بیمه مرکزی و سندیکای بیمه گران نگرانی وزیر اقتصاد را مرتفع کنند

بیمه مرکزی و سندیکای بیمه گران نگرانی وزیر اقتصاد را مرتفع کنند

گروه بنگاه‌ها : مدیرعامل بیمه پاسارگاد در واکنش به اظهارات وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره «حس فساد در صنعت بیمه» گفت: به‌منظور حفظ اعتبار صنعت بیمه و پیشگیری از لطمه به اطمینان آحاد مختلف جامعه به این صنعت، این موضوع باید در جمع شرکت‌های بیمه (سندیکا) با مشارکت بیمه مرکزی مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفته و اقدام حرفه‌ای و قاطع، متناسب با نتایج بررسی انجام شود.

یکشنبه 14 مهر 1398

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از دنیای اقتصاد 

بیمه مرکزی و سندیکای بیمه گران نگرانی وزیر اقتصاد را مرتفع کنند

معصوم ضمیری به «دنیای‌اقتصاد» گفت: در روزهای اخیر اعلام نظر دکتر دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر حس آلودگی در برخی از شرکت‌های بیمه، مورد بحث و اظهارنظر اصحاب صنعت بیمه به ویژه مدیران ارشد و انجمن صنفی نمایندگان شرکت‌های بیمه قرار گرفته که باید مورد تدقیق و بررسی قرار ‌گیرد. ضمیری با بیان اینکه در یک نگاه کلی می‌توان گفت امروزه به‌رغم کاستی‌ها و مشکلات پیش رو، سهامداران، مدیران، کارکنان، نمایندگان و کارگزاران بیمه و... دارای سلامت اداری کافی برای اداره این صنعت هستند، افزود: با توجه به گستردگی فعالیت و افراد شاغل در این صنعت احتمال وجود اشکالات جزئی در موارد بسیار محدود منتفی نیست که باید با رعایت و حفظ شئون حرفه‌ای و به‌صورت کاملا تخصصی از طریق سندیکا و سازمان‌های ناظر به ویژه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی قرار گیرد. مدیرعامل بیمه پاسارگاد با اشاره به اینکه با توجه به اعلام عبارتی کلی که می‌تواند موجب تفاسیر سلیقه‌ای و احیانا غیرقابل ارتباط با نظرات وزیر شود، ادامه داد: به نظر می‌رسد با ارتباط سازمانی و تشکیلاتی موجود بین بیمه مرکزی در اولین فرصت ممکن به منظور روشن شدن زوایای موردنظر مقام وزارت جهت بررسی‌های لازم از او استعلام شود.

ضمیری گفت: منظور از برخی شرکت‌ها کدام‌یک ازشرکت‌های بیمه است و موضوع فساد و مصادیق مورد نظر وزیر اقتصاد چیست؟ آیا استعلام مذکور صورت گرفته و احیانا موضوع در دست رسیدگی مسوولان ذی‌ربط در بیمه مرکزی است؟ او متذکر شد: در صنعت بیمه کشور با وجود مقررات مناسب و نظارت کافی توسط مقام‌های ناظر همانند بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بورس اوراق بهادار، بازرسان و حسابرسان مستقل مورد تایید سازمان‌های ناظر و منتخب مجمع، امکان وجود فساد به ویژه فساد سازمان یافته در بخش‌های مختلف (سهامداران، مدیران، کارکنان، نمایندگان و کارگزاران) بسیار بعید به نظر می‌رسد.

به گفته وی شاید بتوان گفت اقدامات متقلبانه افراد بیرون از صنعت بیمه به‌ویژه بیمه‌گذاران معدود در رشته‌های مختلف و زیان‌دیدگان در بخش خسارات جانی می‌تواند مبنای اظهارنظر وزیر قرار گرفته باشد که در جای خود موجب تامل و دقت است.ضمیری یادآور شد: هرچند در سال‌های اخیر اقدامات مثبتی از ناحیه قوه‌قضائیه، نیروی انتظامی و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این خصوص اعمال شده اما موضوع پیشگیری از پرداخت خسارات ساختگی و متقلبانه می‌تواند به‌عنوان یک موضوع بسیار مهم، از وظایف پیش روی سندیکای بیمه‌گران قرار گیرد و چاره‌جویی اساسی چه به‌صورت پیشنهاد اصلاح یا وضع مقررات از طریق مراجع قانونی و چه به‌صورت همکاری‌های متعارف بین شرکت‌های بیمه همانند ایجاد ارتباط اطلاعاتی بین اعضای سندیکا و سایر سازمان‌های مرتبط صورت پذیرد. ضمیری پیشنهاد داد بیمه مرکزی با احاطه کاملی که به مقررات و قوانین حاکم بر صنعت بیمه دارد بررسی موضوع و تهیه برنامه جامع جهت پیشگیری را با همکاری سندیکای بیمه‌گران در دستور کار خود قرار دهد تا از این طریق نگرانی اعلامی توسط وزیر امور اقتصاد و دارایی مرتفع شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 42

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 44

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 54

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 49

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 33

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 40

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 32

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 41

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 46

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 39

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 44

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 38

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 44

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 40

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 37

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 37

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 66

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 49

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 44

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 39