رسیدگی الکترونیکی اسناد در ۲۱۰ بیمارستان دولتی

رسیدگی الکترونیکی اسناد در ۲۱۰ بیمارستان دولتی

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه در حال حاضر رسیدگی الکترونیکی به اسناد پزشکی در ۲۱۰بیمارستان دولتی انجام می شود، گفت:به بخش خصوصی و داروخانه ها از سال ۹۷، دو ماه ونیم بدهکاریم.

یکشنبه 2 تیر 1398 ساعت 12:17

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، طاهر موهبتی در نشست خبری که امروز برگزار شد، گفت: در سال ۹۷، دو ماه و نیم به داروخانه‌های خصوصی بدهکاریم و به بخش دولتی نیز سه ماه و نیم و به بخش خصوصی مانند بیمارستان‌ها چهار ماه و نیم بدهکاریم.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ سعی کردیم پرداختی‌ها را به روز کنیم، گفت: در سال جاری مطالبات فروردین ماه بخش خصوصی و دولتی پرداخت شد و بدهی اردیبهشت ماه داروخانه‌ها نیز این هفته پرداخت خواهد شد و در مجموع از سال ۹۷ فقط دو ماه و نیم بدهکاریم.

رئیس سازمان بیمه سلامت تأکید کرد: از ابتدای سال ۹۸ تصمیم گرفتیم هر ماه یک پرداختی داشته باشیم و بر اساس قانون، سه ماه زمان برای رسیدگی به اسناد پزشکی داریم که در این صورت ما توانسته ایم جلوتر از زمان نسبت به پرداخت بدهی‌های خود اقدام کنیم.

موهبتی در خصوص صدور دفترچه برای مددجویان کمیته امداد گفت: قرار بود مددجویانی که در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر زندگی می‌کنند و تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند، برای دریافت دفترچه مراجعه کنند و به آنها تا پایان خردادماه زمان داده بودیم که ۳۹۰ هزار نفر به این منظور مراجعه کرده اند و برای آنها دفترچه صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار نفر مددجوی امداد باید برای دریافت دفترچه بیمه سلامت مراجعه کنند، گفت: از اول تیرماه به این افراد یک ماه هم با معرفی نامه برای بستری زمان می‌دهیم اما بعد از آن دیگر این امکان وجود ندارد و حتماً باید مددجویان دفترچه بیمه سلامت را برای دریافت خدمات درمانی همراه داشته باشند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از کاهش بار مراجعات برای دریافت خدمات سونوگرافی، ام آر آی و غیره به مراکز طرف قرارداد خبر داد و گفت: مهمترین اتفاقی که رخ داده این است که به تمامی مراکز طرف قرارداد اعلام کرده ایم که برای ارائه خدمت، سقف قرار داده شده است، به طوری که در هر ۱۸۰ روز فقط یک بار می‌توانند از خدمات ام آر آی، سی تی اسکن و سونوگرافی استفاده کنند.

وی گفت: در حال حاضر ۴۰۰ مرکز ام آر آی و بیش از ۲ هزار مرکز سونوگرافی طرف قرارداد داریم که در این مراکز خدمات با کنترل سقف انجام می‌شود و همین موضوع باعث کاهش بار مراجعات مردم شده است.

موهبتی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد بیمه سلامت رایگان است، تصریح کرد: در بخش همپوشانی تاکنون بیش از ۲ میلیون همپوشانی انجام شده و تا پایان سال سعی می‌کنیم ۶۰۰ هزار همپوشانی دیگر را نیز شناسایی کنیم.

وی در خصوص رسیدگی الکترونیکی در بیمارستان‌های دولتی گفت: از مجموع ۶۰۵ بیمارستان دولتی در حال حاضر رسیدگی الکترونیکی اسناد پزشکی در ۲۱۰ بیمارستان انجام شده که سعی می‌کنیم تا پایان سال در تمامی بیمارستان‌های دولتی این اتفاق رخ دهد.

موهبتی تاکید کرد: اگر اشتباهی در گذشته انجام شده، باید اصلاحات انجام شود. با اصلاحاتی که در بیمه همگانی سلامت انجام شد، در حال حاضر بسیاری از افرادی که تمکن مالی دارند دیگر بیمه رایگان ندارند.

وی افزود: وقتی بیمه رایگان راه افتاد، ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر عضو صندوق بیمه سلامت ایرانیان بودند که این میزان به ۴ هزار نفر کاهش یافت، اما با اصلاحات انجام شده در حال حاضر این تعداد به ۷۰۰ هزار نفر رسیده است. بر اساس قانون بیمه شده رایگان باید به بخش دولتی مراجعه کند. با اعمال این قانون، بسیاری از افراد به صندوق بیمه سلامت ایرانیان برگشتند. این افراد تمکن مالی داشتند.

این خبر تکمیل می شود…

کد خبر 4648491
مهناز قربانی مقانکی

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

«کیان‌کرد» زنده شد

از دو سال پیش مشکلاتی در زمینه جذب سرمایه در گردش برای شرکت کیان کرد ملایر ایجاد شد ‏و رفع مشکلات این شرکت و پیدا کردن راهکاری برای جذب تسهیلات و پرداخت معوقات حقوق ‏کارگران آن از دغدغه های مسئولان بود.‏

 • 186

روز توقف در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 192

مهمانان جدید اقتصاد ایران

دنیای اقتصاد : ...

 • 111
 • 107

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در اولویت کار بانک ها قرار گیرد

اراک- مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: بانک ها پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف را برعهده دارند، اما باید پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در اولویت کار آنها قرار گیرد.

 • 133

کاهش ۱۱ درصد تجارت خارجی به دلیل اصلاح پایه صادراتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگرچه تجارت خارجی در ۷ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است، اما این کاهش ناشی از اصلاح قیمت پایه صادراتی است.

 • 116

عملکرد بانک های مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب است

اراک- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته، عملکرد بانک های استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب بوده و ۳۵۰۰ شغل ایجاد شده است.

 • 118

اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است، گفت:در این نوع مقاومت جامعه یاد می گیرد که بحران را چگونه به فرصت تبدیل کند.

 • 128

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا/ تسویه حقوق کارگران تا دو هفته

معاون امور روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بانک کشاورزی متعهد شده تا حداکثر ۱۵ روز نسبت به تسویه مطالبات معوق کارگران آذرآب اقدام کند، از احتمال واگذاری این شرکت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.

 • 126

"ریال" جان گرفت "دلار" بی‌رمق شد

فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران قرار بود سبب فروپاشی اقتصاد ایران شود، اما با بازگشت ثبات به اقتصاد، نه تنها ارزش پول ملی در طول یک سال گذشته تقویت شده، بلکه ایران را در مسیر رشد قرار داده است.

 • 136

شارژر ۵ دلاری برای شارژ سریع گوشی

یک شرکت تجاری شارژری را تولید کرده که در عرض نیم ساعت می تواند ۸۰ درصد از باتری گوشی را پر کند. نکته جالب اینکه قیمت این شارژر تنها ۵ دلار است.

 • 124

نرخ سود قطعی بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی نوین اعلام شد

شرکت بیمه نوین بار دیگر هدف استمرار در پرداخت سود مشارکت در منافع بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی خود را محقق و در همین راستا نرخ سود قطعی این بیمه‌نامه‌ها در سال ١٣٩٧ را ١٩.٥٥ اعلام کرد.

 • 121

بانکداری دیجیتال و شرکتی ابزاری در ارائه خدمت بهتر به مشتریان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در نشست هم اندیشی با مدیران استانی این بانک گفت: با مشارکت فعال تمامی ارکان بانک در صف و ستاد درصدد برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و نیازسنجی صحیح آنان هستیم.

 • 123

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 120

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 117

آرامکوی سعودی در ۹ماهه سال جاری میلادی ۶۸ میلیارد دلار سود کرد

شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد که سود خالص این شرکت در ۹ ماه ابتدایی امسال به ۶۸ میلیارد دلار رسیده است.

 • 128

افزایش جزئی قیمت دلار در بازار / نرخ به ۱۱۳۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ در صرافی‌های بانکی برای خرید ۱۱۲۰۰ تومان و برای فروش ۱۱۳۰۰ تومان است.

 • 122

نرخ خرید دلار افزایش یافت

قیمت فروش ارز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز ثابت بود، اما قیمت خرید آن با افزایش ۵۰ تومانی همراه بود.

 • 111