راه اندازی بلاک چین در بیمه کشتیرانی

اخبار بیمه

شرکت های بیمه ای- وای و بلاک چین گاردتاریم، اولین بستر بلاک چین (زنجیره بلوکی) برای بخش بیمه کشتیرانی را راه اندازی کرده اند.

شنبه 22 مهر 1396 ساعت 10:5

به گزارش بینا , این بستر دیجیتالی با همکاری چندین شرکت پس از ۲۰ هفته بررسی، برای ایجاد فهم مشترک و رفع چالش های موجود در فضای پیچیده بین المللی بخش کشتیرانی اجرا شد.

علاوه بر این، آنچه سبب شده است تا زنجیره بلوکی زودتر به بیمه کشتیرانی برسد، وجود بوروکراسی اداری پیچیده، حجم تراکنش بالا و سطح وسیعی از مغایرت گیری در این بخش است.

با اتکا به فنآوری ابری جهانی «آژور» از شرکت مایکروسافت، این بستر از سال ۲۰۱۸ به اجرا درخواهد آمد و مشتریان، کارگزاران، بیمه گران و اشخاص ثالث را در یک دفتر کل توزیع شده به یکدیگر متصل می کند. این دفترکل، داده های مربوط به اطلاعات فردی، ریسک و مواجهه با ریسک و ارتباط آنها با قراردادهای بیمه ای را در بر می گیرد.

«جاناتان ژائو»، مدیر بخش منطقه ای"ای – وای" در این زمینه می گوید: توان زنجیره بلوکی برای ایجاد تحول در فضای کسب و کار بیمه همواره روشن بوده است؛ ما بدنبال بهره گیری از این فناوری در صنعت بیمه کشتیرانی و در جستجوی کشف این هستیم که چگونه یافته ها و نظرات مختلف را در دیگر بازارهای خاص بیمه ای به کار ببریم.

زنجیره بلوکی، یک مدل از پایگاه داده توزیع شده است که در ایجاد بیت کوین به جهان معرفی شد. این پایگاه داده به صورت مستمر فهرستی از رکوردها (رده ها) را که هرکدام به گزینه های قبلی فهرست ارجاع می دهند را حفظ می کند و بدین وسیله در مقابله با تضعیف یا بازنگری غیرمجاز تقویت می شود.

در این فناوری با وجود کاربران متعددی که به طور همزمان داده هایی را ثبت و اصلاح می کنند و ممکن است که آن داده ها با هم تداخل داشته باشند، شبکه قادر به حفظ یکپارچگی محتوای پایگاه داده است.

با توجه به ساختار داده ای رمزنگاری شده که بلاک چین داراست، یکپارچگی بدون هیچ کنترل کننده مرکزی حفظ می شود. اولین و معروف ترین استفاده از فناوری زنجیره بلوکی در دفتر کل تراکنش های بیت کوئن اتفاق افتاده است که الهام بخش ایجاد دیگر ارزهای رمز پایه و پایگاه داده توزیع شده مستحکم شده است.

این فناوری در گستره وسیعی از کاربردهای مالی و غیرمالی قابل استفاده است، برای استفاده از زنجیره بلوکی در بورس اوراق بهادار، بیمه و بانکداری مطالعات و پروژه های متعددی در جریان است.

توان ایجاد و حفظ داده های مربوط به دارایی های طرف های مختلف معامله؛ اتصال داده به قراردادهای بیمه، دریافت و بررسی اطلاعاتی که سبب قیمتگذاری یا تغییر روند کسب و کار می شود؛ اتصال دارایی ها، تراکنش ها و پرداخت های مشتریان و دریافت و اعتبارسنجی اولین هشدارها و داده های مربوط به خسارت از جمله قابلیت ها و توانمندی های بستر دیجیتالی زنجیره بلوکی به شمار می روند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 65

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 68

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 75

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 69

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 50

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 61

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 52

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 63

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 65

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 58

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 60

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 57

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 63

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 60

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 58

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 60

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 101

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 66

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 61

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 67