‌ سوددهی ۸۰ درصدی بورس در سال گذشته

‌ سوددهی ۸۰ درصدی بورس در سال گذشته

بازدهی یا ســودآوری کالاهای سرمایهای چون طلا، سکه و ارز از مهر ۹۷ به بعد منفی شد؛ این موضوع که منجر به ضرر بیش از ۹۰ درصدی خریداران شد، بحث سرمایهگذاری در بازارهای سودده را مطرح کرده، به نحوی که صاحبان سرمایه های خرد با این پرسش که چگونه می‌توانند ضرر و زیان خود را جبران و در اقتصاد و سرمایهگذاری مؤثر باشند به دنبال راهکاری غیر زیانده برای سرمایه‌گذاری هستند.

یکشنبه 17 شهریور 1398 ساعت 16:7

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

احمد جانجان، کارشناس اقتصادی و بازار بورس/ 

بازدهی یا ســودآوری کالاهای سرمایه ای چون طلا، سکه و ارز از مهر ۹۷ به بعد منفی شد؛ این موضوع که منجر به ضرر بیش از ۹۰ درصدی خریداران شد، بحث سرمایه گذاری در بازارهای سودده را مطرح کرده، به نحوی که صاحبان سرمایه های خرد با این پرسش که چگونه می‌توانند ضرر و زیان خود را جبران و در اقتصاد و سرمایه گذاری مؤثر باشند به دنبال راه کاری غیر زیانده برای سرمایه‌گذاری هستند.

 بیشک بهترین پیشنهاد برای همه صاحبان سرمایه اعم از خرد یا کلان، توجه و سرمایه گذاری هدفمند در بازار بورس است. بد نیست بدانیم با ۱۰۰ هزار تومان هم می توان سهامدار بورس و یاری رسان تولید و اقتصاد کشور بدون تحمل ضرر و زیان شد.

 آنچه خریداران خرد سهام باید مدنظر داشته باشند خرید سهمهای عرضه اولیه است؛ خرید سهمی که رشد ۳۰۰ درصدی داشته توصیه نمی شود، چرا که جایی برای رشد ندارد. صاحبان سرمایه های خرد رویگردان از سود بانکی یا کم تمایل به بازارهای زیانده سکه و ارز با ورود به بازار سهام و خرید سهم های عرضه اولیه، سود تضمین شده ای خواهند داشت، چرا که شرکت های تازه وارد به بورس با عبور از بسیاری استانداردها اقدام به عرضه اولیه سود می کنند؛ عرضه اولیه سود مستقیم بر تولید و اقتصاد کشور تأثیر می گذارد؛ در نتیجه میتوان گفت سرمایه گذاری در این شــرکت ها و خرید و فروش سهام منجر به جان گرفتن اقتصاد کشور از بازار بورس می شود؛ ضمن اینکه صاحبان سرمایه نه تنها ضرر نمی کنند بلکه با رشد چند ده هزاری شاخص بورس شاهد رشد سهم های هزار و ۲۰۰ درصدی بوده ایم.

 بدیهی اســت سرمایه گذاری در بورس نسبت به ســپرده گذاری در بانک یا ورود به بازارهای دلالی بســیار ســودآور و به نفع اقتصاد و اشتغال جوانان است.

 سود ۲۰ درصدی بانک در برابر تورم ۴۰ درصدی، ســودی موهوم است؛ در حالی که سرمایهگذارانی که سال گذشته وارد بورس شدهاند، بیش از ۸۰ درصد سود عاید آنها شده اســت؛ قطعاً بانک قادر به این حجم سود دهی نیست.

انتظار میرود صاحبان سرمایه با بررسی هر چه بیشتر و استفاده از نظرات مشاوران اقتصادی و کارشناسان خبره بورس، در راه شکوفایی اقتصاد و تولید کشور از ورود به بازارهای دلالی خودداری کرده و سود خود را در راستای سود جمعی اقتصاد کشور ارزیابی کنند.

خریدن ســهامی که برای نخســتین بار عرضه در آن صورت میگیرد به صورت مستقیم وارد تولید میشود؛ افزایش رشد نقدینگی تولیدکننده و ارتقای سرمایه اولیه منجر به افزایش انگیزه کاری تولیدکننده و رشد قیمت سهام شده و با واگذاری سهام به شخص ثالث درآمد کسب شده منجر به رونق تولید کشور می شــود.

 باید بدانیم هیچ دستی از خارج و هیچ نهاد و فردی غیر از ما به عنوان هموطن ایرانی قادر به رشــد اقتصاد کشور نیست، چرا که هیچ کشوری سرمایه خود را خرج خوب کردن حال اقتصاد ما نمیکند؛ بنابراین ســرمایه گذاری های خرد در شکوفایی اقتصاد کشور بسیار تأثیرگذار است.

 برخورداری ایران از ۱۵۰ هزار میلیارد دلار ارز و طلای خانگی به معنای نشستن روی گنج است؛ گنجی که اگر ۱۰  درصد آن وارد بازار بورس و بازارهای تولیدی کشور شود صنعت را در ایران زیر و رو خواهد کرد و مشکل اشتغال و بسیاری از مسائل اجتماعی و فرهنگی و حتی سیاسی کشور را حل میکند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

طرح فروش اقساطی سهام در بازار سرمایه

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بازار سرمایه تنش‌ها را پشت سر گذاشت، درباره فروش اقساطی برخی از سهام در بازار سرمایه گفت: این برنامه برای فروش دارایی‌های دولت مطرح شده است.

 • 32

ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانها، مراکز درمانی و پایگاههای اورژانس

بانک رفاه به منزله بانک سلامت محور، در ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس، در حیطه مسئولیت های اجتماعی، نقش بسزایی داشته است.

 • 33

ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب و کار اگزیم بانک دیجیتال

بانک توسعه صادرات ایران استراتژی های متناسب با اهداف اگزیم بانک دیجیتال را در قالب برنامه توسعه بانکداری دیجیتال با رویکرد نوآوری باز و با همکاری شرکت های دانش بنیان را دردست اجرا دارد.

 • 35

۹۰ میلیارد دلار اندازه بازار اسباب‌بازی جهان

پژوهش‌های متعدد شاخص‌های مختلفی را برای انتخاب یک اسباب‌بازی خوب بیان کرده‌اند که در این گزارش به چند شاخص برای انتخاب اسباب‌بازی اشاره می‌شود.

 • 44

دعوت به شرکت در مراسم تشییع سردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در بانک سپه و بانک‌های ادغامی را به شرکت پرشور در مراسم تشییع و وداع با سردار محبوب اسلام دعوت کرد.

 • 17

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد جهت تسهیل استفاده از رمز دوم پویا، امکان دریافت این رمز از طریق پیامک را برای کاربران بانکی فراهم کرده است.

 • 19

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد از سه‌شنبه این امکان فراهم می‌شود تا مشتریان بانکی‌ در زمان خریدهای اینترنتی، درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.

 • 57

انتصاب اعضای هیات عامل بانک صنعت ومعدن درراستای اجرا حاکمیت شرکتی

دو تن از اعضای هیات عامل بانک صنعت و معدن در راستای اجرای حاکمیت شرکتی با احکامی از سوی مدیرعامل این بانک منصوب شدند.

 • 57

اعلام اسامی شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران در روز دوشنبه ۱۶

شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران، در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه آماده خدمت‌رسانی به مشتریان هستند.

 • 102

قیمت سکه طرح جدید ۱۵ دی ۹۸ به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

 • 24

دعوت چقازردی به شرکت همکاران درمراسم تشییع ووداع باسردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در این بانک و بانکهای ادغامی را به حضور پر شور در مراسم تشییع و وداع با پیکر سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر هم رزمان آن شهید دعوت کرد.

 • 17

حضور مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه در منزل شهید زمانی نیا

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه با حضور در منزل پاسدار شهید مدافع حرم وحید زمانی نیا، همراه و همرزم سردار  شهید قاسم سلیمانی، شهادت وی را  به خانواده اش تبریک و تسلیت گفتند.

 • 18

تقاضای القایی منجر به چالش‌اقتصادی در نظام‌ بیمه ای می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: پدیده تقاضای القایی یکی از چالش‌های نظام سلامت همه کشورها است که باعث افزایش سهم مردم از هزینه‌های سلامت می‌شود.

 • 45

حقوقی‌های بورس ۴ هزار میلیارد تومان از سهام حقیقی‌ها را خریدند

مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس، از خرید ۴هزارمیلیارد تومان سهام متعلق به سهامداران حقیقی از سوی شرکت‌های حقوقی خبر داد و گفت:صندوق‌های«تثبیت بازار»و«توسعه بازار» پای کار آمدند.

 • 48

هموارسازی محیط کسب و کار با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران

تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران فرصتی ارزشمند برای اشخاص حقیقی و حقوقی است تا سرمایه مورد نیاز خود را جهت توسعه و رونق کسب و کار و تجارت شان تامین کنند.

 • 54

رونمایی از نمایشگر قدرتمند بازی‌های ویدئویی

یک شرکت تجاری از عرضه نمایشگری جدید و قدرتمند برای اجرای بازی‌های ویدئویی با نرخ تازه سازی صفحه ۲۴۰ هرتز خبر داده است.

 • 19

افزایش پوشش بیمه‌ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود

مشاور سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در شرایط اقتصادی موجود، افزایش پوشش بیمه ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود.

 • 49

کاهش حقوق تیم کوک به علت ضعف عملکرد اپل

حقوق دریافتی تیم کوک مدیرعامل اپل در سال جاری میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش می‌یابد و علت این امر کاهش درآمد اپل است.

 • 19

کارت هایتان را به راحتی در اپلیکیشن ۶۰ اضافه کنید

مشتریان بانک ملی ایران می توانند به راحتی کارت های بانکی خود را در سامانه رمز یکبار مصرف حذف یا اضافه کنند.

 • 43

قیمت دلار کاهش یافت/نرخ به ۱۳۳۳۰ تومان رسید

قیمت دلار آمریکا(اسکناس)، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در صرافی‌های بانکی با ۵۰ تومان کاهش نسبت به دیروز به ۱۳۳۳۰ تومان رسید.

 • 43