اجرای طرح نسخ الکترونیکی درمان در ۵۰۰ بیمارستان

اجرای طرح نسخ الکترونیکی درمان در ۵۰۰ بیمارستان

بیرجند- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از آغاز اجرای طرح نسخ الکترونیکی در ۶۰ بیمارستان خبر داد و گفت: این طرح تا پایان سال جاری در ۵۰۰ بیمارستان به اجرا در خواهد آمد.

جمعه 27 اردیبهشت 1398 ساعت 23:18

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، طاهر موهبتی صبح شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: جمعیت ۶۵ درصدی پوشش بیمه سلامت در خراسان جنوبی از میانگین کشوری بالاتر است.

وی با بیان اینکه در سطح کشوری ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود، بیشترین بیمه شدگان با ۲۲ میلیون نفر مربوط به صندوق بیمه روستایی می‌شود.

موهبتی با بیان اینکه پنج هزار و ۶۰۰ نفر در صندوق کارکنان دولت و ۱۱ میلیون نفر در صندوق ایرانیان بیمه هستند، گفت: قرار بود تا سقف پنج میلیون نفر از بیمه شدگان ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت باشند که اختلاف موجود، یکی از مشکلات پیش رو است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار کرد: در حال حاضر هر یک میلیون بیمه شده قریب با ۵۸۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد.

وی با بیان اینکه هر یک از بیمه شدگان به طور میانگین ۲۰۰ میلیون بار به مراکز ارائه دهنده خدمات مراجعه می‌کنند، اظهار کرد: ۵۰ درصد این افراد در بخش بستری و ۵۰ درصد سراپایی هستند ۹۰ درصد هزینه‌ها در بخش درمان و سراپایی است.

موهبتی هم پوشانی بیمه‌ها را یکی از مشکلات جدی عنوان کرد و گفت: ۸۰ میلیون جمعیت داریم که شش میلیون نفر فاقد هر نوع پوشش بیمه‌ای هستند اما در عین حال ۸۰ میلیون نفر هم دفترچه بیمه دارند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: هم پوشانی چهار میلیون و ۸۰۰ نفر بین بیمه سلامت و تأمین اجتماعی بود که تاکنون دو میلیون نفر حذف و هم پوشانی شده اند.

هدفمندکردن بیمه رایگان برای گروه‌های نیازمند

وی با اشاره به هدفمند کردن بیمه رایگان به سمت گروه‌های نیازمند اظهار کرد: ولخرجی ما در حوزه درمان قابل توجه بوده و اکنون سیاست وزارت بهداشت به سمت خرید خدمت است.

موهبتی فراهم نبودن زیرساخت‌های آی تی را از نقص‌های پیش رو عنوان کرد و افزود: خوشبختانه توانسته ایم زیرساخت‌های فنی را فراهم کنیم که خدمت ثبت شود.

وی الکترونیکی شدن نسخ را از اقدامات ارزنده انجام شده دانست و گفت: این امر در کرمان به مدت شش ماه به صورت پایلوت انجام شده و در حال حاضر در یک مرکز از هر ۳۱ استان اجرایی می‌شود.

موهبتی با بیان اینکه با الکترونیکی شدن نسخه‌ها، دارو به راحتی در اختیار افراد قرار نمی‌گیرد، افزود: چند هزار میلیارد تومان دارو در خانه‌های مردم داریم چراکه با اولین نشانه‌های سلامت، روند مصرف دارو را قطع می‌کنند.

وی از آغاز اجرای طرح نسخ الکترونیکی در ۶۰ بیمارستان خبر داد و افزود: این میزان تا پایان سال جاری به ۵۰۰ بیمارستان افزایش می‌یابد.

پرداختی مردم برای درمان به ۴۰ درصد کاهش یافته است

بنا به گفته مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، دفترچه بیمه سلامت در کلیه بیمارستان‌های دولتی حذف شده است.

وی با بیان اینکه تأمین منابع مالی پایدار برای حوزه سلامت از چالش‌های موجود و از دغدغه‌های رهبری است، گفت: در مجلس در حال پیگیری است که بخشی از مالیات ارزش افزوده به بیمه سلامت اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون نفر از کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت درآمده اند، اظهار کرد: دو هزار و ۵۰۰ قلم دارو تحت پوشش بیمه سلامت بوده و چهار هزار و ۹۰۰ خدمت به بیمه شدگان ارائه می‌شود.

موهبتی با بیان اینکه باید خدمات ارائه شده به مردم توضیح داده شود، افزود: با وجود بیمه سلامت میزان پرداخت مردم از جیب خودشان از ۷۰ درصد به ۳۰ یا ۴۰ درصد کاهش یافته است.

کد خبر 4613496

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 41

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 44

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 51

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 48

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 32

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 39

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 31

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 40

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 44

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 38

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 43

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 37

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 43

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 38

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 35

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 36

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 64

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 48

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 42

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 39