اهداف حضور بیمه زندگی باران در بازار سهام

اهداف حضور بیمه زندگی باران در بازار سهام

اهداف حضور بیمه زندگی باران در فرابورس که با پذیره نویسی سهام این شرکت آغاز شده و بزودی معاملات آن بعد از پذیرش و درج نماد در بازار سهام اجرایی می‌شود تشریح شد.

چهارشنبه 8 خرداد 1398 ساعت 0:41

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به گزارش خبرنگار ‌ایبِنا، در پنجاه و پنجمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» که به مناسبت پذیره‌نویسی سهام در دست ‏انتشار شرکت «بیمه زندگی باران» برگزار شد، اهداف این شرکت برای حضور در فرابورس اعلام شد.

ارائه طرح‌های متنوع

علیرضا هادی؛ عضو هیات موسس بیمه زندگی باران در این نشست خبری با بیان ای که بیمه های عمر و زندگی متنوع هستند اظهار داشت: بیمه با صرف انگیزه سرمایه گذاری (بیمه به شرط حیات) یکی از طرح های  قابل ارائه از سوی بیمه زندگی باران است که با سایر بیمه ها همانند بیمه های مستمری متفاوت است که بازدهی مطلوبی دارد و افراد بر اساس ریسک می توانند انواع سرمایه گذاری ها را انجام دهند.

رویکرد متفاوت

عضو هیات موسس بیمه زندگی باران به رویکرد متفاوت این بیمه با سایر بیمه ها در بخش بیمه عمر و سرمایه گذاری اشاره کرد و اظهار داشت: در بیمه زندگی باران بیمه گذار در طی دوره بیمه می تواند در قالب های تعیین شده متفاوت با سایر استانداردهای  مبالغ مورد نیاز حق بیمه را پرداخت کند.

هدف گذاری ایران در منطقه

علیرضا هادی در ادامه گفت: بر اساس اسناد بالادستی و استراتژی های تعیین شده، ایران باید در منطقه جایگاه نخست بیمه را به دست آورد و بر همین اساس باید همه مردم از بیمه های عمر استفاده کنند، چرا که این بیمه ها بسیار حیاتی هستند.
 
سهم بیمه عمر در دنیا و ایران

وی در ادامه با اعلام سهم بیمه های عمر در دنیا و ایران گفت: بر اساس آخرین آمار در دنیا ۳.۳ درصد از بیمه ها به بیمه های عمر و سرمایه گذاری تعلق دارد که ۴۵ درصد پرتفوی را شامل می شود و این آمار در ایران به این صورت است که بیمه های عمر و سرمایه گذاری در ایران سهم اندک ۳۵ صدم درصد را به خودش اختصاص داده که ۱۵ درصد از پرتفوی کل را در بین سایر بیمه ها شامل می شود.

چشم‌انداز صنعت بیمه

عضو هیات موسس این شرکت بیمه ای درباره چشم انداز صنعت بیمه در ایران گفت: در ۵ سال آینده سهم بیمه های زندگی در ایران بیشتر خواهد شد و بیمه زندگی باران نیز بر اساس ظرفیت های بالقوه ای که وجود دارد در نظر دارد تا سهم خود را در صنعت بیمه ایران به دست آورد.

ماموریت‌های پنج گانه

این مقام، ماموریت های بیمه زندگی باران را «ارائه پوششی های جدید بیمه ای در زمینه بیمه های زندگی، متناسب با نیاز آحاد جامعه و فعالان اقتصادی کشور به منظور کاهش ریسک و افزایش آسایش خاطر مشتریان»، «توسعه و گسترش انواع رشته های بیمه زندگی، افزایش سهم از بازار داخلی و بین المللی بیمه و در نهایت ایجاد ارز ش افزوده اقتصادی و کسب منافع برای سرمایه گذاران»، «خلق یک برند معتبر و ماندگار در صنعت بیمه»، «ترویج فرهنگ بیمه در حوزه بیمه های زندگی، توسعه فعالیت بخش خصوصی در صنعت بیمه، افزایش اشتغال، افزایش رفاه اجتماعی» و «ایجاد بسترها و زیرساخت های لازم برای نخبگان و نوآوران و ارائه خدمات جدید» عنوان کرد.

مدیریت ثروت

همچنین در ادامه این نشست خبری بابک جهان آرا، عضو هیات موسس بیمه زندگی باران نیز اعلام کرد: در بیمه های زندگی سرمایه گذاری یکی از ویژگی های مهم بازدهی مناسب است و ما در شرکت مدیریت ثروت را اجرا می کنیم و با طراحی محصولات جدید جدید سعی می کنیم تا نقش موثری را در صنعت بیمه و بازار سرمایه ایفا کنیم.

سهامداران

گفتنی است، بر اساس اطلاعات منتشر شده شرکت بیمه زندگی باران یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون سهم دارد که ۴۸۰ میلیون سهم آن متعلق به موسسان و ۷۲۰ میلیون سهم آن متعلق به سهامداران عمده و خُرد است. بر این اساس شرکت ساخت (سرمایه، آب، خاک، توسعه) دارای ۲۴۰ میلیون سهم (۲۰ درصد)، گروه مدیریت صدر پارس دارای ۱۸۰ میلیون سهم (۱۵ درصد) و شرکت سرمایه گذاری دانایان پارس نیز ۶۰ میلیون سهم (۵ درصد) این شرکت بیمه زندگی را در اختیار دارند و ۷۲۰ میلیون سهم (۶۰ درصد) مالکیت سهام این شرکت نیز از طریق پذیره نویسی و به سهامداران عمده و خُرد واگذار می شود.

متعهدین پذیره‌نویسی

لازم به ذکر است، متعهدین پذیره نویسی، شرکت تامین سرمایه نوین (سهامی عام)، شرکت پروژه های صنعتی ایران (سهامی عام) و شرکت تامین سرمایه سپهر (سهامی خاص) هر یک از کل سرمایه معادل ۲۴۰ میلیون ریال با رعایت حدود مقرر در ماده ۳۳ قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری، در اسناد پذیره نویسی تعیین شده است.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

سوت‌زن‌ها مفسدان را بی خواب می‌کنند

در کشورهای پیشرفته برای مبارزه با فساد روشی را در پیش گرفته اند که متاسفانه نه تنها در ایران وجود ندارد بلکه آگاهی لازم از نتایج آن نیز حداقلی است، این روش سوت زنی نام دارد.

 • 2

جریان‌هایی خواستار تخریب اعتماد جامعه به پزشکان هستند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بر لزوم تقویت اعتماد عمومی به جامعه پزشکی تاکید کرد و گفت: معتقدم جریان‌هایی قصد تخریب این اعتماد عمومی را دارند.

 • 2

کدام شرکت‌ها می‌توانند در بازار برتر عرضه شوند؟

این طور که از اظهارات مسئولان سازمان بورس برمی‌آید، احتمال رونمایی از بازار برتر جدی‌تر شده و قرار است سهام شرکت‌هایی که شفاف‌تر هستند در این بازار عرضه شوند تا بتوانند نوسان قیمت بیشتری هم داشته باشند.

 • 2

بنگاهداری بانک ملت در ۵۶ شرکت و هلدینگ بزرگ اقتصادی!

متاسفانه با اینکه بانک‌های کشور مکلف به ترک بنگاه‌داری شده‌اند اما همچنان با بی‌توجهی به این امر، با قدرت شرکتداری می‌کنند و بانک مرکزی نیز فقط نظاره‌گر موضوع است!

 • 2

پرداخت وجوه غیرقانونی از سوی «جهانبانی» به فرزندان مسئولان

قاضی مسعودی‌مقام خطاب به متهم جهانبانی گفت: شما به فرزندان مسئولان وجوه غیرقانونی می‌دادید و آنها را به شرکت‌های خود می‌بردید تا در آینده از آنها سوءاستفاده کنید؛ این چه نوع وارداتی است؟

 • 3

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۰۴

به دنبال تشدید تنش های تجاری قیمت نفت برنت امروز تا رقم ۵۸ دلار و ۲۴ سنت یعنی کمترین رقم از ۱۵ اوت تاکنون پایین رفت، اما بعدا با اندکی ترمیم و ۶۳ سنت، معادل ۱.۱ درصد افت نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۸ دلار و ۷۱ سنت رسید.

 • 2

عرضه ۷۵ هزار تُن فرآورده نفتی در بورس انرژی

با صدور یک اطلاعیه، بورس انرژی اعلام کرد که طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری ۷۵ هزار تُن فرآورده‌های نفتی در رینگ صادراتی عرضه می‌شود.

 • 2

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت هفته دولت و روز کارمند

حسین مهری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت هفته دولت و روز کارمند پیامی صادر کرد.

 • 2

یک تازه‌وارد در مکان اول آمریکا/ تارانتینو موفقیت دیگری کسب کرد

در هفته‌ای که گذشت، فیلم تازه وارد «فرشته سقوط کرده است» در راس باکس آفیس آمریکا قرار گرفت و فیلم تارانتینو در بازار جهانی از مرز فروش «لعنتی‌های بی‌آبرو» عبور کرد.

 • 2

بازدید سرپرست میراث فرهنگی از غرفه بانک توسعه تعاون

مونسان سرپرست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از غرفه بانک توسعه تعاون در نمایشگاه صنایع‌دستی بازدید نمود.

 • 5

حضور بانک توسعه تعاون در سی و دومین نمایشگاه صنایع‌دستی

بانک توسعه تعاون در سی و دومین نمایشگاه صنایع‌دستی برای معرفی خدمات تخصصی حضور یافته است.

 • 4

مصارف وام قرض‌الحسنه بانک‌ها مشخص است

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه مصارف معینی برای وام‌های قرض‌الحسنه محدود بانک‌ها تعریف شده، گفت: باید از ظرفیت‌های جامعه برای رونق تولید و سرمایه‌گذاری استفاده کنیم.

 • 4

تامین نقدینگی ۳۰ تعاونی دچار مشکل در لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تامین نقدینگی ۳۰ تعاونی دچار مشکلات مالی در این استان خبر داد.

 • 7

امکان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت/ رشد ۱۴۰ درصدی بورس

وزیر اقتصاد با اشاره به رشد ۱۴۰ درصدری بورس در یک سال گذشته گفت:ثبت نام جاماندگان سهام عدالت، پس از تصویب لایحه مربوطه در مجلس امکانپذیر خواهد بود.

 • 9
 • 9

سطح حمایتی دلار شکست

دنیای اقتصاد : ...

 • 8

عملیات بازار باز ابزار تأمین کسری بودجه از طریق پایه پولی

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد: با توجه به کسری بودجه دولت، عملیات بازار باز در عمل می تواند تبدیل به ابزاری برای تأمین کسری بودجه از طریق پایه پولی شود.

 • 9

اقتصاد جهان نیازمند جایگزینی برای دلار است

رییس بانک مرکزی انگلیس، گفت: یک ارز دیجیتال که گروهی از کشورها پشتوانه آن باشند برای رقابت با دلار لازم است، زیرا دلار به قدری غالب شده که به مانعی برای رشد اقتصادی بیشتر جهان تبدیل شده است.

 • 8

اقتصاد جهان نیازمند جایگزینی دلار است

رییس بانک مرکزی انگلستان گفت:یک ارز دیجیتال که گروهی از کشورها پشتوانه آن باشند برای رقابت با دلار لازم است، زیرا دلار به قدری غالب شده که به مانعی برای رشد اقتصادی بیشتر جهان تبدیل شده است.

 • 3