بیمه مرکزی تصدی‌گری را کنار بگذارد

بیمه مرکزی تصدی‌گری را کنار بگذارد

بینا: معاون بیمه و بانک وزارت اقتصاد و دارایی با تاکید بر اینکه بیمه مرکزی باید تصد‌ی‌گری را کنار بگذارد، در مورد پرونده تخلف بیمه توسعه گفت: بیمه مرکزی بارها از بیمه توسعه تعهد کتبی دریافت کرده بود تا به تخلفات خود پایان دهد.

محمد پاریزی در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به انحراف بیمه توسعه اشاره کرد و گفت: از یکسال پیش بیمه مرکزی عملکرد بیمه توسعه را دنبال می کرد.وی با بیان اینکه بیمه توسعه در عملیات بیمه ای خود دارای انحراف زیادی بود، ادامه داد: بیمه مرکزی بارها از بیمه توسعه تعهد کتبی دریافت کرده بود تا به تخلفات خود پایان دهد.

پاریزی خاطرنشان کرد: در نهایت با بررسی های انجام شده از سرمایه و گردش مالی بیمه توسعه، بیمه مرکزی پروانه فعالیت این بیمه را باطل کرد.معاون بیمه و بانک وزارت اقتصاد با یادآوری اینکه از 30 شرکت بیمه فعال در کشور فقط یک بیمه دولتی است، افزود: شرکت های بیمه موظفند دارایی های خود را در بخش های مستغلات، بانکها و سایر امور اقتصادی سرمایه گذاری اما متاسفانه بیمه توسعه چنین عملکردی را نداشت.

پاریزی با بیان اینکه بیمه مرکزی درحال حاضر با انتقال اموال بیمه توسعه به بیمه ایران تعهدات آن ر انجام می دهد، گفت: تاکنون بیمه مرکزی با همکاری بیمه ایران توانسته است بخش عمده ای از تعهدات بیمه توسعه را انجام دهد.وی افزود: بیمه ایران با پرداخت خسارت به بیمه شدگان بیمه توسعه توانسته بیشتر کسانی که به دلیل عدم پرداخت دیه یا خسارت توسط این بیمه زندانی شده اند را آزاد کند.

وی خاطرنشان کرد که بیمه ایران همه تعهدات بیمه توسعه را متقبل شده است تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.این مقام مسوول با تاکید بر اینکه بیمه مرکزی باید تصدی گری را کنار گذاشته و فعالیت خود را بر نظارت بیشتر بر بیمه ها معطوف کند، افزود: در قوانین بیمه، ضعف هایی وجود دارد که با اجرای برنامه ششم توسعه، این مشکلات برطرف شده و وظایف بیمه مرکزی، نظارت بر شرکت های بیمه خواهد بود./تسنیم

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

دنباله های «هالووین» در راه است/ قاتل مخوف هالیوود دست بردار نیست

کمپانی یونیورسال قرار است در دو سال آینده دو دنباله دیگر از فیلم ترسناک «هالووین» با عناوین «هالووین می کشد» و «هالووین تمام می شود» به کارگردانی دیوید گوردون گرین بسازد.

 • 4

نقش آقایان "ش" در آینده سیاسی کشور

قهرمانی در توضیح اتهامات زاهدی اظهار داشت: آقای امامی هزینه تحصیل آقای زاهدی را پرداخت کرده بود. برنامه آقایان برای بانک طبق گفته‌های آقای زاهدی این بوده است که گفته بودند زاهدی درس می‌خواند و وارد شورای شهر اصفهان می‌شود و آینده سیاسی کشور در دست آقایان "ش" خواهد بود.

 • 6

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

۴۸۰۰ کارگر مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، با بیان اینکه ۴۸۰۰ کارگر در مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می می کنند، از پرداخت تسهیلات به بنگاه های نیازمند نوسازی خبر داد.

 • 7

سککوک، پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران با اشاره به لزوم تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین المللی در کشور، سککوک را پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار عنوان کردند.

 • 5

بیمه زندگی خاورمیانه ۸۰ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه بیمه زندگی خاورمیانه با حضور سهامداران، نمایندگان بیمه مرکزی و سازمان بورس برگزار شد و اعضا با تقسیم ۸۰ ریال سود به ازای هر سهم موافقت کردند.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین (شرکت سهامی عام) برای انتخاب اعضای هیات مدیره، راس ساعت ۱۶ دوشنبه ۹۸.۰۴.۳۱ برگزار می شود.

 • 7

تسهیلات ارزان قیمت و قرض‌الحسنه بانک اقتصادنوین ویژه دارندگان POS

بانک اقتصادنوین پس از معرفی طرح "صبا ۱" مختص خانوارها و فعالان اقتصادی، طرح "صبا ۲" را به دارندگان پایانه‌های فروش (POS) این بانک تقدیم کرد.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین برای بررسی عملکرد سال مالی منتهی به ۱۳۹۷.۱۲.۲۹، راس ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۳۱ تیرماه در محل مجموعه سالن‌های همایش‌ و مراسم صدرا برگزار می شود.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 6