رییس کل سابق بیمه مرکزی:صنعت بیمه را با عشق اداره کردیم

رییس کل سابق بیمه مرکزی:صنعت بیمه را با عشق اداره کردیم

رییس کل سابق بیمه مرکزی با بیان این‌که صنعت بیمه را با عشق اداره کردیم، گفت: در دوره‌ی مسوولیت‌ام با وجود تحریم‌های شدید در صنعت بیمه توانستیم بیمه را تا اندازه خوبی گسترش دهیم.

به گزارش ایسنا، سید محمد کریمی در جلسه‌ی تودیع خود که با حضور مدیران اکثر شرکت‌های بیمه‌ای، چند تن از نمایندگان مجلس و فرشباف و همتی روسان سابق بیمه مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی حضور داشتند گفت: صنعت بیمه دارای پیچیدگی‌های بسیاری است و با وجود این پیچیدگی‌ها در ازای دریافت حق بیمه ناچیز خسارت‌های چند برابری پرداخت می‌کنند.  وی «توانگری مالی، مسائل اکچوئری، کفایت سرمایه، ظرفیت پذیرش ریسک و نحوه دریافت و پرداخت کارمزد‌ها» را از معقولات با اهمیت صنعت بیمه این حوزه برشمرد و گفت: با همه این پیچیدگی صنعت بیمه بر اطمینان و آرامش‌بخشی به جامعه تاکید دارد.

کریمی به اصلاح آیین‌نامه‌های صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: بسیاری از این آیین‌نامه‌ها که از سال 42 تغییری نکرده بود را مورد بازنگری قرار دادیم و بسیاری دیگر در دست اقدام است. هم‌چنین ساختمان برج بیمه مرکزی را که یادگاری از دوران آقای فرشباف بود را توانستیم به بهره‌برداری برسانیم. ضمن آنکه صنعت بیمه در همه کشور‌ها بلندترین و بزرگ‌ترین ساختمان را دارد و ما توانستیم بیشتر این بخش‌ها را به بهره‌برداری برسانیم.

رییس کل سابق بیمه مرکزی از دیگر اقدامات دوران فعالیت‌اش در بیمه مرکزی را جلب اعتماد مردم، کاهش شکایات و رضایتمندی بیمه‌گران و افزایش پرتفوی صنعت بیمه به خصوص در بخش اختیاری عنوان کرد و گفت: برای توسعه فرهنگ بیمه و ارائه‌ی خدمات بیمه‌ای فعالیت‌های زیادی داشته‌ایم که نتیجه‌ی آن کسب رتبه‌ی اول در سال 2012 برای نفوذ ضریب بیمه بوده است.  وی در بخشی از سخنان خود از مدیران، کارمندان، نمایندگان مجلس و مدیران شرکت‌های بیمه‌ای که با او همکاری داشته‌اند تشکر کرد و گفت: نظارت یک امر تلخ است بنابراین اگر جایی مدیران شرکت‌های بیمه‌ای و کارکنان تلخی دیدند بدانند که قصدی در کار نبوده جز انجام وظیفه و سربلندی صنعت بیمه.

 

نظرات

بیمه گر کوچک

7 سال و 1 ماه و 18 روز پیش

اقای کریمی شما چند سال سابقه فعالیت در صنعت بیمه کشور را داشتید؟؟؟؟؟؟ رییس بله قربان گو!!! یاد دکتر فرشباف بخیر که روی حرف خود ایستاد و زیره باره دیه 90میلیونی نرفت تا اخراجش کردند. ولی شما چه ؟؟؟

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 299

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 91

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 288

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 323

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 284

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 120

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 119

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 118

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 124

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 133

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 115

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 103

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 105

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 101

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 115

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 125

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 110

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 109

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 108

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 108