آیین نامه ارزیابی وسع بیمه سلامت تصویب شد

آیین نامه ارزیابی وسع بیمه سلامت تصویب شد

بیرجند - ایرنا - رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: آیین نامه ارزیابی وسع بیمه سلامت در کمیته تخصصی اجتماعی دولت تصویب شد و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

شنبه 21 اردیبهشت 1398 ساعت 22:0

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش ایرنا طاهر موهبتی روز شنبه در نشست خبری افزود: در غالب این آیین نامه، تمامی افرادی که فاقد پوشش بیمه ای هستند تحت پوشش این آیین نامه قرار می گیرند و بیمه می شوند.
وی بیان کرد: همچنین افراد جدیدی که برای بیمه مراجعه می کنند ابتدا ارزیابی شده و سپس نسبت به بیمه آنها اقدام می شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: اکنون 40 میلیون نفر در ایران زیر پوشش بیمه سلامت هستند که 85 درصد بیمه شدگان از خدمات رایگان بهره مند می شوند.
وی عنوان کرد: همچنین 2 هزار و 400 قلم دارو زیر پوشش بیمه سلامت هستند که 53 قلم در طب سنتی است.
موهبتی تعداد بیماران خاص زیر پوشش بیمه سلامت را 70 هزار نفر اعلام کرد و گفت: پنج نوع بیماری تحت پوشش بیمه سلامت هستند که تمامی خدمات ارایه شده به این بیماران به صورت رایگان است.
وی بیان کرد: بیشترین جمعیت زیر پوشش بیمه سلامت با 22 میلیون نفر مربوط به صندوق بیمه روستاییان و کمترین آن مربوط به بیمه ایرانیان است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت یادآور شد: در حال حاضر 44 هزار مورد ارایه دهنده خدمات از جمله مراکز درمانی، بیمارستان، آزمایشگاه و سایر موسسات در کشور با بیمه سلامت همکاری دارند.
وی رفع هم پوشانی بیمه ها را یکی از مهمترین برنامه های سازمان بیمه سلامت دانست و گفت: در این زمینه از حدود 6 میلیون هم پوشانی بیمه ای تاکنون 2 میلیون مورد رفع شده است.
موهبتی تاکید کرد: مهمترین موضوع این است که هم پوشانی بیمه ای جدید نداشته باشیم که این موضوع مستمر در حال کنترل و بررسی است.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم به طور قطع هیچ هم پوشانی بیمه ای در کشور ایجاد نشود باید تمامی دستگاهها پای کار باشند.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از راه اندازی پایگاه بیمه شدگان درمان کشور خبر داد و افزود: برابر قانون برنامه ششم باید این پایگاه ایجاد شود که قرارداد آن منعقد شده و تمام اطلاعات بیمه شدگان در موسسه های مختلف در این پایگاه ثبت خواهد شد.
وی اضافه کرد: با راه اندازی این پایگاه دیگر شاهد هم پوشانی بیمه ها در کشور نخواهیم بود همچنین زمان ارایه خدمات در بیمارستان ها نیز کنترل خواهد شد.
موهبتی بیان کرد: در حال حاضر 90 درصد هزینه تعرفه های دولتی توسط بیمه سلامت پرداخت می شود.
وی در ارتباط با طرح الکترونیکی شدن نسخه های پزشکی بیمه سلامت اظهار داشت: این طرح امسال در هر استان یک شهرستان به صورت پایلوت آغاز شده و امسال در 30 درصد شهرهای کشور اجرا خواهد شد.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه نسخه الکترونیکی به حذف بروکراسی کمک زیادی خواهد کرد گفت: در هر نسخه الکترونیکی شرط جنسیت، جنس و سن افراد، انواع خدمات درمانی و سایر شناسایی شده و می توان از این طریق داروها و نسخ را کنترل کرد.
موهبتی میزان بدهی های بیمه سلامت را اعلام نکرد و یادآور شد: میزان بدهی های بیمه سلامت از 14 ماه به 3.5 ماه کاهش یافته است.
وی عنوان کرد: با انعقاد تفاهم نامه با کمیته امداد، بهزیستی و زندان ها افراد فاقد بیمه، افراد مجهول الهویه و زندانیان نیز می توانند از خدمات بیمه سلامت برخوردار شوند.
7557 * 6054

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

اسامی برندگان قرعه کشی "طرح امتیازی راه رفاه" بانک رفاه کارگران

مراسم قرعه کشی جوایز دوره نخست "طرح امتیازی راه رفاه" باشگاه مشتریان بانک رفاه کارگران برگزار و اسامی برندگان اعلام شد.

 • 24

حمایت بانک ملی ایران از دانش آموزان مناطق کم برخوردار

در راستای حمایت از دانش آموزان مناطق کم برخوردار تعداد ۲۰۰ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان بی‌بضاعت این استان اهداء شد.

 • 12

اخذ گواهینامه ایزو۱۰۰۱۵ و۲۹۹۹۳ توسط اداره کل آموزش بانک ملی ایران

اداره کل آموزش بانک ملی ایران موفق به دریافت گواهینامه های استاندارد ایزو ۱۰۰۱۵ و ایزو ۲۹۹۹۳ شد.

 • 20

حمایت تخصصی ۴۵۴ هزار میلیاردی بانک کشاورزی از بخش کشاورزی

بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۹ تا ابتدای دی ماه ۴۵۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات معادل ۸۸.۵ درصد از کل تسهیلات پرداختی خود را به صورت تخصصی به فعالان بخش کشاورزی پرداخت کرده است.

 • 11

رتبه برتر بانک کشاورزی در تعداد مقالات پژوهشی نوشته شده کشور

بانک کشاورزی بر اساس تحلیل و آنالیز حجم عظیمی از محتوای علمی و دانشگاهی کشور، از نظر تعداد مقالات پژوهشی نوشته شده یکی از رتبه های برتر نظام بانکی کشور را به خود اختصاص داده است.

 • 12

ادامه روند سقوط شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۰۸۴۳ واحدی معادل ۲.۴۵ درصد به یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۸۷۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۸۱ واحدی به ۱۸ هزار و ۳۲۰ واحد رسید.

 • 10

در سایت بانک ملی ایران پاسخگوی شما هستیم

صفحه پاسخ به سوالات متداول سایت بانک ملی ایران به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهد.

 • 18

نحوه رفع سوءاثر از چک برگشتی اعلام شد

نحوه رفع سوء اثر از چک برگشتی در سامانه یکپارچه بانک مرکزی، بر اساس «قانون اصلاح قانون صدور چک»، اعلام شد.

 • 25

سامانه "پیچک" برای فرایند ثبت و انتقال چک مشتریان بانک گردشگری

مشتریان بانک گردشگری برای فرآیند ثبت، تایید و انتقال چک خود می توانند به صورت اختیاری از سامانه "پیچک" استفاده کنند.

 • 12

ارز باید تک نرخی شود

یک نماینده مجلس تاکید کرد: موثرترین روش برای کنترل بازار ارز و تامین درست کالاهای اساسی تک نرخی شدن ارز است.

 • 23

اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده

مدیرعامل بانک مسکن از اضافه شدن دریافت وام خرید مسکن بدون نیاز به «خرید اوراق تسهیلات» و «سپرده گذاری» از فردا تا ۲۲ بهمن خبر داد.

 • 35

هم‌افزایی نهادهای توسعه‌ای موجب ارتقای سطح اقتصاد استان‌ها می‌شود

مدیرعامل بانک توسعه تعاون بر لزوم همکاری و هم‌افزایی میان نهادهای توسعه‌ای در جهت ارتقای سطح اقتصاد استان‌ها تأکید کرد.

 • 31

ریزش بیش از ۴۰ هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۴۰۶۲۷ واحدی معادل ۳.۱۲ درصد به یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۶۹۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۷۳ واحدی به ۱۸ هزار و ۷۰۱ واحد رسید.

 • 27

اولویت بانک گردشگری در دهه آینده

مدیرعامل بانک گردشگری در آیین آغاز دومین دهه فعالیت این بانک اعلام کرد: توسعه بانکداری الکترونیک و بانکداری دیجیتال، محوری‌ترین برنامه بانک گردشگری است.

 • 30

کدام نرخ ارز در بودجه ۱۴۰۰ مناسب‌تر است؟

با وجود کرونا، فشار تحریم‌ها و مشکلات معیشتی مردم؛ مجلس باید نگاه ویژه‌ای به بودجه ۱۴۰۰ داشته باشد و یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که اثر مستقیم بر اقتصاد خواهد داشت، نرخ ارز در بودجه خواهد بود.

 • 23

نشست مشترک مدیرعامل پست‌بانک‌ با رئیس مرکز بازرسی وزارت ارتباطات

دکتر بهزاد شیری مدیرعامل پست‌بانک‌ایران نشست مشترکی را با حمیدرضا رضوانی پور رئیس مرکز بازرسی وزارت ارتباطات با هدف بررسی عملکرد این بانک در زمینه بازرسی و پاسخ‌گویی به شکایات برگزار کرد.

 • 19

صدور مجوز فعالیت رسمی ۸۳۴ باجه‌ بانکی روستایی پست‌ بانک‌

مدیر امور استان‌ها و بازاریابی پست‌بانک‌ایران، اعلام کرد: مجوز رسمی فعالیت ۸۳۴ باجه روستایی پس از صدور موافقت اصولی فعالیت باجه‌های بانکی روستایی از سوی بانک مرکزی صادر شد.

 • 32

افزایش ۶۶ درصدی تسهیلات پرداختی پست بانک

رییس اداره‌کل روابط عمومی بانک اعلام کرد: مجموع تسهیلات پرداختی طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ حدود ۶۶ درصد رشد داشته و ارزش فعالیت‌های ارزی نیز ۷۲۷ میلیون یورو بوده که دارای ۲۱ درصد رشد می باشد.

 • 28

پاسخ به ابهامات درخصوص قانون جدید چک

با توجه به تصویب قانون جدید چک و اجرایی شدن آن در آینده نزدیک، مجموعه سوالات قانون جدید صدور چک در پایگاه اطلاع‌رسانی بانک مرکزی، به روزرسانی شده است.

 • 25

تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه تعهدی تجهیزمنابع بانک کشاورزی

برنامه تعهدی تجهیزمنابع بانک کشاورزی در حالی ۱۰۰ درصد تحقق یافته که سه ماه تا پایان سال جاری باقی مانده و همچنین افزایش سهم منابع ارزان قیمت در دستورکار این بانک قرار داشته است.

 • 23