل بیمه مرکزی گفت: طبق قانون صنعت بیمه آنان تا 49 درصد سهام شرکت‌های ما را می توانند خریداری کنند و تا دو سه ماه آینده این اتفاق خواهد افتاد؛ مذاکراتی که در این زمینه کردیم جدی است و گروه‌هایی را فرستاده‌اند و صورت‌های مالی شرکت‌ها را دیده‌اند. 

 همتی افزود: برای آنکه شرکت‌های خارجی درباره شرکت‌های داخلی ما نظر بدهند گزارشگری ما باید مبتنی بر استانداردهای بین المللی باشد؛ کارشناسان شرکت های طرف مذاکره صورت‌های مالی برخی شرکت‌های ما را ارزیابی کرده‌اند و من در مذاکراتی که با یکی دو بازیگر اصلی صنعت بیمه در اروپا داشته ام به طور جدی اعلام کردم که تمایل دارند با ما تعامل کنند و این اتفاق پس از فصل بهار در صنعت بیمه ما روی خواهد داد که اتفاق مبارکی است. 


ارسال نظر

ارسال


کانال تلگرام