بخش بسیاری از خدمات فیزیوتراپی تحت پوشش بیمه سلامت است

بخش بسیاری از خدمات فیزیوتراپی تحت پوشش بیمه سلامت است

عضو کمیته بیمه سلامت تاکید کرد: در حال حاضر اکثر بخش های مرتبط با خدمات فیزیوتراپی تحت پوشش بیمه سلامت است.

شنبه 5 مرداد 1398 ساعت 22:30

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید مجیدی درباره حمایت‌های بیمه سلامت برای خدمات فیزیوتراپی گفت: در حال حاضر حدود ۸ هزار فیزیوتراپی ست و نزدیک به ۴ هزار و ۵۰۰ مؤسسه دراین باره فعالیت می‌کنند، ضمن اینکه بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ مؤسسه با سازمان بیمه سلامت طرف قرارداد است .

وی افزود: سال گذشته نزدیک به ۴۰۰ هزار بار مراجعه برای مراکز فیزیوتراپی به صورت سرپایی انجام شد.

عضو کمیته بیمه سلامت تصریح کرد: همچنین رقمی نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان برای بیماران استفاده کننده از خدمات فیزیوتراپی توسط بیمه سلامت هزینه شده است، لذا با نظر ویژه مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بخشی از مطالبات فعالان در بخش فیزیوتراپی تاکنون پرداخت شده است؛ خوشبختانه در شرایط فعلی تأخیری جهت پرداخت مطالبات در این حوزه وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه ماساژ و استفاده از تکنیک‌های درمانی دستی در تعهد سازمان بیمه سلامت در مراکز خصوصی و دولتی است اظهار داشت: سیاست کلی سازمان بیمه سلامت تعامل و ارتباط تنگاتنگ با انجمن‌های علمی است، به طور حتم درآینده ای نزدیک انجمن فیزیوتراپی با مسئولان سازمان بیمه سلامت جلساتی را برای رفع اختلاف نظرهای جزئی میان بیمه سلامت و انجمن فیزیوتراپی برگزار خواهد کرد.

مجیدی با بیان اینکه در صورت ویرایش مجدد در کتاب ارزش نسبی خدمات از نقطه نظرات فعالان انجمن فیزیوتراپی استفاده خواهد شد گفت: به طور حتم در تدوین کتاب ارزش‌های نسبی از نظرات تمامی انجمن‌ها استفاده شده است، اما ممکن است در برخی رشته‌ها شورای عالی بیمه با توجه به میزان اعتبارات با چکش کاری تغییراتی را در تعرفه‌ها اعمال کرده است.

عضو کمیته بیمه سلامت، با تاکید براینکه به کارگیری روش‌ها و یا اعمال درمانی روتین فیزیوتراپی و طب فیزیکی در اکثر موارد تحت پوشش بیمه سلامت است افزود: در حال حاضر متخصصان و پزشکان بیشتر ۴ خدمت فیزیوتراپی را درخواست می‌کنند، یعنی مراکز درمانی هم به همین منوال این خدمات را به بیماران ارائه می‌دهند. بنابراین تعامل‌ها میان انجمن‌های علمی و سازمان بیمه سلامت در خصوص تمامی رشته‌ها وجود دارد.

کد خبر 4677567
مهناز قربانی مقانکی

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پیام مدیرعامل بانک توسعه تعاون به مناسبت عید غدیرخم

حجت الله مهدیان در پیامی فرا رسیدن عید غدیر خم راتبریک گفت.

 • 2

آیین تکریم و معارفه معاون اعتباری و عضو هیات عامل بانک کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی روز دوشنبه چهارم مرداد در مراسمی، انتصاب وهب متقی نیا به سمت معاون اعتباری و عضو هیات عامل بانک کشاورزی را اعلام و از خدمات مسعود جلالیان قدردانی کرد.

 • 2

مهلت جذب اعتبارات عمرانی تا شهریور تمدید شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش مهلت جذب اعتبارات عمرانی در سال جاری تا شهریور ماه موافقت کردند.

 • 1

غدیر تداوم خط نبوت است

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در آستانه فرا رسیدن عید غدیر، در پیامی این عید را به مشتریان، کارکنان نظام بانکی و خانواده های آن ها تبریک و شادباش گفت.

 • 1

افزایش تدریجی دامنه نوسان در بورس

رییس سازمان بورس گفت: برای اینکه افزایش دامنه نوسان به صورت تدریجی و نظام‌مند باشد، طرحی در دست بررسی است.

 • 2

ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه ای از عوامل شکوفایی اقتصادی

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را از عوامل شکوفایی اقتصادی برشمرد.

 • 2

آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، اصلاح و ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور تصویب‌نامه مربوط به اصلاحیه ماده (۱۰) آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات را ابلاغ کرد.

 • 1

ظرفیت بخش تعاون برای پیشبرد برنامه‌های دولت جدید

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در خصوص ظرفیت بخش تعاون برای پیشبرد برنامه‌های دولت جدید در ارتقای اشتغال و تولید توضیحاتی ارائه داد.

 • 2

سودآوری مطلوب بانک صنعت و معدن

رییس هیات مدیره بانک صنعت و معدن در نشست مجمع عمومی این بانک از رسیدن به نقطه سودآوری مطلوب در صورت های مالی این بانک سخن گفت.

 • 2

تامین مالی ۲.۸ میلیاردیورویی تامین ۵۵۰۰ مگاوات یزث

مدیر عامل بانک صنعت و معدن با تاکید بر تداوم حرکت بانک در مسیر پیشرفت و حفظ و ارتقاء جایگاه این بانک در نظام بانکداری کشور از تامین مالی ۲.۸ میلیارد یورویی تامین پنج هزار و ۵۰۰ مگاوات برق خبر داد.

 • 2

شاخص کل بورس ۸۴۰۰ واحدی عقب‌نشینی کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۸۴۰۱ واحدی معادل ۰.۶۳ درصد به یک میلیون و ۳۱۴ هزار و ۹۵۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۸ واحدی به ۱۹ هزار و ۲۱۹ واحد رسید.

 • 6

امکان افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس انداز غیرحضوری در بانک رفاه

متقاضیان افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس انداز در بانک رفاه کارگران می‌توانند در قالب طرح "جست و جوی رفاه" نسبت به افتتاح این حساب به صورت غیرحضوری اقدام کنند.

 • 6

پیام تسلیت مدیر عامل بانک رفاه به مناسبت درگذشت رئیس بنیاد مسکن

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی، درگذشت مرحوم علیرضا تابش رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.

 • 6

پرداخت ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان کمیته امداد

با اهتمام شعب بانک کشاورزی از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان خرداد ماه سال جاری تعداد ۱۳ هزار و ۵۰۲ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۵۹۹۶ میلیارد ریال به مددجویان معرفی شده از سوی کمیته امداد پرداخت شده است.

 • 6

جزییات پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی

با افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی به ۱۰۰ میلیون تومان هم اکنون سوالات مهمی از سوی متقاضیان این تسهیلات در خصوص نحوه اقدام برای دریافت آن ایجاد شده است.

 • 3

سامانه بازارگاه در نوع خود، کاری جدید و دستاوردی بزرگ است

نشست بررسی راهکارهای بهبود خدمات سامانه بازارگاه و تبادل نظر درباره ارتقای عملکرد این سامانه، با حضور نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بازرسی کل کشور در بانک کشاورزی برگزار شد.

 • 6

بررسی زمینه‌های توسعه سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی

موارد توسعه‌ای سامانه بازارگاه محصولات و نهاده های کشاورزی با حضور معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و مدیرعامل بانک کشاورزی بررسی شد.

 • 4

لزوم حل فوری مسِِِِِئله FATF

به نقل از کارشناس مسائل اقتصادی ،مهم‌ترین کاری که دولت آتی باید مورد توجه قرار دهد، خروج از لیست سیاه FATF و حل مشکل تحریم‌ها است.

 • 3

ماجرای پاداش هیئت مدیره بانک تجارت چه بود؟

مدیرامور مالی بانک تجارت در واکنش به انتشار تصاویری از مجمع عمومی بانک تجارت در فضای مجازی که برای تعیین میزان پاداش هیئت مدیره بود، گفت: این پاداش‌ها با وقفه ۵ ساله پرداخت شده و کاملا قانونی است.

 • 3

خدمت رسانی به حوزه سلامت از افتخارات بانک رفاه است

بانک رفاه کارگران و بیمارستان میلاد همکاری و تعامل خوبی با یکدیگر دارند و خدمت رسانی به مجموعه این بیمارستان انتفاعی نیست.

 • 3