کاهش ۵۸۹ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

کاهش ۵۸۹ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با کاهش ۵۸۹ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۲۵۲ هزار و ۲۷۵ واحد به پایان رسید.

شنبه 5 مرداد 1398 ساعت 14:2

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که اکثر شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

نوسان شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۵۸۹) واحد کاهش معادل (۰.۲۳) درصد به ۲۵۲ هزار ۲۷۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۱۵۹) واحد افت معادل (۰.۲۳) درصد به ۶۸ هزار ۲۱۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۵۰۱ واحد رشد معادل ۰.۸۴ درصد به ۶۰ هزار و ۴۴۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۳۳۶ واحد کاهش، معادل ۰.۸۴ درصد به ۴۰ هزار و ۵۵۳ واحد، شاخص آزاد شناور با (۶۳۵) واحد کاهش، معادل (۰.۲۳) درصد به ۲۸۰ هزار و ۱۴۷ واحد، شاخص بازار اول با (۱۱۵۰) واحد افت معادل (۰.۶۲) درصد به ۱۸۵ هزار ۱۶۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۰۳۱ واحد ریزش معادل ۰.۴۰ درصد به ۵۰۴ هزار و ۹۴۱ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۵ نماد « فولاد با (۲۹۷) واحد، فملی با (۲۱۶) واحد، کچاد با (۱۵۲)، اخابر با (۱۱۹)  واحد و وغدیر با (۹۰) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

رشد شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چوبی با ۱۲۱۴۸ واحد رشد معادل ۴.۸۷ درصد به ۲۶۱ هزار و ۶۴۹ واحد، ذغالسنگ ۳۴۱ واحد افرایش معادل ۴.۷۹ درصد به ۷ هزار و ۴۶۲ واحد، وسایل ارتباطی با ۲۵۸  واحد رشد معادل ۴.۷۶ درصد به ۵ هزار و ۶۷۹ واحد، سایر معادن با ۲۱۹۹ واحد افزایش معادل ۴.۵۸ درصد به ۵۰ هزار و ۲۷۴ واحد، زراعت با ۲۱۱۶ واحد رشد، معادل ۳.۴۹ درصد به ۶۲ هزار و ۷۴۹ واحد، محصولات کاغذ ۲۰۳۱ واحد افزایش معادل ۳.۴۷ درصد به ۶۰ هزار و ۵۷۰ واحد، کاشی و سرامیک با ۱۵۶ واحد رشد معادل ۲.۵۰ درصد به ۶ هزار ۴۲۸ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای « بورس، غمهرا، پدرخش، غدام، قسپا، غمهرا و کسعدی»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «شنفت، کهمدا، پاسا، لابسا، غگرجی، بالبر و کترام» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان اولین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۲۵۹ هزار و ۹۳۵ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۸۱۴ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱ هزار و ۱۴۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۲۴ هزار و ۷۶۱ میلیارد تومان رسید.

عملکرد شاخص‌های تالار شیشه ای

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

سرمایه‌گذاری ۴۶ میلیارد دلاری ترکیه در آفریقا

بر اساس آمار شورای روابط اقتصادی خارجی ترکیه، حجم سرمایه‌گذاری شرکت‌های تُرک در کشورهای آفریقایی طی سال ۲۰۱۸ با ۱۱ درصد افزایش نسبت به سال پیش از آن به ۴۶ میلیارد دلار رسید.

 • 3

حضور بانک توسعه تعاون در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران

بانک توسعه تعاون و شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون (سمات) در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران به‌عنوان یکی از حامیان این رویداد حضور یافته است.

 • 3

حضور بانک توسعه تعاون در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران

بانک توسعه تعاون و شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون (سمات) در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران به‌عنوان یکی از حامیان این رویداد حضور یافته است.

 • 3

تمام فرآیندهای بانک توسعه تعاون مطابق بابانکداری دیجیتال

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: کلیه فرآیندهای بانک توسعه تعاون در مطابقت با بانکداری دیجیتال قرار می‌گیرند.

 • 3

تمام فرآیندهای بانک توسعه تعاون مطابق بابانکداری دیجیتال

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: کلیه فرآیندهای بانک توسعه تعاون در مطابقت با بانکداری دیجیتال قرار می‌گیرند.

 • 3

تعادل جدید در بازار ارز؟

دنیای اقتصاد : ...

 • 7

مذاکرات لایحه عمران کشور

آنچه از نظرتان می‌گذرد بخشی از مذاکرات مربوط به ل ...

 • 6

الغای قانون نشر اسکناس

یکی از حوادث ناراحت‌کننده در مدت خدمتم در بانک مل ...

 • 6

کاهش قیمت سکه و ارز در بازار +جدول

امروز در بازار تهران، سکه طرح جدید با 42 هزار تومان کاهش 4 میلیون و 156 هزار تومان و دلار با 300 تومان افت قیمت 12 هزار تومان به فروش می‌رسد.

 • 7

لزوم توجه مردم ایلام به کلاهبرداری های تلفنی

ایلام - رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری در پوشش مسئول خرید ادارات هشدار داد.

 • 7

ونزوئلا: آمریکا دارایی‌های ما را مسدود کرده است

وزیر گردشگری و تجارت خارجی ونزوئلا اعلام کرد: میلیاردها دلار از دارایی‌ های مردم ما تحت تأثیر اقدامات تهدیدآمیز و یکجانبه آمریکا قرار گرفته است و این نقض قوانین بین‌المللی است.

 • 7

خدمت رمز دوم یکبار مصرف (پویا ) کارت عرضه شد

بانک رفاه در راستای امنیت خدمات بانکی به مشتریان، خدمت جدید "رمز دوم یکبار مصرف (پویا ) کارت" را ارائه کرد.

 • 8

همپوشانی ۱۵ درصد از بیمه ها در مازندران

ساری - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: تاکنون همپوشانی ۱۵ درصد از بیمه ها در استان انجام شده است.

 • 7

انجام ۱۲۴ میلیون تراکنش بانکی به رغم قطعی اینترنت

مدیر عامل شرکت خدمات انفورماتیک، با بیان اینکه روز گذشته ۱۲۴ میلیون تراکنش در شبکه شتاب صورت گرفته، گفت: پایداری شبکه بانکی ایران علیرغم قطعی اینترنت بیش از ۹۹.۹ درصد بوده است.

 • 7

نرخ رسمی دلار و ۹ ارز ملی ثابت ماند / قیمت ۲۷ واحد پولی کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۰ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۲۷ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 8

توضیحات دیواندری در رابطه با خروج از لیست تحریم

متهم بانک ملت در جلسه دادگاه گفت: خروجم از لیست تحریم‌های آمریکا به دلیل اثرگذاری بانک ملت بوده است و وکلایی برای پیگیری امور گرفتیم.

 • 10

بودجه ۹۹ ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که بودجه سال آینده ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد.

 • 7