سرمایه بیمه ایران به ١١ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد

سرمایه بیمه ایران به ١١ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد

مدیرعامل بیمه ایران اعلام کرد که سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها تا پایان سال به ١١ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

پنجشنبه 24 بهمن 1398 ساعت 16:37

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، محمد رضایی صبح امروز (شنبه) و در حاشیه بازدید از مرکز SRM بیمه ایران در جمع خبرنگاران گفت: با هماهنگی وزارت اقتصاد و امور دارایی مقرر شده تا سرمایه بیمه ایران تا پایان سال به ١١ هزار میلیارد تومان برسد و با این اقدام بیمه ایران بزرگترین بیمه گر اتکایی در غرب آسیا خواهد شد.

وی افزود: با افزایش سرمایه، ظرفیت نگهداری ریسک بیمه ایران از ٣ هزار میلیارد تومان فعلی به ٦ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. مدیرعامل بیمه ایران اظهار داشت: ما ١٠ هزار نماینده جنرال، دو هزار نماینده عمر و زندگی، ٢٥٥ شعبه مستقل و ٩ شعبه خارجی داریم.

پرداخت روزانه ۴۰ میلیارد تومان خسارت

رضایی اعلام کرد: بیمه ایران روزانه و حتی با احتساب روزهای تعطیل به طور متوسط ۴۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت می‌کند. وی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه نخست امسال ۳۵ درصد در حق بیمه تولیدی و ۲۱ درصد در پرداخت خسارت رشد داشتیم، افزود: در ۱۰ ماهه نخست امسال ۱۵ هزار میلیارد تومان حق بیمه تولید و ۸ هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد که ۸۸ درصد از فروش بیمه ایران از طریق نمایندگان این شرکت انجام می‌شود ولی برنامه آن است که ۱۰۰ درصد فروش این شرکت از طریق نمایندگان انجام شود. مدیرعامل بیمه ایران اعلام کرد که براساس نظرسنجی‌ها ۳۴ درصد از مردم به شرکت‌های بیمه اعتماد ندارند.

طرح بیمه ایران برای انتخابی شدن سرمایه ذخیره بیمه زندگی

رضایی یکی از دلایل پایین بودن ضریب نفوذ بیمه در ایران را تورم اعلام کرد و افزود: به دنبال آن هستیم تا سرمایه‌گذاری در بیمه‌های زندگی را بیمه‌گذار انتخاب کند. بدین صورت که بیمه‌گذار تعیین کند تا بیمه ایران ذخیره ریاضی بیمه‌نامه‌اش را در طلا، مسکن یا بورس سرمایه‌گذاری کند.

وی با بیان اینکه بیمه ایران تنها شرکتی است که ذخیره بیمه زندگی را از سایر رشته‌ها جدا کرده است، اظهار داشت: در ۱۰ ماهه امسال بازده سرمایه‌گذاری بیمه ایران در بورس ۱۰۴ درصد رشد داشته است. این در حالی است که این رقم برای سال ۹۷ معادل ۴۵ درصد بود.

مدیرعامل بیمه ایران از ساخت بزرگترین برج دوقلوی کشور توسط این شرکت خبر داد و افزود: قصد داریم این برج را به عنوان پشتیبانی برای بیمه‌های زندگی‌مان قرار دهیم. همچنین برنامه داریم تا برای بیمه‌گذاران زندگی از طریق کارگزاری بورس بیمه ایران کد بورسی اخذ کرده و برای آنها در بورس سرمایه‌گذاری کنیم.

این مقام مسئول اعلام کرد: بیمه ایران در ۱۰ ماهه نخست امسال ۲۸۰۰ میلیارد تومان نقدینگی داشته و تنها شرکت بیمه‌ای بوده است که در پرداخت خسارت دیه بعد از صدور حکم دادگاه به روز بوده است. ما روزانه به یک هزار و ۱۰۰ مرکز درمانی خسارت پرداخت می‌کنیم.

پرداخت خسارت تمامی خسارت دیدگان بیمه توسعه

رضایی اعلام کرد بیمه ایران تا پایان سال تمامی تعهدات باقی مانده بیمه توسعه در خصوص ۷ هزار پرونده را که حدود ۳۵۵ میلیارد تومان می‌شود، پرداخت خواهد کرد تا به طور عملی پرونده این شرکت بسته شود.

وی ادامه داد که بیمه توسعه دارای ۷۰۰ میلیارد تومان املاک است که بخشی از این املاک به صندوق تامین خسارت‌های بدنی واگذار شده و بیمه ایران تاکنون ۹۲۵ میلیارد تومان به جای خسارت پرداخت کرده است. از سوی دیگر یکی از دغدغه‌ها ما به مشکل خوردن سند برخی از این املاک است.

مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه شرکت‌های بیمه در هیچ جای دنیا از عملیات بیمه‌گری سود کسب نمی‌کنند، افزود: بدنبال ایجاد پلتفرم‌هایی هستیم تا از طریق سرمایه‌گذاری سود بیشتری حاصل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کارگزاری بورس بیمه ایران در سبدگردانی رتبه نخست را در بین کارگزاری‌های کشور داراست و قصد داریم تا آن را تقویت کنیم. مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه بدنبال جذب پلوهای خرد و کوچک هستیم، اظهار داشت: مراجعه به شعبات کارگزاری بورس بیمه ایران امروز بیشتر از شعبات بیمه ایران است و تا ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده است.

تبدیل شدن به اولین بیمه هوشمند کشور تا ۱۴۰۱

رضایی در بخش دیگری از این نشست اعلام کرد که بدنبال آن هستیم تا سال ۱۴۰۱ به اولین شرکت بیمه هوشمند در کشور تبدیل شویم. وی توضیح داد: در حال حاضر هشت بیمه نامه از بیمه نامه های بیمه ایران از طریق اپلیکیشن «ایران من» قابل فروش است و خسارت را هم دیجیتالی پرداخت می‌کنیم. بدین صورت که بعد از وقوع خسارت عکس‌های خسارت از طریق این اپلیکیشن ارسال می‌شود و با هماهنگی کارشناسان، نوبت دهی می‌شود یا واحد پرداخت خسارت سیار اعزام می‌شود.

مدیرعامل بیمه ایران تاکید کرد که در صورت راه افتادن پایانه‌های مکانیزه خسارت در این شرکت، بهترین خدمات به طور اتوماتیک عرضه خواهد شد.

فروش ۱۴۰۰ میلیارد تومان بیمه زندگی

رضایی اعلام کرد که در ۱۰ ماهه نخست امسال این شرکت معادل ۱۴۰۰ میلیارد تومان بیمه زندگی فروخته است که این رقم معادل ۱۰ درصد از کل حق بیمه تولیدی است. وی در خصوص چگونگی حل شدن موضوع ۵ هزار میلیارد تومان زیان انباشته و ۲.۵ هزار میلیارد تومان زیان بیمه ایران گفت: در قانون قبلی شرکت‌ها می‌توانستند از محل افزایش سرمایه این زیان را پوشش دهند اما در قانون جدید این موضوع حذف شده است و تنها راهی که می‌توانیم این است که با مدیریت ریسک، سوددهی شرکت را افزایش دهیم.

مدیرعامل بیمه ایران یکی از مزیت‌های افزایش سرمایه این شرکت را خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت عنوان کرد و اظهار داشت: ما همزمان امکان افزایش ظرفیت اتکایی را نیز خواهیم داشت.

خسارت ۱۷ میلیاردی هواپیمای کاسپین

رضایی در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا درباره توتال لاس شدن هواپیمای کاشپین که در ماهشهر از باند خارج شده بود، نیز گفت: به طور عملی این هواپیما توتال لاس شده است. سهم بیمه ایران از خسارت این هواپیما ۵۰ درصد است و ۵۰ درصد دیگر متعلق به بیمه مرکزی و سایر شرکت‌های بیمه اتکایی است.

وی اعلام کرد: پیش بینی و ارزیابی ما این است که حدود ۱۷ میلیارد تومان باید به شرکت کاسپین خسارت پرداخت کنیم. مدیرعامل بیمه ایران در پایان مهم‌ترین برنامه‌های این شرکت برای سال آینده را Core Insurance، فروش املاک، سازماندهی شبکه فروش و ... عنوان کرد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت دلار امروز ۱۵ اسفند ۹۸ به ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) در جریان معاملات امروز دوشنبه، ۱۹ اسفند ۹۸ صرافی‌های بانکی به ۱۵۲۰۰ تومان رسید.

 • 153

سقف کارت به کارت ۱۰ میلیون تومان شد

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از افزایش سقف کارت به کارت به ۱۰ میلیون تومان در ابزارهای خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک خبر داد.

 • 129

دادوستد ۱۵۱ هزار میلیارد تومانی بورس کالا در ۱۱ ماه

کارنامه عملکرد ۱۱ ماه گذشته بورس کالا در حالی منتشر شد که آمارها از ثبت ارزش معاملاتی بیش از ۱۵۱ هزار و ۹۳۰ میلیارد و ۵۹۲ میلیون تومان در بازارهای فیزیکی، مشتقه و نیز بازار مالی حکایت دارد.

 • 98

راه‌اندازی نسخه اول سامانه ماهرسان/ تشریح مشوق‌ها و دیگر امکانات

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح از راه‌اندازی نسخه اول این سامانه در روز ولادت امام علی (ع) خبر داد.

 • 389

ریزش ۱۰۰۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس اوراق بهادار تهران با ریزشی بیش از ۱۰۰۰۰ واحدی به کانال ۵۳۸ واحدی عقبگرد کرد.

 • 101

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

 • 89

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

 • 91

ارزهای مجازی با سقوط نفت ۲۱میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد

بازار ارز مجازی به دنبال سقوط قیمت نفت و سقوط سهام فرو ریخت و باعث شد ۲۱.۵۸ میلیارد دلار از ارزش ارزهای مجازی تنها ظرف چند ساعت بر باد برود.

 • 286

با «نشان پرداخت» مقابل کرونا بایستید!

در روزهایی که ویروس کرونا به شدت سلامت عموم مردم را تهدید می کند، لمس کردن اشیای آلوده از جمله کارت های بانکی و دستگاه های کارتخوان می تواند یکی از ساده ترین عوامل انتقال این ویروس باشد.

 • 257

پیام تبریک مدیرعامل پست‌بانک‌ به مناسبت ولادت حضرت علی‌ (ع)

مدیرعامل پست‌بانک‌ ولادت با سعادت امیرمؤمنان حضرت علی‌ (ع) و روزمرد را تبریک گفت.

 • 132

۲۰ میلیون بسته دستکش در مرحله ترخیص از گمرک/ ۳۳۰ هزار دلار مواد ضدعفونی وارد شد

ناظر گمرکات استان هرمزگان از طی شدن فرایند ترخیص ۲۰ میلیون دستکش و نیز مواد ضدعفونی کننده از گمرک استان خبر داد.

 • 111

قیمت سکه طرح جدید ۱۷ اسفند ۹۸ به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ در جریان معاملات بازار آزاد تهران به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید.

 • 280

توصیه‌های بانک رفاه برای مقابله با ویروس کرونا

پزشک معتمد بانک رفاه کارگران در پاسخ به پرسش هایی مبنی بر اینکه علائم ویروس کرونا چیست و چگونه باید با آن مقابله کنیم گفت: علائم ویروس کرونا بسیار شبیه به سرماخوردگی و آنفلوانزا است.

 • 95

تداوم رشد بانکداری اسلامی در عربستان

ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی عربستان سعودی در پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ به ۱۷۶ میلیارد دلار رسیده که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۶٫۵ درصدی را تجربه نموده است.

 • 73

روسیه توافق کاهش تولید اوپک را رد کرد/ قیمت نفت ۳ درصد سقوط کرد

پس از گزارشاتی که نشان داد روسیه توافق اوپک برای کاهش بیشتر تولید نفت را رد کرده است، قیمت نفت تا ۳ درصد سقوط کرد.

 • 138

عرضه صکوک اجاره ۷۵۰۰ میلیارد ریالی

با مجوز سازمان بورس، صکوک اجاره ۷,۵۰۰ میلیارد ریالی منتشر می شود.

 • 92

دو میلیون تن ذرت در بنادر، چشم انتظار تأمین ارز برای ترخیص

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور گفت: ۲ میلیون تن ذرت به منظور تأمین نیاز صنایع وابسته، وارد کشورشده؛ اما به دلیل عدم تأمین ارز در بنادر رسوب شده اند.

 • 94

جزییات عرضه بلوک ۱۷ درصدی بیمه البرز در بورس

بلوک ۱۷.۳۴ درصدی بیمه البرز به قیمت پایه هر سهم ۵۲۱۷ ریال، فردا (چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۸) در بورس اوراق بهادار عرضه می‌شود.

 • 107

ساعت معاملات بورس کالا تغییر کرد

بورس کالا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ساعت خاتمه معاملات گواهی سپرده کالایی، صندوق‌ها، قراردادهای آتی و اختیار معامله تا اطلاع ثانوی تغییر کرد.

 • 91