دولت خسارت زیاندیدگان بیمه توسعه را می‌دهد

دولت خسارت زیاندیدگان بیمه توسعه را می‌دهد

رئیس کل بیمه مرکزی گفت :بناست که دولت تمام زیان‌هایی که سهامداران این شرکت تحمیل کرده اند را تقبل کند، این درحالی است که سهامداران بیمه توسعه مدعی هستند املاک و دارایی‌هایشان بیش از تعهدات است.

شنبه 30 خرداد 1394

رئیس کل بیمه مرکزی در آسانه 44 سالگی تاسیس این نهاد حاکمیتی در صنعت بیمه در جمع خبرنگاران از منتفی شدن خرید الحاقیه بیمه شخص ثالث در صورت تصویب و اجرای قانون جدید بیمه شخص ثالث خبر داد و ابعاد جدیدی از بحران شرکت بیمه توسعه را رو کرد.

به گزارش بینا ، محمد ابراهیم امین گفت: براساس بخشنامه بیمه مرکزی، تخفیف 70 درصدی بیمه نامه شخص ثالث برای رانندگانی که خودرو خود را در زمان اعتبار بیمه نامه به فروش می‌رسانند، باقی است. وی افزود: امتیازاتی که به یک فرد در بیمه شخص ثالث تعلق می‌گیرد، امتیاز تخفیف ناشی از عدم خسارت است که اگر در زمان اعتبار بیمه نامه، خودرو فروخته شود برای راننده محفوظ باقی خواهد ماند.

محمد ابراهیم امین گفت: براساس بخشنامه بیمه مرکزی، تخفیف 70 درصدی بیمه نامه شخص ثالث برای رانندگانی که خودرو خود را در زمان اعتبار بیمه نامه به فروش می‌رسانند، باقی است. وی افزود: امتیازاتی که به یک فرد در بیمه شخص ثالث تعلق می‌گیرد، امتیاز تخفیف ناشی از عدم خسارت است که اگر در زمان اعتبار بیمه نامه، خودرو فروخته شود برای راننده محفوظ باقی خواهد ماند.

رییس کل بیمه مرکزی همچنین درباره سازوکار منتفی شدن الحاقیه بیمه شخص ثالث اظهار کرد: بر اساس لایحه اصلاح قانون بیمه شخص ثالث، تا زمانی که مهلت قرارداد دارنده بیمه شخص ثالث به اتمام نرسیده بیمه براساس دیه لحاظ خواهد شد به این ترتیب که هرگونه افزایش بیمه و مازاد مبلغ برعهده صندوق تامین خسارات بدنی خواهد بود، البته سهم صندوق یادشده از حق بیمه شخص ثالث از 5 درصد به 7 تا 8 درصد افزایش خواهد یافت.وی ادامه داد: تخفیف عدم خسارت حداکثر تا 70 درصد است که اگر کسی از این امتیاز برخوردار باشد در زمان فروش خودرو این امتیاز برای آن محفوظ خواهد ماند و به خریدار منتقل نخواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا وعده وزیر اقتصاد مبنی بر حذف مالیات برارزش افزوده از صنعت بیمه عملیاتی نشده است؟ اظهار داشت: این یک بحث قانونی و نیازمند مصوبه مجلس است، اما معافیت فعالیت‌های بیمه در لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده دیده شده و در مجلس در حال رسیدگی است و به نظر می‌رسد نمایندگان با این موضوع موافق باشند.

آخرین وضعیت بیمه توسعه و زیان‌دیدگان‌ اش

رئیس کل بیمه مرکزی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده خسارت دیدگان بیمه توسعه هم با اعلام اینکه تاکنون به حدود 15 هزار پرونده شکایت رسیدگی شده که باید زیان‌های آنها نیز پرداخت شود، گفت: برآورد می‌شود تا پایان سال 95 به پرونده‌های خسارت تشکیل شده در سال‌های 90 و 91 رسیدگی شود. امین افزود: براین اساس بیمه مرکزی بیش از 800 میلیارد تومان به زیان دیدگان توسعه باید بپردازد و بیمه مرکزی مبلغی علی الحساب معادل 200 میلیارد تومان به بیمه ایران پرداخت کرده که با آن مبلغ 13 هزار و 500 پرونده تعیین تکلیف شده و 150 نفر از مقصران حوادث از زندان آزاد شده اند.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: براساس مصوبه شورای عالی بیمه، بیمه ایران در مقابل انتقال املاک بیمه توسعه به این شرکت، خسارت دیدگان را خواهد پرداخت و در عین حال بناست که دولت تمام زیان‌هایی که سهامداران این شرکت تحمیل کرده اند را تقبل کند، این درحالی است که سهامداران بیمه توسعه مدعی هستند املاک و دارایی‌هایشان بیش از تعهدات است.

امین گفت: با توجه به اینکه برای اولین بار این اتفاق در صنعت بیمه رخ داده بود پیاده سازی این تصمیم دشواری‌هایی داشت و نیازمند حکم قضائی بود بنابراین موضوع در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح شد و باتوجه به حاد بودن مساله وشکایت‌هایی که صورت گرفته بود، قاضی ویژه ای برای رسیدگی به پرونده تعیین شد و با پیگیری قوه قضائیه اسناد و املاک این شرکت شناسایی و در اختیار بیمه ایران قرار گرفت.  وی ادامه داد: اما هر یک از این دارایی‌ها و املاک دارای مشکلات حقوقی است که برهمین اساس بیمه ایران با همکاری قاضی پرونده موضوع انتقال اسناد را پیگیری می‌کند تا خسارات زیان دیدگان باقی مانده پرداخت شود.

امین درباره انتقال املاک و دارایی‌های بیمه توسعه به بیمه ایران نیز گفت: بیمه توسعه به دلیل عدم پاسخگویی به تعهدات و خودداری از پرداخت زیان خسارت دیدگان و ... با مشکلاتی مواجه شد که برهمین اساس بیمه مرکزی فعالیت بیمه توسعه را محدود کرد و فرصتی به این شرکت برای اصلاحات مالی، مدیریتی و ... داد تا دوباره مجوز صدور برقرار شود.  وی ادامه داد: اما مدیران این شرکت به جای اصلاح این امور و پاسخگویی به مردم وقت را به تعلل گذراندند و براین اساس شورای عالی بیمه به منظور تعیین تکلیف اوضاع ناچار شد مجوز فعالیت بیمه توسعه را در شخص ثالث و عمر لغو کند و حقوق و تعهدات این دو رشته بیمه ای از بیمه توسعه به بیمه ایران منتقل شد.

چه خبر از تغییرات بیمه شخص ثالث؟

محمدابراهیم امین در نشستی خبری که به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد تاسیس بیمه مرکزی برگزار شد، در پاسخ به پرسشی مبنی بر آنکه آیا لایحه شخص ثالث در مجلس در حال پیگیری است یا خیر، افزود: لایحه اصلاح بیمه شخص ثالث در کمیسیون اقتصادی طی سال گذشته و دو ماه ابتدایی امسال بررسی و نهایی شده و نمایندگان عضو این کمیسیون به همه دغدغه های ما در این قانون پاسخ مثبت داده اند به طوری که بیش از 90 درصد خواسته های صنعت بیمه در این لایحه لحاظ شده است.وی با بیان آنکه براساس تصمیم کمیسیون اقتصادی که نهایی و به صحن علنی مجلس تقدیم و ریسک براساس ویژگی های راننده ارزیابی خواهد شد، گفت: براساس اصلاح دیگری که در این لایحه انجام شده در صورت افزایش دیه که به صورت سالانه انجام خواهد شد، دیگر نیازی نیست مردم الحاقیه خریداری کنند.

رییس کل بیمه مرکزی ادامه داد: همچنین براین اساس تا زمانی که مهلت قرارداد دارنده بیمه شخص ثالث به اتمام نرسیده بیمه براساس دیه لحاظ خواهد شد به این ترتیب که هرگونه افزایش بیمه و مازاد مبلغ برعهده صندوق تامین خسارات بدنی خواهد بود. براین اساس سهم صندوق از 5 درصد به 7 تا 8 درصد افزایش خواهد یافت.

امین گفت: سازوکار دیگری در لایحه بیمه شخص ثالث در مجلس در نظر گرفته شده مبنی بر آنکه همه اطلاعات مربوط به حوادث رانندگی در سامانه ای متمرکز می شود و همه دست اندرکاران مربوطه از جمله بیمه مرکزی، پلیس، صندوق تامین خسارت بدنی، شرکت های بیمه، دادگاه ها و غیره به سامانه مرتبط خواهند بود و با تمرکز و تجمیع اطلاعات از تقلب و تخلف و پرداخت خسارات غیرواقعی جلوگیری و همچنین امکان استفاده از داده های ارزیابی ریسک فراهم خواهد شد.

انتقاد از رد دفاتر بیمه توسط سازمان مالیاتی


امین درخصوص رد دفاتر شرکت های بیمه توسط سازمان امور مالیاتی، افزود: این موضوع هنوز انعکاسی در شرکت های بیمه نداشته و این درحالی است که اکثر بیمه ها در بازار سرمایه حضور دارند و دفاتر آنها باتوجه به اینکه سهامی عام هستند به تایید حسابرسان می رسد. همچنین دفاتر قانونی شرکت های رسمی را که براساس اساسنامه مصوب شورای عالی بورس و بیمه تایید شده توسط سازمان مالیاتی رد و به علی الرأس تبدیل شود، غیرقابل قبول و غیررایج است. اینکه دفاتر یکی دو شرکت بیمه توسط سازمان مالیاتی رد شده شاید مربوط به مساله ای خاص باشد. تاسیس 3 شرکت بیمه با تایید وزیر اقتصاد


وی با اعلام اینکه سه شرکت بیمه مجوز تاسیس خود را از شورای عالی بیمه دریافت کرده اند و باید سرمایه تعهد شده را واریز کنند، گفت: در عین حال این سرمایه باید براساس قانون پولشویی مورد ارزیابی قرار گیرد و پس از آن وزیر اقتصاد تاسیس آنها را تایید کند البته هنوز این شرکت ها مراحل مذکور را طی نکرده اند.


وی در پاسخ به پرسشی در خصوص فعالیت موسسات غیرمجاز و بیمه آتیه سازان حافظ گفت: شرکت بیمه غیرمجاز به معنای آن است که مجوز فعالیت ندارد اما بیمه آتیه سازان حافظ از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی مجوز فعالیت دارد و یکی از زیرمجموعه های سازمان بیمه سلامت است و تحت عنوان کارگزاری بیمه سلامت فعالیت می کند. وی تاکید کرد: در صورتی که شرکت بیمه ای در قالب بیمه تجاری فعالیت کند باید از بیمه مرکزی مجوز فعالیت بگیرد و این سازمان در این حوزه فعالیت می کند.

 بازار بیمه انحصاری نیست اما رقابتی هم نیست

امین در پاسخ به پرسشی در خصوص بررسی شورای رقابت در بحث انحصار در صنعت بیمه، گفت: بازار بیمه بازرگانی بازاری است که در آن 29 شرکت مجوز فعالیت دارند البته دو شرکت در بخش اتکایی و دو شرکت نیز پی.اند.ای فعال هستند در صورتی که آنها از لیست 29 شرکت خارج کنیم هم اکنون 25 شرکت در صنعت بیمه فعال هستند که با یکدیگر در بخش فروش بیمه نامه با یکدیگر رقابت می کنند.


رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه، نرخ حق بیمه در صنعت بیمه برخلاف برخی از کالاها و خدمات امری تخصصی و شناخته شده است، گفت: براساس الگوی جهانی احتمال حادثه و ریسک وجود دارد و برهمین اساس شرکت های بیمه در نرخ فنی بیمه نامه حق رقابت ندارند و شرکت ها تنها می توانند درمیزان فروش بیمه نامه، سود مورد انتظار سهامداران و هزینه های بیمه گری با یکدیگر رقابت کنند.


وی با تاکید بر آنکه، رقابت و انحصار در بازار بیمه وجود دارد، خاطرنشان کرد: هرچند به لحاظ تعداد در صنعت بیمه رقابت وجود دارد و 25 شرکت برای جذب مشتری با خدمات پس از فروش، ارزیابی خسارت رقابت می کنند اما این امور برای مصرف کنندگان از اهمیت زیادی برخوردار است اما در حوزه صدور انحصار نداریم. به گفته رییس کل بیمه مرکزی، هرچند در بازار بیمه انحصار وجود ندارد اما رقابتی هم نیست زیرا بخشی از صنعت بیمه را پرتفوی درمان وشخص ثالث تشکیل می دهد که این دو رشته تابع نرخ گذاری هستند.

وضعیت توانگری شرکت های بیمه درخط قرمز نیست

امین در مورد نحوه تایید صلاحیت مدیران در صنعت بیمه کشور گفت: بیمه مرکزی در سه حوزه به طور مشخص برنامه ریزی کرده که براساس آن یکی از وظایف بیمه مرکزی که همان نظارت است، پیگیری می شود.
وی با تاکید بر اینکه، برای نظارت بر توانگری شرکت های بیمه شورای عالی بیمه مصوبه ای را داشته است، اظهار داشت: برهمین اساس صورت های مالی شرکت های بیمه بررسی شده و نحوه ذخیره گیری در شرکت ها کنترل می شود البته هم اکنون توانگری برخی از شرکت های بیمه کمتر از یک است اما وضعیت آنها در خط قرمز نیست و اقداماتی نیز برای بهبود توانگری این شرکت ها صورت گرفته است و شرکت ها باید در بخش افزایش سرمایه، کنترل ریسک ها، محدودیت هایی که بیمه مرکزی در صدور بیمه نامه در نظر گرفته که در صورتی که شرکت های بیمه از رهنمود های بیمه مرکزی پیروی نکنند به افکار عمومی اطلاع رسانی می شود.


وی با بیان اینکه، بیمه مرکزی نمی خواهد به بازار شوک وارد شود و یا شرکتی درمقابل اصلاح حساب ها مقاومت کند، ادامه داد: در صورت مقاومت اسامی شرکت ها به بورس و فرابورس اعلام می شود تا آنها به عنوان نهاد ناظر مالی با شرکت ها برخورد کنند. رییس کل بیمه مرکزی از تصویب آیین نامه ای در شورای عالی بیمه در هفته گذشته و ابلاغ آن در زمینه احراز مشاغل کلیدی در صنعت بیمه و نحوه رسیدگی در تعیین صلاحیت ها خبر داد و گفت: در این آیین نامه مشاغل کلیدی و عملیاتی و مدارک تحصیلی و سوابق تجربی لازم در نظر گرفته شده است.


وی ادامه داد: احراز و انتخاب مدیران چه دولتی و چه غیر دولتی در مناطق آزاد و اصلی تحت نظارت و تایید بیمه مرکزی قرار گرفته و این در حالی است که بخش دولتی از تایید و احراز صلاحیت بیمه مرکزی معاف بود اما با این بخشنامه به صورت یکسان درخواهد آمد. رییس کل بیمه مرکزی در خصوص آیین نامه حمایت از حقوق بیمه گذاران نیز گفت: براساس این آیین نامه شرکت های بیمه موظف به پاسخگویی هستند ضمن اینکه مصوبه شفافیت و گزارشگری مالی در شورایعالی بیمه نیز تصویب شده است.


امین با بیان اینکه، با اجرای آیین نامه های توانگری مالی، توانمندی مدیریتی، شفافیت و گزارشگری مالی به عموم و رسانه ها، پاسخگویی در مقابل مشتریان افزایش یافته است، تصریح کرد: 30 هزار شکایت دریافت شده و هم اکنون هیچ شکایتی بدون پاسخ نمانده است.

نظرات

SADRA

4 سال و 4 ماه و 2 روز پیش

این آقای رئیس و آقای وزیر دارایی ، شرکت سهامی بیمه ایران را بدون وجود هیچ قرارداد و قانونی مجبور به پرداخت خسارت بیمه توسعه کردند و بیمه توسعه یک شرکت بیمه خصوصی است در حالی که همین الآن بالای 500 میلیارد تومن بیمه ایران به بیمه گزاران،اشخاص ثالث و مراجع درمانی(پزشکان،بیمارستانها و مراکز درمانی و داروئی) بدهی داشته و پولی برای پرداخت این بدهی نداردو بخاطر همین خیلی از مراکز درمانی معتبر و خوب ،لغو قرارداد کرده اند شایان توجه خوانندگان اینکه بسیاری از حرفهای آقای امین فقط لفظ است و باعمل فاصله زیادی دارد و جنبه مطبوعاتی دارد

خسروپرویز مشعوفی

4 سال و 3 ماه و 23 روز پیش

بنده با نام حقیقی خودم به صراحت به استناد پرونده شکایت یکساله ای که درسیستم یکپارچه شکایات بیمه مرکزی به آدرس centinsur.ir بشماره 27069 و کدملی 0040799573 که قابل مشاهده عموم در سمت چپ صفحه اول است و کوپکترین پاسخی بهآن داده نشده عرض میکنم ایشان فقط به منظور آرام سازی افکار عمومی و زیاندیدگان تو سری خور لفاظی میکنند و بس و مسوولیت تمام این کامنت بلحاظ حقوقی را میپذیرم و از روابط عمومی بیمه مرکزی میخواهم در صورت هرگونه مغایرت با اسناد قویا تکذیب نماید

محمد حسین خدابخش

4 سال و 2 ماه و 28 روز پیش

باسلام اینجانب درسال 92 تصادف کرده ام ودرسال 93 تشکیل پرونده داده ام ولی تا کنون هیج خبری از بیمه توسعه نشده الان زیان دیده حکم جلب من رو گرفته اخه این نا حق نیست در برابر ما که من تازه ازدواج کردام برم زندان بخاطر این بیمه توسعه لطفا از مسئولین خواهش میکنم به فکر زندگی ما باشن الکی خراب نشه .شماره ام رو میزارم در صورت حل مشکل به ماهم اطلاع رسانی کنید باتشکر .

رضايي

4 سال و 2 ماه و 25 روز پیش

تا پايان سال ٩٥؟؟؟؟؟؟

فهيمه

4 سال و 2 ماه و 25 روز پیش

خیلی متاسفم که با اعتماد مردم اینجور بازی میکنه.کجای دنیا اینطوریه که به یه مؤسسه ای اجازه صدور بیمه نامه دریافت پول بدن بعد این همه مردم زیان دیدن بروی خودش نیاره ....

جابر حسین زاده

4 سال و 2 ماه و 16 روز پیش

سلام من تابحال 4بار درسامانه بیمه مرکزی شده ام اخه چرا این سامانه را گذاشتید خدرو خوش میاد که با احساسات مردم بازی کنید واقعا توی این مملکت هیچ ارگانی نیست که بتونه حق این مردم را از این بیمه بگیره پس چرا اینقدر داد میزنید برای بیمه کردن توی کدام مملکت دیددید که هم بیمه باشید هم برید زندان حالا فهمیدم کسانی که میزنند وفرار میکنند جه کار خوبی میکنندواقعا اگر نتونید حق مردم را ازاین بیمه توسعه بگیرید ضررش به دولت میخوره واستفادش به بیم هایه خصوصی

مهدی

4 سال و 1 ماه و 20 روز پیش

سلام با حلوا حلوا کردن دهن ما شیرین نمیشه اول میگین سیستم دولتی هستش و تو بانک مرکزی سپرده داره حالا که 4 ساله پولمون را خورده میگید بیمه ایران میده و همین پس کووووو پول ما تو روخدا سرتون را از زیر برف دربیارید

محمد

4 سال و 0 ماه و 5 روز پیش

تاکی میخواین سر ما شیره بمالید یه بارمگیدتااخر۹۴حالا میگیدتا۹۵من برم زندان کی بدادزن وبچه هام میرسه اقا امین پور به فکر زن وبچه هامون باش6519639

ناشناس

3 سال و 11 ماه و 24 روز پیش

دیگه خسته ام بخداانقدررفتم به بیمه خراب شده توسعه اگرکسی بیمه شخص ثالث نداشت یک نفررامی کشت باهاش چکارمی کردند

میلاد

3 سال و 11 ماه و 22 روز پیش

بازم یه لیست ۲۰۰نفره اعلام کردند! هروقت مردم تجمع میکنن چندروز بعدش یه لیست میدن که مثلا بگن داریم پرداخت میکنیم. با این وضع فکر کنم تسویه ی ۲۰هزار پرونده ی توسعه، قرنها ظول بکشه!!!

خسروپرویزمشعوفی

3 سال و 9 ماه و 23 روز پیش

چرا نمایندگان و مدیریت بیمه ایران وضعیت بلاتکلیف بیمه نامه های عمر بیمه توسعه رو مشخص نمیکنن؟چرا به کسی اطلاع داده نمیشه که پرونده بیمه عمر هر نفر در چه مرحله ای هست و آیا اصولا پرونده هاب یمه عمر در جریانات و فعل و انفعالات بیمه توسعه از گزند در امان بوده یا خیر؟ این حقیقتا انتظار زیادی محسوب میشه؟

مهدی

3 سال و 9 ماه و 0 روز پیش

کی زمان دقیانوس یا نا کجا آباد

ناشناس

3 سال و 6 ماه و 20 روز پیش

اقای رئیس بیمه مرکزی وجدانی یک لحضه خودتو بزار جای یه رانند ببین وقتی تو زندانه زن بچه اش چی میکشن وجدان داشته باشید بخدا این مردی نیست این مملکت نیست

خسروپرویزمشعوفی

3 سال و 5 ماه و 7 روز پیش

با سلام حتی در یک مورد هم مطالبات بیمه گزاران عمر توسعه که مطالباتشان خسارت نیست و عین دارایی و پس انداز این افراذ میباشد پرداخت نشده است و در مملکتی که داعیه نسخه پیجی اقتصادی و البته اخلاقی برای سایر ملل جهان دارد اینکه ستاذ مبارزه با مفاسد اقتصاذی با حضور روسا هر سه قوه از پس یک بیمه فسقلی بر نمیاید جای تعقل و تفکر بسیار ذارذ هرچند که با افشاگری وزیر اقتصاذ کاشف بعمل آمد ریاست و معاونین بیمه مرکزی مشغله شمارش حقوقهای ماهی 180 میلیون تومانی در این 3ساله اخیر مجالی برای پرداختن و پیگیری مطالبات زیاندیدگان بخت برگشته بیمه توسعه را باقی نمی گذاشته است و این فجایع درحالی اتفاق می افتد که روزانه تعداد قابل توجهی از کودکان معصوم سرطانی و بیماران خاص بواسطه عدم توانایی خرید آمپولهای 5تا6میلیونی شیمی درمانی و امثال آن ناشکفته پرپر میشوند.حال اگر کارشناس محترمی که اجازه نشر مطالب را صادر میفرمایند ژورنالیستی و حرفه ای و اخلاقی برخورد نمایند و دل درد آشنا داشته باشند دستور نشر این مطلب را خواهند داد

علی م

3 سال و 3 ماه و 22 روز پیش

حداقل یکی مردانکی کنه به فکر بد بخت بچارها باشن اگه واسه یکی از مسئولین همچن اتفاقی بیافتد مثل بقیه رفتار میکنند شما قسم به این یگانگی خداوند به کار مردم رسیدگی کنید

بنفشه توفیقی

3 سال و 3 ماه و 18 روز پیش

با سلام من در سال 92تصادف کردم از راننده شکایت هم کردم اونم میگه برو خسارتتو از بیمه بگیر .خودم برای عمل پام و فکم به آشناها قرضدارم ، بیمه ایران هم 3سال میشه خبر قطعی بهم ندادن کی خسارتمو پرداخت میکنن . شماره پرونده ام 920105070 تورو خدا ما رو از این وضعیت بلاتکلیفی خلاص کنین و خسارتمونو پرداخت کنین.

ندا

3 سال و 3 ماه و 12 روز پیش

من سال93 تصادف کردم اما هنوز هیچ خسارتی بهم ندادن

سیدحسن

3 سال و 3 ماه و 3 روز پیش

باسلام صدای مایاخیلی دلخراشه یاخیلی ولومش پایینه چون یانمیشنون یا پشت گوش میندازن اصلا برای اقایون چه اهمیتی داره که کی داره بی گناه میره زندان یاکی برای خرج دکترو دواش دزدی میکنه یاازهرکس وناکس قرض میگیره منم زیان دیده توسعه هستم وسال۹۱تصادف کردم وتاالان همه چیزم روازدست دادم قابل توجه اقایونی که فقط بلدن وعده بدن به امیدروزی که مصوب این فاجعه به بدترین شکل ممکن تقاص پس بده

مهرداد

3 سال و 0 ماه و 29 روز پیش

سلام.بدون خداشاهده افسردگی گرفتم از دست این بیمه توسعه و کارکنانش.سال ۹۳همه ی مدارک رو تحویل دادم ن چک دریافت کردم نه چیزی فقط گفتن برو باهات تماس میگیریم.از کجا باید چک دریافت کنم.بخدا آه دل شکسته ی من و زن و بچم میگیردتون.

خسرو

3 سال و 0 ماه و 7 روز پیش

من سال 92 تصادف کردم ولی چک سال 93 بهم دادن ولی هنوز هیچ خسارتی بهم پرداخت نشده است

ناشناس

2 سال و 8 ماه و 29 روز پیش

همه زیان دیدگان محترم برنامه ای بزارید تا اعتراض جمعی کنیم همه با هم تا اگهه مسعولی مسعولیت حالیش هست پول ما را بده دیگه صبر بسه

سعید

2 سال و 8 ماه و 29 روز پیش

همه زیان دیدگان محترم بیمه,توسعه,برنامه ای بزارید تا اعتراض جمعی کنیم همه با هم تا اگهه مسعولی مسعولیت حالیش هست پول ما را بده دیگه صبر بسه

ناشناس

2 سال و 8 ماه و 17 روز پیش

با سلام میشه خواهش کنم تکلیف ما بیمه شده های عمر توسعه راروشن کنید به ما گفتین که میتونید ادامه بیمه راازبیمه ایران ادامه بدید ولی هیچ خبری نشد خواهشن بگین از کی بیمه نامه های جدید بیمه ایران صادرمیشه ممنونم کریم هستم از تهران

ناشناس

2 سال و 8 ماه و 10 روز پیش

باسلام منم زیاندیده بیمه توسعه هستم سال93 چقدر پول دارو،دکتربدم بخداخسته شدم ناقص شدم کی جوابگوهست اگر خدارو میشناسید خسارت مابدبختارو بدین .

8

2 سال و 5 ماه و 29 روز پیش

باسلام.مگه شما مسلمان نیستید من درسال 93دربیمه توسعه تشکیل پرونده دادم بعدا گفتن رفته بیمه ایران.چرا بعداز سه سال بررسی نمی کنید .خدا وکیلی اگه پرونده یک کارمند ساده از بیمه بود اینطوری برخورد می کردید.خدا براتون نسازه اگه به فکر امثال ما نیستید.

کارمند بیمه توسعه

1 سال و 8 ماه و 4 روز پیش

آقای رئیس تو رفتی اما ما موندیم و همه خسارات رو هم خود بیمه توسعه داد و یک ریال از دولت و بیمه اران کمکی نشد. خدا ......کند هر کسی رو که به مردم خیانت کرد

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اتخاذ دو تصمیم مهم در هیات‌دولت/ اجتناب از صدور بخشنامه‌های موردی

رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه عرضه ارز بر تقاضای آن در سامانه نیما پیشی گرفته است، از اتخاذ دو تصمیم مهم در هیات دولت مبنی بر ارتقای فضای کسب‌وکار و ثبات در مقررات صادراتی خبر داد.

 • 47

نقش فعال بانک رفاه در حمایت از ملی پوشان ورزشی

بانک رفاه در سال جاری سعی کرده تا در راستای تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی خود به عنوان یک سازمان پویا، وظیفه و رسالتش را با هدف تشویق کارکنان و همچنین عموم جامعه و ترویج ورزش دنبال کند.

 • 54

ترمز بورس‌های جهانی کشیده شد

ابهام مجدد در خصوص سرانجام برگزیت، بسیاری از بورس‌های جهانی را ریزشی کرد.

 • 44

بانک رفاه و معاونت علمی ریاست جمهوری تفاهم نامه همکاری امضا کردند

بانک رفاه کارگران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه زیرساخت‌های صندوق سرمایه‌گذاری و ایجاد شتاب‌دهنده در رویداد رفاتک چلنج تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

 • 49

بانک رفاه می تواند به گردش اقتصاد در کشور کمک کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بانک رفاه کارگران می‌تواند مشکلات بخش تولید را حل کرده و گردش اقتصادی کشور را به حرکت در بیاورد.

 • 47

بانک رفاه می تواند به گردش اقتصاد در کشور کمک کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بانک رفاه کارگران می‌تواند مشکلات بخش تولید را حل کرده و گردش اقتصادی کشور را به حرکت در بیاورد.

 • 52

بانک توسعه تعاون تعدادی دستگاه بریل برای نابینایان اهدا کرد

بانک توسعه تعاون هم‌زمان با روز عصای سفید تعدادی دستگاه بریل برای بهره‌برداری نابینایان اهدا کرد.

 • 59

مدل‌های تجربی از کف بورس

دنیای اقتصاد- شروین شهریاری : ...

 • 45

فرصت طلایی برای عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی

اقبال معامله گران و تجار بین المللی از عرضه انواع فرآورده های نفتی پالایش و پخش در بورس انرژی فرصت طلایی برای شرکت ملی نفت ایران بوجود آورده تا گازوئیل و نفت کوره خود را روانه این بازار کند.

 • 45

فرصت طلایی برای عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی

اقبال معامله گران و تجار بین المللی از عرضه انواع فرآورده های نفتی پالایش و پخش در بورس انرژی فرصت طلایی برای شرکت ملی نفت ایران بوجود آورده تا گازوئیل و نفت کوره خود را روانه این بازار کند.

 • 44

مشکلات لایحه مالیات بر ارزش افزوده به‌زودی حل می‌شود

وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: در بازار بورس نوسانات در حد فعلی به نظرم باید قابل قبول باشد و الان هم موضوع مدیریت می شود تا به یک سطح قابل قبول در بازار بورس برسیم.

 • 39

حجتی: ذخایر راهبردی و وضع موجود درباره گوشت ​مناسب است

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ذخایر راهبردی و وضع موجود درباره گوشت ​مناسب است، گفت: ثبات قیمت‌ها در بازار نشان از آرامش است که این رویه با حمایت‌های بانک مرکزی محقق شده و امیدواریم ادامه داشته باشد.

 • 41

حجتی: ذخایر راهبردی و وضع موجود درباره گوشت ​مناسب است

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ذخایر راهبردی و وضع موجود درباره گوشت ​مناسب است، گفت: ثبات قیمت‌ها در بازار نشان از آرامش است که این رویه با حمایت‌های بانک مرکزی محقق شده و امیدواریم ادامه داشته باشد.

 • 49

ارائه خدمات بانک قرض الحسنه رسالت به زائرین اربعین حسینی

بانک قرض الحسنه رسالت با برپایی موکب و استقرار دستگاه های خودپرداز به زائرین اربعین حسینی خدمات می‌دهد.

 • 54

ارائه خدمات بانک قرض الحسنه رسالت به زائرین اربعین حسینی

بانک قرض الحسنه رسالت با برپایی موکب و استقرار دستگاه های خودپرداز به زائرین اربعین حسینی خدمات می‌دهد.

 • 55