بیمه توسعه را ورشکسته اعلام کنید

بیمه توسعه را ورشکسته اعلام کنید

بینا:در حال حاضر یکی از مسایل اصلی کشورمان بیمه توسعه است که باید هر چه سریعتر ورشکستگی آن اعلام و تکلیفش مشخص شود. این را رئیس کل دادگستری کرمان می‌گوید در حالی که پرونده بیمه توسعه همچنان بلاتکلیف است و بیمه‌گذاران و زیان‌دیدگان‌اش گرفتارند.

به گزارش شبکه خبری و اطلاع‌رسانی بانک و بیمه ایران (بینا)، یدالله موحد در نشست مسئولان قضایی، اجرایی و نظامی استان اظهار کرد: بعد از تصویب اصلاح قانون بیمه اجباری به لحاظ مشکلات عدیده‌ای که جامعه با آن رو به رو بود، تحولاتی در بیمه رخ داد.

وی ادامه داد: این قانون با دو جبران خسارت‌های مالی و بدنی اشخاص ثالث در تصادفات رانندگی و کاهش جمعیت کیفری که در زندان های کشور به سر می بردند، تدوین شد که برای تحقق این دو هدف ساز و کارهایی را قانون گذار پیش بینی کرده بود و یکی از سازو کارهای مهم آن اگرچه در قبل وجود داشت اما بسیار کمرنگ و محدود بود و خیلی از خسارت‌ها بدون جبران باقی می‌ماند.

موحد تصریح کرد: برای اینکه دیگر در حوزه خدمات و خسارات مربوط به رانندگی هیچ زیانی بلا جبران باقی نماند صندوق تامین خسارت های بدنی تاسیس شد که از ابتدای تصویب و اجرایی شدن این قانون 877 مورد پیگیری را با بیمه مرکزی برای وصول خسارت های بدنی ناشی از تصادفات داشته ایم که فقط 73 موردش به نتیجه قطعی واصل نشده است.
رییس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: صندوق حامی این افراد است که به صورت غیرعمد جرمی را مرتکب می شوند که متاسفانه تعداشان کم نیست و این امر مسئولیت صندوق را بسیار سنگین می کند.وی افزود: ایجاد نمایندگی صندوق در کرمان می تواند شرق کشور را پوشش دهد و مردم با در دست داشتن مدارک می توانند به صندوق مراجعه می کنند زیرا مراجعه به تهران مستلزم هزینه است و امکانش را ندارند حتی اگر صندوق جواب ندهد می توانند از طریق محاکم پیگیری و حکمی را دریافت کنند.

موحد یکی از مسایل جدی که در حال حاضر در کشور مطرح است را بیمه توسعه دانست و گفت: مساله جدی کشور بیمه توسعه است، کسانی که در این بیمه قراردادی را تنظیم کرده بودند، علیرغم اینکه حق بیمه را پرداخت کردند متاسفانه روانه زندان شدند.
رییس کل دادگستری استان کرمان به ایسنا بیان کرد: اجرای احکام، مقصر را دستگیر می کند در حالی که بیمه توسعه هیچ پاسخگویی ندارد بنابراین درخواستمان این است تکلیف بیمه توسعه هر چه سریعتر مشخص و ورشکستگی آن اعلام شود.
موحد در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم مابقی درخواست هایی که از طرف مراجع قضایی استان توسط زیان دیدگان به صندوق ارائه شده و در حال پیگیری است، با سرعت بیشتری حل و به نتیجه رسد تا مشکلات مردم حل شود.

بیمه توسعه ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی به مردم دارد

مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی بیمه از بدهی ۱۰۰ میلیارد تومانی بیمه توسعه به مردم خبر داد.علی جباری در رابطه با موضوع بیمه توسعه کشور گفت: متاسفانه بیمه توسعه از جمله مشکلات یک دهه اخیر صنعت بیمه در ایران است که مردم را گرفتار کرده و وجوه عمومی را تبدیل به مایملک خصوصی کرده است.

وی با اشاره به اینکه بیمه توسعه 1100میلیارد تومان بدهی به مردم دارد، افزود: شورای بیمه نیز هوشمندانه ترین تصمیم را برای حل مشکلات مردم گرفته است تا منافع عموم مردم را که تبدیل به منافع خصوصی شده است را از محل آورده های این شرکت مردم پرداخت کند.مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی در پایان گفت: با کمک قوه قضاییه یک بخش از کار قبل از سال انجام شده است و اموال و دارایی را تا حدودی شناسایی تا آن ها را تبدیل به نقد و خسارت مردم را پرداخت کنند.

نظرات

یک طلبکار

4 سال و 1 ماه و 18 روز پیش

جای سوال است چرا قوای سه گانه مملکت از این خیره سران فراتر از قانون حمایت وبا تعلل با انها رفتار میکند آیا اعتماد سازی و آرامش و امنیتی که بیمه و مقامات مسول بمردم میدهند اینست ؟اگر این باشد که این یک فاجعه است وجدانا و شرعا و قانونا با حق و حقوق مردم این چنین جفا روا مدارید و با حمایت از چنین بیمه هایی قلدر پروری نکنید که قصاص به قیامت نمی ماند

پرسنل بیمه توسعه

4 سال و 1 ماه و 2 روز پیش

بی کفایتی مسئولان و مدیران بیمه توسعه _ ندادن حق و حقوق به کارکنان و نمایندگان و مردم _ نداشتن تعهد به بیمه مرکزی. وقتی آقایون با پول مردم میرن واسه خودشون ملک و املاک و زمین میرخند و الباقیش هم میبرند تو پروژه های نیمه تمامشون خرج میکنن همین میشه دیگه. آقای خلیل خلیل زاده بهتر نبود ... چندتا آدم با تجربه و بیمه ای میزاشتی؟پول هایی که این وسط تو جیب بعضیا رفت به قول معروف از آب گل آلود ماهی گرفتن چی میشه اسمشو گذاشت؟ خدا آخر عاقبت خاندانتونو به خیر کنه که البته امیدوارم.آقای امین شما هم کوتاهی کردی باید خیلی زودتر از اینا رسیدگی میکردی ، نوش دارو پس از مرگ سهراب. البته اگه اینطوری باشه.

خسروپرویزمشعوفی

3 سال و 1 ماه و 27 روز پیش

دیگر زبانمان مو درآورد بس که پرسیدیم پس تکلیف بیمه های عمر درخواست بازخریدی داده بیمه توسعه چه شد و جوابی نشنیدیم.پیداست ستاد مبارزه با مفاسد هم از پس بیمه ای فسقلی بنام بیمه توسعه که البته شبکه ای درهم تنیده از روابط را پشت سر خود دارد براستی بر نمیآید.بی اختیار یاد آن حرف معنادار نگهبان درب ورودی بیمه توسعه می افتم که 3سال قبل پدرانه و بی ریا گفت بابام جان این آقایان اینقدر روابط و پارتی برای خود تدارک دیده اند که اگر خودشان میلشان نباشد هیچ قاضی و قانونی نمیتواند ریالی از اینان بگیرد و همان شد که رییس و سهامدار عمده بیمه توسعه از حبس بدر آمده و بیمه گذاران بیمه های عمر دستشان به هیچ جا بند نیست و بیمه شدگان شخص ثالث همچنان بجای جناب مدیرکل در زندان و حبس بسر میبرند و تاریخ صنعت بیمه رخداد فاجعه آمیز بیمه توسعه را بعنوان لکه ننگی همیشگی بر پیشانی صنعت بیمه کشور بیاد خواهد داشت.دیگر فقط تنها پناهمان خود خداست ونه مدیران و معاونین بیمه مرکزی که فرصت شمردن حقوقهای 180 و 250 میلیونی خود را ندارند چه برسد که بداد ما زیاندیدگان بیمه توسعه برسند و نه حتی هیچیک از قوای سه گانه در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

 • 4

بازار جهانی پهپاد هم در دست چینی‌هاست

بررسی های موسسه تحقیقاتی تیل گروپ نشان می دهد ارزش بازار جهانی پهپادها ظرف یک دهه آینده به ۱۴.۳ میلیارد دلار می رسد.

 • 11

قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح ۶ سال گذشته رسید

قیمت جهانی طلا با تنش‌های جدید در آسیای غربی ناشی از ادعای دروغین آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن یک پهباد ایرانی، برای اولین بار در ۶ سال اخیر از ۱۴۵۰ دلار در هر اونس عبور کرد.

 • 12

قیمت نفت با ادعای آمریکا در مورد انهدام پهپاد ایرانی صعود کرد

قیمت نفت در معاملات امروز بازارها پس از این که تنش‌های خاورمیانه به دنبال ادعای انهدام پهپاد ایرانی توسط ناو آمریکایی در خلیج فارس دوباره افزایش یافت، بیش از ۲ درصد جهش کرد.

 • 13

موضوع کاغذ همچنان لاینحل باقیمانده است

مدیر مسوول روزنامه ابتکار با بیان اینکه مسوول وضعیت کاغذ، وزارت ارشاد است، تصریح کرد: وضعیت کاغذ هنوز به هیچ جایی نرسیده است. فکر کردیم مشکل حل می‌شود اما کاشف به عمل آمد که باز هم ابهامات زیادی وجود دارد.

 • 12

معامله ۹۶۶ هزار میلیارد ریالی در بازار سهام

از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۷۵ روز معاملاتی، بالغ بر ۳۲۱ میلیارد سهم و حق تقدم به ارزش بیش از ۹۶۶ هزار میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شده است.

 • 13

پوند تغییر شکل می دهد

بانک مرکزی انگلیس از طرح اولیه اسکناس ۵۰ پوندی جدید خود رونمایی کرد

 • 12

بدهی جهان از ۲۴۶ هزار میلیارد دلار گذشت

بدهی کشورهای نوظهور با رسیدن به رقم ۶۹ تریلیون دلار، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

 • 12

مومنی: بانک مرکزی بگوید ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار خودروسازان چه شد؟

استاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت:در دو دهه اخیر بار‌ها و بار‌ها بانک مرکزی قاعده‌گذاری کرده، بانک‌های خصوصی بی‌اعتنایی مطلق کرده و این همه فساد و بحران ایجاد شده و آب از آب هم تکان نخورده است.

 • 13

انتقاد سازمان ملل از عربستان و امارات به دلیل عمل نکردن به تعهداتشان در یمن

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه از عربستان و امارات به دلیل عمل نکردن به تعهداتشان و کارشکنی در کمک به یمن انتقاد کرد.

 • 13

تعامل صنعت بیمه با سه قوه باید تقویت شود

مدیرعامل بیمه تجارت نو با اشاره به نقش و اهمیت دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در تحولات صنعت بیمه بر لزوم برقراری تعاملات مناسب با سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه برای پیش برندگی صنعت بیمه تاکید کرد.

 • 14

وعده بوئینگ برای پرداخت ۵۰ میلیون دلار خسارت به خانواده‌ قربانیان سقوط مکس ۷۳۷

شرکت بوئینگ اعلام کرد ۵۰ میلیون دلار به خانواده قربانیان حادثه سقوط مرگبار هواپیماهای مکس ۷۳۷ پرداخت می کند.

 • 15