حق بیمه تولیدی سال ۹۷ به بیش از ۴۵ هزار میلیارد تومان رسید

حق بیمه تولیدی سال ۹۷ به بیش از ۴۵ هزار میلیارد تومان رسید

آمار منتشر شده در سالنامه آماری سال ۹۷ بیمه مرکزی نشان می‌دهد که در این سال بیش از ۴۵ هزار و ۴۴۳ میلیارد تومان حق بیمه تولید شده که سهم بخش دولتی از این رقم، ۱۵ هزار و ۶۹۴ میلیارد تومان بوده است.

جمعه 10 آبان 1398 ساعت 10:50

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، بررسی سالنامه آماری بیمه مرکزی مربوط به سال ۱۳۹۷ نشان می‌دهد که هیچ شرکتی به جز بیمه ایران سهمی بیش از ۱۰ درصد از بازار بیمه کشور نداشته و تنها شرکت دولتی بیمه کشور، ۳۴.۵ درصد از سهم بازار را از آن خود داشته است.

براین اساس این شرکت به تنهایی در سال گذشته ۱۵۶۹۴۲.۲ میلیارد ریال حق بیمه از مجموع ۴۵۴۴۳۱.۳ حق بیمه کل کشور را تولید کرده است.

در سال ۹۷ و بعد از شرکت بیمه ایران، به ترتیب شرکت‌های بیمه آسیا با ۹.۸ و حق بیمه تولیدی ۴۴۳۷۳.۲ میلیارد ریال، دی با ۷.۹ و حق بیمه تولیدی ۳۵۸۷۱.۹ میلیارد ریال و دانا با ۶.۸ و حق بیمه تولیدی ۳۱۰۱۶.۸ میلیارد ریال بیشترین درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در این سال، شرکت‌های بیمه آرمان، میهن، تعاون، تجارت‌نو، زندگی خاورمیانه و حکمت صبا در سرزمین اصلی و شرکت‌های بیمه  امید، حافظ، ایران معین، آسماری، موسسه متقابل کیش و موسسه بیمه کلوپ بین المللی بیمه متقابل اطمینان متحد قشم در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی سهمی کمتر از یک درصد از بازار بیمه در سال گذشته داشته‌اند.

به این ترتیب ۳۴.۵ درصد از حق بیمه تولید شده در کشور توسط شرکت بیمه ایران و ۶۵.۵ درصد دیگر توسط بخش غیر دولتی و تمامی شرکت‌های بیمه دیگر تولید شده است.

این در حالی است که اگر بخواهیم حق بیمه تولیدی بخش دولتی و نیمه دولتی شامل شرکت‌های آسیا، البرز و دانا را که براساس قانون اصل ۴۴ به بخش غیردولتی واگذار شده‌اند را محاسبه کنیم، حق بیمه تولید شده توسط این ۴ شرکت برابر با ۵۶.۷ درصد خواهد شد.

نکته قابل توجه، افزایش قابل توجه سهم بیمه دی از حق بیمه تولیدی بخش غیردولتی به ۷.۹ درصد است که رشدی ۵۳.۶ درصدی نسبت به سال ۹۶را نشان می‌دهد.

در بین شرکت‌های خصوصی اما بهترین عملکرد در این زمینه متوجه شرکت‌های بیمه پاسارگاد با ۵.۱، پارسیان با ۴.۵ و معلم با ۳.۶ درصد بوده است.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

«کیان‌کرد» زنده شد

از دو سال پیش مشکلاتی در زمینه جذب سرمایه در گردش برای شرکت کیان کرد ملایر ایجاد شد ‏و رفع مشکلات این شرکت و پیدا کردن راهکاری برای جذب تسهیلات و پرداخت معوقات حقوق ‏کارگران آن از دغدغه های مسئولان بود.‏

 • 134

روز توقف در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 157

مهمانان جدید اقتصاد ایران

دنیای اقتصاد : ...

 • 80
 • 75

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در اولویت کار بانک ها قرار گیرد

اراک- مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: بانک ها پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف را برعهده دارند، اما باید پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در اولویت کار آنها قرار گیرد.

 • 100

کاهش ۱۱ درصد تجارت خارجی به دلیل اصلاح پایه صادراتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگرچه تجارت خارجی در ۷ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است، اما این کاهش ناشی از اصلاح قیمت پایه صادراتی است.

 • 78

عملکرد بانک های مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب است

اراک- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته، عملکرد بانک های استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب بوده و ۳۵۰۰ شغل ایجاد شده است.

 • 88

اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است، گفت:در این نوع مقاومت جامعه یاد می گیرد که بحران را چگونه به فرصت تبدیل کند.

 • 94

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا/ تسویه حقوق کارگران تا دو هفته

معاون امور روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بانک کشاورزی متعهد شده تا حداکثر ۱۵ روز نسبت به تسویه مطالبات معوق کارگران آذرآب اقدام کند، از احتمال واگذاری این شرکت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.

 • 93

"ریال" جان گرفت "دلار" بی‌رمق شد

فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران قرار بود سبب فروپاشی اقتصاد ایران شود، اما با بازگشت ثبات به اقتصاد، نه تنها ارزش پول ملی در طول یک سال گذشته تقویت شده، بلکه ایران را در مسیر رشد قرار داده است.

 • 100

شارژر ۵ دلاری برای شارژ سریع گوشی

یک شرکت تجاری شارژری را تولید کرده که در عرض نیم ساعت می تواند ۸۰ درصد از باتری گوشی را پر کند. نکته جالب اینکه قیمت این شارژر تنها ۵ دلار است.

 • 88

نرخ سود قطعی بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی نوین اعلام شد

شرکت بیمه نوین بار دیگر هدف استمرار در پرداخت سود مشارکت در منافع بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی خود را محقق و در همین راستا نرخ سود قطعی این بیمه‌نامه‌ها در سال ١٣٩٧ را ١٩.٥٥ اعلام کرد.

 • 87

بانکداری دیجیتال و شرکتی ابزاری در ارائه خدمت بهتر به مشتریان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در نشست هم اندیشی با مدیران استانی این بانک گفت: با مشارکت فعال تمامی ارکان بانک در صف و ستاد درصدد برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و نیازسنجی صحیح آنان هستیم.

 • 89

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 85

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 83

آرامکوی سعودی در ۹ماهه سال جاری میلادی ۶۸ میلیارد دلار سود کرد

شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد که سود خالص این شرکت در ۹ ماه ابتدایی امسال به ۶۸ میلیارد دلار رسیده است.

 • 93

افزایش جزئی قیمت دلار در بازار / نرخ به ۱۱۳۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ در صرافی‌های بانکی برای خرید ۱۱۲۰۰ تومان و برای فروش ۱۱۳۰۰ تومان است.

 • 88

نرخ خرید دلار افزایش یافت

قیمت فروش ارز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز ثابت بود، اما قیمت خرید آن با افزایش ۵۰ تومانی همراه بود.

 • 80