اجرای طرح نسخ الکترونیکی درمان در ۵۰۰ بیمارستان

اجرای طرح نسخ الکترونیکی درمان در ۵۰۰ بیمارستان

بیرجند- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از آغاز اجرای طرح نسخ الکترونیکی در ۶۰ بیمارستان خبر داد و گفت: این طرح تا پایان سال جاری در ۵۰۰ بیمارستان به اجرا در خواهد آمد.

جمعه 27 اردیبهشت 1398 ساعت 23:18

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، طاهر موهبتی صبح شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: جمعیت ۶۵ درصدی پوشش بیمه سلامت در خراسان جنوبی از میانگین کشوری بالاتر است.

وی با بیان اینکه در سطح کشوری ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود، بیشترین بیمه شدگان با ۲۲ میلیون نفر مربوط به صندوق بیمه روستایی می‌شود.

موهبتی با بیان اینکه پنج هزار و ۶۰۰ نفر در صندوق کارکنان دولت و ۱۱ میلیون نفر در صندوق ایرانیان بیمه هستند، گفت: قرار بود تا سقف پنج میلیون نفر از بیمه شدگان ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت باشند که اختلاف موجود، یکی از مشکلات پیش رو است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار کرد: در حال حاضر هر یک میلیون بیمه شده قریب با ۵۸۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد.

وی با بیان اینکه هر یک از بیمه شدگان به طور میانگین ۲۰۰ میلیون بار به مراکز ارائه دهنده خدمات مراجعه می‌کنند، اظهار کرد: ۵۰ درصد این افراد در بخش بستری و ۵۰ درصد سراپایی هستند ۹۰ درصد هزینه‌ها در بخش درمان و سراپایی است.

موهبتی هم پوشانی بیمه‌ها را یکی از مشکلات جدی عنوان کرد و گفت: ۸۰ میلیون جمعیت داریم که شش میلیون نفر فاقد هر نوع پوشش بیمه‌ای هستند اما در عین حال ۸۰ میلیون نفر هم دفترچه بیمه دارند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: هم پوشانی چهار میلیون و ۸۰۰ نفر بین بیمه سلامت و تأمین اجتماعی بود که تاکنون دو میلیون نفر حذف و هم پوشانی شده اند.

هدفمندکردن بیمه رایگان برای گروه‌های نیازمند

وی با اشاره به هدفمند کردن بیمه رایگان به سمت گروه‌های نیازمند اظهار کرد: ولخرجی ما در حوزه درمان قابل توجه بوده و اکنون سیاست وزارت بهداشت به سمت خرید خدمت است.

موهبتی فراهم نبودن زیرساخت‌های آی تی را از نقص‌های پیش رو عنوان کرد و افزود: خوشبختانه توانسته ایم زیرساخت‌های فنی را فراهم کنیم که خدمت ثبت شود.

وی الکترونیکی شدن نسخ را از اقدامات ارزنده انجام شده دانست و گفت: این امر در کرمان به مدت شش ماه به صورت پایلوت انجام شده و در حال حاضر در یک مرکز از هر ۳۱ استان اجرایی می‌شود.

موهبتی با بیان اینکه با الکترونیکی شدن نسخه‌ها، دارو به راحتی در اختیار افراد قرار نمی‌گیرد، افزود: چند هزار میلیارد تومان دارو در خانه‌های مردم داریم چراکه با اولین نشانه‌های سلامت، روند مصرف دارو را قطع می‌کنند.

وی از آغاز اجرای طرح نسخ الکترونیکی در ۶۰ بیمارستان خبر داد و افزود: این میزان تا پایان سال جاری به ۵۰۰ بیمارستان افزایش می‌یابد.

پرداختی مردم برای درمان به ۴۰ درصد کاهش یافته است

بنا به گفته مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، دفترچه بیمه سلامت در کلیه بیمارستان‌های دولتی حذف شده است.

وی با بیان اینکه تأمین منابع مالی پایدار برای حوزه سلامت از چالش‌های موجود و از دغدغه‌های رهبری است، گفت: در مجلس در حال پیگیری است که بخشی از مالیات ارزش افزوده به بیمه سلامت اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون نفر از کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت درآمده اند، اظهار کرد: دو هزار و ۵۰۰ قلم دارو تحت پوشش بیمه سلامت بوده و چهار هزار و ۹۰۰ خدمت به بیمه شدگان ارائه می‌شود.

موهبتی با بیان اینکه باید خدمات ارائه شده به مردم توضیح داده شود، افزود: با وجود بیمه سلامت میزان پرداخت مردم از جیب خودشان از ۷۰ درصد به ۳۰ یا ۴۰ درصد کاهش یافته است.

کد خبر 4613496

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

نظارت کافی بانک مرکزی بر شبکه بانکی/شرایط بانک ها رو به بهبود است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: خوشبختانه به سمت بهبود در حرکت هستیم و شرایط بانک ها باثبات تر شده است و بانک مرکزی نیز نظارت و کنترل لازم را بر این نهادهای پولی اعمال می‌کند.

 • 2

150 نفر 4میلیارد دلار ارز به کشور برنگردانده اند اما آدرسی هم ندارند

عبدالناصرهمتی گفت: بانک مرکزی فهرست ۱۵۰ نفری از صادرکنندگانی که در مجموع حدود ۴ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات داشته اند و به کشور بازنگرداندند را به قوه قضاییه ارسال کرده است البته متاسفانه هیچ نشانی از این افراد به صورت صحیح موجود نیست.

 • 4

سومین افت سنگین بورس در سال ۹۸

شاخص کل بورس تهران امروز با ثبت بیشترین میزان افت از ۱۶ اردیبهشت ماه سال جاری مواجه شد و با کاهش ۷۰۳۵ واحدی (معادل ۲.۸ درصد) به کانال ۲۴۶ هزار واحدی سقوط کرد.

 • 5

قیمت سکه، طلا و ارز در روز سه‌شنبه

قیمت دلار در حالی امروز در بانک و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی کاهش یافت و به زیر ۱۲ هزار تومان رسید که قیمت‌ طلا، سکه و ارز هم مثل روز گذشته روند کاهشی طی کرد.

 • 9

افتتاح هفتمین شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران در شیراز

هفتمین شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران با حضور مدیر عامل کارگزاری، عضو هیات مدیره و معاون توسعه و عملیات، جمعی از مدیران بیمه ایران استان فارس و رئیس انجمن صنفی استان، افتتاح شد.

 • 8

قیمت سکه امروز ۲۵ تیر ۱۳۹۸ وارد کانال ۳ میلیون تومانی شد

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بعد از ظهر امروز ۲۵ تیر ۹۸ به قیمت ۳ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

 • 4

تحقق کارآفرینی اجتماعی با بهره ­مندی از ظرفیت قرض ­الحسنه و همیار

مدیرعامل بانک قرض­ الحسنه رسالت گفت: با بهره­ مندی از ظرفیت قرض­ الحسنه و همیاری اجتماعی می­ توان کارآفرینی اجتماعی را محقق کرد.

 • 5

پایداری فعالیت توام با توسعه پایدار

بررسی ترازنامه بانک قرض الحسنه مهر ایران در ماههای اخیر نشان میدهد که این بانک در سالهای گذشته نه تنها توانست بحران اقتصادی و التهابات بانکها رامدیریت کند بلکه به نحو چشمگیری فعالیتهای خود را بسط داد.

 • 7

نسخه نویسی الکترونیک، خطای دارویی را کاهش می دهد

مازندران- مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: نسخه نویسی الکترونیک خطاهای دارویی را کاهش می دهد.

 • 3

عضویت درطرح خریدآنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد

تولیدکنندگان بزرگ و فروشگاه‌های آنلاین معتبر با عضویت در طرح خلاقانه‌ی «خرید آنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد» می‌توانند تولیدات و محصولات خود را با تضمین و بدون ریسک به فروش برسانند.

 • 9

ادامه روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز

مردم با کاهش ارز توقع کاهش قیمت را دارند، دیگر دلال‌ها و اتفاقات نابسامان سیاسی نیز تأثیر بر قیمت ارز ندارد، تنها بانک مرکزی سیاست‌گذار اصلی ارز می‌باشد.

 • 2

رونق تولید داخلی از مسیر ارزش آفرینی و تولید ثروت

مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو با اشاره به ظرفیت های قابل توجه بازار سرمایه از برنامه ریزی برای بهره گیری از پتانسیل این بازار در راستای ایجاد ارزش و تولید ثروت خبرداد.

 • 2

قیمت سکه طرح جدید امروز ۲۵ تیر ۱۳۹۸ به ۴میلیون و ۴۰هزارتومان رسید

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز ۲۵ تیر ۹۸ به مرز ۴ میلیون تومان رسید و به نرخ ۴ میلیون و ۴۰ هزار تومان معامله شد.

 • 4

روایتی از نرخ‌گذاری‌های عجیب در بازار کاغذ

یک مقام مسئول گفت: نرخ کاغذ با دلار ۱۳ هزار تومانی اکنون با احتساب همه هزینه‌ها ۳۳۰ هزار تومان است، در حالیکه با دلار ۴۲۰۰ تومانی به نرخ ۵۵۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

 • 3

ریزش ۷۰۰۰ واحدی شاخص بورس

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش بیش از ۷۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۲۴۶ هزار و ۲۷۰ واحد به پایان رسید.

 • 4

بیمه ملت به ازای هر سهم ۲۵۰ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه ملت برگزار شد و طی آن تقسیم سود ۲۵۰ ریالی بین سهامداران به تصویب رسید.

 • 4

دلار به کانال ۱۱,۰۰۰ تومان برگشت

قیمت دلار در بانک و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی کاهش یافت و به زیر ۱۲ هزار تومان رسید.

 • 6

حمایت از رونق تولید و مدیریت نقدینگی اهداف اصلی بانک مرکزی است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: کنترل نقدینگی امسال همچون سال گذشته از اهداف اصلی این بانک است و با این سیاست امیدواریم شاهد کاهش آثار تورمی و کنترل نوسان نرخ ارز باشیم

 • 4

پیام مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خطاب به همکاران

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران طی پیامی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های همکاران در سال ۱۳۹۷، بر استمرار حرکت جمعی همکاران به منظور تحقق اهداف سال جاری تاکید کرد.

 • 5

سقوط آزاد ارزش پول انگلیس

پوند انگلیس از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۹ درصد ارزش خود را از دست داده است.

 • 7