‌ سوددهی ۸۰ درصدی بورس در سال گذشته

‌ سوددهی ۸۰ درصدی بورس در سال گذشته

بازدهی یا ســودآوری کالاهای سرمایهای چون طلا، سکه و ارز از مهر ۹۷ به بعد منفی شد؛ این موضوع که منجر به ضرر بیش از ۹۰ درصدی خریداران شد، بحث سرمایهگذاری در بازارهای سودده را مطرح کرده، به نحوی که صاحبان سرمایه های خرد با این پرسش که چگونه می‌توانند ضرر و زیان خود را جبران و در اقتصاد و سرمایهگذاری مؤثر باشند به دنبال راهکاری غیر زیانده برای سرمایه‌گذاری هستند.

یکشنبه 17 شهریور 1398 ساعت 16:7

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

احمد جانجان، کارشناس اقتصادی و بازار بورس/ 

بازدهی یا ســودآوری کالاهای سرمایه ای چون طلا، سکه و ارز از مهر ۹۷ به بعد منفی شد؛ این موضوع که منجر به ضرر بیش از ۹۰ درصدی خریداران شد، بحث سرمایه گذاری در بازارهای سودده را مطرح کرده، به نحوی که صاحبان سرمایه های خرد با این پرسش که چگونه می‌توانند ضرر و زیان خود را جبران و در اقتصاد و سرمایه گذاری مؤثر باشند به دنبال راه کاری غیر زیانده برای سرمایه‌گذاری هستند.

 بیشک بهترین پیشنهاد برای همه صاحبان سرمایه اعم از خرد یا کلان، توجه و سرمایه گذاری هدفمند در بازار بورس است. بد نیست بدانیم با ۱۰۰ هزار تومان هم می توان سهامدار بورس و یاری رسان تولید و اقتصاد کشور بدون تحمل ضرر و زیان شد.

 آنچه خریداران خرد سهام باید مدنظر داشته باشند خرید سهمهای عرضه اولیه است؛ خرید سهمی که رشد ۳۰۰ درصدی داشته توصیه نمی شود، چرا که جایی برای رشد ندارد. صاحبان سرمایه های خرد رویگردان از سود بانکی یا کم تمایل به بازارهای زیانده سکه و ارز با ورود به بازار سهام و خرید سهم های عرضه اولیه، سود تضمین شده ای خواهند داشت، چرا که شرکت های تازه وارد به بورس با عبور از بسیاری استانداردها اقدام به عرضه اولیه سود می کنند؛ عرضه اولیه سود مستقیم بر تولید و اقتصاد کشور تأثیر می گذارد؛ در نتیجه میتوان گفت سرمایه گذاری در این شــرکت ها و خرید و فروش سهام منجر به جان گرفتن اقتصاد کشور از بازار بورس می شود؛ ضمن اینکه صاحبان سرمایه نه تنها ضرر نمی کنند بلکه با رشد چند ده هزاری شاخص بورس شاهد رشد سهم های هزار و ۲۰۰ درصدی بوده ایم.

 بدیهی اســت سرمایه گذاری در بورس نسبت به ســپرده گذاری در بانک یا ورود به بازارهای دلالی بســیار ســودآور و به نفع اقتصاد و اشتغال جوانان است.

 سود ۲۰ درصدی بانک در برابر تورم ۴۰ درصدی، ســودی موهوم است؛ در حالی که سرمایهگذارانی که سال گذشته وارد بورس شدهاند، بیش از ۸۰ درصد سود عاید آنها شده اســت؛ قطعاً بانک قادر به این حجم سود دهی نیست.

انتظار میرود صاحبان سرمایه با بررسی هر چه بیشتر و استفاده از نظرات مشاوران اقتصادی و کارشناسان خبره بورس، در راه شکوفایی اقتصاد و تولید کشور از ورود به بازارهای دلالی خودداری کرده و سود خود را در راستای سود جمعی اقتصاد کشور ارزیابی کنند.

خریدن ســهامی که برای نخســتین بار عرضه در آن صورت میگیرد به صورت مستقیم وارد تولید میشود؛ افزایش رشد نقدینگی تولیدکننده و ارتقای سرمایه اولیه منجر به افزایش انگیزه کاری تولیدکننده و رشد قیمت سهام شده و با واگذاری سهام به شخص ثالث درآمد کسب شده منجر به رونق تولید کشور می شــود.

 باید بدانیم هیچ دستی از خارج و هیچ نهاد و فردی غیر از ما به عنوان هموطن ایرانی قادر به رشــد اقتصاد کشور نیست، چرا که هیچ کشوری سرمایه خود را خرج خوب کردن حال اقتصاد ما نمیکند؛ بنابراین ســرمایه گذاری های خرد در شکوفایی اقتصاد کشور بسیار تأثیرگذار است.

 برخورداری ایران از ۱۵۰ هزار میلیارد دلار ارز و طلای خانگی به معنای نشستن روی گنج است؛ گنجی که اگر ۱۰  درصد آن وارد بازار بورس و بازارهای تولیدی کشور شود صنعت را در ایران زیر و رو خواهد کرد و مشکل اشتغال و بسیاری از مسائل اجتماعی و فرهنگی و حتی سیاسی کشور را حل میکند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

رئیس اتحادیه: بازار طلا آرام تر می شود/ از فروش اینترنتی طلا جلوگیری می کنیم

امسال در بازار طلا و ارز نوساناتی وجود داشته اما قیمت ها نشان می دهد، هر روز که جلوتر می رویم، به آرامش بازار بیشتر نزدیک می شویم چون قیمت ها معمول و معقول نوسان داشته است مثل انس جهانی که در هفته گذشته به نزدیک 1560 دلار رسید که امروز باز به زیر 1500 دلار برگشته است. اما خوشبختانه ما در بازار ایرا ...

 • 21

بیمه رایگان یک آهن فروش میلیاردر/تعیین تکلیف ۸۰ هزار چند بیمه ای

ساری - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: یک فرد به رغم داشتن فروشگاه آهن آلات و درآمدهای میلیاردی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه همگانی سلامت است که با اجرای طرح تعیین مزد، عدالت محقق می شود.

 • 50

بزرگترین مرکز خدمات‌رسانی بیمه‌ای شرق کشور افتتاح شد

بزرگترین و مجهزترین مرکز خدمات‌رسانی بیمه‌ای شرق کشور در مشهد با حضور مدیرعامل بیمه ایران افتتاح شد.

 • 24

کاهش ۳۸۰۰ واحدی شاخص بورس

پس از رشد فزاینده نماگر اصلی بورس در روز گذشته این شاخص امروز ۳۸۴۳ واحد افت کرد و به کانال ۳۰۲ هزار واحدی بازگشت.

 • 51

انتقال شعبه بانک توسعه صادرات در آستارا به شعبه رشت

شعبه بانک توسعه صادرات ایران در شهرستان آستارا به شعبه رشت در استان گیلان انتقال می یابد.

 • 24

هفتمین دوره ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه برگزار می‌شود

هفتمین دوره ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور، با حمایت شرکت بیمه تعاون توسط دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

 • 23

کشاورزان آمریکایی ۵ میلیارد دلار کمک‌هزینه دریافت کردند

رییس ارتباطات وزارت کشاورزی آمریکا گفت که این وزارتخانه در جدیدترین دور کمک مالی در برابر جنگ تجاری با چین، ۴.۰۷ میلیارد دلار به کشاورزان آمریکایی پرداخت کرده است.

 • 47

گوانتانامو، گران‌ترین بازداشتگاه جهان: هر زندانی ۱۳ میلیون دلار

زندان گوانتانامو که ۱۸ سال پیش برای نگهداری بازداشت‌شدگان به اتهامات تروریستی تاسیس شد، گران قیمت‌ترین زندان جهان شده است.

 • 49

قیمت دلار ۲۶ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

قیمت فروش هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز، ۲۶ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید.

 • 49

بازار سرمایه به جهش بیشتری نیاز دارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: بازار سرمایه روند بسیار خوبی را طی می‌کند و به جهش بیشتری نیاز دارد.

 • 15

همتی: ارتباط بانکی ایران و روسیه با سپام برقرار شده است

رئیس‌کل بانک مرکزی خبر داد ارتباط بانکی ایران و روسیه از طریق پیام‌رسان روسی و سپام بانک مرکزی بدون نیاز به سویفت برقرار شده است.

 • 28

برخی مدیران دچار روزمرگی شدند/اجرای ۹طرح بزرگ سرمایه‌گذاری در نیر

نیر - فرماندار شهرستان نیر با بیان اینکه برخی مدیران دچار روزمرگی شده اند، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید در تمامی شرایط با برنامه و منسجم پیش روند.

 • 24

کم رونقی معاملات در سامانه نیما/محدودیت واردات قیمت را کاهش داد

فعالان بازار ارز می‌گویند که هم اکنون عرضه در سامانه نیما، نسبت به تقاضا پیشی گرفته و همین امر منجر به کاهش معاملات این سامانه شده؛ اگرچه برخی روزها قیمت دلار نیمایی بیشتر از بازار است.

 • 23

تسهیلات ۳ هزار میلیاردی سیستم بانکی به مددجویان کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت تسهیلات تکلیفی ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی سیستم بانکی به مددجویان کمیته امداد خبر داد.

 • 29

مشهد مرکز واردات دلار شرق کشور است/ ورود فراوان دلار از هرات ،دلیل ارزانی اسکناس درمشهد/دلارهراتی بر بازار ارز کشور هم تاثیر دارد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: بازار دلار رابطه مستقیمی با سیاست دارد و دقیقا به همین دلیل هیچ پیش بینی هم برای این بازار وجود ندارد.

 • 22

۷ نکته درباره آرامکو، سودآورترین شرکت جهان

شرکت ملی نفت عربستان سعودی که بانام سعودی آرامکو شناخته می‌شود، با تولید و فروش روزانه ۱۰ میلیون دلار بشکه نفت خام و همچنین گاز طبیعی در صدر فهرست شرکت‌هایی قرار گرفت که در نیمه اول سال ۲۰۱۷ میلادی بیشترین سهم از اقتصاد جهانی را به خود اختصاص داده بودند.

 • 25

کتاب‌های نادر در یک مزایده

یک حراجی واقع در شیکاگو مجموعه‌ای ‌از کتاب‌های نادر یک مجموعه‌دار خصوصی را در ماه نوامبر به مزایده می‌گذارد.

 • 18