احتمال تعیین نرخ پایه بیمه درمان - رونمایی از طرح بیمه نامه های الکترونیک

اخبار بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی جزییات برنامه‌های صنعت بیمه در سال ۹۶ را اعلام کرد و گفت:‌ اگر شرکت‌های بیمه نخواهند نرخ فنی رشته درمان را رعایت کنند، نرخ پایه تعیین خواهیم کرد؛ زیرا ضریب خسارت درمان نزدیک به ١٠٠ شده است.

سه شنبه 15 فروردین 1396

به گزارش بینا , عبدالناصر همتی روز سه‌شنبه در دیدار با اصحاب رسانه با اعلام این خبر افزود : 110 هزار نفر در صنعت بیمه در بخش‌های مختلف در حال فعالیت هستند.

وی همچنین بر نظارت و ذخیره‌گیری خسارت معوق بیمه شخص ثالث شرکت‌های بیمه تاکید کرد.

رییس شورای‌عالی صنعت بیمه در ادامه تصریح کرد: شرکت‌هایی که به حداقل سرمایه مصوب دولت نرسند، با شرکت‌های دیگر ادغام شده و یا با محدودیت مواجه خواهند شد.

۶ برنامه صنعت بیمه در سال ۹۶

وی تصویب حاکمیت شرکتی در اولین جلسه شورای عالی بیمه، اجرای تدریجی IFRS الزام شرکت‌های بیمه به ارائه گزارش مالی در شش ماهه اول سال بر مبنای این استاندارد مالی، اجرای صندوق بیمه حوادث طبیعی، شتاب در رشد سهم بیمه عمر و تحقق برنامه ششم، جذب سرمایه گذاری خارجی، تقویت زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سنهاب و جذب 50 درصد نیروهای درخواستی در واحد ای تی را برنامه های بیمه مرکزی در سال ۹۶ اعلام کرد.

همتی اظهارداشت: مطالعات مربوط به ورود کت باندها (اوراق بهادار مرتبط با بیمه) به بازار سرمایه توسط پژوهشکده بیمه انجام شده اما هنوز برای ورود این اوراق به بازار زود است.

وی تصریح کرد: شرکت های بیمه مشکل چندانی برای اجرای IFRS ندارند. براساس استاندارد ٢٨ شرکت های بیمه ذخایر متعدد تکمیلی می گیرند که با اجرای IFRS این ذخایر آزاد می شود.

رییس کل بیمه مرکزی گفت: امسال باقی مانده سهم دولت در شرکت های آسیا، البرز و دانا واگذار می شود و پیگیر هستیم که افزایش سرمایه بیمه ایران انجام شود؛ همچنین پیگیر پرداخت مطالبات بیمه ایران از دستگاه های دولتی هستیم که با پرداخت آن بسیاری از مشکلات این شرکت حل می شود.

وی تاکید کرد: اگر شرکت های بیمه نخواهند نرخ فنی رشته درمان را رعایت کنند، نرخ پایه تعیین خواهیم کرد زیرا ضریب خسارت درمان نزدیک به ١٠٠ شده است.

وی درباره فروش بیمه نامه ها به صورت شبکه ای گفت: کمیته ای تعیین کرده ایم و در حال مطالعه فروش بیمه نامه های الکترونیک هستیم؛ هدف ما محدود کردن فروش بیمه نامه نیست اما همه فروش بیمه نامه ها باید ضابطه مند شود.

یکی از موارد تحقق فرمان مقام معظم رهبری توجه به صنعت بیمه است

همتی به نامگذاری سال 1396 به عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: یکی از موارد تحقق فرمان مقام معظم رهبری توجه به صنعت بیمه است، البته در سال گذشته اقدامات خوبی انجام شد که از جمله آن می‌توان به رشد ٢٢ درصدی صنعت بیمه اشاره کرد و این رشد کمک کرد که ضریب نفوذ بیمه بالای ٢ درصد تثبیت شود.

رییس کل بیمه مرکزی با تاکید بر لزوم نزدیک‌تر شدن ضریب نفوذ در ایران به استانداردهای بین المللی اظهارداشت: ضریب نفوذ در منطقه خاورمیانه 1.8 است و از این نظر ضریب نفوذ بیمه در ایران بالاتر از میانگین منطقه است اما ما باید خود را با دنیا مقایسه کنیم و به استانداردهای بین المللی نزدیک شویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم توسعه استارتاپ‌های صنعت بیمه تاکید کرد و گفت: با توجه به روش‌های جدید در فروش بیمه می توان روی استارتاپ های این بخش تمرکز کرد؛ صنعت بیمه می تواند در زمینه تولید و اشتغال نقش موثری ایفا کند.

رئیس شورایعالی بیمه افزود: بر اساس تکلیف قانونی، تا پایان برنامه ششم باید سهم بیمه های عمر از صنعت بیمه به ٢١ درصد برسد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

حدنصاب جدید تصویب تسهیلات وام بانک کشاورزی

بانک کشاورزی به منظور تسریع و سهولت دسترسی مشتریان به خدمات اعتباری و دریافت تسهیلات، حدنصاب و اختیارات استان ها در زمینه تصویب طرح ها و پرداخت تسهیلات را در سال ۱۴۰۰ افزایش داد.

 • 100

رونمایی از کیف اعتباری دیجیتال مشترک بانک پارسیان و همراه اول

همزمان با اعیاد شعبانیه، بانک پارسیان و همراه اول در نشستی مشترک در محل بانک پارسیان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد از کیف اعتباری دیجیتال " همپا " رونمایی کردند.

 • 95

رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در خصوص نقش اساسی اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون توضیحاتی ارائه داد.

 • 164

معرفی شعب کشیک بانک سپه در ایام نوروز

شعب کشیک بانک که از تاریخ دوم تا چهارم فروردین سال ۱۴۰۰ آماده ارائه خدمت به مردم شریف ایران هستند معرفی شد.

 • 202

تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک رفاه

بانک رفاه کارگران تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی در سال ۱۳۹۹را اعلام کرد.

 • 184

مدیر روابط عمومی بیمه رازی منصوب شد

مدیرعامل بیمه رازی، طی حکمی ناصرالدین اسلامی فرد را به سمت مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی منصوب کرد.

 • 106

شاخص کل بورس در روزهای آخر سال سبز شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۷ هزار و ۱۸۲ واحدی معادل ۱.۳۳ درصد به یک میلیون و ۳۰۷ هزار و ۶۵۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۶۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۹۹۰ واحد رسید.

 • 100

اعلام اسامی برندگان خوش شانس سومین دوره طرح "امید رفاه" بانک رفاه

اسامی برندگان سومین قرعه کشی طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد.

 • 102

اعلام شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰

فهرست شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ اعلام شد.

 • 81

سه عامل ایجاد نوسان شدید در بازار بورس تشریح شد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید دارد: سه عامل بر نوسان بازار بورس تاثیرگذار بوده و این عوامل را تشریح کرد.

 • 51

بانک مرکزی جلوی سقوط آزاد بورس را گرفت

یک کارشناس اقتصادی معتقد است هرچند سیاست‌های حمایتی بانک مرکزی از بازار سرمایه ناگزیر بود اما توانست جلوی سقوط آزاد بازار سرمایه را تا حد زیادی بگیرد.

 • 69

اعلام نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت‌دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰

نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰ به میزان ۳ درصد اعلام شد.

 • 60

فرایندهای چک صیاد را در «ایوا» انجام دهید

اپلیکیشن «ایوا» به فهرست برنامک‌های موبایلی مورد تایید «شاپرک» به منظور انجام فرایندهای مرتبط با چک های صیادی افزوده شد.

 • 28

اصلاح مصوبه تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار و بازتامین به نرخ رسمی

با ابلاغ دولت، تصویب‌نامه موضوع تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار (یوزانس) و بازتامین (ریفاینانس) به نرخ رسمی اصلاح شد.

 • 152

افزایش سرمایه دولت در بانک توسعه تعاون تایید شد

هیات وزیران با هدف کمک به منظور اعطای تسهیلات به طرح‌های پیشران بخش تعاونی و کمک برای بهبود وضعیت بانک توسعه تعاون، با افزایش سرمایه دولت در این بانک موافقت کرد.

 • 26

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر هوایی

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران منعقد شد.

 • 27

در ایام نوروز پاسخگوی مشتریان هستیم

پاسخگویی به مشتریان در بانک قرض الحسنه رسالت از ساعت ۱۲ روز پنج شنبه ۲۸اسفند تا ساعت شش صبح پنجم فروردین ۱۴۰۰ توسط واحد اجرایی مقیم مرکز ارتباط با اعضا و اطلاع رسانی انجام می گیرد.

 • 26

کسب رتبه نخست سرمایه ثبتی در بین بانک‌های کشور

ارتقای سرمایه ثبتی بانک ملی ایران در سال جاری موجب شده که این بانک در مقایسه با سایر بانک های رقیب، رتبه اول سرمایه ثبتی را در بین کلیه بانک­ های کشور کسب کند.

 • 20

مراقب کلاهبرداری‌ها باشید

بانک ملی ایران از مشتریان و کاربران سامانه های اینترنتی خود خواست نسبت به کلاهبرداری های تلفنی و آنلاین احتمالی هوشیار باشند و از افشای هرگونه اطلاعات بانکی شان به عناوین مختلف اجتناب کنند.

 • 26

شاخص کل بورس بیش از ۳۶ هزار واحد افزایش یافت

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶ هزار و ۳۰۹ واحدی معادل ۲.۹۰ درصد به یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۲۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۵۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.

 • 35