انتقال سابقه تخفیف عدم خسارت به بیش از یک وسیله نقلیه مجاز نیست

انتقال سابقه تخفیف عدم خسارت به بیش از یک وسیله نقلیه مجاز نیست

مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه حافظ در خصوص ماده 6 قانون بیمه شخص ثالث، گفت: انتقال سابقه تخفیف عدم خسارت به بیش از یک وسیله نقلیه مجاز نیست.

یکشنبه 24 اسفند 1399 ساعت 11:27

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از روابط عمومی بیمه حافظ

، علیرضا فاطمی بهشتی مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه حافظ در خصوص ماده 6 قانون بیمه شخص ثالث مصوب سال 1395 گفت: الزام رعایت به صورت دقیق مطابق مفاد ماده 6 قانون بیمه شخص ثالث مصوب سال 1395 و آیین نامه اجرایی آن و همچنین اصلاحیه این آیین نامه مصداق کامل حفظ حقوق بیمه گذاران و مالکین وسیله نقلیه بوده و موجب عدالت در خصوص تخفیفات متعلقه منتسب به این افراد می شود.
فاطمی اظهار کرد: مدیریت بیمه های اتومبیل شرکت بیمه حافظ در این راستا با برگزاری جلسات هماهنگ با شعب و نمایندگان به صورت مجازی نسبت به پاسخگویی به ابهامات و سوالات متداول در این خصوص به منظور اجرای هر چه بهتر و موثرتر این ماده ی قانونی اقدامات موثری را صورت داده است. بیان ذکر حساسیت ها و موارد الزامات قانونی در این خصوص نیز جزو اولویت ها بوده که این مهم نیز در طی این جلسات صورت پذیرفت.
وی درخصوص آیین نامه اجرایی ماده ۶ قانون بیمه شخص ثالث بیان داشت: قسمتی از آیین نامه اجرایی ماده 6 قانون بیمه شخص ثالث که اصلاحیه آن را نیز در بر میگیرد به شرح ذیل می باشد:
((ماده 2: در صورت انتقال مالکیت وسیله نقلیه سابقه تخفیف عدم خسارت متعلق به انتقال دهنده است. انتقال دهنده می تواند سابقه تخفیف مذکور را همزمان با انتقال مالکیت یا هر زمان پس از آن به وسیله نقلیه دیگر از همان نوع که متعلق به وی یا متعلق به همسر والدین یا اولاد بلا واسطه وی باشد منتقل نماید .
تبصره 1: چنانچه انتقال دهنده سابقه تخفیف عدم خسارت را با رعایت ضوابط این آیین نامه به وسیله نقلیه متعلق به همسر والدین یا اولاد بلا واسطه خود انتقال دهد ، سابقه مذکور صرفأ متعلق به یکی از این اشخاص است .
تبصره 2 : در صورت عدم انتقال سابقه تخفیف عدم خسارت به وسیله نقلیه دیگر از همان نوع که متعلق به انتقال دهنده، همسر،والدین یا اولاد بلا واسط وی باشد بیمه گر موظف است گواهی داشتن سابقه تخفیف عدم خسارت را برای وی صادر کند.
تبصره 3 : انواع وسیله نقلیه موضوع این بیمه نامه که انتقال سابقه تخفیف عدم خسارت آن ها به به یکدیگر مجاز است به شرح زیر می باشد.
الف- انواع موتور سیکلت (اعم از گازی و دنده ای )
ب- انواع سواری
پ- اتو کار (استیشن، ون،، مینی بوس و اتوبوس)
ت –انواع وسیله نقلیه حمل بار (بارکش )
تبصره 4 : چنانچه انتقال دهنده شحص حقوقی باشد سابقه تخفیف عدم خسارت فقط به وسیله نقلیه دیگر از همان نوع که متعلق به همان شخص باشد قابل انتقال است.
ماده 4 : مبنای احراز انتقال مالکیت وسیله نقلیه در این آیین نامه اطلاعات مندرج در سند مالکیت وسیله نقلیه است. نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موظف است همزمان با تعویض پلاک وسیله نقلیه مشخصات مالک جدید را در سامانه جامع حوادث رانندگی درج کند.
ماده 5 : در صورت فوت مالک وسیله نقلیه و انتقال آن به همسر،والدین یا اولاد بلاواسطه متوفی،سابقه تخفیف عدم خسارت متعلق به آن با رعایت ضوابط این آیین نامه به انتقال گیرندگان منتقل می شود.
ماده 7 : انتقال سابقه تخفیف عدم خسارت به پیش از یک وسیله نقلیه مجاز نیست.
ماده 10 : احکام این آیین نامه شامل بیمه حوادث راننده موضوع ماده3 قانون نیز می باشد.
فاطمی اظهار کرد: با توجه به مفاد ذکر شده ، احساس امنیت از برخودرادی تخفیفات مذکور به صورت مادام برای صاحب تخفیف وجود دارد.این مطلب به بیان دیگر مالکیت تخفیفات ناشی از عدم خسارت که می تواند از مواردی از قبیل: راننده و یا مالک قانون مدار ،راننده و یا مالک محتاط ، راننده و یا مالک خوش رفتار و سایر مواردی که میتوان از این حیث به آن منتسب نمود ، را به صورت مادام تا زمانی که مطابق قانون به خودروی مجاز دیگری منتقل نشده باشد ، برای ایشان محفوظ بماند.
مدیربیمه های اتومبیل شرکت بیمه حافظ اظهار کرد: به نظر می آید مواردی مانند ماده 6 قانون بیمه شخص ثالث در خصوص انتقال تخفیفات ، راننده محور شدن بیمه نامه های شخص ثالث و سایر مواردیکه در این قانون وجود دارد ، مصادیق عدالت محوری شدن این بیمه نامه اجباری پر استقبال می باشد.
مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه حافظ ادامه داد: البته در اجرا همیشه کاستی هایی وجود دارد که نیاز هست با صبوری و تلاش همه گیر ، نسبت به اصلاحات و اجرای بهتر تلاش شود.در هر حال به نظر می آید مهم این هست که مسیر عدالت محوری در این خصوص در حال حرکت و روبه جلو است و باید با همدلی و درک متقابل نهادهای ذیربط مرتبط و هموار نمودن مسیر های مسدود ، و در کنار آن افزایش آگاهی اجتماعی مردم از مفاد قانون بیمه شخص ثالث(خصوصاً مفادی که ارتباط مستقیم با عدالت محوری و حقوق بیمه گذاران و مالکین وسائل نقلیه دارد)، ناهمواری ها و کاستی ها را از هر حیث بر طرف نمود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

حدنصاب جدید تصویب تسهیلات وام بانک کشاورزی

بانک کشاورزی به منظور تسریع و سهولت دسترسی مشتریان به خدمات اعتباری و دریافت تسهیلات، حدنصاب و اختیارات استان ها در زمینه تصویب طرح ها و پرداخت تسهیلات را در سال ۱۴۰۰ افزایش داد.

 • 95

رونمایی از کیف اعتباری دیجیتال مشترک بانک پارسیان و همراه اول

همزمان با اعیاد شعبانیه، بانک پارسیان و همراه اول در نشستی مشترک در محل بانک پارسیان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد از کیف اعتباری دیجیتال " همپا " رونمایی کردند.

 • 90

رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در خصوص نقش اساسی اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون توضیحاتی ارائه داد.

 • 159

معرفی شعب کشیک بانک سپه در ایام نوروز

شعب کشیک بانک که از تاریخ دوم تا چهارم فروردین سال ۱۴۰۰ آماده ارائه خدمت به مردم شریف ایران هستند معرفی شد.

 • 197

تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک رفاه

بانک رفاه کارگران تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی در سال ۱۳۹۹را اعلام کرد.

 • 179

مدیر روابط عمومی بیمه رازی منصوب شد

مدیرعامل بیمه رازی، طی حکمی ناصرالدین اسلامی فرد را به سمت مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی منصوب کرد.

 • 105

شاخص کل بورس در روزهای آخر سال سبز شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۷ هزار و ۱۸۲ واحدی معادل ۱.۳۳ درصد به یک میلیون و ۳۰۷ هزار و ۶۵۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۶۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۹۹۰ واحد رسید.

 • 98

اعلام اسامی برندگان خوش شانس سومین دوره طرح "امید رفاه" بانک رفاه

اسامی برندگان سومین قرعه کشی طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد.

 • 101

اعلام شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰

فهرست شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ اعلام شد.

 • 79

سه عامل ایجاد نوسان شدید در بازار بورس تشریح شد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید دارد: سه عامل بر نوسان بازار بورس تاثیرگذار بوده و این عوامل را تشریح کرد.

 • 50

بانک مرکزی جلوی سقوط آزاد بورس را گرفت

یک کارشناس اقتصادی معتقد است هرچند سیاست‌های حمایتی بانک مرکزی از بازار سرمایه ناگزیر بود اما توانست جلوی سقوط آزاد بازار سرمایه را تا حد زیادی بگیرد.

 • 67

اعلام نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت‌دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰

نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰ به میزان ۳ درصد اعلام شد.

 • 58

فرایندهای چک صیاد را در «ایوا» انجام دهید

اپلیکیشن «ایوا» به فهرست برنامک‌های موبایلی مورد تایید «شاپرک» به منظور انجام فرایندهای مرتبط با چک های صیادی افزوده شد.

 • 27

اصلاح مصوبه تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار و بازتامین به نرخ رسمی

با ابلاغ دولت، تصویب‌نامه موضوع تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار (یوزانس) و بازتامین (ریفاینانس) به نرخ رسمی اصلاح شد.

 • 151

افزایش سرمایه دولت در بانک توسعه تعاون تایید شد

هیات وزیران با هدف کمک به منظور اعطای تسهیلات به طرح‌های پیشران بخش تعاونی و کمک برای بهبود وضعیت بانک توسعه تعاون، با افزایش سرمایه دولت در این بانک موافقت کرد.

 • 25

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر هوایی

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران منعقد شد.

 • 25

در ایام نوروز پاسخگوی مشتریان هستیم

پاسخگویی به مشتریان در بانک قرض الحسنه رسالت از ساعت ۱۲ روز پنج شنبه ۲۸اسفند تا ساعت شش صبح پنجم فروردین ۱۴۰۰ توسط واحد اجرایی مقیم مرکز ارتباط با اعضا و اطلاع رسانی انجام می گیرد.

 • 25

کسب رتبه نخست سرمایه ثبتی در بین بانک‌های کشور

ارتقای سرمایه ثبتی بانک ملی ایران در سال جاری موجب شده که این بانک در مقایسه با سایر بانک های رقیب، رتبه اول سرمایه ثبتی را در بین کلیه بانک­ های کشور کسب کند.

 • 19

مراقب کلاهبرداری‌ها باشید

بانک ملی ایران از مشتریان و کاربران سامانه های اینترنتی خود خواست نسبت به کلاهبرداری های تلفنی و آنلاین احتمالی هوشیار باشند و از افشای هرگونه اطلاعات بانکی شان به عناوین مختلف اجتناب کنند.

 • 25

شاخص کل بورس بیش از ۳۶ هزار واحد افزایش یافت

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶ هزار و ۳۰۹ واحدی معادل ۲.۹۰ درصد به یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۲۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۵۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.

 • 32