افشای فیش‌های حقوقی مدیران در سایت‌ها کار خوبی نیست

افشای فیش‌های حقوقی مدیران در سایت‌ها کار خوبی نیست

رئیس‌کل بیمه مرکزی از پرداخت خسارت ۲۰۱میلیارد تومانی به مناطق سیل‌زده تاکنون خبر داد.

چهارشنبه 23 بهمن 1398 ساعت 22:57

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

 فرزانه غلامی/

 رئیس‌کل بیمه مرکزی از پرداخت خسارت ۲۰۱میلیارد تومانی به مناطق سیل‌زده تاکنون خبر داد.

غلامرضا سلیمانی در نشست خبری روز گذشته خود با خبرنگاران، این رقم را در پاسخ به پرسش خبرنگار ما اعلام و اضافه کرد: در روزهای پایانی سال گذشته و روزهای آغازین سال جاری شاهد وقوع سیل در استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان بودیم و از آنجایی که پوشش بیمه‌ای واحدهای مسکونی این استان‌ها بالا بود ۲۰۰میلیارد تومان خسارت پرداخت شد، اما متأسفانه در چابهار با اینکه  یک‌هزار و ۳۰۰روستا درگیر سیل بودند و ۲۵درصد واحدهای مسکونی آسیب دیدند، به دلیل پایین بودن سطح پوشش بیمه‌ای ۶/۱میلیارد تومان خسارت پرداخت شد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص دلیل عدم‌انتشار فیش حقوقی مدیران بیمه‌ای کشور اظهار کرد: در شرکت‌های دولتی پرداخت حقوق و مزایای مدیران‌عامل و اعضای هیئت‌مدیره تابع قوانین خاص مانند قانون مدیریت خدمات کشوری است، اما در بیمه‌های خصوصی، توافق سهامداران و مدیران، میزان حقوق و مزایای مدیران را مشخص می‌کند و بیمه‌مرکزی دخالتی در این امر ندارد و نمی‌تواند اجباری در این خصوص اعمال کند، ضمن اینکه بورس هم اجباری در این زمینه ندارد.

سلیمانی افزود: افشای فیش‌های حقوقی مدیران در سایت‌ها کار خوبی نیست و اگر موضوعی قانونی بود باید آن را نشر داد، در غیر این‌صورت ما و نهادهای نظارتی به موارد غیرقانونی ورود می‌کنیم. در خصوص عزل مدیرعامل بیمه ملت شخصاً از وزیر اقتصاد سؤال کردم و علت عزل وی، حقوق نجومی نبوده است. وی تأکید کرد: اگر به این نتیجه برسیم که مدیری در صنعت بیمه اقدامی به ضرر این صنعت و سهامداران انجام می‌دهد، مستقیماً وارد می‌شویم و او را عزل می‌کنیم.

خبرنگاری از رئیس‌کل بیمه مرکزی در مورد میزان خسارت پرداختی برای اغتشاشات آبان ماه سؤال کرد. سلیمانی گفت: تمام واحدهای تحت پوشش که آسیب دیده‌اند را شناسایی کردیم و بانک‌ها هم در حال جمع‌بندی هستند و تاکنون ۲۰میلیارد تومان خسارت به واحدهای آسیب‌دیده پرداخت شده است.

رئیس‌کل بیمه مرکزی در خصوص خسارت هواپیمای اوکراینی هم اظهار کرد: بیمه‌های داخلی در این زمینه ورود نمی‌کنند، اما بیمه مرکزی برای ارائه مشاوره اعلام آمادگی کرده است. به گفته وی هنوز طرفین ایرانی و اوکراینی در این خصوص به نتیجه نرسیده‌اند.

رئیس‌کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنانش از معافیت بخش‌های درمان، عمر و زندگی از مالیات برارزش‌افزوده خبر داد و افزود: از آنجایی که دولت  تلاش دارد درآمد مالیاتی را افزایش دهد، بخش شخص ثالث کماکان از مالیات معاف نیست.

به گفته سلیمانی در دوران تحریم، هیچ بیمه‌نامه‌ای در کشور روی زمین نمانده و مکانیسمی اندیشیده شده تا کنسرسیوم بیمه‌های کشور، پوشش بیمه‌ای را متقبل شوند.

وی همچنین از تأثیرپذیری نرخ دیه از تورم، یاد کرد و گفت: سعی می‌کنیم حق بیمه به اندازه تورم رشد نکند چنان که امسال هم، افزایش نرخ حق بیمه کمتر از تورم بود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

جایگاه حسابداری درشفاف‌سازی فرآیندهای مالی و اقتصادی، بی‌بدیل است

حجت اله مهدیان، مدیرعامل بانک توسعه تعاون طی پیامی، روز حسابدار را به جامعه حسابداری و مدیران مالی کشور تبریک گفت.

 • 0

آغاز فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری بانک رفاه

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام با نرخ ۱۸ درصد در شعب بانک رفاه کارگران آغاز شد.

 • 2

امنیت شغلی پایدار و حمایت از تولیدات داخلی با رویکرد جهش تولید

معاون امور استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون از بزرگترین شرکت انحصاری و تولیدی با نام شرکت یاتاقان بوش تولیدکننده انواع قطعات مورد نیاز خودروهای سبک و سنگین بازدید نمود.

 • 2

رشد شاخص کل بورس برای رسیدن به کانال ۱.۵ میلیون واحد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۹۷۳۰ واحدی معادل ۱.۳۴ درصد به یک میلیون و ۴۹۰ هزار و ۷۱۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۳۷ واحدی به ۱۸ هزار و ۸۰۳ واحد رسید.

 • 7

اهمیت ارائه آموزش‌های پایه‌ای اقتصادی به نوجوانان

در روایتی از امیرالمومنین (ع) آمده است: «الْعِلْمُ مِنَ الصِّغَرِ کَالنَّقْشِ فِی الْحَجَرِ؛ یعنی یادگیری در کودکی مانند نقاشی و اثر گذاشتن بر روی سنگ است.»

 • 2

تعیین تکلیف دارندگان دستگاه کارتخوان/ تشدید نظارت بانک مرکزی

غلامحسین دوانی، اقتصاددان با بیان اینکه امروز بسیاری از مردم معمولی دارای دستگاه پُز هستند، گفت:‌ با اصلاح این رویه، تمامی کسانی که دستگاه کارتخوان دارند باید به سازمان مالیاتی معرفی شوند.

 • 3

بانک قرض الحسنه رسالت مجمع برگزار می‌کند

مجمع عمومی فوق العاده بانک قرض الحسنه رسالت (سهامی عام ) در نوزدهم آذرماه برگزار می‌شود.

 • 3

اولین بانک دیجیتال کشور خواهیم شد

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت گفت: امروز می‌توانیم بگوییم ما حتما اولین بانک دیجیتال کشور برای عامه مردم خواهیم بود.

 • 3

ساماندهی کارتخوان‌ها؛ یک گام مثبت/جلوگیری از فرارهای مالیاتی

اجرای ماده(۱۱) «قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان» به طور قطع تاثیر مثبتی بر ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان و همچنین مالیات ستانی دولت خواهد داشت و از فرارهای مالیاتی نیز جلوگیری می‌کند.

 • 2

صادرکنندگان و دانش بنیانهای بخش صنعت و معدن تسهیلات می گیرند

صادرکنندگان کالاهای صنعتی و فعالیت‌های دانش بنیان بخش صنعت و معدن بر اساس انعقاد قرارداد صندوق توسعه ملی و بانک توسعه صادرات ایران می‌توانند از طریق سپرده‌گذاری ریالی از این بانک تسهیلات دریافت کنند.

 • 2

کارمزدهای جدید برخی خدمات بانک رفاه کارگران اعلام شد

بانک رفاه کارگران بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی، کارمزد های جدید برخی خدمات بانکی را اعلام کرد.

 • 24

خدمات جدید بانک رفاه کارگران در دوران کرونا اعلام شد

بانک رفاه کارگران به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و تمرکز بر ارائه هر چه بیشتر خدمات غیر حضوری و الکترونیکی به مشتریان، خدمات جدید خود را اعلام کرد.

 • 21

پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه به مناسبت روز جهانی معلولان

اسماعیل لله گانی مدیر عامل بانک رفاه کارگران با صدور پیامی فرا رسیدن ۱۳ آذر ماه، روز جهانی معلولان را تبریک گفت.

 • 18

خدمت جدید بانک رفاه کارگران برای رفاه و سلامتی مشتریان

آیا می‌دانید با همراه بانک یا همان موبایل بانک رفاه کارگران می‌توانید بانک را در دستان بگیرید و با خیالی راحت هم کارهای بانکی‌تان را انجام دهید و هم به سلامتی خود، خانواده و مردم ایران کمک کنید.

 • 19

جزئیات بیمه کرونا برای اصناف متضرر از تعطیلی

رییس کل بیمه مرکزی گفت: صاحبان مشاغل و اصناف می‌توانند کسب و کارهای خود را در مقابل تعطیلی‌های کرونایی، بیمه کنند.

 • 15

نوبخت: در بودجه ۱۴۰۰ هیچ پولی از بانک مرکزی استقراض نکرده‌ایم

معاون رئیس‌جمهور درباره کسری بودجه گفت: آنچه درباره کسری بودجه نگران کننده است، استقراض از بانک مرکزی است اما در بودجه ارائه شده هیچ پولی از بانک مرکزی استقراض نمی‌کنیم.

 • 17

پرداخت ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی به بنگاه های کوچک

بانک ملی ایران به منظور حمایت از گردش چرخ بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط به عنوان موتور محرکه صنعت کشور، بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به این بخش ها اعطا کرده است.

 • 170

یک گام مثبت برای مهار نقدینگی/ اثر ضدتورمی انتشار اوراق قرضه

یک کارشناس بانکی گام اول بانک مرکزی در راستای کاهش نقدینگی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: انتشار اوراق بدهی با مداخله بانک مرکزی در جهت تامین کسری بودجه دولت اثرگذاری بیشتر از استقراض دولت و چاپ پول دارد.

 • 174

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص تغییر ساعت کار شعبه ایلام

بانک سرمایه در اطلاعیه‌ای تغییر ساعت کار شعبه ایلام این بانک را اعلام نمود.

 • 152

احراز هویت غیرحضوری سجام در شعب منتخب بانک کارآفرین شهر تهران

احراز هویت غیرحضوری سامانه سجام در ده شعبه منتخب بانک کارآفرین در شهر تهران عملیاتی شد.

 • 167