انتقاد رئیس‌کل از عوارض تحمیلی بر بیمه‌ها

انتقاد رئیس‌کل از عوارض تحمیلی بر بیمه‌ها

بینا:رئیس‌کل بیمه مرکزی با اشاره به عوارض تحمیل شده بر صنعت بیمه گفت: شرکت‌های بیمه باید در حوزه‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که قابلیت نقدشوندگی داشته باشد.

به گزارش بینا به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، مجمع عمومی سالانه بیمه مرکزی به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی و با حضور مدیر عامل سازمان حسابرسی، نمایندگان وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت؛ تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اعضای هیئت عامل بیمه مرکزی برگزار شد.
در این مجمع گزارشی از عملکرد بیمه مرکزی و صنعت بیمه کشور در سال 1392 ارائه و ترازنامه، حساب سود و زیان و صورت های مالی بیمه مرکزی، صندوق اتکایی ویژه تحریم و صندوق بازنشستگی کارکنان بیمه مرکزی بررسی و تصویب شد.
رئیس‌کل بیمه مرکزی هم گفت، بیمه در دنیا یکی از بازیگران اصلی اقتصاد است و سرمایه‌گذاری صنعت بیمه کشور از محل ذخایر بیمه‌ای شرکت‌های بیمه صورت می گیرد.
محمد ابراهیم امین افزود: سرمایه‌گذاری در صنعت بیمه کشور در چارچوب قوانین و مقررات تدوین شده در شورای عالی بیمه صورت می‌گیرد و بر این اساس شرکت‌های بیمه باید سرمایه‌های خود را در حوزه‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که قابلیت نقدشوندگی داشته باشد.
رئیس‌کل بیمه مرکزی با تأکید بر عوارض تحمیل شده بر صنعت بیمه کشور گفت: شرکت‌های بیمه اجازه ارزیابی ریسک ندارند.
وی با اشاره به پرداخت ده هزار میلیارد تومان خسارت در سال 1392 از افزایش 34 درصدی این شاخص در صنعت بیمه خبر داد و گفت: شرکت‌های بیمه در سال 92 به شانزده میلیون و هفتصد هزار پرونده خسارت رسیدگی و پرداخت کرده‌اند.
امین با اشاره به این نکته که شرکت‌های بیمه در حال حاضر مانند رودخانه‌ای هستند که هر چه به آن وارد می شود از مسیر دیگری خارج می شود، گفت: با این شرایط وجوهی برای سرمایه گذاری باقی نمی‌ماند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تغییر مأموریت پژوهشکده بیمه گفت: پژوهشکده بیمه با انجام مطالعات تطبیقی و تعریف پروژه‌های کاربردی توانسته است پاسخگوی بسیاری از سئوالات و مشکلات گریبانگیر صنعت بیمه باشد.
رئیس‌کل بیمه مرکزی در پایان سخنانش با تقدیر از حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و اعضای مجمع در این جلسه گفت: نظارت بر 29 شرکت بیم‌ ای بنا به ماهیت کار نظارتی دشوار است اما همکاران بیمه مرکزی در کمال صداقت و با کارشناسی و دلسوزی این کار را انجام می دهند.
حسینی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این جلسه با اشاره به پررنگ شدن نقش بیمه‌ها در اقتصاد کشور و تعیین تکلیف صندوق های بازنشستگی گفت: بیمه مرکزی باید بتواند از محل سرمایه‌گذاری شرکت های بیمه به اقتصاد کشور کمک کند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی معادل ۱.۷۰ درصد به یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۸۳۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۰۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۹۴ واحد رسید.

 • 6

بازدید اعضای هیات مدیره بانک ملی از اداره کل مدیریت ریسک

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران از اداره کل مدیریت ریسک بازدید و با همکاران این اداره کل دیدار و گفت و گو کردند.

 • 5

رشد ۱۴۲ درصدی گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن اعلام کرد: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن در ۱۰ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۴۲ درصد افزایش داشته است.

 • 6

تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال

رئیس کل گمرک ایران از تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: سیر تجارت ایران در شرایط تحریم صعودی است.

 • 4

عملکرد نماگرهای پست‌بانک، بیانگر تضمین سودآوری آن در سال جاری است

مدیرعامل پست بانک گفت: عملکرد مناسب نماگرها نشان‌دهنده وضعیت مالی مطلوب و تضمین سودآوری بانک در سالجاری است که نتیجه اهتمام کارکنان و کارگزاران و استفاده بهینه از ظرفیت باجه‌های بانکی روستایی است.

 • 5

نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد

با مصوبه هیئت عامل و هیئت مدیره نرخ حق‌الوکاله بکارگیری سپرده‌های سرمایه گذاری مدت‌دار بانک سپه در سال مالی ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد.

 • 10

بانک رفاه کارگران قدرت خرید بازنشستگان را افزایش می‌دهد

بانک رفاه کارگران در ایفای مسئولیت قانونی و حرفه‌ای خود از بهبود معیشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در سراسر ایران حمایت می‌کند.

 • 27

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذی نفع اعلام شد

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذینفع بر اساس قانون جدید صدور چک، اعلام شد.

 • 24

افزایش ۱۲۸۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۸۶ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد به یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۹۵ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۰۲ واحد رسید.

 • 21

مشارکت بانک توسعه تعاون در نخستین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای

نخستین جلسه دبیرخانه اولین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع تعاون و همدلی با همکاری بانک توسعه تعاون برگزار شد.

 • 20

افزایش ۵۴ درصدی پرداخت تسهیلات بانک صنعت و معدن

مدیرعامل بانک صنعت و معدن عنوان داشت: مجموع تسهیلات اعطایی بانک صنعت و معدن به واحدهای تولیدی در ۱۰ ماه نخست سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان ۵۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

 • 20

پرداخت بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیاردریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

به منظور ترویج سنت حسنه ازدواج جوانان، بانک رفاه کارگران تا پایان آذر ماه سال جاری بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه پرداخت کرده است.

 • 20

نرخ حق‌الوکاله بانک توسعه صادرات ایران اعلام شد

هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران نرخ حق الوکاله به کارگیری سپرده های سرمایه گذاری برای سال مالی ۱۳۹۹ را معادل ۲.۵ درصد مصوب کرد.

 • 20

مهمترین عامل نوسان نرخ ارز، انتظارات بازار است

کارشناس ارشد پولی و بانکی می‌گوید به صورت بنیادی تغییر خاصی در بازار ارز به وجود نیامده و مهم ترین عامل نوسان نرخ ارز تنها به دلیل انتظارات بازار است و اتفاق خاصی در عرضه و تقاضا به وجود نیامده است.

 • 20

تثبیت اشتغال ۹۱ هزار نفر با تسهیلات بانک تجارت

بانک تجارت تا پایان دی‌ماه امسال، با اعطای ۴۱ هزارو۲۷۱ فقره تسهیلات جمعا به‌مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد ریال به صاحبان کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا اشتغال ۹۱ هزار و ۹۱۲ نفر را تثبیت کرد.

 • 17

تأمین سرمایه در گردش طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی

رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون از تأمین سرمایه در گردش پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی توسط این بانک خبر داد.

 • 31

پرداخت بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون

معاون امور استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون، گفت: بانک در ۹ ماهه نخست سال بیش از ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

 • 25

ادامه روند صعودی شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۵۷۲ واحدی معادل ۱.۰۳ درصد به یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۶۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۴۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۹۷ واحد رسید.

 • 27

همه برای تعادل بازار ارز در چارچوب سیاست‌های بانک مرکزی کمک کنند

رییس جمهور گفت: همه باید کمک کنند که بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست‌هایی که بانک مرکزی اعمال می‌کند، مدیریت و به تعادل برسد.

 • 27

بانک سپه از تمام ظرفیت‌هایش در اجرای پروژه بید بلند استفاده کرد

مدیرعامل بانک سپه در آیین بهره‌برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: این بانک برای عملیاتی کردن پروژه پالایش گاز بیدبلند و رفع مشکلات مربوط به حوزه ارتباطات بین‌المللی از تمام ظرفیت‌هایش استفاده کرد.

 • 24