تمام بدهی بیمه توسعه تا پایان سال پرداخت می‌شود

تمام بدهی بیمه توسعه تا پایان سال پرداخت می‌شود

بینا: عضو هیأت مدیره بیمه توسعه از پرداخت همه بدهی‌های این شرکت تا پایان سال خبر داد و گفت: برخورد بیمه مرکزی با شرکت بیمه توسعه درس بزرگی برای ما بود تا به هر قیمتی زیر بار ریسک‌های بزرگ نرویم.

به گزارش فارس، افشاری عضو هیأت مدیره بیمه توسعه با اشاره به آغاز به کار این شرکت از سال 82 اظهار داشت: پرداخت به موقع خسارت یکی از وظایف شرکت‌های بیمه است و می‌تواند پرتفوی شرکت را بهبود داده و اصل مشتری‌مداری را محقق کند.

وی افزود: در همین راستا سامانه پرداخت خسارت ظرف 20 دقیقه به این منظور راه‌اندازی شد اما در 11 ماه گذشته مشکلاتی برای شرکت به وجود آمد که البته بخشی از آن قصور خود شرکت بیمه توسعه بود و اختلالات جزئی درون‌سازمانی موجب بروز این ناهنجاری‌ها شد.

وی با اشاره به جلوگیری بیمه مرکزی از صدور بیمه‌نامه توسط این شرکت گفت: تمامی اعضای هیأت مدیره و سهامداران تلاش کردند تا با برگزاری جلساتی با بیمه مرکزی به توافق برسند و در همین راستا حدود 90 درصد تکالیف تعیین شده را اجرایی کرده‌ایم.

افشاری تصریح کرد: بخشی از تکالیفی که انجام نشده مانند افزایش سرمایه نیاز به ساز و کار بازار سرمایه دارد به همین دلیل خارج از اراده ما بوده است.

عضو هیأت مدیره بیمه توسعه با اشاره به تعهدات این شرکت افزود: در 11 ماه اخیر منابع ورودی به شرکت قطع شده و به همین دلیل در جذب سرمایه هم دچار مشکل شدیم،اما در مقطعی کوتاه که امکان صدور بیمه‌نامه وجود داشت11 میلیارد تومان بیمه‌نامه شخص ثالث و 30 میلیارد تومان سایر بیمه‌نامه‌ها را صادر کردیم اما در همین مدت 140 میلیارد تومان خسارت بیمه شخص ثالث و 35میلیارد تومان خسارت غیر ثالث پرداخت کرده‌ایم.

افشاری اضافه کرد: تا پایان سال 93 همه بدهی‌های شرکت را تسویه می‌کنیم که برآوردها نشان می‌دهد 120 تا 130 میلیارد تومان دیگر در این مقطع از بدهی‌ها باقی مانده است.

وی در خصوص توانگری مالی شرکت گفت: بیمه مرکزی رتبه توانگری بیمه توسعه را 4 اعلام کرده بود که مدارک و مستندات موجود که ارائه شده است نشان می‌دهد رتبه توانگری ما 2 است در صورتی که بتوانیم منابع بیشتری جذب کنیم به سطح یک خواهد رسید.

وی با اشاره به اموال و دارایی‌های این شرکت افزود: بخشی از خسارت‌ها را از محل فروش املاک و دارایی‌ها پرداخت کردیم که به دلیل شرایط اقتصادی فروش آن تدریجی بود به همین دلیل روند پرداخت خسارت مقداری کند شد.

وی تأکید کرد: همه گزارش‌ها در خصوص عملکرد شرکت و اقدامات انجام شده به بیمه مرکزی ارائه شده است، این برخورد بیمه مرکزی با شرکت بیمه توسعه درس بزرگی برای ما بود تا به هر قیمتی زیر بار ریسک‌های بزرگ نرویم.

در ادامه این نشست احمد دارابی مدیرعامل شرکت بیمه توسعه با اشاره به بحران نقدینگی پیش آمده برای شرکت در سال گذشته گفت: وقتی فروش بیمه‌نامه متوقف شد این بحران تشدید شد اما در همین مدت خسارت بخشی از بیمه‌گذاران را به صورت نقدی و بخش دیگر را با صدور چک تعیین تکلیف کردیم.

وی افزود: بدهی صندوق خسارت‌های بدنی 8 میلیارد تومان بود که به طور کامل تسویه شد و 90 میلیارد تومان سپرده شرکت هم برای پرداخت خسارت‌ها آزاد شد و مابقی از طریق فروش اموال و 30 میلیارد تومان فروش بیمه‌نامه و سهام به دست آمد که تاکنون پرداخت شده است و امیدواریم تا پایان سال همه بدهی‌های شرکت تسویه شود.

وی تأکید کرد: بخش عمده پرونده‌های شرکت که خسارت‌های کوچک بوده‌اند مختومه شده است و مقداری از پرونده‌های بزرگ باقی مانده که تا پایان سال تعیین تکلیف خواهد شد.

وی با اشاره به امکان ورود بیمه مرکزی به پرداخت خسارت بیمه‌های اتکایی گفت: بیمه مرکزی قول داد که در اولین فرصت برای پرداخت خسارت بیمه‌های اتکایی به شرکت کمک کند.

نظرات

ناشناس

4 سال و 11 ماه و 18 روز پیش

من یکی ازکارمندان بیمه توسعه هستم که به اجبارترک کارکرده واکنون بیکارشده ودرشرایط اقتصادی بدی به سرمی برم واقعابیمه مرکزی چگونه پاسخگوی افرادی مانندمن خواهدبودآیابیمه توسعه وپرسنلش مستحق چنین تاوانی بودند

ناشناس

4 سال و 11 ماه و 18 روز پیش

سلام در پاسخ به مطالب آقای افشار باید گفت: هم پرسنل و هم دوستان هیئت مدیره به خوبی واقف هستند که در شاریط کنونی به دلیل سوء مدیریت مدیران مجموعه امکان پرداخت کلیه بدهی ها تا پایان سال وجود ندارد. مگر می شود بدون پرسنل با تجربه و در مدت زمان بسیار کم اقیانوسی را خشکاند؟؟؟؟؟؟؟ حال آنکه نزدیک به 70 درصد پرسنا شرکت از بدنه آن جدا شده و مابقی نیز تا پایان سال جدا خواهند شد. به امید روزی که با شنیدن کلمه صداقت، صدا ناگهان قطع نشود.

ناشناس

4 سال و 11 ماه و 17 روز پیش

سلام همش دروغه

ناشناس

4 سال و 11 ماه و 17 روز پیش

سلام ماکه چشممون اب نمی خوره فعلاکه داریم میدوییم

ناشناس

4 سال و 11 ماه و 16 روز پیش

نزدیک به 80درصد پرسنل شعبه اصفهان رااخراج کرده اندونمایندگان به مسافرکشی و مشاغل فرعی وخارج از شان برای گذران زندگی خود میپردازند.جوانی وعمر وچندسال سابقه باچه چیز معاوضه شد؟؟؟؟؟؟؟

ناشناس

4 سال و 10 ماه و 0 روز پیش

یمه توسعه هنوز نتوانسته تسویه حساب پرسنل خود را بده و حتی بیمه تامین اجتماعی انان را را از اوایل سال قطع کرده چگونه باید به اینگونه صحبتها اعتماد کرد

ایمان

3 سال و 5 ماه و 18 روز پیش

سلام. بنده هم مقصرم ویه موردمنجر به فوتی بوده درتصادفم باموتورسیکلت سال92وهنوزازدیه طرف خبری نشده وده باربیشتررفتم تهران وپیش اقایان افشاری واصلان بیگی وهمکارانشان درتوسعه وایران.ازخدابیخبراخبری نشده وچندخانواده بخاطراین موضوع درحال طلاق گرفتن وبحران وشرایطاقتصادی بدی شدن .انشااله که خدا بسرفرزندانتان وخانوادههاتون بیاره این بلاومصیبتو..خراسان رضوی

حسین از شیراز

1 سال و 9 ماه و 5 روز پیش

سلام من از سال ۹۲ از بیمه توسعه مبلغ دیه ای که دوبرابرش رو بابت درمانم پرداخت کردم طلب دارم که مبلغ ۵۰ میلیون میشه و تا الان سه سال و هفت ماه میگذره و خبری از پرداختی و جواب درستی نیست و هنوز هم درحال تحویل دروغ به مردم هستند انشاالله بر سر خانواده و عزیزانتان هزار برابر بلای الهی و رسوایی به آبرو و زندگی و تن همتون بیاد ، دروغ گو های از خدا بی خبر

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

لبنان، عربستان را به اخلال در نظام اقتصادی خود متهم کرد

رئیس بانک مرکزی لبنان در سخنانی بی‌سابقه از عربستان به دلیل تلاش برای بر هم زدن ثبات اقتصادی این کشور انتقاد کرد.

 • 2

انتشار نسخه جدید سامانه همراه بانک کارآفرین برای گوشی‌های آیفون

نسخه جدید سامانه همراه‌بانک کارآفرین برای سیستم عامل iOS (گوشی‌های آیفون) منتشر شد.

 • 2

اعزام تیم پزشکی بیمارستان بانک ملی ایران به مناطق زلزله زده

در پی بروز سانحه تلخ زلزله در استان آذربایجان شرقی، براساس دستور مدیریت عامل بانک، بیمارستان بانک ملی ایران با اعزام یک تیم پزشکی جهت امداد رسانی به مصدومان و زلزله دیدگان استان شتافت.

 • 2

نسخه جدید همراه بانک تجارت با جوایز میلیارد ریالی جشنواره پاییزی

همزمان با آغاز جشنواره همراه بانک تجارت، نسخه جدید این اپلیکیشن ویژه سیستم عامل اندروید با امکانات جدید ارائه شد.

 • 2

افزایش ۱۱۴۷ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

شاخص بورس روز جاری با رشد ۱۱۴۷ واحدی در پایان معاملات به ۳۰۳ هزار و ۹۴۳ واحد رسید.

 • 2

جزئیات نرخ رسمی ۴۷ ارز / قیمت رسمی یورو و پوند افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۰ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۲۲ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ مابقی ارزها هم ثابت ماند.

 • 2

«کیان‌کرد» زنده شد

از دو سال پیش مشکلاتی در زمینه جذب سرمایه در گردش برای شرکت کیان کرد ملایر ایجاد شد ‏و رفع مشکلات این شرکت و پیدا کردن راهکاری برای جذب تسهیلات و پرداخت معوقات حقوق ‏کارگران آن از دغدغه های مسئولان بود.‏

 • 187

روز توقف در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 193

مهمانان جدید اقتصاد ایران

دنیای اقتصاد : ...

 • 112
 • 107

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در اولویت کار بانک ها قرار گیرد

اراک- مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: بانک ها پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف را برعهده دارند، اما باید پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در اولویت کار آنها قرار گیرد.

 • 133

کاهش ۱۱ درصد تجارت خارجی به دلیل اصلاح پایه صادراتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگرچه تجارت خارجی در ۷ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است، اما این کاهش ناشی از اصلاح قیمت پایه صادراتی است.

 • 117

عملکرد بانک های مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب است

اراک- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته، عملکرد بانک های استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب بوده و ۳۵۰۰ شغل ایجاد شده است.

 • 118

اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است، گفت:در این نوع مقاومت جامعه یاد می گیرد که بحران را چگونه به فرصت تبدیل کند.

 • 128

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا/ تسویه حقوق کارگران تا دو هفته

معاون امور روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بانک کشاورزی متعهد شده تا حداکثر ۱۵ روز نسبت به تسویه مطالبات معوق کارگران آذرآب اقدام کند، از احتمال واگذاری این شرکت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.

 • 126

"ریال" جان گرفت "دلار" بی‌رمق شد

فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران قرار بود سبب فروپاشی اقتصاد ایران شود، اما با بازگشت ثبات به اقتصاد، نه تنها ارزش پول ملی در طول یک سال گذشته تقویت شده، بلکه ایران را در مسیر رشد قرار داده است.

 • 137

شارژر ۵ دلاری برای شارژ سریع گوشی

یک شرکت تجاری شارژری را تولید کرده که در عرض نیم ساعت می تواند ۸۰ درصد از باتری گوشی را پر کند. نکته جالب اینکه قیمت این شارژر تنها ۵ دلار است.

 • 124