دلایل نارضایتی مردم از خدمات شرکت های بیمه ای

بینا : بررسی نارضایتی مردم از شرکت های بیمه می تواند موجب تغییر سیاست ها و نحوه فعالیت های این شرکت ها شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه ( بینا ) ، چند هفته گذشته در شهر یزد، صاحب یک خودرو به علت نارضایتی از خدمات شرکت بیمه، با خودروی خود وارد دفتر بیمه می شود! و از این طریق مراتب اعتراض خود را به گوش مردم، مسئولان و شرکت بیمه می رساند. رفتارهایی از این دست، کم و بیش در مراکز پرداخت خسارت شرکت های بیمه قابل مشاهده است و این رفتارها، ناشی از نوعی ناراحتی و عصبانیت از خدمات شرکت های بیمه است.

 

مردم معتقدند که شرکت های بیمه در قبال حق بیمه ای که دریافت می کنند، خدمات مناسب نمی دهند. بررسی این ادعا و کنکاش در علل چنین برخوردها و برداشت هایی می تواند چراغ راهنمای عملکرد شرکت های بیمه باشد و آنها را از این اتهام مبرا کند.

 

در ادامه به برخی دلایل احتمالی ناراحتی مشتریان بیمه از خدمات شرکت های بیمه اشاره می شود:

 

1 . عدم آگاهی بیمه گذار از شرایط بیمه نامه و فرآیند پرداخت خسارت

2 . نقص در قوانین و مقررات بیمه

3 . سخت گیری های شرکت بیمه در پرداخت خسارت

4 . نارضایتی بیمه گذار به علت جلوگیری از تقلب آن توسط شرکت بیمه

5 . عدم درک تفاوت بیمه های تجاری و بیمه های اجتماعی

6 . عدم خدمات مناسب شرکت های بیمه

7 . برخورد نامناسب کارکنان بخش پرداخت خسارت شرکت های بیمه

8 . عدم آموزش مناسب کارکنان شرکت های بیمه

9 . نبود آموزش عمومی در خصوص وظایف و تکالیف بیمه گر و بیمه گذار

10 . عدم اعتقاد به پرداخت فرانشیز توسط بیمه گذار

11 . فرآیند طولانی پرداخت خسارت

 

احتمالا خوانندگان با برخی از نظرات فوق الذکر موافق هستند و یا بعضا نسبت به آنها نقد دارند و یا اینکه موضوع را از دریچه و زاویه ی دیگری مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند.

لذا در صورت تمایل نظرات خود را در این خصوص بنویسید و نظرات دیگر را نیز نقد کنید. سایت تحلیلی-خبری آیین با حفظ امانتداری نظرات را منعکس می کند.

برچسب ها

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

1537 خانه داوطلب در جمعیت هلال احمر کشور فعال است

مشهد - ایرنا - رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: هم اکنون 1537 خانه داوطلب در جمعیت هلال احمر کشور فعالیت دارد.

 • 12

بهترین شهرهای جهان برای کار کدامند؟

دویچه بانک نام ۲۸ شهر برتر جهان برای کارکنان از نظر شرایط کاری را منتشر کرد که شهرهای اروپایی بیشترین نماینده را در این لیست دارند.

 • 17

۳۰۴ هزار شغل در بنگاه‌های مشکل دار تثبیت شد

ساری - مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی ۹ ماه امسال با حمایت‌های موثر از یک هزار و ۴۰۰ بنگاه مشکل‌دار، شرایط تثبیت ۳۰۴ هزار شغل فراهم شد.

 • 15

تولید بیش از 27 میلیون تن سنگ آهن در 9 ماهه امسال

تهران- ایرنا- آمار تولید 9 ماهه سنگ آهن هفت مجتمع شاخص که از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) منتشر شده حاکی از دستیابی به رقم بیش از 27 میلیون تن است که گل گهر (کرمان) سهم حدود 44 درصدی در این زمینه دارد.

 • 11

رشد مبادلات اقتصادی قطر و ترکیه/حجم تجارت به ٢میلیارد دلار رسید

در شرایطی که قطر از سوی کشورهای عربی تحریم شده است، تجارت ترکیه و قطر در سال ۲۰۱۸ به ۲ میلیارد دلار رسیده است.

 • 15

تصمیم جدید بانک مرکزی برای ارز وارداتی

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان، این سامانه آماده عملیاتی شدن شد.

 • 10

معاون نخست وزیر چین عازم آمریکا می شود

پکن- ایرنا- در ادامه مذاکرات تجاری چین و آمریکا، قرار است 'لیو هه' معاون نخست وزیر چین روزهای 10 و 11 بهمن عازم واشنگتن شود تا رایزنی اقتصادی و تجاری با آمریکا را ادامه دهد.

 • 11

سامانه رفع تعهد ارزی وارد کنندگان به زودی عملیاتی می شود

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: با توجه به دستور رییس جمهوری و به منظور مقابله با یکی از گلوگاه های فساد و آسیب در فرآیند تجارت خارجی کشور، سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان، بزودی عملیاتی می شود.

 • 9

تغییر اسکناس‌ها در هند به خاطر نابینایان

دادگاه عالی هند از بانک مرکزی این کشور خواست که امکان استفاده نابینایان از اسکناس‌ها و خدمات بانکی این کشور را با تغییرات مقتضی فراهم کند.

 • 9

نوبخت: بانک ها تسهیلات کشاورزی را تمهیل کنند

جیرفت - ایرنا - رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بانک ها نمی توانند وام های کشاورزان را استمهال نکنند زیرا این موضوع ، مصوبه دولت بوده و همه باید تمکین کنند.

 • 8

نرخ ارز و طلا در بازار ترکیه

اقتصادنیوز: دلار آمریکا و یورو امروز در بازار استانبول به ترتیب ۵.۳۶۲۰ و ۶.۱۲۲۰ لیر و هر گرم طلای ۲۴ عیار ۲۲۳ لیر فروخته شد.

 • 7

مدیریت منابع؛ اولویت سازمان بیمه سلامت در سال ۹۷

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اصلی ترین اولویت این سازمان در سال ٩٧ موضوع مدیریت منابع بوده و استقرار سازمان الکترونیکی و حذف تدریجی دفترچه‌های کاغذی و رفع هم پوشانی بیمه‌ای نشان دهنده این رویکرد مهم در سازمان بیمه سلامت است.

 • 8

هند شرکت فولکس واگن را به پرداخت 14 میلیون دلار جریمه محکوم کرد

دهلی نو- ایرنا - دادگاهی در هند شرکت فولکس واگن آلمان را به دلیل تخلف در استانداردهای آلایندگی هوا به پرداخت 14 میلیون دلار جریمه نقدی محکوم کرد.

 • 9

تدابیر بانک مرکزی و راه ناهموار بازگشت ارز حاصل از صادرات

تهران- ایرنا- طبق نظر کارشناسان موضوع چگونگی بازگشت ارز حاصل از صادرات به اقتصاد کشور به چالشی مهم تبدیل شده و به نظر می رسد سازوکارهایی مانند بازار نیما به تنهایی جوابگوی حل مشکلات به وجود آمده نیست.

 • 9

قیمت نفت کاهش یافت/ پیش‌بینی افزایش به ۷۰ دلار در هر بشکه

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت اگرچه به دلیل افزایش تولید نفت آمریکا کاهش یافت اما کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت نفت تا ۷۰ دلار در هر بشکه را ادامه خواهد داد.

 • 10

فروش ارز حاصل از صادرات به بیش از ۷ میلیارد یورو رسید

مجموع فروش ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما از ۱۶ مرداد تا ۲۷ دی به ۷ میلیارد و ۱۴۱ میلیون یورو رسید.

 • 7

فقط با مدیریت هزینه نمی‌توان کسری‌های بودجه‌ای سازمان بیمه سلامت را جبران کرد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اصلى‌ترین اولویت این سازمان در سال ٩٧ موضوع مدیریت منابع بوده و استقرار سازمان الکترونیکى و حذف تدریجى دفترچه هاى کاغذى و رفع هم پوشانى بیمه اى نشان دهنده این رویکرد مهم در سازمان بیمه سلامت است.

 • 9

۴.۸ درصد صادرات غیر نفتی کشور به کرمان اختصاص دارد

کرمان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان گفت: استان کرمان در حال حاضر با صادرات ۲.۲ میلیارد دلار در سال نزدیک به ۴.۸ درصد صادرات غیر نفتی کشور را به خود اختصاص داده است.

 • 7

ورود بورس جدید به اقتصاد کشور/ایجاد بورس بین المللی در مناطق آزاد

معاون دبیرخانه مناطق آزاد گفت: در تلاشیم در سه حوزه بانک، بورس و بیمه بتوانیم با هماهنگی نهادهای داخلی، آرامش روانی برای حضور سرمایه گذاران خارجی و بانک ها و بیمه های خارجی را فراهم کنیم.

 • 11

راه اندازی سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان در آینده نزدیک

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بر اساس اقدامات چند ماه گذشته بانک مرکزی برای آماده سازی سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان، این سامانه بزودی عملیاتی می شود.

 • 9