راه‌اندازی مرکز ملی تحقیقات در بیمه سلامت و توسعه بکارگیری دانش

راه‌اندازی مرکز ملی تحقیقات در بیمه سلامت و توسعه بکارگیری دانش

معاون مرکز ملی تحقیقات بیمه سلامت گفت: هدف از راه‌اندازی این مرکز، توسعه و به کارگیری دانش در حوزه بیمه ‏سلامت، انجام پژوهش‌های بنیادی و اپیدمیولوژیک و بالینی در جهت اصلاح نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی به منظور جوابگویی ‏به نیازهای جامعه، جمع آوری و تنظیم و طبقه بندی اسناد و مدارک و انتشار آن‌ها، ترغیب و تشویق و به کارگیری محققان است.‏

سه شنبه 18 دی 1397 ساعت 10:50

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

، سهیلا حسینی درباره این مرکز تحقیقات افزود: مرکز ملی تحقیقات بیمه سلامت ماموریت‌های مختلفی ‏بر عهده دارد که پاسخ‌گویی به نیازهای پژوهشی بیمه سلامت، مدیریت و نظرات بر پژوهش‌ها، جذب منابع مالی و انسانی، حمایت از ‏پژوهش‌ها، تعامل علمی و پژوهشی با مراکز علمی و تحقیقاتی در سطح ملی و بین المللی، تربیت پژوهشگران حرفه‌ای در حوزه بیمه ‏سلامت از جمله این موارد است.‏

وی تصریح کرد: همچنین کوشش در جلب توجه و همکاری مراکز تحقیقاتی و اجرایی مربوطه در داخل کشور و همکاری علمی با مراکز ‏تحقیقاتی و آموزشی سایر کشورها و سازمان‌های بین المللی مانند سازمان جهانی بهداشت نیز بخشی دیگر از اهداف این مرکز است.‏

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، حسینی درباره اقدامات این مرکز در سال ۹۷ نیز اظهار داشت: مرکز ملی تحقیقات بیمه سلامت در سال ۹۷ میزگردهای علمی با ‏موضوع مدیریت هزینه در سلامت، تجربه‌های جهانی در خرید راهبردی خدمات سلامت، بررسی و مقایسه وضعیت سیستم ارجاع در ‏سطح ۲، استفاده از مطالعات ارزیابی اقتصادی در تخصیص منابع مالی و غیره برگزار کرده است. همچنین تدوین سند سیاستی ‏اصلاحات در نظام بیمه سلامت با تاکید بر سطح بندی نظام ارائه خدمات و سند سیاستی نظام بیمه سلامت چند لایه و چاپ آثار تالیف و ‏ترجمه در سال جاری انجام شده است.‏

مرکز ملی تحقیقات بیمه سلامت بر اساس رای صادره دویست و شصت و دومین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم ‏پزشکی کشور در آذر ماه ۹۶ و تصویب و ابلاغ اساسنامه توسط وزیر بهداشت در اسفند ماه ۹۶، سر انجام در ۲۵ تیر ماه ۹۷ آغاز ‏به کار کرده است. این مرکز بر اساس ابلاغیه فروردین ماه سازمان برنامه و بودجه دارای ردیف بودجه مستقل است.‏

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

صادرات 8.3 میلیارد دلار بخش معدن و صنایع معدنی

تهران- ایرنا - عملکرد تجارت خارجی بخش معدن وصنایع معدنی در مدت 11 ماهه 97 نشان دهنده صادرات 51 میلیون و 770 هزار تن کالا به ارزش بیش از هشت میلیارد و 299 میلیون دلار است که نسبت به دوره مشابه از نظر وزنی 6 درصد و از نظر ارزشی سه دهم درصد کاهش داشته است.

 • 2

ضرر ۱ تریلیون دلاری آمریکا از تشدید جنگ تعرفه‌ای پکن-واشنگتن

مطالعه جدیدی در اتاق بازرگانی آمریکا نشان می‌دهد تشدید مناقشات بین دو اقتصاد بزرگ جهان، تاثیر منفی شدیدی بر اقتصاد آمریکا خواهد گذاشت.

 • 4

مبادلات تجاری ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد

رییس دفتر رییس جمهور گفت: مبادلات تجاری ایران و عراق از ۱۲ میلیارد دلار به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد.

 • 4

هزینه برگزیت بر اقتصاد اسپانیا

بانک اسپانیا هزینه خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا برای اسپانیا را ۱۰ میلیارد یورو برآورد کرد.

 • 4

تولید دوچرخه برقی برای جاده‌های سنگلاخ

شرکت یاماها بعد از تولید میلیون‌ها دوچرخه برقی در ۲۵ سال گذشته، محصول پیشرفته‌ای تولید کرده که برای حرکت در مسیرهای سنگلاخ و شیبدار بسیار مناسب است.

 • 4

بزرگترین بانک اسلامی با تمرکز بر انرژی در قطر آغاز به کار می‌کند

بزرگترین بانک اسلامی که قرار است به طور تخصصی در بخش انرژی فعالیت کند، در سه ماهه چهارم سال جاری، در قطر آغاز به کار می‌کند.

 • 4

سرقت از صندوق امانات یک بانک/ اموال مشتریان از بانک خارج نشده است

یکی از بانکهای خصوصی کشور با صدور اطلاعیه‌ای درباره سرقت از صندوق امانات این بانک اعلام کرد هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است.

 • 6

عرضه ایرپادهای جدید اپل با قاب شارژ بی سیم و باتری قوی‌تر

اپل عرضه محصولات تازه خود را در هفته اخیر با رونمایی از نسل دوم هدفون بی سیم ایرپاد تکمیل کرده است. به نظر می‌رسد مهم‌ترین ویژگی این هدفون بهره مندی از یک قاب شارژ بی سیم باشد.

 • 4

مادورو، ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از ونزوئلا متهم کرد

رئیس جمهور ونزوئلا دونالد ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از این کشور آمریکایی جنوبی متهم کرد.

 • 4

کاهش مالیات بر نقل و انتقال سهام، بورس را رونق می‌دهد؟

در ماه‌های گذشته مقدار مالیات شرکت‌های بورسی از نیم به یک دهم درصد کاهش یافت که می‌تواند به افزایش معاملات در بازار سهام کمک کند.

 • 2

هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است

بانک اقتصادنوین در اطلاعیه درباره سرقت از صندوق امانات این بانک اعلام کرد هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است .

 • 5

مادورو: آمریکا ۵ میلیارد دلار بودجه داروییِ ما را دزدید

رئیس‌جمهوری ونزوئلا در اظهاراتی تصریح کرد: آمریکا ۵ میلیارد دلار بودجه داروییِ ما را دزدید.

 • 2

واکنش همتی به نامگذاری سال/شش راهبرد بانک مرکزی برای «رونق تولید»

رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به نامگذاری امسال از سوی رهبر انقلاب، شش راهبرد نظام بانکی برای تحقق «رونق تولید» را اعلام کرد.

 • 4

مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی مضاعف شد

همتی گفت نامگذاری سال ۹۸ با عنوان "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری، مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی کشور را مضاعف کرد.

 • 6

ماموریت ۶ گانه بانک مرکزی در سال رونق تولید

همتی گفت نامگذاری سال ۱۳۹۸ با عنوان "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری، مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی کشور را مضاعف کرد.

 • 4