ابلاغ نرخ‌های جدید حق بیمه شخص ثالث به بیمه‌ها تا پایان سال

ابلاغ نرخ‌های جدید حق بیمه شخص ثالث به بیمه‌ها تا پایان سال

رئیس کل بیمه مرکزی با تأکید براینکه نرخ های جدید حق بیمه شخص ثالث تا پایان سال ۹۵ به شرکت های بیمه ابلاغ خواهد شد، گفت: صندوق تأمین خسارت های بدنی مابه التفاوت حق بیمه را پوشش می دهد.

چهارشنبه 25 اسفند 1395

به گزارش بینا , عبدالناصر همتی به  تسنیم در پاسخ به این سوال که آیا نرخ دیه سال 96 از سوی قوه قضائیه به بیمه مرکزی ابلاغ شده است یا خیر؟ گفته است : هنوز به صورت ابلاغ رسمی نشده ولی ما آنچه در خبرها به نقل از مسئولان قوه قضائیه اعلام شد را ابلاغ رسمی تلقی می کنیم.

وی با بیان اینکه بیمه مرکزی درحال تدوین نرخ های جدید حق بیمه شخص ثالث بر اساس دیه 210 میلیونی سال 96 است، افزود: نرخی تغییر نمی کند بلکه براساس ضابطه ای که قبلاً دولت تعیین کرده بود محاسبات انجام می شود.

رئیس کل بیمه مرکزی ضمن تأکید براینکه چون تعهدات افزایش پیدا می کند مبلغ حق بیمه شخص ثالث برای سال آینده بالا می رود، تصریح کرد: افزایش حق بیمه شخص ثالث متناسب با افزایش 10.5 درصدی نرخ دیه خواهد بود.

همتی در پاسخ به این پرسش که چرا قوه قضائیه با طرح بیمه مرکزی مبنی بر تغییر مبنای محاسبه نرخ دیه از شتر به نقره گفت: قوه قضائیه مباحث شرعی را مطرح و اعلام کردند علما در این خصوص بحث های فقهی مفصلی انجام دادند؛ در نهایت گفتند ما این موضوع را به تأیید مقام معظم رهبری هم رساندیم و بنا شده فعلا مبنا شتر باشد. سایر موارد از جمله نقره الان رایج نیست و نمی توانیم آن را مبنا قرار دهیم.

وی با بیان اینکه مرجع تصمیم گیری در این زمینه طبق قانون قوه قضائیه است و ما هم شتر را بعنوان مبنای نرخ دیه می پذیریم، افزود: برهمین اساس برای تعیین نرخ واقعی برای سال آینده نرخ دیه 10.5 درصد افزایش یافت البته دنبال افزایش نبودند بلکه می خواستند نرخ واقعی را تعیین کنند.

عدم نیاز به خرید الحاقیه بیمه ثالث و افزایش سه درصدی حق صندوق خسارت های بدنی

رئیس کل بیمه مرکزی در توضیح اینکه چرا دیگر نیازی به خرید الحاقیه بیمه شخص ثالث از سال آینده نیست؟ گفت: طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث، که الان در حال اجرای آن هستیم، بنا شده صندوق تأمین خسارت های بدنی زین پس مابه التفاوت حق بیمه را به شرکت های بیمه پرداخت کند.

وی افزود: قبلاً 5 درصد حق بیمه شخص ثالث به صندوق تأمین خسارت های بدنی پرداخت می شد ولی براساس قانون جدید این رقم به 8 درصد افزایش یافت، بنابراین از ابتدای سال 8 درصد از حق بیمه به صندوق خسارت های بدنی واریز شده است؛ از همین رو بخاطر افزایش ورودی صندوق، این تعهد را برای این صندوق اضافه کردیم تا مابه التفاوت بیمه نامه هایی که خریداری شده با نرخ مصوب سال بعد از سوی صندوق تأمین خسارت های بدنی پرداخت شود.

همتی همچنین گفت: تغییر ناشی از نرخ دیه بعهده صندوق تأمین خسارت های بدنی خواهد بود. بنابراین شرکت های بیمه تعهد را می پردازند و بعد از صندوق دریافت می کنند.

وی تأکید کرد: برای سال آینده به صورت خودکار بیمه نامه ها مطابق با حق بیمه مصوب سال 96 افزایش خواهد یافت و نیازی به مراجعه به شرکت های بیمه نیست.

این مقام مسئول در صنعت بیمه ادامه داد: بنابراین از نظر ما کسی که در سال 95 بیمه نامه خریده اگر سال 96 به افزایش دیه بخورد، اتوماتیک از پوشش کامل برخوردار خواهد شد و مشکلی از این نظر وجود نخواهد داشت.

رئیس کل بیمه مرکزی با تأیید این جمله که کسانی که آخر سال حق بیمه پرداخت می کنند از این امتیاز سود می برند، گفت: بنا شد برای راحتی مردم این کمک شود که کسانی که بیمه نامه شان برای دو ماه ابتدایی سال هم هست شامل این پوشش خودکار شوند.

وی با بیان اینکه نرخ های جدید حق بیمه از اول فرودین 96 اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: بیمه مرکزی در حال تدوین جدول مربوط به حق بیمه هاست و قبل از پایان سال آنرا برای اجرا به شرکت های بیمه ابلاغ خواهد کرد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

حدنصاب جدید تصویب تسهیلات وام بانک کشاورزی

بانک کشاورزی به منظور تسریع و سهولت دسترسی مشتریان به خدمات اعتباری و دریافت تسهیلات، حدنصاب و اختیارات استان ها در زمینه تصویب طرح ها و پرداخت تسهیلات را در سال ۱۴۰۰ افزایش داد.

 • 92

رونمایی از کیف اعتباری دیجیتال مشترک بانک پارسیان و همراه اول

همزمان با اعیاد شعبانیه، بانک پارسیان و همراه اول در نشستی مشترک در محل بانک پارسیان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد از کیف اعتباری دیجیتال " همپا " رونمایی کردند.

 • 86

رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در خصوص نقش اساسی اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون توضیحاتی ارائه داد.

 • 157

معرفی شعب کشیک بانک سپه در ایام نوروز

شعب کشیک بانک که از تاریخ دوم تا چهارم فروردین سال ۱۴۰۰ آماده ارائه خدمت به مردم شریف ایران هستند معرفی شد.

 • 192

تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک رفاه

بانک رفاه کارگران تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی در سال ۱۳۹۹را اعلام کرد.

 • 174

مدیر روابط عمومی بیمه رازی منصوب شد

مدیرعامل بیمه رازی، طی حکمی ناصرالدین اسلامی فرد را به سمت مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی منصوب کرد.

 • 102

شاخص کل بورس در روزهای آخر سال سبز شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۷ هزار و ۱۸۲ واحدی معادل ۱.۳۳ درصد به یک میلیون و ۳۰۷ هزار و ۶۵۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۶۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۹۹۰ واحد رسید.

 • 97

اعلام اسامی برندگان خوش شانس سومین دوره طرح "امید رفاه" بانک رفاه

اسامی برندگان سومین قرعه کشی طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد.

 • 99

اعلام شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰

فهرست شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ اعلام شد.

 • 78

سه عامل ایجاد نوسان شدید در بازار بورس تشریح شد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید دارد: سه عامل بر نوسان بازار بورس تاثیرگذار بوده و این عوامل را تشریح کرد.

 • 48

بانک مرکزی جلوی سقوط آزاد بورس را گرفت

یک کارشناس اقتصادی معتقد است هرچند سیاست‌های حمایتی بانک مرکزی از بازار سرمایه ناگزیر بود اما توانست جلوی سقوط آزاد بازار سرمایه را تا حد زیادی بگیرد.

 • 66

اعلام نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت‌دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰

نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰ به میزان ۳ درصد اعلام شد.

 • 57

فرایندهای چک صیاد را در «ایوا» انجام دهید

اپلیکیشن «ایوا» به فهرست برنامک‌های موبایلی مورد تایید «شاپرک» به منظور انجام فرایندهای مرتبط با چک های صیادی افزوده شد.

 • 26

اصلاح مصوبه تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار و بازتامین به نرخ رسمی

با ابلاغ دولت، تصویب‌نامه موضوع تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار (یوزانس) و بازتامین (ریفاینانس) به نرخ رسمی اصلاح شد.

 • 149

افزایش سرمایه دولت در بانک توسعه تعاون تایید شد

هیات وزیران با هدف کمک به منظور اعطای تسهیلات به طرح‌های پیشران بخش تعاونی و کمک برای بهبود وضعیت بانک توسعه تعاون، با افزایش سرمایه دولت در این بانک موافقت کرد.

 • 24

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر هوایی

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران منعقد شد.

 • 24

در ایام نوروز پاسخگوی مشتریان هستیم

پاسخگویی به مشتریان در بانک قرض الحسنه رسالت از ساعت ۱۲ روز پنج شنبه ۲۸اسفند تا ساعت شش صبح پنجم فروردین ۱۴۰۰ توسط واحد اجرایی مقیم مرکز ارتباط با اعضا و اطلاع رسانی انجام می گیرد.

 • 23

کسب رتبه نخست سرمایه ثبتی در بین بانک‌های کشور

ارتقای سرمایه ثبتی بانک ملی ایران در سال جاری موجب شده که این بانک در مقایسه با سایر بانک های رقیب، رتبه اول سرمایه ثبتی را در بین کلیه بانک­ های کشور کسب کند.

 • 19

مراقب کلاهبرداری‌ها باشید

بانک ملی ایران از مشتریان و کاربران سامانه های اینترنتی خود خواست نسبت به کلاهبرداری های تلفنی و آنلاین احتمالی هوشیار باشند و از افشای هرگونه اطلاعات بانکی شان به عناوین مختلف اجتناب کنند.

 • 24

شاخص کل بورس بیش از ۳۶ هزار واحد افزایش یافت

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶ هزار و ۳۰۹ واحدی معادل ۲.۹۰ درصد به یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۲۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۵۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.

 • 32