ابلاغ نرخ‌های جدید حق بیمه شخص ثالث به بیمه‌ها تا پایان سال

ابلاغ نرخ‌های جدید حق بیمه شخص ثالث به بیمه‌ها تا پایان سال

رئیس کل بیمه مرکزی با تأکید براینکه نرخ های جدید حق بیمه شخص ثالث تا پایان سال ۹۵ به شرکت های بیمه ابلاغ خواهد شد، گفت: صندوق تأمین خسارت های بدنی مابه التفاوت حق بیمه را پوشش می دهد.

چهارشنبه 25 اسفند 1395

به گزارش بینا , عبدالناصر همتی به  تسنیم در پاسخ به این سوال که آیا نرخ دیه سال 96 از سوی قوه قضائیه به بیمه مرکزی ابلاغ شده است یا خیر؟ گفته است : هنوز به صورت ابلاغ رسمی نشده ولی ما آنچه در خبرها به نقل از مسئولان قوه قضائیه اعلام شد را ابلاغ رسمی تلقی می کنیم.

وی با بیان اینکه بیمه مرکزی درحال تدوین نرخ های جدید حق بیمه شخص ثالث بر اساس دیه 210 میلیونی سال 96 است، افزود: نرخی تغییر نمی کند بلکه براساس ضابطه ای که قبلاً دولت تعیین کرده بود محاسبات انجام می شود.

رئیس کل بیمه مرکزی ضمن تأکید براینکه چون تعهدات افزایش پیدا می کند مبلغ حق بیمه شخص ثالث برای سال آینده بالا می رود، تصریح کرد: افزایش حق بیمه شخص ثالث متناسب با افزایش 10.5 درصدی نرخ دیه خواهد بود.

همتی در پاسخ به این پرسش که چرا قوه قضائیه با طرح بیمه مرکزی مبنی بر تغییر مبنای محاسبه نرخ دیه از شتر به نقره گفت: قوه قضائیه مباحث شرعی را مطرح و اعلام کردند علما در این خصوص بحث های فقهی مفصلی انجام دادند؛ در نهایت گفتند ما این موضوع را به تأیید مقام معظم رهبری هم رساندیم و بنا شده فعلا مبنا شتر باشد. سایر موارد از جمله نقره الان رایج نیست و نمی توانیم آن را مبنا قرار دهیم.

وی با بیان اینکه مرجع تصمیم گیری در این زمینه طبق قانون قوه قضائیه است و ما هم شتر را بعنوان مبنای نرخ دیه می پذیریم، افزود: برهمین اساس برای تعیین نرخ واقعی برای سال آینده نرخ دیه 10.5 درصد افزایش یافت البته دنبال افزایش نبودند بلکه می خواستند نرخ واقعی را تعیین کنند.

عدم نیاز به خرید الحاقیه بیمه ثالث و افزایش سه درصدی حق صندوق خسارت های بدنی

رئیس کل بیمه مرکزی در توضیح اینکه چرا دیگر نیازی به خرید الحاقیه بیمه شخص ثالث از سال آینده نیست؟ گفت: طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث، که الان در حال اجرای آن هستیم، بنا شده صندوق تأمین خسارت های بدنی زین پس مابه التفاوت حق بیمه را به شرکت های بیمه پرداخت کند.

وی افزود: قبلاً 5 درصد حق بیمه شخص ثالث به صندوق تأمین خسارت های بدنی پرداخت می شد ولی براساس قانون جدید این رقم به 8 درصد افزایش یافت، بنابراین از ابتدای سال 8 درصد از حق بیمه به صندوق خسارت های بدنی واریز شده است؛ از همین رو بخاطر افزایش ورودی صندوق، این تعهد را برای این صندوق اضافه کردیم تا مابه التفاوت بیمه نامه هایی که خریداری شده با نرخ مصوب سال بعد از سوی صندوق تأمین خسارت های بدنی پرداخت شود.

همتی همچنین گفت: تغییر ناشی از نرخ دیه بعهده صندوق تأمین خسارت های بدنی خواهد بود. بنابراین شرکت های بیمه تعهد را می پردازند و بعد از صندوق دریافت می کنند.

وی تأکید کرد: برای سال آینده به صورت خودکار بیمه نامه ها مطابق با حق بیمه مصوب سال 96 افزایش خواهد یافت و نیازی به مراجعه به شرکت های بیمه نیست.

این مقام مسئول در صنعت بیمه ادامه داد: بنابراین از نظر ما کسی که در سال 95 بیمه نامه خریده اگر سال 96 به افزایش دیه بخورد، اتوماتیک از پوشش کامل برخوردار خواهد شد و مشکلی از این نظر وجود نخواهد داشت.

رئیس کل بیمه مرکزی با تأیید این جمله که کسانی که آخر سال حق بیمه پرداخت می کنند از این امتیاز سود می برند، گفت: بنا شد برای راحتی مردم این کمک شود که کسانی که بیمه نامه شان برای دو ماه ابتدایی سال هم هست شامل این پوشش خودکار شوند.

وی با بیان اینکه نرخ های جدید حق بیمه از اول فرودین 96 اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: بیمه مرکزی در حال تدوین جدول مربوط به حق بیمه هاست و قبل از پایان سال آنرا برای اجرا به شرکت های بیمه ابلاغ خواهد کرد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پذیرش ۲۵۶ شرکت جدید در بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از آمادگی ۲۵۶ شرکت جدید برای پذیرش در بورس خبر داد.

 • 37

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این بانک برگزار شد.

 • 40

رتبه اول بانک پاسارگاد در خاورمیانه بر اساس معیار بازده سرمایه

در تازه ترین رتبه بندی موسسه بین المللی معتبر «بنکر»، بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه، رتبه اول را در میان بانک های خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

 • 43

شاخص بورس۴۵۹۷ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۴۵۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۱۰ واحد رسید.

 • 27

تمدید مجدد پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم ازدرگاه‌های بانک تجارت

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای جدید مهلت پذیره‌نویسی واحد های پالایشی یکم را تا تاریخ یکشنبه سی‌ام شهریور ۹۹ تمدید کرد.

 • 24

افزایش سرمایه بانک کارآفرین به ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد

افزایش سرمایه بانک کارآفرین در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

 • 26

عملیاتی شدن نخستین گام فروش شفاف املاک بانکی

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا از عملیاتی شدن و فروش موفقیت آمیز اموال غیرمنقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 22

عرضه ۱۲ بنگاه در راه تالار شیشه‌ای

رییس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود ۱۲ بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داد.

 • 23

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است.

 • 25

اتخاذ سیاست‌های انبساطی مالی در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، گفت: برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود.

 • 23

بررسی طرح «جهش تولید دانش بنیان» در دولت

معاونت امور مجلس رییس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شد.

 • 11

قیمت سبد نفتی اوپک از ۴۱ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز ۴۱ دلار گذشت.

 • 25

جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 27

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و افزود امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک درتحقق اهداف مدیریت شهری استفاده کنیم.

 • 21

پشتیبانی بانک پارسیان از طرح‌های زیربنایی و مولد اقتصاد

در راستای توسعه همکاری های بانک پارسیان با واحدهای تولیدی، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان همزمان با سالروز تاسیس این بانک از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران دیدن کردند.

 • 39

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق پارسیان

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار شد.

 • 33

آماده‌سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آماده سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس خبر داد.

 • 25

پیش‌بینی خروج ۲۰۰ میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش بینی کرد، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های منابع ملی کشورها در سه ماه جاری ۲۰۰ میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون خواهند کشید.

 • 28

فروش اموال غیرمنقول بانک‌ها از طریق بورس کالا

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از فروش اموال غیر منقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 23

آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه

صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد.

 • 11