اطلاعات شرکت‌های بیمه شفاف می‌شود

اطلاعات شرکت‌های بیمه شفاف می‌شود

بینا: مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران با اشاره به راه‌اندازی سامانه گزارشگری بیمه‌ای در بیمه ایران تا ۳ هفته آینده، گفت: این سامانه، اطلاعات شرکت‌های بیمه را شفاف و تجمیع می‌کند.

محمد جلیلی در گفت‌وگو با فارس،‌ با اشاره به جلسه امروز با مدیران بیمه ایران، اظهارداشت: در توافقی که در این جلسه انجام شد، سامانه گزارش‌گری‌ بیمه‌ای در این شرکت راه‌اندازی شود.

وی افزود: مراحل نصب و راه‌اندازی این سامانه در شرکت بیمه ایران حداکثر تا سه هفته آینده انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران در پاسخ به این سوال که این سامانه چه ویژگی‌هایی دارد، گفت: نبود اطلاعات شفاف برای شرکت‌های بیمه یکی از خلاء‌های اطلاعاتی است و این سامانه با تشخیص تقلب، تخلف و تعرفه‌گذاری و چندین حوزه دیگر، اطلاعات را شفاف می‌کند، شرکت‌های بیمه می‌توانند آخرین اطلاعات که در مجموع صنعت بیمه رخ می‌دهد را در قالب ماژول بیمه (سامانه گزارش‌گری بیمه‌ای) رصد کنند.

وی تصریح کرد: در گام اول برای این سامانه در شرکت بیمه ایران که بزرگترین شرکت بیمه‌ای است و سهم عمده بازار را در اختیار دارد عملیاتی خواهد شد و در مراحل بعد در سایر شرکت‌ها هم پیاده‌سازی می‌شود.

جلیلی با بیان اینکه سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت، اطلاعات را شفاف و تجمیع می‌کنند و همیشه اقتصاد از شفافیت سود می‌برد، گفت: می‌شود برای نظارت و کمک به مشتریان از این سامانه استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران اظهارداشت: به عنوان مثال در این سامانه، افراد پرریسک و کم ریسک شناسایی می‌شوند و به همین دلیل شرکت بیمه می‌تواند برای افراد کم ریسک نرخ کمتر و برای افراد پرریسک نرخ بیشتر دریافت کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شرکت‌های بیمه به دلیل عدم شفافیت در اطلاعات، نرخ‌های یکسانی را از مشتریان در نظر می‌گیرند که این سامانه می‌تواند اطلاعات مناسبی از مشتریان بیمه در اختیار شرکت‌ها قرار دهد.

جلیلی در پاسخ به این سوال که آیا با بیمه مرکزی برای راه‌اندازی این سامانه مذاکره داشته‌اید، گفت: پیش از این موضوع با بیمه مرکزی طرح شد و آنها ضمن استقبال از طرح اعلام کردند که این طرح باید از طریق شرکت‌های بیمه عملیاتی شود که در مرحله اول در بیمه ایران اجرا خواهد شد.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

1537 خانه داوطلب در جمعیت هلال احمر کشور فعال است

مشهد - ایرنا - رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: هم اکنون 1537 خانه داوطلب در جمعیت هلال احمر کشور فعالیت دارد.

 • 12

بهترین شهرهای جهان برای کار کدامند؟

دویچه بانک نام ۲۸ شهر برتر جهان برای کارکنان از نظر شرایط کاری را منتشر کرد که شهرهای اروپایی بیشترین نماینده را در این لیست دارند.

 • 18

۳۰۴ هزار شغل در بنگاه‌های مشکل دار تثبیت شد

ساری - مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی ۹ ماه امسال با حمایت‌های موثر از یک هزار و ۴۰۰ بنگاه مشکل‌دار، شرایط تثبیت ۳۰۴ هزار شغل فراهم شد.

 • 16

تولید بیش از 27 میلیون تن سنگ آهن در 9 ماهه امسال

تهران- ایرنا- آمار تولید 9 ماهه سنگ آهن هفت مجتمع شاخص که از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) منتشر شده حاکی از دستیابی به رقم بیش از 27 میلیون تن است که گل گهر (کرمان) سهم حدود 44 درصدی در این زمینه دارد.

 • 11

رشد مبادلات اقتصادی قطر و ترکیه/حجم تجارت به ٢میلیارد دلار رسید

در شرایطی که قطر از سوی کشورهای عربی تحریم شده است، تجارت ترکیه و قطر در سال ۲۰۱۸ به ۲ میلیارد دلار رسیده است.

 • 16

تصمیم جدید بانک مرکزی برای ارز وارداتی

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان، این سامانه آماده عملیاتی شدن شد.

 • 11

معاون نخست وزیر چین عازم آمریکا می شود

پکن- ایرنا- در ادامه مذاکرات تجاری چین و آمریکا، قرار است 'لیو هه' معاون نخست وزیر چین روزهای 10 و 11 بهمن عازم واشنگتن شود تا رایزنی اقتصادی و تجاری با آمریکا را ادامه دهد.

 • 11

سامانه رفع تعهد ارزی وارد کنندگان به زودی عملیاتی می شود

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: با توجه به دستور رییس جمهوری و به منظور مقابله با یکی از گلوگاه های فساد و آسیب در فرآیند تجارت خارجی کشور، سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان، بزودی عملیاتی می شود.

 • 10

تغییر اسکناس‌ها در هند به خاطر نابینایان

دادگاه عالی هند از بانک مرکزی این کشور خواست که امکان استفاده نابینایان از اسکناس‌ها و خدمات بانکی این کشور را با تغییرات مقتضی فراهم کند.

 • 9

نوبخت: بانک ها تسهیلات کشاورزی را تمهیل کنند

جیرفت - ایرنا - رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بانک ها نمی توانند وام های کشاورزان را استمهال نکنند زیرا این موضوع ، مصوبه دولت بوده و همه باید تمکین کنند.

 • 9

نرخ ارز و طلا در بازار ترکیه

اقتصادنیوز: دلار آمریکا و یورو امروز در بازار استانبول به ترتیب ۵.۳۶۲۰ و ۶.۱۲۲۰ لیر و هر گرم طلای ۲۴ عیار ۲۲۳ لیر فروخته شد.

 • 8

مدیریت منابع؛ اولویت سازمان بیمه سلامت در سال ۹۷

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اصلی ترین اولویت این سازمان در سال ٩٧ موضوع مدیریت منابع بوده و استقرار سازمان الکترونیکی و حذف تدریجی دفترچه‌های کاغذی و رفع هم پوشانی بیمه‌ای نشان دهنده این رویکرد مهم در سازمان بیمه سلامت است.

 • 9

هند شرکت فولکس واگن را به پرداخت 14 میلیون دلار جریمه محکوم کرد

دهلی نو- ایرنا - دادگاهی در هند شرکت فولکس واگن آلمان را به دلیل تخلف در استانداردهای آلایندگی هوا به پرداخت 14 میلیون دلار جریمه نقدی محکوم کرد.

 • 9

تدابیر بانک مرکزی و راه ناهموار بازگشت ارز حاصل از صادرات

تهران- ایرنا- طبق نظر کارشناسان موضوع چگونگی بازگشت ارز حاصل از صادرات به اقتصاد کشور به چالشی مهم تبدیل شده و به نظر می رسد سازوکارهایی مانند بازار نیما به تنهایی جوابگوی حل مشکلات به وجود آمده نیست.

 • 10

قیمت نفت کاهش یافت/ پیش‌بینی افزایش به ۷۰ دلار در هر بشکه

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت اگرچه به دلیل افزایش تولید نفت آمریکا کاهش یافت اما کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت نفت تا ۷۰ دلار در هر بشکه را ادامه خواهد داد.

 • 10

فروش ارز حاصل از صادرات به بیش از ۷ میلیارد یورو رسید

مجموع فروش ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما از ۱۶ مرداد تا ۲۷ دی به ۷ میلیارد و ۱۴۱ میلیون یورو رسید.

 • 7

فقط با مدیریت هزینه نمی‌توان کسری‌های بودجه‌ای سازمان بیمه سلامت را جبران کرد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اصلى‌ترین اولویت این سازمان در سال ٩٧ موضوع مدیریت منابع بوده و استقرار سازمان الکترونیکى و حذف تدریجى دفترچه هاى کاغذى و رفع هم پوشانى بیمه اى نشان دهنده این رویکرد مهم در سازمان بیمه سلامت است.

 • 10

۴.۸ درصد صادرات غیر نفتی کشور به کرمان اختصاص دارد

کرمان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان گفت: استان کرمان در حال حاضر با صادرات ۲.۲ میلیارد دلار در سال نزدیک به ۴.۸ درصد صادرات غیر نفتی کشور را به خود اختصاص داده است.

 • 8

ورود بورس جدید به اقتصاد کشور/ایجاد بورس بین المللی در مناطق آزاد

معاون دبیرخانه مناطق آزاد گفت: در تلاشیم در سه حوزه بانک، بورس و بیمه بتوانیم با هماهنگی نهادهای داخلی، آرامش روانی برای حضور سرمایه گذاران خارجی و بانک ها و بیمه های خارجی را فراهم کنیم.

 • 12

راه اندازی سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان در آینده نزدیک

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بر اساس اقدامات چند ماه گذشته بانک مرکزی برای آماده سازی سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان، این سامانه بزودی عملیاتی می شود.

 • 10