اهداف حضور بیمه زندگی باران در بازار سهام

اهداف حضور بیمه زندگی باران در بازار سهام

اهداف حضور بیمه زندگی باران در فرابورس که با پذیره نویسی سهام این شرکت آغاز شده و بزودی معاملات آن بعد از پذیرش و درج نماد در بازار سهام اجرایی می‌شود تشریح شد.

چهارشنبه 8 خرداد 1398 ساعت 0:41

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به گزارش خبرنگار ‌ایبِنا، در پنجاه و پنجمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» که به مناسبت پذیره‌نویسی سهام در دست ‏انتشار شرکت «بیمه زندگی باران» برگزار شد، اهداف این شرکت برای حضور در فرابورس اعلام شد.

ارائه طرح‌های متنوع

علیرضا هادی؛ عضو هیات موسس بیمه زندگی باران در این نشست خبری با بیان ای که بیمه های عمر و زندگی متنوع هستند اظهار داشت: بیمه با صرف انگیزه سرمایه گذاری (بیمه به شرط حیات) یکی از طرح های  قابل ارائه از سوی بیمه زندگی باران است که با سایر بیمه ها همانند بیمه های مستمری متفاوت است که بازدهی مطلوبی دارد و افراد بر اساس ریسک می توانند انواع سرمایه گذاری ها را انجام دهند.

رویکرد متفاوت

عضو هیات موسس بیمه زندگی باران به رویکرد متفاوت این بیمه با سایر بیمه ها در بخش بیمه عمر و سرمایه گذاری اشاره کرد و اظهار داشت: در بیمه زندگی باران بیمه گذار در طی دوره بیمه می تواند در قالب های تعیین شده متفاوت با سایر استانداردهای  مبالغ مورد نیاز حق بیمه را پرداخت کند.

هدف گذاری ایران در منطقه

علیرضا هادی در ادامه گفت: بر اساس اسناد بالادستی و استراتژی های تعیین شده، ایران باید در منطقه جایگاه نخست بیمه را به دست آورد و بر همین اساس باید همه مردم از بیمه های عمر استفاده کنند، چرا که این بیمه ها بسیار حیاتی هستند.
 
سهم بیمه عمر در دنیا و ایران

وی در ادامه با اعلام سهم بیمه های عمر در دنیا و ایران گفت: بر اساس آخرین آمار در دنیا ۳.۳ درصد از بیمه ها به بیمه های عمر و سرمایه گذاری تعلق دارد که ۴۵ درصد پرتفوی را شامل می شود و این آمار در ایران به این صورت است که بیمه های عمر و سرمایه گذاری در ایران سهم اندک ۳۵ صدم درصد را به خودش اختصاص داده که ۱۵ درصد از پرتفوی کل را در بین سایر بیمه ها شامل می شود.

چشم‌انداز صنعت بیمه

عضو هیات موسس این شرکت بیمه ای درباره چشم انداز صنعت بیمه در ایران گفت: در ۵ سال آینده سهم بیمه های زندگی در ایران بیشتر خواهد شد و بیمه زندگی باران نیز بر اساس ظرفیت های بالقوه ای که وجود دارد در نظر دارد تا سهم خود را در صنعت بیمه ایران به دست آورد.

ماموریت‌های پنج گانه

این مقام، ماموریت های بیمه زندگی باران را «ارائه پوششی های جدید بیمه ای در زمینه بیمه های زندگی، متناسب با نیاز آحاد جامعه و فعالان اقتصادی کشور به منظور کاهش ریسک و افزایش آسایش خاطر مشتریان»، «توسعه و گسترش انواع رشته های بیمه زندگی، افزایش سهم از بازار داخلی و بین المللی بیمه و در نهایت ایجاد ارز ش افزوده اقتصادی و کسب منافع برای سرمایه گذاران»، «خلق یک برند معتبر و ماندگار در صنعت بیمه»، «ترویج فرهنگ بیمه در حوزه بیمه های زندگی، توسعه فعالیت بخش خصوصی در صنعت بیمه، افزایش اشتغال، افزایش رفاه اجتماعی» و «ایجاد بسترها و زیرساخت های لازم برای نخبگان و نوآوران و ارائه خدمات جدید» عنوان کرد.

مدیریت ثروت

همچنین در ادامه این نشست خبری بابک جهان آرا، عضو هیات موسس بیمه زندگی باران نیز اعلام کرد: در بیمه های زندگی سرمایه گذاری یکی از ویژگی های مهم بازدهی مناسب است و ما در شرکت مدیریت ثروت را اجرا می کنیم و با طراحی محصولات جدید جدید سعی می کنیم تا نقش موثری را در صنعت بیمه و بازار سرمایه ایفا کنیم.

سهامداران

گفتنی است، بر اساس اطلاعات منتشر شده شرکت بیمه زندگی باران یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون سهم دارد که ۴۸۰ میلیون سهم آن متعلق به موسسان و ۷۲۰ میلیون سهم آن متعلق به سهامداران عمده و خُرد است. بر این اساس شرکت ساخت (سرمایه، آب، خاک، توسعه) دارای ۲۴۰ میلیون سهم (۲۰ درصد)، گروه مدیریت صدر پارس دارای ۱۸۰ میلیون سهم (۱۵ درصد) و شرکت سرمایه گذاری دانایان پارس نیز ۶۰ میلیون سهم (۵ درصد) این شرکت بیمه زندگی را در اختیار دارند و ۷۲۰ میلیون سهم (۶۰ درصد) مالکیت سهام این شرکت نیز از طریق پذیره نویسی و به سهامداران عمده و خُرد واگذار می شود.

متعهدین پذیره‌نویسی

لازم به ذکر است، متعهدین پذیره نویسی، شرکت تامین سرمایه نوین (سهامی عام)، شرکت پروژه های صنعتی ایران (سهامی عام) و شرکت تامین سرمایه سپهر (سهامی خاص) هر یک از کل سرمایه معادل ۲۴۰ میلیون ریال با رعایت حدود مقرر در ماده ۳۳ قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری، در اسناد پذیره نویسی تعیین شده است.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا: آمریکا نگران الگو شدن اینستکس است

مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا اظهار داشت: شرکت‌ها نیاز دارند که تضمین حقوقی روی میز باشد تا یک رابطه معمولی تجاری با ایران داشته باشند که در آن کالاهای معمولی و صنعتی مبادله می‌شود.

 • 1

افزایش بازگشت ارز صادراتی/ یورو در سامانه نیما چقدر قیمت خورد؟

چهار میلیارد و ۵۶۴ میلیون یورو از ابتدای امسال تا ۲۸ خرداد در سامانه نیما عرضه شده که برای تامین کالاهای وارداتی مورد نیاز کشور اختصاص یافته است.

 • 9

بانک مسکن برای خانه‌دار شدن مشتریان چه نوع تسهیلاتی می‌دهد؟

روابط عمومی بانک مسکن استان یزد خدمات و تسهیلات ارائه شده توسط این بانک در استان یزد را معرفی کرد.

 • 11

توافق دولت انگلیس و بانک ملت بعد از 10 سال مناقشه

روزنامه فاینشال تایمز خبر داد که بانک ملت ایران با دولت انگستان، برای پایان دادن به پرونده شکایت این بانک ایرانی از وزارت خزانه‌داری دولت انگلیس، به توافق رسیده‌اند.

 • 26

خزان مالی در راه است!

دنیای اقتصاد : ...

 • 21

عملیات بازار باز در گام نهایی

روز گذشته رئیس کل بانک مرکزی در دیدار خود با مدی ...

 • 14

دولت انگلیس در مناقشه‌ای ۱۰ ساله با بانک ملت به توافق رسید

یک رسانه انگلیسی از توافق دولت انگلیس با بانک ملت ایران در مناقشه‌ای ۱۰ ساله خبر داد.

 • 83

تلاش حداکثری شبکه بانکی برای اعطای تسهیلات سیل زدگان

بر اساس اعلام بانک مرکزی، شبکه بانکی کشور برای اعطای تسهیلات بابت جبران خسارات ناشی از سیل فروردین ماه سال ۱۳۹۸ حداکثر تلاش خود را به منظور تسریع در اعطای تسهیلات به کار گرفته است.

 • 43

کاهش قیمت سکه و ارز در بازار+جدول

در معاملات امروز بازار تهران قیمت سکه طرح جدید 30 هزار تومان و دلار 135 تومان کاهش داشت.

 • 43

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان در بانک ملی

بانک ملی ایران از ابتدای ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی به شبکه بانکی در فروردین ماه درخصوص ارایه تسهیلات بانکی به هموطنان سیل زده، همه توان و امکانات خود را برای رفع مشکلات هموطنان به کار گرفته است.

 • 28

ترامپ کمک به آمریکای مرکزی را به علت مهاجرت‌ها کاهش داد

دولت دونالد ترامپ، صدها هزار دلار از کمک‌های نقدی به السالوادور، گواتمالا و هندوراس را کاهش داد. این اقدام پس از انتقاد ترامپ از این کشورها به علت ارسال مهاجران غیرقانونی، صورت گرفت.

 • 37

آغاز اجرای عملیات بانکداری باز در نظام بانکی

یک مقام مسئول در نظام بانکی از آغاز اجرای عملیات بانکداری باز در نظام بانکی خبر داد و گفت: ظرف شش ماه آینده، بسیاری از خدمات در این بستر عرضه خواهد شد.

 • 42

روسیه: غرب میلیاردها دلار برای حمایت از اپوزیسیون سوریه هزینه کرد

مدیر اطلاعات خارجی دولت روسیه از هزینه میلیاردها دلاری غرب برای حمایت از اپوزیسیون سوریه پرده برداشت.

 • 14

سوءاستفاده از زنان خانه دار در شبکه بانکی

نماینده بانک سرمایه در دادگاه گفت: قرار بوده از سوی بانک به شش شرکت میلیاردها تومان تسهیلات داده شود این در حالی است که مدیران شرکت ها زنان خانه دار و یا افراد کم توان مالی بودند.

 • 31

حماس از مرحله جدیدی از تفاهم‌ها با رژیم صهیونیستی در غزه خبر داد

جنبش حماس از آغاز اجرای مرحله جدیدی از توافق‌های لغو محاصره نوار غزه توسط اسرائیل به لطف میانجیگری‌های منطقه‌ای خبر داد.

 • 34

سامانه بانکداری باز بانک توسعه صادرات آغاز به کار کرد

سامانه بانکداری باز بانک توسعه صادرات ایران صبح امروز رونمایی و به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

 • 38

بازگشت ۱۰۰ میلیون دلاری «مردان سیاه پوش» به سینما

جدیدترین قسمت از سری فیلم‌های کمدی-اکشن و علمی تخیلی «مردان سیاه پوش» در هفته نخست اکران به فروش جهانی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار دست یافت.

 • 23