دو مزیت تشکیل کنسرسیوم برای بیمه‌های آتش‌سوزی

دو مزیت تشکیل کنسرسیوم برای بیمه‌های آتش‌سوزی

عضو هیات مدیره بیمه ایران می‌گوید با تشکیل کنسرسیوم برای بیمه‌های آتش سوزی، به طور عملی نرخ‌ها در این رشته فنی و اکچوئری شده و از دامپینگ نیز جلوگیری می‌شود.

جمعه 22 شهریور 1398

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

محمد رضایی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره ایده تشکیل کنسرسیوم بیمه‌های آتش سوزی بین ۱۵ شرکت‌ بیمه کشور گفت: رشته بیمه آتش سوزی از رشته‌های ریشه‌ای و سودده صنعت بیمه است ولی از آنجایی که صنعت بیمه هنوز به بلوغ نرسیده، باید تعرفه آن را تعریف و نظارت را در بخش مالی بیشتر کنیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از شرکت‌های بیمه در رشته آتش سوزی دامپینگ می‌کنند، افزود: شرکت‌های بیمه برای فروش بیمه‌نامه متاسفانه نرخ‌های فنی پایینی را ارائه کرده و در برخی موارد تا ۹۰ درصد تعرفه، تخفیف می‌دهند. این موضوع باعث شده تا ضریب خسارت در این رشته سودده افزایش یابد و در صورت تداوم وضعیت موجود، تا چند سال آینده رشته آتش سوزی نیز زیان‌ده خواهد شد.

عضو هیات مدیره بیمه ایران با استقبال از تشکیل کنسرسیوم در بیمه‌های آتش سوزی اظهار داشت: این موضوع از دوجنبه حائز اهمیت است زیرا رقابت بین شرکت‌های بیمه یکسان خواهد شد زیرا اگر ریسکی استعلام گرفته شود، از آنجایی که یک شرکت به عنوان لیدر شناخته می‌شود، نرخ‌ها فنی و اکچوئری خواهد بود. از سوی دیگر دامپینگ هم به طور عملی ایجاد نمی‌شود.

رضایی خاطرنشان کرد: اگر برای رشته‌ای کنسرسیوم تشکیل شود، ریسک نیز به طور عملی شکسته شده و به مانند بحث اتکایی عمل خواهد شد. وی توضیح داد: در حال حاضر شرکت‌های بیمه در اروپا، ریسک خود را بین شرکت‌های مختلف در ۱۰ کشور تقسیم می‌کنند و ایران نیز می‌تواند از مزیت کنسرسیوم برای توزیع ریسک در شرایطی که با محدودیت‌های اتکایی خارجی روبرو هستیم، استفاده کند. در این روش، خسارت پرداختی به یک حادثه آتش سوزی از طرف کل شرکت‌های حاضر در کنسرسیوم پرداخت می‌شود.

عضو هیات مدیره بیمه ایران درباره اینکه نقش این شرکت در این کنسرسیوم چگونه خواهد بود، نیز گفت: ما بیمه‌ای دولتی هستیم و دولت از ما انتظار سوددهی ندارد. بحث ما بیشتر بحث خدمتگذاری و راهبری و استراتژی شرکت نیز رفتن به سمت بیمه‌های اتکایی است.

پس از کنسرسیوم موفق انرژی، اینک کنسرسیوم بیمه‌های آتش سوزی گام بعدی شرکت‌هایی است که قصد دارند در شرایط تحریم ظرفیت و توان اتکایی خود را افزایش دهند. غلامرضا جهانگیری معاون اتکایی بیمه مرکزی در جلسه معاونین فنی ۱۵ شرکت که برای دستیابی به کنسرسیوم بیمه‌های آتش‌سوزی گردهم آمده بودند، از تشکیل این کنسرسیوم حمایت کرد و گفت: این کنسرسیوم می‌تواند تجمیع ظرفیت نگهداری شرکت‌ها را به حداقل ۲۰ هزار میلیارد ریال برساند که عدد بسیار بزرگی است و می‌تواند نیازهای اتکایی شرکت‌های حاضر در کنسرسیوم را تامین کند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

«کیان‌کرد» زنده شد

از دو سال پیش مشکلاتی در زمینه جذب سرمایه در گردش برای شرکت کیان کرد ملایر ایجاد شد ‏و رفع مشکلات این شرکت و پیدا کردن راهکاری برای جذب تسهیلات و پرداخت معوقات حقوق ‏کارگران آن از دغدغه های مسئولان بود.‏

 • 156

روز توقف در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 174

مهمانان جدید اقتصاد ایران

دنیای اقتصاد : ...

 • 93
 • 90

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در اولویت کار بانک ها قرار گیرد

اراک- مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: بانک ها پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف را برعهده دارند، اما باید پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در اولویت کار آنها قرار گیرد.

 • 116

کاهش ۱۱ درصد تجارت خارجی به دلیل اصلاح پایه صادراتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگرچه تجارت خارجی در ۷ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است، اما این کاهش ناشی از اصلاح قیمت پایه صادراتی است.

 • 97

عملکرد بانک های مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب است

اراک- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته، عملکرد بانک های استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب بوده و ۳۵۰۰ شغل ایجاد شده است.

 • 103

اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است، گفت:در این نوع مقاومت جامعه یاد می گیرد که بحران را چگونه به فرصت تبدیل کند.

 • 111

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا/ تسویه حقوق کارگران تا دو هفته

معاون امور روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بانک کشاورزی متعهد شده تا حداکثر ۱۵ روز نسبت به تسویه مطالبات معوق کارگران آذرآب اقدام کند، از احتمال واگذاری این شرکت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.

 • 109

"ریال" جان گرفت "دلار" بی‌رمق شد

فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران قرار بود سبب فروپاشی اقتصاد ایران شود، اما با بازگشت ثبات به اقتصاد، نه تنها ارزش پول ملی در طول یک سال گذشته تقویت شده، بلکه ایران را در مسیر رشد قرار داده است.

 • 116

شارژر ۵ دلاری برای شارژ سریع گوشی

یک شرکت تجاری شارژری را تولید کرده که در عرض نیم ساعت می تواند ۸۰ درصد از باتری گوشی را پر کند. نکته جالب اینکه قیمت این شارژر تنها ۵ دلار است.

 • 106

نرخ سود قطعی بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی نوین اعلام شد

شرکت بیمه نوین بار دیگر هدف استمرار در پرداخت سود مشارکت در منافع بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی خود را محقق و در همین راستا نرخ سود قطعی این بیمه‌نامه‌ها در سال ١٣٩٧ را ١٩.٥٥ اعلام کرد.

 • 102

بانکداری دیجیتال و شرکتی ابزاری در ارائه خدمت بهتر به مشتریان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در نشست هم اندیشی با مدیران استانی این بانک گفت: با مشارکت فعال تمامی ارکان بانک در صف و ستاد درصدد برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و نیازسنجی صحیح آنان هستیم.

 • 106

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 103

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 100

آرامکوی سعودی در ۹ماهه سال جاری میلادی ۶۸ میلیارد دلار سود کرد

شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد که سود خالص این شرکت در ۹ ماه ابتدایی امسال به ۶۸ میلیارد دلار رسیده است.

 • 110

افزایش جزئی قیمت دلار در بازار / نرخ به ۱۱۳۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ در صرافی‌های بانکی برای خرید ۱۱۲۰۰ تومان و برای فروش ۱۱۳۰۰ تومان است.

 • 105

نرخ خرید دلار افزایش یافت

قیمت فروش ارز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز ثابت بود، اما قیمت خرید آن با افزایش ۵۰ تومانی همراه بود.

 • 94