بخش بسیاری از خدمات فیزیوتراپی تحت پوشش بیمه سلامت است

بخش بسیاری از خدمات فیزیوتراپی تحت پوشش بیمه سلامت است

عضو کمیته بیمه سلامت تاکید کرد: در حال حاضر اکثر بخش های مرتبط با خدمات فیزیوتراپی تحت پوشش بیمه سلامت است.

شنبه 5 مرداد 1398 ساعت 22:30

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید مجیدی درباره حمایت‌های بیمه سلامت برای خدمات فیزیوتراپی گفت: در حال حاضر حدود ۸ هزار فیزیوتراپی ست و نزدیک به ۴ هزار و ۵۰۰ مؤسسه دراین باره فعالیت می‌کنند، ضمن اینکه بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ مؤسسه با سازمان بیمه سلامت طرف قرارداد است .

وی افزود: سال گذشته نزدیک به ۴۰۰ هزار بار مراجعه برای مراکز فیزیوتراپی به صورت سرپایی انجام شد.

عضو کمیته بیمه سلامت تصریح کرد: همچنین رقمی نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان برای بیماران استفاده کننده از خدمات فیزیوتراپی توسط بیمه سلامت هزینه شده است، لذا با نظر ویژه مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بخشی از مطالبات فعالان در بخش فیزیوتراپی تاکنون پرداخت شده است؛ خوشبختانه در شرایط فعلی تأخیری جهت پرداخت مطالبات در این حوزه وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه ماساژ و استفاده از تکنیک‌های درمانی دستی در تعهد سازمان بیمه سلامت در مراکز خصوصی و دولتی است اظهار داشت: سیاست کلی سازمان بیمه سلامت تعامل و ارتباط تنگاتنگ با انجمن‌های علمی است، به طور حتم درآینده ای نزدیک انجمن فیزیوتراپی با مسئولان سازمان بیمه سلامت جلساتی را برای رفع اختلاف نظرهای جزئی میان بیمه سلامت و انجمن فیزیوتراپی برگزار خواهد کرد.

مجیدی با بیان اینکه در صورت ویرایش مجدد در کتاب ارزش نسبی خدمات از نقطه نظرات فعالان انجمن فیزیوتراپی استفاده خواهد شد گفت: به طور حتم در تدوین کتاب ارزش‌های نسبی از نظرات تمامی انجمن‌ها استفاده شده است، اما ممکن است در برخی رشته‌ها شورای عالی بیمه با توجه به میزان اعتبارات با چکش کاری تغییراتی را در تعرفه‌ها اعمال کرده است.

عضو کمیته بیمه سلامت، با تاکید براینکه به کارگیری روش‌ها و یا اعمال درمانی روتین فیزیوتراپی و طب فیزیکی در اکثر موارد تحت پوشش بیمه سلامت است افزود: در حال حاضر متخصصان و پزشکان بیشتر ۴ خدمت فیزیوتراپی را درخواست می‌کنند، یعنی مراکز درمانی هم به همین منوال این خدمات را به بیماران ارائه می‌دهند. بنابراین تعامل‌ها میان انجمن‌های علمی و سازمان بیمه سلامت در خصوص تمامی رشته‌ها وجود دارد.

کد خبر 4677567
مهناز قربانی مقانکی

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پی آمدها روبرو شو

دولت چین روز شنبه ضمن ابراز مخالفت شدید با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر ۵۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین، نسبت به پی آمدهای این اقدام به آمریکا هشدار داد.

 • 3

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 6

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

صعود یک‌دست بازار سهام

دنیای اقتصاد : ...

 • 3

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 6

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 6

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 7

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 5

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 8

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 131

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 7

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 7

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 7