رشد 7 درصدی شرکت‌های بیمه در ضریب خسارت

رشد 7 درصدی شرکت‌های بیمه در ضریب خسارت

بینا:در همایش بیمه و ریسک دلیل رشد 7 درصدی ضریب خسارت بیمه، کنار گذاشته شدن مدیریت ریسک عنوان و راهکارهای حل مشکلات صنعت بیمه بررسی شد.

به گزارش بینا،عبدالرسول عطایی در اولین همایش «مدیریت ریسک و بیمه» هدف اصلی از  برگزاری این همایش را فقدان مدیریت ریسک شرکت‌های بیمه‌ در برابر چالش‌ها و مخاطراتی دانست که در سال‌های اخیر صنعت بیمه را در کشور تهدید می‌کند.

مدیرعامل شرکت بیمه کوثر گفت: بر اساس آمار و بررسی‌های اخیر از 100 درصد بیمه‌نامه‌های ارایه شده در کشور، 54درصد متعلق به بیمه اتومبیل و 19 درصد نیز متعلق به بیمه‌های درمان بوده است و سهم بیمه‌های زندگی تنها 9.1درصد است که با توجه به اهمیت این بیمه‌نامه‌ها، این آمار بسیار اندک است و این مسئله یک ضعف بزرگ در حوزه فعالیت‌های صنعت بیمه به شمار می‌آید.وی افزود: سال گذشته تلاش اصلی ما افزایش سهم بیمه‌های زندگی در کل بیمه‌نامه‌های ارایه شده توسط این شرکت بود؛ به طوری که در نهایت بیمه کوثر توانست این سهم را به 28 درصد افزایش دهد و در این حوزه سهم قابل ملاحظه‌ای نسبت به سایر شرکت‌های بیمه‌ای به دست آورد.

مدیرعامل بیمه کوثر به مشکلات موجود در فعالیت‌های بیمه اشاره کرد و چالش اصلی بر سر فعالیت شرکت‌های بیمه را رشد ناکافی این شرکت‌ها بر اساس وضعیت فعلی بازار کشور و ایجاد پدیده دامپینگ دانست.عطایی عدم تحقق خصوصی‌سازی در صنعت بیمه کشور و حضور پررنگ و سهم 50 درصدی شرکت‌های دولتی در این حوزه، دخالت عوامل برون‌زا در صنعت بیمه کشور، توجه ناکافی به شاخه‌های بیمه‌نامه‌های جدید و در نهایت بی‌توجهی به موضوع مدیریت ریسک در شرکت های بیمه را از دیگر نقاط ضعف فعالیت‌های بیمه معرفی کرد.

عطایی از تعریف و تامین بیمه‌‌نامه‌های متناسب با گروه‌های هدف و ایجاد ترکیب و تناسب متعارف در وضعیت بیمه‌نامه‌های کشور به عنوان دو راهکار اساسی حل مشکلات صنعت بیمه نام برد.وی همچنین صرف وقت و هزینه کافی به منظور شناخت و رفع آسیب‌پذیری‌های مربوط به این حوزه را از دیگر راهکارهای حل موضوعات پیش روی بیمه عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت بیمه کوثر در ادامه گفت: برای موفقیت در منطقه باید مدیریت ریسک در بیمه داشته باشیم؛ همچنین باید بپذیریم که تاکنون شرکت‌های بیمه در ثبات و تعادل اقتصادی کشور نقش‌آفرینی قابل توجهی نداشته‌اند و تعامل سازنده بیمه با بانک و بورس می‌تواند اعتماد کافی در این زمینه را به وجود بیاورد.در ادامه، دبیر این همایش گفت: به دنبال توجه به حوزه مدیریت ریسک هستیم و  می‌خواهیم با گسترش فعالیت‌های خود در این حوزه هزینه و سرمایه‌گذاری کنیم.

موسی ‌کاظمی در ادامه گفت: نسبت به سال‌های گذشته شرکت‌های بیمه 7 درصد رشد در ضریب خسارت بیمه داشتند و این به دلیل کنار گذاشته شدن مدیریت ریسک است که اگر به این بخش توجه کافی نشود به صنعت بیمه آسیب جدی وارد می‌شود.وی به حضور کمرنگ شرکت‌های بیمه در سه حوزه بنگاه‌ها، واحدهای مسکونی و زیرساخت‌ها اشاره کرد و ادامه داد: سعی داریم با بهره مندی از مدیریت ریسک فعال در این سه حوزه نیز فعالیت خود را افزایش دهیم.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

خدمت رسانی به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی جزو برنامه

بانک رفاه کارگران، خدمت رسانی به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی را جزو برنامه های اصلی خود قرار داده است.

 • 15

اعطای تسهیلات از سوی بانک رفاه در قالب "طرح عدل"

بانک رفاه کارگران به پاس قدردانی از قضات و کارکنان شاغل در دستگاه قضایی کشور، در قالب "طرح عدل" تسهیلات پرداخت می کند.

 • 15

پذیره‌نویسی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی اوراق رهنی بانک مسکن

مدیرعامل تامین سرمایه بانک مسکن، از پذیره‌نویسی دومین مرحله اوراق رهنی به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان با نرخ سود ۱۶ درصدی خبر داد.

 • 14

اشتباه رایج این روزهای دارندگان کارت های بانکی

آیا تا به حال به جای ارسال شماره عابر کارتتان برای انجام امور روزمره بانکی، عکس کارت بانکی را برای شخص دیگری ارسال کرده اید؟

 • 18

صادرکنندگان باید درباره ارز دریافتی شفاف‌سازی کنند

دبیرکل اتاق تعاون ایران با بیان اینکه باید زبان مشترکی در زمینه بازگشت ارز صادراتی داشته باشیم، افزود: هر کسی ارز دریافت کرده باید طبق تعهد خود شفاف سازی کند که چه کالایی را به چه میزان وارد کرده است.

 • 16

بورس در بالاترین سطح تاریخی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۷۱۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۷۹۷ واحد رسید تا به بالاترین سطح تاریخی خود دست پیدا کند.

 • 23

مبلغ وام قرض الحسنه طرح پردیس بانک سینا افزایش یافت

به منظور ایجاد شرایط بهره مندی تعداد بیشتری از هموطنان و مشتریان عزیز از تسهیلات ارزان قیمت، مبلغ طرح تسهیلات ارزان قیمت پردیس بانک سینا افزایش و زمان اجرای این طرح نیز تا پایان سال ۹۹ تمدید شد.

 • 28

۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت یک هلدینگ فراگیر ملی شود

رییس سازمان بورس از تصمیم جدید شورای عالی مبنی بر انتقال ۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت به یک هلدینگ فراگیر ملی خبر داد و گفت: تمام مشمولین، سهامدار این هلدینگ خواهند شد.

 • 17

موافقت کمیته فقهی با کلیات تامین مالی از طریق انتشار اوراق وکالت

دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهارداشت: این کمیته با کلیات تامین مالی دولت از طریق انتشار اوراق وکالت عام موافقت کرد.

 • 18

مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد است

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد و دو شاخص مهم «نوآوری» و «بهره‌وری» است.

 • 18

شاخص بورس وارد کانال ۱۸۰۰۰۰۰ واحدی شد

شاخص بورس با رشدی بیش از ۶۲ هزار واحدی در معاملات روز جاری در حالی که بیش از یک ساعت به پایان معاملات باقی مانده وارد کانال یک میلیون و ۸۰۴ هزار واحدی شد.

 • 17

سامانه احراز هویت الکترونیکی رونمایی شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهور، از حضور ۳۳ شرکت دانش بنیان روی تابلوی بورس خبر داد و گفت: بزودی بزرگترین شرکت‌ها در تابلوی بورس را دانش بنیان‌ها تشکیل خواهند داد.

 • 17

طرح ویژه بیمه آرمان برای شناورها

سرپرست مدیریت بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای بیمه آرمان با اشاره به شرایط پوشش‌های بیمه‌ای این شرکت به مالکان شناورها، درخصوص مشاوره‌های تخصصی به این مالکان اعلام آمادگی کرد.

 • 15

اصلاح بازار سرمایه کوتاه‌مدت خواهد بود

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه نقدینگی قابل توجه موجود در بازار اجازه اصلاح و ریزش عمیق بازار سهام را نمی‌دهد، تصریح کرد: شاخص بورس بزودی خود را برای فتح قله دو میلیون واحد آماده خواهد شد.

 • 17

عضویت مدیر بانک صنعت ومعدن سمنان در هیات خبرگان بانکی و اقتصادی

با حکم عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مریم شاهی مدیر بانک صنعت و معدن در استان سمنان به عضویت هیأت خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی منصوب شد.

 • 17

عرضه سهام یکی از بزرگترین گروه‌های مالی کشور در بورس

مدیرعامل بانک ملت از تصمیم این بانک برای عرضه سهام گروه مالی ملت و سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت در بورس طی ماه‌های آینده خبر داد.

 • 26

موزه بانک ملی ایران سه ساله شد

۲۱ تیرماه سالروز تاسیس موزه بانک ملی ایران است و این گنجینه فاخر و میراث ماندگار ملی طی سه سال گذشته، میزبان علاقه مندان به تاریخ، هنر و تاریخچه پولی و بانکی کشور بوده است.

 • 30

افت ۱۲۳۴۷ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۱۲ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد رسید.

 • 27

بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت

بانک‌پاسارگاد با انجام اقدامات متعددی در حوزه‌های اطلاع‌رسانی، پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح کشور سنگ تمام گذاشت.

 • 25

پاسخگویی ۲۴ ساعته مرکز ارتباط با مشتریان بانک‌پاسارگاد (CRM)

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند موارد پیشنهاد، انتقاد، مغایرت، سؤال و شکایت خود را از طریق سامانه (CRM) ثبت و از نتیجه آن آگاه شوند.

 • 22