تدوین نظام ارجاع سطح بندی خدمات درمان ضروری است

تدوین نظام ارجاع سطح بندی خدمات درمان ضروری است

بیرجند - ایرنا - قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان ها گفت: تدوین نظام ارجاع سطح بندی خدمات درمان برای کاهش هزینه های طرح تحول سلامت ضروری است.

شنبه 21 اردیبهشت 1398 ساعت 20:50

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش ایرنا عزت الله گل علیزاده روز شنبه در نشست هم اندیشی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اصحاب حوزه سلامت خراسان جنوبی افزود: رسالت اصلی سازمان بیمه سلامت حفاظت از بیمه شدگان خود در برابر هزینه های درمانی است.
وی بیان کرد: بر اساس گفته برخی کارشناسان حدود 9 درصد از تولید ناخالص ملی به حوزه سلامت اختصاص دارد این در حالیست که هنوز مردم و مسئولان از وضعیت خدمات ابراز نارضایتی می کنند.
قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان ها ادامه داد: وضعیت بهداشت و درمان در برخی کشورها با درصد پایین ‌تر از تولید ناخالص ملی بهتر از ایران است و لذا باید ایراد کار را بررسی و شناسایی کنیم.
وی از فعالان و ارایه دهندگان خدمات بیمه سلامت خواست مرتب در بیمارستان ها و مراکز درمانی حضور پیدا کرده و پای صحبت های مردم بنشینند.
گل علیزاده عنوان کرد: جامعه پزشکی جامعه خدومی بوده و طی این سال ها خدمات زیادی ارایه کرده است اما متاسفانه تحت هجمه های شدیدی نیز بوده است.
وی با بیان اینکه بدون شک اشکال کار در فرایندها است یادآور شد: در قوانین برنامه پنجم و ششم به درستی اشاره شده تا در نظام ارجاع سطح بندی خدمات را تدوین و استقرار ندهیم هر چقدر پول در حوزه درمان اختصاص یابد باز هم کافی نخواهد بود.
عضو هیئت مدیره بیمه سلامت ایران ادامه داد: همه اینها میسر نمی شود مگر اینکه کسانی که ارایه دهنده خدمت هستند نیز پای کار باشند.
وی بیان کرد: نمی توان بخشنامه ها و مقرراتی بدون نظر و مشورت ارایه دهندگان خدمت وضع کرد و این امر در قانون برنامه ششم توسعه نیز مورد تاکید قرار گرفته است.
گل علیزاده اضافه کرد: همچنین در احکام وزارت بهداشت به ویژه معاونت درمان تصریح شده در بخشنامه ها بایستی نظرات انجمن های علمی و نظام پزشکی نیز گرفته شود چراکه اگر ارایه دهندگان خدمت پای کار نباشد تمامی اینها محقق نخواهد شد.
وی در ادامه یکی از اقدامات خوب مدیرعامل سازمان بیمه سلامت را بحث سفرهای استانی دانست و گفت: در این سفرها چند هدف از جمله نشست با اصحاب سلامت اعم از بخش دولتی و خصوصی دنبال می شود.
قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان ها افزود: همچنین شنیدن پیشنهادات، چالش ها و مشکلات ارایه دهندگان خدمات سلامت در استان ها و لحاظ کردن آن در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها از دیگر اهداف سفرهای استانی است.
وی عنوان کرد: بازدید از دفاتر پیشخوان ارایه دهنده خدمات، برگزاری جلسه با هیات مدیره انجمن ها، حضور در شورای عالی سازمان نظام پزشکی و در نهایت عقد تفاهم نامه با هیات مدیره مجمع انجمن ها و سازمان نظام پزشکی از دیگر اهداف سفر به استان ها است.
7557 * 6054

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

احراز هویت در سامانه های بین بانکی اجرا می شود

بانک مرکزی اعلام کرد از روز یکشنبه ۵ بهمن ماه هیچ تراکنش بانکی بدون کد ملی یا شناسه ملی انجام نمی شود. این قانون بلافاصله در سامانه‌های بین بانکی و درون بانکی اجرا می شود.

 • 31

ادامه روند نزولی دلار

بانک مرکزی اروپا در پایان نشست خود اعلام کرد قرار نیست نرخ بهره تغییری پیدا کند. روند نزولی دلار برای سومین روز متوالی ادامه یافت.

 • 31

محدودیت های کرونایی در چین قیمت نفت را کاهش داد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۱ سنت معادل ۱.۰۹ درصد افت به ۵۵ دلار و ۴۹ سنت رسید.

 • 14

تبیین چشم‌انداز همکاری مشترک صندوق قرض‌الحسنه شاهد و بانک رسالت

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت، مدیرکل بنیاد شهید تهران بزرگ و جمعی از مدیران شاهد و بانک در نشست مشترکی پیرامون ارائه خدمات مطلوب و در خور شان ایثارگران گفتگو کردند.

 • 60

محرومیت‌های صادرکنندگان چک برگشتی در بانک رفاه کارگران اعلام شد

با اجرایی شدن قانون جدید صدور چک، بانک رفاه کارگران محرومیت های صادرکنندگان چک برگشتی را اعلام کرد.

 • 35

فعالیت مرکز نوآوری و توسعه تعاون برای تسهیل خدمات به تعاونگران

مدیرعامل بانک توسعه تعاون شکل‌گیری منتا (مرکز نوآوری و توسعه تعاون) را در راستای تسهیل خدمات به تعاون گران عنوان نمود.

 • 66

قیمت نفت به بالای ۵۶ دلار رسید

امید به افزایش حمایت مالی کرونایی با آمدن جو بایدن، کاهش تولید اوپک و پیش بینی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت را به ۵۶.۳۴ دلار رساند.

 • 51

برنامه‌ریزی‌ برای تامین کالاهای اساسی ایام عید و ماه رمضان

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تامین دارو و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به ویژه در ایام پایانی سال و شب عید تاکید کرد.

 • 53

شاخص بورس در آخرین روز هفته مثبت شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۳۲۳۰ واحدی معادل ۲.۸۹ درصد به یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۴۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۷۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۱۰ واحد رسید.

 • 60

سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات بانکی

مدیر امور شعبه مستقل تهران مرکزی بانک صنعت و معدن گفت: سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات با رویکرد بانکداری شرکتی و دیجیتال عامل مهمی در جذب مشتریان جدید است.

 • 28

«وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری

بانک گردشگری به‌عنوان یکی از بانک‌های نسبتا جوان در حوزه بانکداری کشور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

 • 27

جایگاه بانک کشاورزی در تامین مالی بخش کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت:۷۱ درصد اعتبارات پرداختی به بخش کشاورزی را بانک کشاورزی تامین می کند که این میزان پرداخت، اهمیت و جایگاه بانک کشاورزی را در تامین مالی این بخش به خوبی نشان می دهد.

 • 33

رییس سازمان بورس استعفا داد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، برای دومین بار استعفای خود را به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارائه کرد.

 • 45

شاخص کل بورس و فرابورس افزایشی شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۵ واحدی معادل ۰.۰۳ درصد به یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۱۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۴ واحدی به ۱۷ هزار و ۵۳۰ واحد رسید.

 • 44

مسابقات جذاب بانک ملی ایران در شبکه‌های اجتماعی

بانک ملی ایران در ادامه تعاملات خود با مخاطبان، مشتریان و کاربران فضای مجازی، دو مسابقه هیجان انگیز تازه را در شبکه اجتماعی اینستاگرام طراحی کرده است.

 • 35

مراحل ثبت، تائید و انتقال چک بر اساس طرح جدید بانک مرکزی

صادرکنندگان و دریافت‌کنندگان چک بنا بر اعلام بانک مرکزی از روز ۲۰ دی ۹۹ می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک را در سامانه صیاد به‌صورت اختیاری انجام دهند.

 • 34

سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش یافت

بانک مسکن در ابلاغیه‌ای از افزایش سقف تسهیلات فردی ساخت و خرید مسکن ایثارگران در سال جاری خبر داد.

 • 23

ساماندهی نیروی انسانی بانک‌های ادغامی

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به پیچیدگی های فرآیند ادغام پنج بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، به تشریح اقدامات مهم این بانک در حوزه نیروی انسانی بانک‌های فوق پرداخت.

 • 31

یارانه ارزی باید در میانه مسیر تولید اختصاص یابد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:‌ در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به نهاده دامی یارانه باید در میانه مسیر تولید و به ۱۵۰ کشتارگاه فعال کشور که کار توزیع عمده گوشت را برعهده دارند، اختصاص یابد.

 • 52

افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی بانک ملی

بانک ملی ایران افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی را در برنامه دارد.

 • 32