بدهی سایپا به صنعت بیمه از کل سود شرکت ها بیشتر است

بدهی سایپا به صنعت بیمه از کل سود شرکت ها بیشتر است

دبیرکل سندیکای بیمه گران با اشاره به بدهی شرکت سایپا به شرکت های بیمه گفت: این بدهی هزار میلیارد تومانی از سود ٩٠٠ میلیارد تومانی شرکت ها بیشتر شده است.

یکشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 9:30

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، سیدمحمد علیپور دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران صبح امروز (دوشنبه) و در نشستی گفت: سایپا بیش از هزار میلیارد تومان به شرکت های بیمه تنها بابت رشته ثالث بدهی دارد در حالی که کل سود شرکت های بیمه در سال به ٩٠٠ میلیارد تومان نمی رسد.

وی افزود: اهرم های صنعت بیمه بیشتر در اختیار بیمه مرکزی است و ما هم تاکید داریم که باید وارد راه حلی منطقی با این خودروساز شویم.

علیپور گفت: پیشنهاد ما این است که اول بدهی سایپا به صنعت بیمه پرداخت شود و بعد به راه حلی برای همکاری برسیم.

دبیرکل سندیکا در عین حال تصریح کرد که برخی از شرکت های بیمه با عدم همکاری فرصت فرار را برای بدهکار عمده به وجود آورده اند و حتی اگر بهترین اساسنامه با بالاترین ضمانت اجرا هم نوشته شود، لازمه آن همدلی بین اعضا است.

وی گفت: از اولین روزی که در صنعت بیمه شروع به کار کردم، بحث اساسنانه سندیکا مطرح بود و بالاخره با بحث هایی که شد، این اساسنامه در شورای عالی بیمه تصویب شد.

وی با بیان اینکه مهم ترین نکته درباره اساسنامه سندیکا عدم ضمانت اجرایی تصمیمات آن بود، افزود: بیش از ٥٠ نسخه مختلف از اساسنامه سندیکا در شورای عمومی و کارگروه حقوقی به بحث گذاشته شد تا بالاخره این نسخه به تصویب رسید.

دبیرکل سندیکا تاکید کرد: با وجود آنکه همه پیشنهاداتی که داشتیم در این اساسنامه به تصویب نرسید، اما تغییرات مثبتی در این اساسنامه وجود دارد و تلاش می کنیم تا با تصویب آیین نامه های اجرایی مقداری از بحث های مربوط به ضمانت اجرایی را انجام دهیم.

علیپور با بیان اینکه در ٢ سال گذشته بیشترین تمرکز را برای ایجاد انضباط بین شرکت ها قرار دادیم، اظهار داشت: دبیران کلی قبلی سندیکا که خیلی هم زحمت کشیدند، چون از خارج از صنعت بیمه بودند، تمرکز کمتری بر بحث های فنی داشتند اما در ٢ سال گذشته فقط درباره آیین نامه ٧٦ مربوط به بخش درمان بیش از ٥٠ جلسه پرحجم برگزار کردیم.

علیپور در ادامه به برگزاری 2 نشست با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: با مجلس بحث های مختلفی درباره مالیات و عوارض شرکت های بیمه داشتیم و بسیاری از ذهنیت های موجود درباره صنعت بیمه را اصلاح کردیم.

وی ادامه داد: تمام ذخایر صندوق تامین خسارت های بدنی برای صنعت بیمه است اما همچنان شاهد هستیم که برخی نمایندگان می گویند برای جبران خسارت سیلزدگان و حتی اسیدپاشی در خیابان باید از ذخایر این صندوق استفاده شود.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران خاطرنشان کرد: در 2 سال گذشته شورای هماهنگی شرکت های بیمه در استان ها را راه اندازی کردیم با وجود آنکه این موضوع در اساسنامه قبلی حتی پیش بینی هم نشده بود. با این حال وجود این شورا در اساسنامه جدید پیش بینی شده است.

علیپور یکی دیگر از اقدامات انجام شده در 2 سال گذشته را اصلاح ساختار بودجه این نهاد صنفی عنوان کرد و اظهار داشت: از آنجایی که ساختمان کنونی سندیکا، ساختمان مناسبی نیست، یکی از ساختمان های متعلق به بیمه ایران را بدون آنکه ساختمان کنونی را بفروشیم، برای سندیکا خریداری کردیم.

وی در خصوص روند برگزاری انتخابات سندیکا نیز توضیح داد: هنوز اساسنامه جدید سندیکای بیمه گران که در شورای عالی بیمه تصویب شده، برای اجرا ابلاغ نشده است. در حال حاضر ما کمیسیون راهبردی داریم ولی در اساسنامه جدید هیات رئیسه برای سندیکا پیش بینی شده است و زمان بندی و شرایط برگزاری انتخابات دبیرکل سندیکا بعد از تصویب در هیات رئیسه در شورای عمومی به بحث گذاشته می شود.

دبیرکل سندیکای بیمه گران تاکید کرد بعد از مشخص شدن زمان و شرایط برگزاری انتخابات دبیرکلی سندیکای بیمه گران، تمامی نامزدها فرصت خواهند داشت تا برنامه های خود را برای دوره 2 ساله این سمت ارائه کنند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ترامپ: ما به چینی ها نیازی نداریم

به دنبال بالاگرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین، دونالد ترامپ روز جمعه از شرکت های آمریکایی خواست تا هر چه زودتر چین را ترک کنند.

 • 4

پردرآمدترین بازیگران جهان چه کسانی هستند؟

به بهانه انتشار لیست تازه پردرآمدترین بازیگران جهان، نگاهی به اسامی منتشر شده طی چند سال گذشته انداختیم که بدانیم کدام نام‌ها تکراری هستند.

 • 2

کسری بودجه آمریکا به ۱ تریلیون دلار خواهد رسید!

دفتر بودجه کنگره آمریکا در گزارشی خواهان مدیریت بهتر مخارج دولتی برای کاهش کسری بودجه شد.

 • 4

ترامپ: اقتصادمان قوی است و جلوی چین را می‌گیریم!

رئیس جمهور آمریکا در سخنان جنجالی تازه‌ای گفت: بانک مرکزی آمریکا تازه فهمیده که حق با من بوده است!

 • 4

دواین جانسون پردرآمدترین بازیگر سال شد/ کریس همسورث در رتبه بعدی

دواین جانسون عنوان پردرآمدترین بازیگر سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داد و پس از او کریس همسورث و رابرت داونی جونیور جای گرفتند.

 • 7

بازارهای آسیایی قبل از سخنرانی رییس فدرال‌رزرو رشد کرد

بازارهای آسیایی در معاملات امروز بدلیل نامشخص بودن کاهش نرخ بهره فدرال‌رزرو در آینده و نگرانی‌ها از کند شدن اقتصاد جهان در ساعات پایانی رشد کرد .

 • 3

پردرآمد‌ترین بازیگر سال ۲۰۱۹ مشخص شد

دواین جانسون کشتی گیر سابق و ستاره فیلم‌های هالیوودی، پردرآمد تربن بازیگر سال شد.

 • 1

کشف محموله ۳.۷ تنی مواد مخدر در مالزی

مقامات مالزی از کشف بزرگترین محموله مواد مخدر در این کشور به ارزش ۱۶۱ میلیون دلار خبر دادند.

 • 6

عقب‌گرد ۰.۲ درصدی شاخص دلار

منتظر ماندن معامله گران برای تصمیم بانک مرکزی آمریکا در خصوص نرخ بهره باعث کاهش تقاضای خرید اسکناس سبز شد.

 • 4

صعود خفیف بورس‌های جهانی

شاخص های بورسی جهان با در پیش بودن سخنرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا صعود خفیفی را تجربه کردند.

 • 9

یوان چین در پایین ترین سطح ۱۱ سال اخیر

نگرانی از تشدید جنگ تجاری بین چین و آمریکا باعث ریزش مجدد ارزش یوان شد.

 • 5

پیام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به مناسبت روز پزشک و داروساز

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به مناسبت روز پزشک از خدمات جامعه پزشکی و داروسازی به جامعه و بیمه شدگان این سازمان تشکر و قدردانی کرد.

 • 4

دبیر و اعضای شورای سیاستگذاری همایش ملی بیمه و توسعه منصوب شدند

رئیس کل بیمه مرکزی طی احکامی، دبیر و اعضای شورای سیاستگذاری بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه را منصوب کرد.

 • 4

آخرین وضعیت پرداخت مطالبات پزشکان و داروسازان از سوی سازمان بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به میزان بدهی‌های این سازمان بیمه‌گر به پزشکان و داروسازان گفت: خوشبختانه این میزان بدهی در مقایسه با سالیان قبل بسیار معقول‌تر شده است؛ اما این سخن به هیچ وجه به معنای آن نیست که ما از اوضاع کنونی راضی هستیم، بلکه همین میزان معوقات نیز نباید وجود داشته باشد.

 • 4

بزرگترین بانک اسلامی انگلیس متهم به پولشویی شد

بزرگترین و قدیمی ترین بانک اسلامی انگلیس به نام الریان که به شمار زیادی از نهادهای اسلامی در این کشور خدمات مالی ارائه می دهد به پولشویی متهم شد.

 • 6

قیمت سکه امروز ۳۱ مرداد به ۴ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید، امروز پنجشنبه ۳۱ مرداد به ۴ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان رسید.

 • 15

مشکلات واگذاری دارایی‌های مازاد بانک‌ها

با وجود تاکید دولت بر واگذاری اموال و دارایی‌های مازاد بانک‌ها در مواردی یا خریداران پس از مدتی منصرف می‌شوند یا در جریان مزایده هیچ‌کس حاضر به تملک شرکت‌ها نیست.

 • 5

موبایل ۵G ارزان قیمت ۲۰۲۰ به بازار می آید

نوکیا تصمیم دارد در ۲۰۲۰ میلادی یک موبایل ۵G ارزان قیمت به بازار عرضه کند.

 • 16

کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رئیس جمهور بود

سخنگوی دولت گفت: گزارش دستگاه‌های امنیتی بر ضرورت کنترل نرخ ارز و اقدامات مقابله‌ای در بازار ارز تأکید داشت و این گزارش مبنای نامه دبیر شورای عالی امنیت و دستور رئیس جمهور قرار گرفت.

 • 10