رشد 28 درصدی بازار بیمه در 3 ماهه اول 92

رشد 28 درصدی بازار بیمه در 3 ماهه اول 92

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از رشد ۲۸.۶ درصدی بازار بیمه کشور در سه ماهه اول سال جاری خبر داد و اعلام کرد: بیمه هواپیما با ۱۸۸.۲ درصد رشد حق بیمه و بیمه پول با 380 درصد رشد خسارت پیشتاز شدند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، بر اساس آمارهایی که شرکت‌های بیمه از عملکرد خود در رشته‌های مختلف بیمه‌ای به بیمه مرکزی ارائه داده‌اند، تولید حق بیمه در شرکت‌های بیمه طی سه ماهه اول سال جاری به حدود 35.7 هزار میلیارد ریال رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 28.6 درصد رشد یافته است.

رشته بیمه شخص ثالث و مازاد با سهم 43.4 درصدی از کل حق بیمه‌های بازار بیمه کشور، همچنان بیشترین وزن را در تولید حق بیمه دارد. طی این مدت بیمه هواپیما با 188.2 درصد رشد بیشترین رشد را در میان رشته های بیمه ای داشته است.

سهم بخش غیردولتی از تولید حق بیمه طی این مدت حدود ۴۹ درصد بوده و حدود ۲۳ درصد حق بیمه‌های تولیدی نیز به رشته بیمه درمان اختصاص دارد. سهم بیمه های زندگی از کل حق بیمه‌های بازار بیمه کشور نیز به 8.6 درصد رسیده است.

شرکت‌های بیمه همچنین طی این مدت حدود 16.4 میلیارد ریال به بیمه گذاران خسارت پرداخت کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 49.3 درصد رشد نشان می‌دهد.  حدود ۵۵ درصد از خسارت‌های پرداختی متعلق به بخش غیردولتی و ۴۵ درصد متعلق به شرکت سهامی بیمه ایران است که تنها شرکت بیمه دولتی فعال در بازار است. همچنین حدود ۳۹ درصد از خسارت‌های پرداختی بازار بیمه در رشته بیمه شخص ثالث و مازاد و بالغ بر۳۷ درصد خسارت‌های پرداختی در رشته بیمه درمان بوده است. سهم بیمه‌های زندگی از خسارت پرداختی بازار بیمه کشور نیز به 6.7 درصد رسیده است. شرکت‌های بیمه نزدیک به 3.8 میلیون مورد خسارت به بیمه گذاران پرداخته‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۷۸ درصد رشد داشته و سهم بخش غیر دولتی از این تعداد حدود ۲۹ درصد بوده است. طی این مدت، نسبت خسارت بازار بیمه کشور که نشان می‌دهد چند درصد از حق بیمه دریافتی شرکت‌های بیمه در قالب خسارت به زیان دیدگان برگردانده شده معادل ۴۶ درصد بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 6.4 واحد افزایش نشان می‌دهد. بیمه درمان با ۷۵.۳ درصد و بیمه بدنه اتومبیل با 57 درصد بیشترین نسبت خسارت را داشته‌اند. همچنین نسبت خسارت شرکت‌های بیمه دی، رازی، سینا، دانا، توسعه، پارسیان، معلم، نوین و سامان بیشتر از میانگین بازار بیمه کشور بوده است ( از ۲۵۸ درصد تا 48.5 درصد).

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تأمین سرمایه در گردش طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی

رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون از تأمین سرمایه در گردش پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی توسط این بانک خبر داد.

 • 9

پرداخت بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون

معاون امور استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون، گفت: بانک در ۹ ماهه نخست سال بیش از ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

 • 9

ادامه روند صعودی شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۵۷۲ واحدی معادل ۱.۰۳ درصد به یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۶۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۴۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۹۷ واحد رسید.

 • 6

همه برای تعادل بازار ارز در چارچوب سیاست‌های بانک مرکزی کمک کنند

رییس جمهور گفت: همه باید کمک کنند که بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست‌هایی که بانک مرکزی اعمال می‌کند، مدیریت و به تعادل برسد.

 • 7

بانک سپه از تمام ظرفیت‌هایش در اجرای پروژه بید بلند استفاده کرد

مدیرعامل بانک سپه در آیین بهره‌برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: این بانک برای عملیاتی کردن پروژه پالایش گاز بیدبلند و رفع مشکلات مربوط به حوزه ارتباطات بین‌المللی از تمام ظرفیت‌هایش استفاده کرد.

 • 10

استفاده از تمام ظرفیت‌های بانک سپه در اجرای پروژه بید بلند

بزرگ‌ترین طرح غرب آسیا و سومین ابر پروژه جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی با تشکیل کنسرسیوم بانک‌ها و عاملیت بانک سپه از محل منابع ارزی صندوق توسعه ملی تأمین مالی و توسط رئیس محترم جمهوری افتتاح شد.

 • 8

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص اصلاحات قانون جدید صدور چک

پیرو اطلاعیه قبلی بانک سرمایه در خصوص اصلاح قانون صدور چک، آخرین اصلاحات قانون جدید چک مربوط به سال ۱۳۹۹، از سوی بانک مرکزی اعلام شده و از تاریخ ۲۰ آذر سال جاری در شبکه بانکی کشور عملیاتی شده است.

 • 8

ایجاد ۱۰۰۰ فرصت شغلی با اجرای طرح‌های توسعه فولاد بناب

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب اعلام کرد: با اجرای طرح‌های توسعه‌ای این مجتمع، حداقل یک هزار فرصت شغلی در سال‌های پیش رو برای نیروهای بومی ایجاد خواهد شد.

 • 2

سناریوهای مختلف مجلس برای افزایش یارانه نقدی

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به سناریوهای مجلس برای افزایش یارانه نقدی، گفت: افزایش یارانه نقدی در ابتدا ممکن است افزایش قیمتی در برخی از کالاها ایجاد کند، اما در میان‌مدت این افزایش کنترل می‌شود.

 • 6

روابط عمومی، نقش مهمی در تحقق اهداف سازمانی دارد

در شرایط کنونی نقش روابط عمومی سازمان ها در انعکاس فعالیت ها و تحقق اهداف سازمانی، بسیار مهم و حیاتی است.

 • 8

تامین مالی ۴۰۰ میلیون دلاری در پروژه ملی پالایش گاز بید بلند

در مراسم آغاز بهره برداری از طرح عظیم پالایشگاه گاز بیدبلند، از تلاش بانک ها و بانک پارسیان در تامین مالی این پروژه قدردانی شد.

 • 8

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ۹ماهه نخست سال ۹۹

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ۹ماهه نخست سال جاری در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط،ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه اعطایی ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی منتشر شد.

 • 6

حمایت ۲۴۰ میلیاردی بانک کشاورزی از مجتمع تولید خوراک دام و طیور

یکی از بزرگترین مجتمع های تولید خوراک دام وطیور جنوب‌غربی کشور با حمایت و مشارکت۲۴۰ میلیاردریالی بانک کشاورزی  در زمینی به مساحت۴هکتار و باظرفیت۱۰هزارتن خشکاندن و بوجاری محصولات بناشده است

 • 7

توجه به خواسته‌های مشتریان بسیار مهم و حیاتی است

دکتربهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران، گفت: توجه به خواسته‌های مشتریان و همسویی با ترجیحات آنها، برای جذب و نگهداری مشتریان وفادار بسیار مهم وحیاتی است.

 • 22

«همراه بام» به روز شد

نسخه اندروید اپلیکیشن همراه بام بانک ملی ایران به روزرسانی شد.

 • 24

رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۰۹۲ واحدی معادل ۳.۲۲ درصد به یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۷۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۳۷ واحدی به ۱۸ هزار و ۴۴۷ واحد رسید.

 • 23

آمار تجارت خارجی به دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی سپرده شد

سخنگوی گمرک گفت: به دلیل اهمیت آمار تجارت خارجی، دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی از اول بهمن ماه، فعال شد.

 • 7

تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ابر پروژه و ماموریت ملی ادغام

جلسه بررسی ابعاد و آخرین اقدامات بانک سپه در پروژه ملی ادغام بانک‌های نیروهای مسلح با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی و مرکز پژوهش‌های مجلس و مدیرعامل بانک سپه برگزار شد.

 • 23

حرکت به سمت بانکداری دیجیتال بان توسعه صادرات ایران

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات ایران و مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات آرمان در خصوص محورهای عملیاتی بانک جهت اتصال مکانیزه بازار پول و سرمایه بر بستر بانکداری باز گفتگو کردند.

 • 14

یارانه‌های رانتی باید از اقتصاد حذف شود

یک نماینده مجلس با بیان اینکه دولت یارانه کلانی را به نام اقشار مستحق اما به کام برخی رانت‌خواران پرداخت می‌کند، گفت: اقتصاد باید به معنای واقعی آزاد باشد و ارز تک نرخی شود.

 • 11