افشای فیش‌های حقوقی مدیران در سایت‌ها کار خوبی نیست

افشای فیش‌های حقوقی مدیران در سایت‌ها کار خوبی نیست

رئیس‌کل بیمه مرکزی از پرداخت خسارت ۲۰۱میلیارد تومانی به مناطق سیل‌زده تاکنون خبر داد.

چهارشنبه 23 بهمن 1398 ساعت 22:57

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

 فرزانه غلامی/

 رئیس‌کل بیمه مرکزی از پرداخت خسارت ۲۰۱میلیارد تومانی به مناطق سیل‌زده تاکنون خبر داد.

غلامرضا سلیمانی در نشست خبری روز گذشته خود با خبرنگاران، این رقم را در پاسخ به پرسش خبرنگار ما اعلام و اضافه کرد: در روزهای پایانی سال گذشته و روزهای آغازین سال جاری شاهد وقوع سیل در استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان بودیم و از آنجایی که پوشش بیمه‌ای واحدهای مسکونی این استان‌ها بالا بود ۲۰۰میلیارد تومان خسارت پرداخت شد، اما متأسفانه در چابهار با اینکه  یک‌هزار و ۳۰۰روستا درگیر سیل بودند و ۲۵درصد واحدهای مسکونی آسیب دیدند، به دلیل پایین بودن سطح پوشش بیمه‌ای ۶/۱میلیارد تومان خسارت پرداخت شد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص دلیل عدم‌انتشار فیش حقوقی مدیران بیمه‌ای کشور اظهار کرد: در شرکت‌های دولتی پرداخت حقوق و مزایای مدیران‌عامل و اعضای هیئت‌مدیره تابع قوانین خاص مانند قانون مدیریت خدمات کشوری است، اما در بیمه‌های خصوصی، توافق سهامداران و مدیران، میزان حقوق و مزایای مدیران را مشخص می‌کند و بیمه‌مرکزی دخالتی در این امر ندارد و نمی‌تواند اجباری در این خصوص اعمال کند، ضمن اینکه بورس هم اجباری در این زمینه ندارد.

سلیمانی افزود: افشای فیش‌های حقوقی مدیران در سایت‌ها کار خوبی نیست و اگر موضوعی قانونی بود باید آن را نشر داد، در غیر این‌صورت ما و نهادهای نظارتی به موارد غیرقانونی ورود می‌کنیم. در خصوص عزل مدیرعامل بیمه ملت شخصاً از وزیر اقتصاد سؤال کردم و علت عزل وی، حقوق نجومی نبوده است. وی تأکید کرد: اگر به این نتیجه برسیم که مدیری در صنعت بیمه اقدامی به ضرر این صنعت و سهامداران انجام می‌دهد، مستقیماً وارد می‌شویم و او را عزل می‌کنیم.

خبرنگاری از رئیس‌کل بیمه مرکزی در مورد میزان خسارت پرداختی برای اغتشاشات آبان ماه سؤال کرد. سلیمانی گفت: تمام واحدهای تحت پوشش که آسیب دیده‌اند را شناسایی کردیم و بانک‌ها هم در حال جمع‌بندی هستند و تاکنون ۲۰میلیارد تومان خسارت به واحدهای آسیب‌دیده پرداخت شده است.

رئیس‌کل بیمه مرکزی در خصوص خسارت هواپیمای اوکراینی هم اظهار کرد: بیمه‌های داخلی در این زمینه ورود نمی‌کنند، اما بیمه مرکزی برای ارائه مشاوره اعلام آمادگی کرده است. به گفته وی هنوز طرفین ایرانی و اوکراینی در این خصوص به نتیجه نرسیده‌اند.

رئیس‌کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنانش از معافیت بخش‌های درمان، عمر و زندگی از مالیات برارزش‌افزوده خبر داد و افزود: از آنجایی که دولت  تلاش دارد درآمد مالیاتی را افزایش دهد، بخش شخص ثالث کماکان از مالیات معاف نیست.

به گفته سلیمانی در دوران تحریم، هیچ بیمه‌نامه‌ای در کشور روی زمین نمانده و مکانیسمی اندیشیده شده تا کنسرسیوم بیمه‌های کشور، پوشش بیمه‌ای را متقبل شوند.

وی همچنین از تأثیرپذیری نرخ دیه از تورم، یاد کرد و گفت: سعی می‌کنیم حق بیمه به اندازه تورم رشد نکند چنان که امسال هم، افزایش نرخ حق بیمه کمتر از تورم بود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

حدنصاب جدید تصویب تسهیلات وام بانک کشاورزی

بانک کشاورزی به منظور تسریع و سهولت دسترسی مشتریان به خدمات اعتباری و دریافت تسهیلات، حدنصاب و اختیارات استان ها در زمینه تصویب طرح ها و پرداخت تسهیلات را در سال ۱۴۰۰ افزایش داد.

 • 92

رونمایی از کیف اعتباری دیجیتال مشترک بانک پارسیان و همراه اول

همزمان با اعیاد شعبانیه، بانک پارسیان و همراه اول در نشستی مشترک در محل بانک پارسیان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد از کیف اعتباری دیجیتال " همپا " رونمایی کردند.

 • 86

رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در خصوص نقش اساسی اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون توضیحاتی ارائه داد.

 • 157

معرفی شعب کشیک بانک سپه در ایام نوروز

شعب کشیک بانک که از تاریخ دوم تا چهارم فروردین سال ۱۴۰۰ آماده ارائه خدمت به مردم شریف ایران هستند معرفی شد.

 • 192

تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک رفاه

بانک رفاه کارگران تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی در سال ۱۳۹۹را اعلام کرد.

 • 174

مدیر روابط عمومی بیمه رازی منصوب شد

مدیرعامل بیمه رازی، طی حکمی ناصرالدین اسلامی فرد را به سمت مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی منصوب کرد.

 • 102

شاخص کل بورس در روزهای آخر سال سبز شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۷ هزار و ۱۸۲ واحدی معادل ۱.۳۳ درصد به یک میلیون و ۳۰۷ هزار و ۶۵۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۶۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۹۹۰ واحد رسید.

 • 97

اعلام اسامی برندگان خوش شانس سومین دوره طرح "امید رفاه" بانک رفاه

اسامی برندگان سومین قرعه کشی طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد.

 • 99

اعلام شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰

فهرست شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ اعلام شد.

 • 78

سه عامل ایجاد نوسان شدید در بازار بورس تشریح شد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید دارد: سه عامل بر نوسان بازار بورس تاثیرگذار بوده و این عوامل را تشریح کرد.

 • 48

بانک مرکزی جلوی سقوط آزاد بورس را گرفت

یک کارشناس اقتصادی معتقد است هرچند سیاست‌های حمایتی بانک مرکزی از بازار سرمایه ناگزیر بود اما توانست جلوی سقوط آزاد بازار سرمایه را تا حد زیادی بگیرد.

 • 66

اعلام نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت‌دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰

نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰ به میزان ۳ درصد اعلام شد.

 • 57

فرایندهای چک صیاد را در «ایوا» انجام دهید

اپلیکیشن «ایوا» به فهرست برنامک‌های موبایلی مورد تایید «شاپرک» به منظور انجام فرایندهای مرتبط با چک های صیادی افزوده شد.

 • 26

اصلاح مصوبه تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار و بازتامین به نرخ رسمی

با ابلاغ دولت، تصویب‌نامه موضوع تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار (یوزانس) و بازتامین (ریفاینانس) به نرخ رسمی اصلاح شد.

 • 149

افزایش سرمایه دولت در بانک توسعه تعاون تایید شد

هیات وزیران با هدف کمک به منظور اعطای تسهیلات به طرح‌های پیشران بخش تعاونی و کمک برای بهبود وضعیت بانک توسعه تعاون، با افزایش سرمایه دولت در این بانک موافقت کرد.

 • 24

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر هوایی

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران منعقد شد.

 • 24

در ایام نوروز پاسخگوی مشتریان هستیم

پاسخگویی به مشتریان در بانک قرض الحسنه رسالت از ساعت ۱۲ روز پنج شنبه ۲۸اسفند تا ساعت شش صبح پنجم فروردین ۱۴۰۰ توسط واحد اجرایی مقیم مرکز ارتباط با اعضا و اطلاع رسانی انجام می گیرد.

 • 23

کسب رتبه نخست سرمایه ثبتی در بین بانک‌های کشور

ارتقای سرمایه ثبتی بانک ملی ایران در سال جاری موجب شده که این بانک در مقایسه با سایر بانک های رقیب، رتبه اول سرمایه ثبتی را در بین کلیه بانک­ های کشور کسب کند.

 • 19

مراقب کلاهبرداری‌ها باشید

بانک ملی ایران از مشتریان و کاربران سامانه های اینترنتی خود خواست نسبت به کلاهبرداری های تلفنی و آنلاین احتمالی هوشیار باشند و از افشای هرگونه اطلاعات بانکی شان به عناوین مختلف اجتناب کنند.

 • 24

شاخص کل بورس بیش از ۳۶ هزار واحد افزایش یافت

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶ هزار و ۳۰۹ واحدی معادل ۲.۹۰ درصد به یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۲۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۵۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.

 • 32