با اجرای طرح نسخه الکترونیکی می‌توان وضعیت تجویزهای غیرمنطقی را کنترل کرد

با اجرای طرح نسخه الکترونیکی می‌توان وضعیت تجویزهای غیرمنطقی را کنترل کرد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه با اجرای طرح نسخه الکترونیکی می‌توان وضعیت تجویزهای غیرمنطقی را کنترل کرد، اظهار کرد: روزی که سازمان را تحویل گرفتیم بیمه سلامت ۱۴ ماه بدهی داشت و امروز این مدت به پنج ماه کاهش یافته است.

پنجشنبه 12 دی 1398 ساعت 19:36

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

« طاهر موهبتی » شب گذشته(۱۱ دی ماه) در نشستی خبری ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، به شرایط کنونی کشور اشاره و اظهار کرد: امروز محدودیت هایی در کشور وجود دارد که به همه ما این پیام را می دهد که نباید به رفتارهای گذشته خود در هر حوزه ای ادامه دهیم.

وی افزود: حدود ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند که این تعداد بیمه شده در صندوق‌های کارکنان دولت، سایر اقشار، بیمه سلامت ایرانیان، بیمه همگانی سلامت و روستاییان خدمات مورد نیاز را دریافت می‌کنند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور با بیان اینکه ۸۵ درصد جمعیت هدف این سازمان، رایگان خدمات دریافت می‌کنند، بیان کرد: پوشش بیمه‌ای رایگان ۱۸ هزار میلیارد تومان هزینه بر بودجه کشور تحمیل کرده است.
موهبتی با ذکر این نکته مهم‌ترین هدف سازمان بیمه سلامت این است که پرداخت‌های خود را منظم کند، گفت: این مهم تنها با کاهش هزینه ها و مصارف از یکسو و افزایش منابع از سوی دیگر محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای عبور از چالش‌ها و تداوم خدمات بیمه سلامت باید منابع و مصارف مدیریت شود و از زیان انباشته جلوگیری کنیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور با اشاره به رشد ۲۶ درصدی سالانه منابع و افزایش ۴۱ درصدی مصارف، وضعیت کنونی را نگران کننده برشمرد و  افزود: زیان انباشته سازمان بالغ بر ۴۴ میلیارد ریال بود که در صورت منتشر نشدن اوراق این زیان به ۱۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال افزایش می یافت.

وی با بیان اینکه منابع و مصارف باید در سازمان بیمه سلامت مدیریت و کنترل شود تا خدمات ادامه یابد، اظهار کرد: عدم توازن منابع و مصارف، نبود تامین منابع مورد نیاز در مقاطع زمانی مختلف از زمان شروع طرح بیمه رایگان، واقعی نبودن ۷ درصد کسر حق بیمه خانوار، عدم محاسبه دقیق جمعیت تحت پوشش با توجه به محدودیت منابع و تصویب طرح‌های کارشناسی نشده و تحمیل آن به سازمان از مشکلات اساسی است.

موهبتی در ادامه با بیان اینکه یکی از اولویت‌های سازمان بیمه سلامت در سال ۹۷ را استقرار سازمان الکترونیک دانست و عنوان کرد: تدوین راهنماهای بالینی در راستای مدیریت هزینه های سلامت، یکی دیگر از اولویت های بیمه سلامت است

وی با اشاره به اینکه با کمک و همراهی پزشکان می‌توان طرح نسخه الکترونیکی را به خوبی اجرا کرد، گفت: برای جلوگیری از تجویزهای غیرمنطقی و تکراری، قواعد بیمه گری به وسیله نسخه الکترونیکی هنگام تجویز اعمال می‌شود.

موهبتی افزود: بالاترین بار مراجعه در تصویربرداری و ام آر آی اتفاق می‌افتد و با اجرای طرح نسخه الکترونیکی می‌توان وضعیت تجویزهای غیرمنطقی را کنترل کرد.

با بیان اینکه ۸۵ درصد جمعیت کشور ایران بیمه رایگان هستند، عنوان کرد: چهار هزار و ۷۰۰ خدمت ،حدود ۲ هزار و ۴۵۰ قلم دارو و ۴۷ هزار لوازم مصرفی و تجهیزات پزشکی در بسته خدمات بیمه سازمان بیمه سلامت قرار دارد.

وی افزود: سازمان بیمه سلامت همچنین در بخش دولتی، ۹۰ درصد هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سر پایی از قبیل داروخانه و آزمایشگاه را پرداخت می‌کند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران عنوان کرد: ۹۰ میلیون بار در سال های ۹۶ و ۹۷ به ۴۴ هزار مرکز ارائه خدمت شامل بیش از ۹۰۰ بیمارستان، چهار هزار پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص و ۱۰ هزار داروخانه در سطح کشور مراجعه کرده اند.

وی با بیان اینکه میانگین پوشش بیمه ای در هرمزگان از نُرم کشوری بیشتر است، گفت: درصد بهره مندی افراد در این استان از بیمه رایگان نیز از میانگین کشور بالاتر است.

موهبتی با اشاره به اینکه سالانه حدود ۳۵۰ میلیارد تومان در حوزه بیمه سلامت برای مردم استان هرمزگان هزینه می شود، افزود: حدود ۴۰ میلیارد تومان از درآمدهای وصول شده داخلی و حدود ۳۰۰ میلیارد تومان نیز از سوی دولت هزینه می‌شود.

وی با ذکر این نکته که بزرگترین پروژه هایی که تاکنون دنبال کرده ایم همپوشانی با سازمان‌های بیمه گر است، اظهار کرد: تاکنون دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر حدوداً رفع شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: هدفمند کردن بیمه رایگان نیز به سوی گروه‌های های نیازمند از دیگر اقدامات سازمان بیمه سلامت ایران است.

وی اضافه کرد: سازمان بیمه سلامت ایران پنج صندوق را راه‌اندازی کرده که یکی از این صندوق ها، صندوق بیمه ایرانیان دارای بیش از ۴ میلیون عضو بود که ۱۵ درصد حق بیمه را خودشان پرداخت می کردند اما به محض راه اندازی صندوق بیمه رایگان اعضا، صندوق بیمه رایگان را ترک کرده و به عضویت بیمه رایگان در آمدند.

موهبتی بیان کرد: اجرای نسخه الکترونیکی بیمه سلامت ایران در کشور، ایجاد زیرساخت آی تی، اجرا و عملیاتی کردن ۵۰۰ راهنمایی بالینی، استحقاق سنجی بیمه شدگان، ایجاد پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان درمان کشور، پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی در کشور، شکل گیری شورای اطلاع رسانی در استان ها و راه اندازی سامانه ۱۶۶۶ از دیگر اقدامات سازمان بیمه سلامت ایرانیان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از بهره مندی ۲۲ میلیون نفر از روستاییان کشور از بیمه رایگاه خبرداد و بیان کرد: ۲۸ میلیون روستایی در کشور از نظام ارجاع و پزشک خانواده استفاده می کنند و سالانه سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در بخش نظام ارجاع هزینه می شود.

موهبتی با بیان اینکه در سال گذشته ۵۵ میلیون ویزیت پزشک در نظام ارجاع در کشور داشتیم، افزود: روزی که سازمان را تحویل گرفتیم بیمه سلامت ۱۴ ماه بدهی داشت و امروز این مدت به پنج ماه کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر دو و نیم ماه به داروخانه ها و سه و نیم ماه به بیمارستان ها بدهی داریم.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

بورس در بالاترین سطح تاریخی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۷۱۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۷۹۷ واحد رسید تا به بالاترین سطح تاریخی خود دست پیدا کند.

 • 16

مبلغ وام قرض الحسنه طرح پردیس بانک سینا افزایش یافت

به منظور ایجاد شرایط بهره مندی تعداد بیشتری از هموطنان و مشتریان عزیز از تسهیلات ارزان قیمت، مبلغ طرح تسهیلات ارزان قیمت پردیس بانک سینا افزایش و زمان اجرای این طرح نیز تا پایان سال ۹۹ تمدید شد.

 • 15

۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت یک هلدینگ فراگیر ملی شود

رییس سازمان بورس از تصمیم جدید شورای عالی مبنی بر انتقال ۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت به یک هلدینگ فراگیر ملی خبر داد و گفت: تمام مشمولین، سهامدار این هلدینگ خواهند شد.

 • 12

موافقت کمیته فقهی با کلیات تامین مالی از طریق انتشار اوراق وکالت

دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهارداشت: این کمیته با کلیات تامین مالی دولت از طریق انتشار اوراق وکالت عام موافقت کرد.

 • 13

مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد است

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد و دو شاخص مهم «نوآوری» و «بهره‌وری» است.

 • 15

شاخص بورس وارد کانال ۱۸۰۰۰۰۰ واحدی شد

شاخص بورس با رشدی بیش از ۶۲ هزار واحدی در معاملات روز جاری در حالی که بیش از یک ساعت به پایان معاملات باقی مانده وارد کانال یک میلیون و ۸۰۴ هزار واحدی شد.

 • 13

سامانه احراز هویت الکترونیکی رونمایی شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهور، از حضور ۳۳ شرکت دانش بنیان روی تابلوی بورس خبر داد و گفت: بزودی بزرگترین شرکت‌ها در تابلوی بورس را دانش بنیان‌ها تشکیل خواهند داد.

 • 14

طرح ویژه بیمه آرمان برای شناورها

سرپرست مدیریت بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای بیمه آرمان با اشاره به شرایط پوشش‌های بیمه‌ای این شرکت به مالکان شناورها، درخصوص مشاوره‌های تخصصی به این مالکان اعلام آمادگی کرد.

 • 12

اصلاح بازار سرمایه کوتاه‌مدت خواهد بود

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه نقدینگی قابل توجه موجود در بازار اجازه اصلاح و ریزش عمیق بازار سهام را نمی‌دهد، تصریح کرد: شاخص بورس بزودی خود را برای فتح قله دو میلیون واحد آماده خواهد شد.

 • 14

عضویت مدیر بانک صنعت ومعدن سمنان در هیات خبرگان بانکی و اقتصادی

با حکم عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مریم شاهی مدیر بانک صنعت و معدن در استان سمنان به عضویت هیأت خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی منصوب شد.

 • 14

عرضه سهام یکی از بزرگترین گروه‌های مالی کشور در بورس

مدیرعامل بانک ملت از تصمیم این بانک برای عرضه سهام گروه مالی ملت و سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت در بورس طی ماه‌های آینده خبر داد.

 • 23

موزه بانک ملی ایران سه ساله شد

۲۱ تیرماه سالروز تاسیس موزه بانک ملی ایران است و این گنجینه فاخر و میراث ماندگار ملی طی سه سال گذشته، میزبان علاقه مندان به تاریخ، هنر و تاریخچه پولی و بانکی کشور بوده است.

 • 26

افت ۱۲۳۴۷ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۱۲ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد رسید.

 • 24

بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت

بانک‌پاسارگاد با انجام اقدامات متعددی در حوزه‌های اطلاع‌رسانی، پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح کشور سنگ تمام گذاشت.

 • 22

پاسخگویی ۲۴ ساعته مرکز ارتباط با مشتریان بانک‌پاسارگاد (CRM)

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند موارد پیشنهاد، انتقاد، مغایرت، سؤال و شکایت خود را از طریق سامانه (CRM) ثبت و از نتیجه آن آگاه شوند.

 • 20

سقف انتقال وجه، از طریق بانکداری مجازی بانک‌پاسارگاد افزایش یافت

بانک‌پاسارگاد جهت رفاه حال مشتریان، سقف پیش‌فرض برای انتقال وجه به سایر حساب‌ها و یا حواله بین بانکی را برای تمام کاربران اینترنت بانک با رمز ثابت و دوعاملی، به مبلغ۵۰ میلیون ریال افزایش داد.

 • 19

آگهی پرداخت سود سهام بانک کارآفرین

با توجه به برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه بانک کارآفرین (شرکت سهامی عام) در تاریخ ۳۱ تیر ماه، سود سهام عملکرد سال مالی ۱۳۹۸ از روز شنبه ۱۱ مرداد ماه به شرح ذیل واریز خواهد شد:

 • 19

آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق‌العاده بانک کارآفرین

جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده بانک کارآفرین در تاریخ ۳۱ تیر ماه برگزار خواهد شد.

 • 19

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بانک کارآفرین

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بانک کارآفرین روز سه‌شنبه ۳۱ تیر ماه برگزار خواهد شد.

 • 20

بانک ملی ایران به فکر سلامتی شماست

بانک ملی ایران به همه مشتریان خود توصیه می کند در صورت ضرورت مراجعه حضوری به واحدها، رعایت پروتکل های بهداشتی را در اولویت قرار دهند.

 • 17