آمار تصادفات و حوادث جاده‌ای ایران همچنان در صدر

درحالی که سال گذشته تعداد تلفات تصادفات جاده‌ای در ایران با کاهش ۳ درصدی به ۲۸ هزار نفر رسیده؛ اما این کشور همچنان در راس کشورهای دارای بالاترین تعداد تلفات حوادث جاده‌ای در جهان است.
  • یکشنبه 25 تیر 1396 ساعت 7:29

اخبار => اخبار بیمه‌

اخبار بیمه

به گزارش بینا , فایننشال تریبیون در گزارشی با اعلام این موضوع نوشت: تقریباً به طور سالانه، ۱۶ هزار مرگ و میر جاده‌ای و ۳۰۰ هزار زخمی و ناتوان جسمی در این رابطه در ایران ثبت شده است.

گزارش های رسمی نشان می دهد که در سال گذشته، ۱۵ هزار و ۹۳۲ نفر در تصادفات جاده ای جان خود را از دست داده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۳.۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش فایننشال تریبیون، دو سوم (۶۵ درصد) از کل تصادفات در جاده های برون شهری و ۲۷.۳ درصد در جاده های شهری رخ داده است. در حدود ۷ درصد از تصادفات نیز در جاده های روستایی به وقوع پیوسته است.

اقداماتی مانند نصب دوربین های نظارتی در شهرها و جاده های درون شهری سبب شده است تا میزان بالای تصادفات و تلفات جاده ای به مراتب کاهش پیدا کند.

در سال ۲۰۱۶، جرائم رانندگی به شدت افزایش یافت. بالاترین جریمه رانندگی از ۲ میلیون ریال (۶۰ دلار) به ۴ میلیون ریال (۱۲۰ دلار) افزایش یافت. پلیس معتقد است که سیستم نمره منفی که در قانون راهنمایی و رانندگی در سال ۲۰۱۱ تصویب شد، نسبت به جرائم سنگین، مانع مهمی برای رانندگان بی دقت بوده است.

تحت این سیستم، هر نوع تخلف از مقررات رانندگی، چند نمره منفی در پی خواهد داشت. برای مثال، سرعت بیش از حد مجاز ۱۱ نمره منفی دارند. در صورتی که کل نمرات منفی یک راننده، مساوی یا بیش از ۳۱ مورد باشد، دادگاه می تواند گواهینامه فرد خاطی را برای مدت سه ماه، به تعلیق درآورد و در صورتی که راننده ای بیش از ۲۵ نمره منفی در دور دوم جریمه های خود کسب کند، فرد خاطی به مدت یک سال، از رانندگی محروم خواهد شد.


ارسال نظر

ارسال


کانال تلگرام