خسارت زیان‌دیدگان بیمه توسعه تا ریال آخر پرداخت می‌شود

معاون نظارتی بیمه مرکزی ایران با بیان اینکه خسارت زیان‌دیدگان بیمه توسعه تا آخر پرداخت می شود، گفت:

بیمه توسعه

تا پرداخت خسارت آخرین پرونده زیان‌دیدگان بیمه توسعه موضوع را پیگیری می‌کنیم اما پرداخت خسارت و تأمین منابع مالی با بیمه ایران است.

یکشنبه 1 شهریور 1394 ساعت 11:9

به گزارش بینا ، حبیب میرزایی گفت : با کمک قوه قضائیه معادل میزان خسارت را از اموال بیمه توسعه شرکت به بیمه ایران منتقل می‌کنیم و شرکت بیمه ایران باید طبق مصوبه شورای‌عالی بیمه، خسارت را پرداخت کند و تا ریال آخر را از شرکت می‌گیریم و خسارت مردم را پرداخت می‌کنیم.

وی اظهار داشت :‌ طبق قانون تأسیس بیمه مرکزی و بیمه‌گری ، اگر پروانه فعالیت یک شرکت بیمه ابطال شد، حقوق و تعهدات این شرکت به بیمه ایران به‌عنوان بازوی اجرائی دولت منتقل می‌شود و مصوبه شورای‌عالی بیمه‌ای برای انتقال دارایی بیمه توسعه به بیمه ایران نیز به‌خاطر تصریح این مسئله در قانون تأسیس بیمه مرکزی و بیمه‌گری است.
میرزایی گفت :

قرار نیست دولت از جیب خود این خسارت را پرداخت ‌کند بلکه اموال شرکت بیمه توسعه در اختیار بیمه ایران قرار می گیرد تا به نمایندگی از آن شرکت، حقوق زیان‌دیدگان را جبران کند و این سازوکار چتر حمایتی و اطمینان‌بخشی برای بیمه‌گذاران است چون که مردم به اعتبار و اعتماد دولت، از یک شرکت خصوصی بیمه‌نامه خریداری می کنند.وی تصریح کرد :

چون این اتفاق نخستین بار در بازار بیمه رخ داد، در اجرا با مشکلاتی روبرو شدیم اما این راه باز شده است و اگر تکرار شود ، مسیر تعریف‌شده داریم تا بیمه ایران تعهدات شرکت ورشکسته را با راحتی بیشتری انجام دهد.

حبیب میرزایی افزود : در حال ‌حاضر پروانه فعالیت شرکت در تمام رشته‌های بیمه‌ای تعلیق شده و در رشته‌های بیمه زندگی و بیمه اتومبیل (شامل شخص ثالث، بدنه و حوادث راننده) ابطال شده است و البته رفتار بعدی بیمه مرکزی و شورای‌عالی بیمه بستگی به عملکرد این شرکت در فرایند
پرداخت خسارت مردم دارد.

معاون بیمه مرکزی گفت : سهام‌دار اصلی شرکت بیمه توسعه تخصص کافی در بخش ساخت‌وساز داشته و به همین دلیل بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری‌ها از محل حق بیمه‌ها راهی بازار املاک و مستغلات شده است و شرایط رکودی حاکم بر اقتصاد کشور هم روی این سرمایه‌گذاری‌ها تأثیر گذاشت.وی افزود :

اشتباهات و تخلفات این شرکت زیاد است اما رعایت نکردن حدنصاب‌های آیین‌نامه سرمایه‌گذاری و بی توجهی به تذکرات بیمه مرکزی که در نتیجه آن بیش از حد نقدینگی صرف خرید شده است و رعایت نکردن این آیین‌نامه موجب شد خسارت‌های مردم تجمیع شود و پرداخت خسارت به‌صورت قطره‌چکانی انجام گیرد.

بیشتر خسارت‌های این شرکت در رشته شخص ثالث و بخش اعظم آن‌هم خسارت‌های جانی است، از آنجایی که پرداخت دیه به‌صورت یوم‌الاداست، هرچه زمان می‌گذرد، این خسارت روزبه‌روز رشد می‌کند و هزینه بیشتری به صاحبان شرکت تحمیل می‌شود و به‌ هر حال تا ریال آخر را از شرکت می‌گیریم و به مردم پرداخت می‌کنیم.

نظرات

صدرا

3 سال و 11 ماه و 2 روز پیش

حبیب میرزایی گفت : با کمک قوه قضائیه معادل میزان خسارت را از اموال بیمه توسعه شرکت به بیمه ایران منتقل می‌کنیم و شرکت بیمه ایران باید طبق مصوبه شورای‌عالی بیمه، خسارت را پرداخت کند و تا ریال آخر را از شرکت می‌گیریم و خسارت مردم را پرداخت می‌کنیم.(اگه واقعی باشه 10 سال طول می کشه) این آقای معاون اگه کمی قانون تجارت می خوند این حرف را نمی زدید شرکت بیمه اگه ناتوان در پرداخت تعهداتش باشه بیمه مرکزی بایستی پرداخت کنه نه اینکه بیمه ایران با هزاران میلیارد بدهکاری به مردم رو مجبور به پرداخت تعهدات شرکت خصوصی بیمه توسعه بکنه همین الآن هم بیمه مرکزی بابت هزینه درمان و بازنشستگی کارمنداش هر ماهه میلیاردهاریال از بیمه ایران یارانه می گیره که نه جایی گفته می شه و نه قانونی برای میلیارها یارانه پرداختی بیمه ایران به بیمه مرکزی وجود داره و در عوض بیمه مرکزی بعنوان ناظر و بازوی اجرایی دولت کاری به کار بیمه ایران نداره

ناشناس

3 سال و 10 ماه و 23 روز پیش

فقط حرف. کسی عمل نمیکنه بابا خسارت مردم بدید بسه دیگه چندسال فقط پشت گوشت میندازید هر روز ی چیز میگید

ناشناس

3 سال و 9 ماه و 11 روز پیش

قانونی تو مملکت وجود نداره که حق مردم رو بگیره؟؟؟

ناشناس

3 سال و 8 ماه و 15 روز پیش

باسلام وقتی پای بیمه ایران امد وسط نفس راحتی کشیدم و احساس امنیت کردم ودلگرم شدم امااکنون بیش از یکسال میگذرد و کم کم به بیمه ایران هم دارم شک می کنم

ناشناس

3 سال و 8 ماه و 13 روز پیش

فقط دروغ بگيد چند ساله مردم بد بخت چند ساله گيرن معلوم نيست كدام کی پول مردم را بالا كشيده

ناشناس

3 سال و 7 ماه و 29 روز پیش

والله والله همتون دستاتون تو يك كاسه است اگه كسي پول دولت را بخوره مثل بابك زنجاني محاكمه مي شود ولي كسي پول مردم بدبخت را بخوره كارش ندارن مثل بيمه توسعه

ناشناس

3 سال و 7 ماه و 21 روز پیش

این بیمه ایران منم بدبخت کرد

خسروپرویزمشعوفی

3 سال و 7 ماه و 2 روز پیش

باسلام متاسفانه شرکت توسعه با عملکرد نادرست و غیرمسولانه خود در طی چند سال اخیر، موجبات تالم، سرگردانی، و مشکلات فراوان دیگر برای تعداد زیادی از مردم خسارت دیده در سرتاسر کشور فراهم کرده است. هرگز از یاد نمی بریم صبح تاریک روزهای سرد در چهار راه جهان کودک را...آوارگی در پایتخت... هیچکس سخنی از بیمه های عمر توسعه بمیان نمیاورد و پول پس انداز خودمون رد بهمون نمیدن اینکه خسارت نیست عین پول پس انداز خود ماست که از ما دریغ شده....شاید نتوانیم بلحاظ قانونی شما را تحت پیگرد قرار دهیم اما از آه مظلوم بترسید. روز حسابی هم در کار هست. شما را به خدا واگذار کردیم.

سعید اسدی

3 سال و 6 ماه و 25 روز پیش

بابادارن مارو میگیرن میبرن زندان شما تازه وعده وعیدات شروع شده به خدا ظلمه خدایا خودت کمک کن 4ماهه جرات خونه رفتن ندارم حتی ضامنم دنبالمه

بهنام

3 سال و 3 ماه و 22 روز پیش

بابا بدبختمون کردین خانوادم اواره شده فقط حرف حرف ایشالا سرتون میاد

عزیز رحیمزاده

3 سال و 3 ماه و 16 روز پیش

درسال نوده دو تصادف کردام درمحرم پسازطی مراحل قانونی شرکت بیمه توسعه شبعه جلفا چک دادومنم اعتمادکرده ورضایت دادم اکنون بیست ماه میگذر من هم به حق وحقوقم نرسیدهام چه کنم

سعید غلامی

3 سال و 0 ماه و 2 روز پیش

بالاخره تا کی باید ازاین دروغها بشنویم حالا دلم میخواست خودشون از مردم طلبکار بودند به خدا به یه روز نمیکشید که طلبشون را از مردم بگیرند.خدا ازشون نگذره

مهدی یوسفی

6 ماه و 12 روز پیش

من سال 92تصادف کردم تا الان هرچه تلاش کردم ب هیچ نتیجه ای نرسیدم بیمه ایران هم هیچ دل گرمی بهم نمیده

محمدلطفی

5 ماه و 19 روز پیش

از سال ۹۱ که فرزندم در حین انجام کار مصدوم و فوت نمودندودو دختر کوچک داشت هنوز دیه ایشان بعد تز هفت سال پذداخت نشده حتی با خدا هم مگاتبه کردم اخه ۴۰ ملیون درقبال جان فرد ارزشداره این حق بچه یتیمه که اسلام تاکیدداره همش این ماه اون ماه و وعده سر خرمن ..ایا ارزش ریالی ان زمان تاکنون یکیه ؟

حسینی

4 ماه و 22 روز پیش

ازسال.۹۳که.تصادف.کردم.وضایع.نخای.شدم.تاحالابه.ماچیزی.نداده.چرادولت.پادرمیانی.نمی.کنددیگه.خسته.شدم.ای.میگن.صبرکنیداگربچه.خودت.بودچیکارمیکردید

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

دنباله های «هالووین» در راه است/ قاتل مخوف هالیوود دست بردار نیست

کمپانی یونیورسال قرار است در دو سال آینده دو دنباله دیگر از فیلم ترسناک «هالووین» با عناوین «هالووین می کشد» و «هالووین تمام می شود» به کارگردانی دیوید گوردون گرین بسازد.

 • 4

نقش آقایان "ش" در آینده سیاسی کشور

قهرمانی در توضیح اتهامات زاهدی اظهار داشت: آقای امامی هزینه تحصیل آقای زاهدی را پرداخت کرده بود. برنامه آقایان برای بانک طبق گفته‌های آقای زاهدی این بوده است که گفته بودند زاهدی درس می‌خواند و وارد شورای شهر اصفهان می‌شود و آینده سیاسی کشور در دست آقایان "ش" خواهد بود.

 • 6

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

۴۸۰۰ کارگر مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، با بیان اینکه ۴۸۰۰ کارگر در مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می می کنند، از پرداخت تسهیلات به بنگاه های نیازمند نوسازی خبر داد.

 • 7

سککوک، پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران با اشاره به لزوم تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین المللی در کشور، سککوک را پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار عنوان کردند.

 • 5

بیمه زندگی خاورمیانه ۸۰ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه بیمه زندگی خاورمیانه با حضور سهامداران، نمایندگان بیمه مرکزی و سازمان بورس برگزار شد و اعضا با تقسیم ۸۰ ریال سود به ازای هر سهم موافقت کردند.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین (شرکت سهامی عام) برای انتخاب اعضای هیات مدیره، راس ساعت ۱۶ دوشنبه ۹۸.۰۴.۳۱ برگزار می شود.

 • 7

تسهیلات ارزان قیمت و قرض‌الحسنه بانک اقتصادنوین ویژه دارندگان POS

بانک اقتصادنوین پس از معرفی طرح "صبا ۱" مختص خانوارها و فعالان اقتصادی، طرح "صبا ۲" را به دارندگان پایانه‌های فروش (POS) این بانک تقدیم کرد.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین برای بررسی عملکرد سال مالی منتهی به ۱۳۹۷.۱۲.۲۹، راس ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۳۱ تیرماه در محل مجموعه سالن‌های همایش‌ و مراسم صدرا برگزار می شود.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 6