بیمه سلامت به یک میلیون مددجوی شهری کمیته امداد خدمات می دهد

بیمه سلامت به یک میلیون مددجوی شهری کمیته امداد خدمات می دهد

تهران- ایرنا- مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: پس از انعقاد تفاهم نامه بین سازمان بیمه سلامت و کمیته امداد امام خمینی (ره)، بیمه سلامت به یک میلیون مددجوی شهری کمیته امداد خدمات سلامت را ارائه می دهد.

دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 ساعت 22:20

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش ایرنا از سازمان بیمه سلامت، داود حاج قاسمعلی روز دوشنبه درباره تفاهم نامه سازمان بیمه سلامت و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای پوشش بیمه ای یک میلیون نفر از مددجویان شهری افزود: درمان مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) تا انتهای سال 97 توسط همین نهاد انجام می شد. یعنی با توجه به ردیف اعتباری که دولت دراختیار کمیته امداد قرار می داد، پوشش بیمه ای مددجویان به تعداد یک میلیون نفر ساکن شهرها توسط همین نهاد و در قالب نظام ارجاع و پزشک خانواده صورت می گرفت.
وی بیان کرد: ازسال های شکل گیری سازمان بیمه سلامت زمزمه هایی به وجود آمد مبنی بر اینکه کمیته امداد هم باید مانند برخی دستگاه ها پیگیری روند درمان مددجویان خود را به بیمه سلامت واگذار کند، اما این مسئله تا اواخر سال گذشته محقق نشد؛ بنابراین در ماه های پایانی سال 97 با برگزاری جلسه هایی مسئله واگذاری درمان مددجویان کمیته امداد در دستور کار قرار گرفت و این مسئله منجر به ایجاد تفاهم نامه میان مدیرعامل سازمان بیمه سلامت و رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شد.
حاج قاسمعلی ادامه داد: البته این یک میلیون نفر در شهرها ساکن بوده و برای بیمه شدگان روستایی از گذشته خدمات توسط بیمه سلامت ارائه می شود.
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: حدود 250 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) همپوشانی بیمه ای دارند که این موارد شناسایی شده و قرار است پوشش بیمه ای آنها در قالب سایر اقشار با حفظ نظام قبلی آنها یعنی نظام ارجاع و پزشک خانواده در نظر گرفته شود. بنابراین هزینه ها با معرفی مددجویان کمیته امداد به بیمه سلامت توسط این سازمان بیمه گر انجام می شود.
وی بیان کرد: اگر فردی از پوشش کمیته امداد خارج شود این نهاد می تواند فرد جدیدی را برای دریافت خدمات بیمه ای به بیمه سلامت معرفی کند، زیرا ردیف اعتباری کمیته امداد در این خصوص ثابت است.
به گزارش ایرنا، بیست و هشتم فروردین ماه 98 بود که بر اساس تفاهم نامه ای بین سازمان بیمه سلامت و کمیته امداد امام خمینی (ره) تعداد یک میلیون نفر از مددجویان شهری تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.
پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در این مراسم گفت: از نظر کمیته امداد باید اقشار تحت پوشش مانند سایران باشند و نشان دار بودن جامعه هدف از بین ‏برود. اقدامی که امروز انجام می‌شود برای شهرهای بالای 20 هزار نفر است که حدود یک میلیون نفر را شامل می‌شود و بیمه پایه ‏این افراد از کمیته امداد به بیمه سلامت منتقل می‌شود.‏
طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نیز در این مراسم گفت: مبلغ 470 میلیارد تومان از کمیته امداد برای این یک میلیون بیمه شده به بیمه سلامت منتقل می‌شود. ‏باید در یک تا دو ماه برای همه این یک میلیون نفر دفترچه بیمه سلامت صادر شود. البته کمیته امداد باید همچنان تشخیص بدهد که آیا ‏اشخاص نیازمند هستند یا خیر.‏
اجتمام*9482*1193

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

"بیمه" پول کدام درمان‌های اعصاب و روان را می‌پردازد؟

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن تشریح چگونگی پوشش هزینه‌های دارو و درمان اختلالات روانپزشکی، بر لزوم تدوین بسته خدمتی جدید برای این بیماران گفت: بیماران روان و خانواده‌هایشان به خدمات حمایتی مخصوص خود نیاز دارند که از حیطه پوشش‌های بسته بیمه پایه خارج است.

 • 4

کدام شرکت بیشترین ارز دولتی را گرفت؟/ پشت‌پرده نقش قطعه‌ساز خاص در تولید خودروهای ناقص

بررسی جدول تخصیص ارز دولتی به فعالان اقتصادی نشان می‌دهد شرکت صنایع تولیدی کروز بیشترین میزان ارز دولتی دریافتی را در بین شرکت‌های قطعه‌ساز به خود اختصاص داده است.

 • 18

چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی و تعدادی از متهمان بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

 • 52

برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم در سطح کارکنان بانک سپه

مدیرعامل بانک در مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان بانک سپه و بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح امتیازاتی که برای کارمندان حافظ و قاریان قرآن بانک در نظر گرفته بود تمدید کرد.

 • 19

نت بانک جدید سامان رونمایی شد

نت بانک جدید سامان با امکانات و ظاهری جدید و با رابط کاربری تازه رونمایی شد.

 • 17

ساختمان دانشگاه ادیان و مذاهب قم به فروش می‌رسد

از سوی دادگستری قم ساختمان دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب به مزایده گذاشته شد.

 • 17

رشد ۳۲۶۰ واحدی بورس با نگاه به تحولات داخلی

بورس تهران پس از یک روز استراحت در آغاز هفته، امروز با رشد ۳۲۶۰ واحدی همراه شد و به میانه کانال ۲۱۷ هزار واحدی صعود کرد. تعطیلی بازار جهانی و به دنبال آن کاهش اثرگذاری تلاطم‌های آن بر بورس تهران از مهمترین دلایل صعود شاخص سهام به شمار می‌رود.

 • 20

رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر عباس مسجدی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور رضا رئوفیان به عنوان رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران منصوب شد.

 • 15

اکران فیلم A Quiet Place 2 جلو افتاد

شرکت پارامونت پیکچرز از تغییر تاریخ اکران فیلم A Quiet Place 2 و فیلم Playing With Fire خبر داده است.

 • 17

بانک‌ها و کارگزاری‌های بورس چگونه امنیت خود را افزایش دهند؟

روزانه بیش از ۳ میلیون حمله متوجه سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی می‌شود که هزینه‌ هنگفتی را برای صاحبان آن‌ها در پی دارد.

 • 23

بازار تعهدی مصالح ساختمانی ایجاد شد/ خرید کلی؛ تزریق مرحله‌ای

مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن آخرین وضعیت راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی به سازنده‌ها را اعلام کرد.

 • 14

همکاری مطلوب بانک توسعه صادرات ایران با واحدهای خوش حساب

مشاور بانکی اتاق بازرگانی گفت:بانک توسعه صادرات ایران با واحدهای خوش حساب همکاری مطلوب دارد.

 • 20

غول هالیوودی با پول می‌خواهد از اتهام سوء‌استفاده جنسی فرار کند

جزییات یک توافق پیشنهادی ۴۴ میلیون دلاری نشان می‌دهد که غول هالیوودی به‌دنبال صرف هزینه‌ای کلان برای فرار از اتهام سوء‌استفاده جنسی است.

 • 18

برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار سرمایه

مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران در حالی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای اردیبهشت ماه ۹۸ را اعلام کرد که طی این ماه شاخص کل بورس با بازدهی ۵.۳ درصد بالاتر از سایر بازارهای موازی قرار گرفته است.

 • 20

ارزان‌ترین وگران‌ترین قیمت بنزین در جهان + جدول

ایران پس از ونزوئلا و سودان ارزان‌ترین بنزین و هنگ‌کنگ گران‌ترین بنزین را در دنیا عرضه می‌کند.

 • 36

رشد ۳۲۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد ۳۲۵۹ واحدی به ۲۱۷ هزار و ۵۷۳ واحد رسید.

 • 16

کاهش قیمت سبد نفتی اوپک به ۶۸.۵ دلار در هر بشکه

قیمتی سبد نفتی اوپک به ۶۸.۵۶ دلار در هر بشکه کاهش یافت که از بالاترین قیمت این نوع نفت در سال جاری ۳.۰۱ دلار کمتر است.

 • 17

توتال سهم خود در یکی از بزرگترین میادین نفتی جهان را واگذارمی‌کند

برخی منابع اعلام کردند شرکت توتال تلاش می‌کند سهم خود را در میدان بزرگ کاشاگان در قزاقستان کاهش دهد.

 • 17