بیمه ایران به دنبال خرید سهام یک بانک

بیمه ایران به دنبال خرید سهام یک بانک

مدیرعامل بیمه ایران ، از برنامه این شرکت دولتی برای خرید سهام یک بانک خبر داد.

دوشنبه 18 بهمن 1395

به گزارش بینا ، محسن پورکیانی در نشستی خبری گفت: این شرکت پیش از انقلاب یک بانک در اختیار داشت که به اشتباه با بانک ملت ادغام شد.  از آنجا که قانون اجازه تاسیس بانک را نمی دهد ، در صدد خرید سهام یک بانک هستیم‌.

از مدیرعامل بیمه ایران درباره سطح پایین توانگری این شرکت سوال شد که وی در پاسخ، بخش قابل توجهی از آن را ناشی از زیان 9 هزار میلیارد ریالی انباشته شده این شرکت عنوان کرد و گفت: بحث کاهش توانگری بیمه ایران به سال 1394 باز می گردد که عوامل مختلفی از جمله میزان خسارت معوق در آن موثر است.


پورکیانی افزود :

بیمه ایران در چند سال اخیر به دنبال شفاف سازی مالی بوده و از این رو اقدام به جای ذخیره گیری سه مرحله ای، به طور یکجا برای خسارات معوق بود. وی این اقدام را تضعیف شرکت ندانست و گفت: در بررسی های اولیه، ارزیابی شرکت بیمه ایران حدود 83 درصد بود که مورد تایید سازمان حسابرسی قرار گرفت اما بیمه مرکزی به دلیل ارزیابی نشدن دارایی های شرکت به قیمت روز و مغایرت آن با بررسی آیین نامه های شورای عالی بیمه آن را به 40 درصد تقلیل داد.


پورکیانی کاهش سطح توانگری بیمه ایران را به معنی ناتوانی در انجام تعهدات شرکت ندانست و تاکید کرد: این شرکت برای افزایش سرمایه خود از 34 هزار میلیارد ریال به 100 هزار میلیارد ریال در تلاش است تا بخشی از آن را به طور نقد و بخشی را از محل فروش شرکت های دولتی و سایر دارایی های دولت انجام دهد.

تسریع در پرداخت خسارات دیدگان پلاسکو 

وی با تشریح اقدام های انجام شده برای پراخت خسارت به بیمه گذاران ساختمان پلاسکو اظهار داشت: در روز نخست برای 125 بیمه گذار پلاسکو تشکیل پرونده شد و در کنار آن 35 بیمه گذار نیز به دلیل آنکه ملک در رهن بانک بود، بیمه نامه خریده بودند. رییس هیات مدیره بیمه ایران مجموع خسارتی را که این شرکت باید در حادثه پلاسکو به بیمه گذاران پرداخت کند 335 میلیارد ریال برآورد کرد و افزود: مجموع حق بیمه دریافتی از واحدهای تجاری این ساختمان 600 میلیون ریال بوده است.

پورکیانی با یادآوری اینکه ساختمان پلاسکو از دو بخش شامل ساختمان 15 طبقه و ساختمان 5 طبقه در بخش شمالی تشکیل می شد، گفت: برای 55 پرونده هنوز خسارتی پرداخت نشده است، زیرا بیمه نامه های آنها به واحدهای حاضر در بخش شمالی باز می گردد که امکان ورود به این بخش برای ارزیابی خسارت وجود ندارد. به محض امکان بازدید و ارزیابی کارشناسان، خسارت های وارده به بیمه گذاران ظرف سه روز پرداخت خواهد شد.

نیازمند فرهنگسازی در حوزه بیمه آتش سوزی هستیم


پورکیانی با تاکید بر اینکه اگر همه واحدهای پلاسکو بیمه داشتند، آتش نشانان کمتری به شهادت می رسیدند، بر لزوم توسعه فرهنگ خرید بیمه نامه حوادث در بین مردم تاکیدکرد. پورکیانی در پاسخ به ایرنا درباره برنامه ریزی برای هدایت مردم به خرید بیمه حوادث و آتش سوزی گفت: بیمه آتش سوزی یک بیمه اختیاری است و نمی شود اجباری کرد؛ می توانیم فرهنگ بیمه را گسترش دهیم و ضرورت های آن را برای مردم تشریح کنیم.

شرکت های بیمه تنها می توانند با هدف ارتقای سطح دانش و آگاهی مردم، بیمه را به سبد هزینه های خانوارها اضافه کنند. پورکیانی با یادآوری اینکه بعد از وقوع چنین حوادثی مردم به طور هیجانی به خرید بیمه نامه های حوادث روی می آورند، گفت: پس از پلاسکو، صدور بیمه نامه های آتش سوزی در بیمه ایران 150 درصد رشد داشت.

وی افزود:

هر حادثه ای که رخ می دهد بلافاصله مردم تازه به فکر خرید بیمه نامه می افتند و بیشتر هیجان حادثه آنها را به این سمت می کشاند و بنابراین صنعت بیمه باید از این فضا نه به برای فروش بیشتر بلکه برای توسعه فرهنگ بیمه استفاده کند.رییس هیات مدیره بیمه ایران با یادآوری طرح این شرکت برای بیمه اصناف گفت: جلساتی با رییس اتاف اصناف برای اجرای بهتر آن برگزار شده است تا واحدهای تجاری بیشتری تحت پوشش قرار گیرند. وی درباره امکان عمدی بودن این حادثه نیز توضیح داد: حتی یک درصد هم احتمال عمدی بودن وجود ندارد و مراجع ذیربط این موضوع را تایید نمی کنند.


ریسک پلاسکو در بیمه نامه ها لحاظ شده است


خبرنگاری از پورکیانی درباره ریسک تحمیل شده به بیمه ایران به دلیل بیمه واحدهای تجاری ناایمن پلاسکو پرسید که وی توضیح داد: این شرکت بعد از وقوع حادثه از ایمن نبودن ساختمان اطلاع یافت. وی در عین حال توضیح داد، نمایندگی های این شرکت از آنجا که ریسک این ساختمان را بالا می دانستند، آن را در نرخ بیمه نامه ها اعمال کرده اند به شکلی که بالاترین نرخ حق بیمه ها در بیمه این واحدها اعمال شده بود.
پورکیانی بالاترین میزان خسارت پرداختی در این حادثه را حدود 35 میلیارد ریال برآورد کرد و گفت، پس از بررسی این رقم در شورای فنی و تصویب هیات مدیره، پرداخت خواهد شد.

بیمه ها باید به چرخه درمان ورود کنند

مدیرعامل بیمه ایران درباره زیان ده بودن بیمه های تکمیلی نیز گفت: 30 درصد پرتفوی بیمه ایران به بیمه های تکمیلی درمان باز می گردد که حدود 60 درصد آن مربوط به بنیاد شهید است. 40 درصد باقیمانده بیمه درمان این شرکت، مربوط به سازمان و نهادهایی است که در کنار سایر بیمه های خریداری شده، بیمه تکمیلی درمان دریافت می کنند.

پورکیانی گفت:

با وجود آنکه بیمه درمان برای شرکت های تجاری زیان به دنبال دارد اما آنها ابزاری برای تنظیم هزینه های درمانی در اختیار هستند و ضروری است آنها با ورود و سرمایه گذاری در این بخش نظیر ایجاد بیمارستان به چرخه درمان وارد شوند.

نرخ شکنی نمی کنیم

مدیرعامل بیمه ایران در پاسخ به سوالی درباره نرخ شکنی برخی شرکت های بیمه بویژه در رشته های زیاندهی چون بیمه شخص ثالث گفت: این شرکت به ندرت نرخ شکنی داشته است و حتی رشته بیمه شخص ثالث که برخی شرکت ها تا 40 درصد تخفیف می دادند، بیمه ایران به مشتریان خود تخفیف نمی داد.
پورکیانی افزود: البته در قانون جدید بیمه شخص ثالث جلوی این تخفیفات گرفته شده است.
وی درپاسخ به سوالی درباره همکاری خودروسازان با برخی شرکت های بیمه برای بیمه خودروهای صفر گفت: این مساله یکی از موضوعاتی است که قرار است در سندیکای بیمه گران مورد بررسی قرار گیرد و تصمیم واحدی در برابر خودروسازان اتخاذ شود، زیرا به نظر می رسد سود اصلی در این بخش نصیب خودروسازان می شود.

 ضریب نفوذ 7 درصدی در برنامه ششم دست نیافتنی است


مدیرعامل بیمه ایران درباره هدف گذاری ضریب نفوذ بیمه 7 درصدی در برنامه ششم توسعه نیز گفت: با توجه به هدف گذاری نرخ رشد هشت درصدی و تورم 9 درصدی، این میزان نفوذ بیمه در برنامه ششم دست یافتنی نیست. در برنامه پنجم توسعه میانگین رشد صنعت بیمه 21 درصد بود در حالی که برای رسیدن به رقم پیش بینی شده در برنامه ششم سالانه باید صنعت بیمه 50درصد رشد داشته باشد و از این رو رسیدن به ضریب نفوذ 3 تا 3.5 درصدی محتمل تر است.


ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

شکست دوم عرضه «آرامکو»

دنیای‌اقتصاد : ...

 • 5

عقبگرد دلا‌ر پس از ۸ روز

دنیای اقتصاد : ...

 • 5

اوراق بیمه‌ای را بهادار خواهیم کرد

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه این شرکت جزو هیئت موسس بورس بین الملل خواهد شد، گفت: اوراق بیمه ای را بهادار خواهیم کرد.

 • 7

هواپیمایی امارات 50 ایرباس خرید

هواپیمایی امارات در این باره گفته است هواپیماهای جدید باعث می شود به بازارهای جدیدی نه تنها در سطح منطقه بلکه در سطح جهان با پروازهایی که مدت زمان آنها به 15 ساعت می رسد بتوان خدمت رسانی کرد.

 • 6

بزرگترین بانک «خون بند ناف» خاورمیانه در ایران راه اندازی شده است

قزوین- مدیرعامل بانک سلول های بنیادی بند ناف کشور گفت: با ذخیره سازی ۱۲۰ هزار نمونه خون بند ناف، بزرگترین بانک خون بند ناف(هیبرید) خاورمیانه در ایران راه اندازی شده است.

 • 7

دلار ایستاد؛ سکه رفت!

بازار طلا و ارز امروز روندی متفاوت داشتند؛ به‌گونه ای که طلا مقداری افزایش قیمت را تجربه کرد اما بازار ارز از افزایش قیمت ایستاد.

 • 6

راه‌اندازی بورس بین‌الملل تا پایان سال ۹۸

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: راه‌اندازی بورس بین‌الملل تا پایان سال‌جاری می‌تواند مبنای تعاملات بنگاه‌های داخلی با شرکت‌های خارجی شود.

 • 7

فرآوری یک زباله‌ بیولوژیک برای جراحی قرنیه

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان با اعلام اینکه ۳۰ پیوند با استفاده از نمونه‌های ذخیره‌شده در بانک خون بند ناف انجام‌شده است، گفت: در تلاش هستیم تا پرده آمنیوتیک که نوعی زباله بیولوژیک است را فرآوری کنیم تا به‌عنوان پانسمان روی زخم‌ها و سوختگی‌ها مورداستفاده قرار گیرد، این پرده در جراحی قرنی ...

 • 7

نخستین کنگره اروانکولوژی با حمایت بانک رفاه برگزار شد

نخستین کنگره اروانکولوژی با حمایت بانک رفاه به مدت سه روز از پانزدهم الی هفدهم آبان ماه سالجاری در محل هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد.

 • 7

حضور فعال بانک رفاه در ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل

ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل، با حضور سردار دکتر جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و حضور فعال بانک رفاه کارگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

 • 7

بانک رفاه حامی انجمن جراحان ارتوپدی شد

بانک رفاه در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و به‌عنوان یک بانک سلامت‌محور، حامی بیست و هفتمین کنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران شد.

 • 5

احتمال بروز اختلال در پورتال اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران

بروز اختلال در پورتال اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران محتمل است.

 • 5

انتقال وجه کارت به کارت از طریق اپلیکیشن صاپ بانک رفاه

بانک رفاه به منظور تسهیل و تسریع ارائه خدمات نوین بانکی، امکان انتقال وجه از مبدأ بانک رفاه به تمامی کارت های عضو شبکه شتاب از طریق اپلیکیشن موبایلی "صاپ" را فراهم کرد.

 • 5

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در هفت ماهه نخست سال ۹۸ اعلام شد

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در هفت ماهه نخست سال در بخشهای مختلف اقتصادی،بنگاه های کوچک و متوسط، ضمانتنامه های صادره ریالی،قرض الحسنه اعطایی ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و مشاغل خانگی اعلام شد.

 • 6

بانک رفاه حامی مالی پنجمین همایش فن بازارملی سلامت در چابهار شد

بانک رفاه در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و به منزله بانکی سلامت محور، حامی همایش فن بازار ملی سلامت در منطقه آزاد تجاری چابهار شد.

 • 5