کاهش ۵۳۶ واحدی شاخص بورس

کاهش ۵۳۶ واحدی شاخص بورس

معاملات تالار شیشه ای روز جاری با کاهش ۵۳۶ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۲۴۸ هزار و ۷۱۶ واحد به پایان رسید.

سه شنبه 18 تیر 1398 ساعت 21:51

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می‌دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

افت شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۵۳۶) واحد کاهش معادل (۰.۲۲) درصد به ۲۴۸ هزار ۷۱۶ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۱۵۰) واحد افت معادل (۰.۲۲) درصد به ۶۹ هزار ۶۵۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۱۳ واحد رشد معادل ۰.۱۹ درصد به ۶۱ هزار و ۴۳۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۷۷ واحد افزایش، معادل ۰.۱۹ درصد به ۴۱ هزار و ۷۸۶ واحد، شاخص آزاد شناور با (۱۰۱۶) واحد کاهش، معادل (۰.۳۶) درصد به ۲۷۸ هزار و ۷۸۹ واحد، شاخص بازار اول با (۴۸۰) واحد افت معادل (۰.۲۶) درصد به ۱۸۴ هزار ۱۱ واحد و شاخص بازار دوم با (۶۸۴) واحد ریزش معادل (۰.۱۴) درصد به ۴۹۱ هزار و ۳۵۱ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می‌کند که امروز ۵ نماد « فولاد با (۱۱۰) واحد، همراه با (۱۰۶) واحد، شبندر با (۱۰۴) واحد، شپنا با (۹۶) واحد و شبریز با (۷۴)» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۱۸۹ واحد رشد معادل ۴.۸۱ درصد به ۴ هزار و ۱۳۴ واحد، قند و شکر با ۱۲۱۶ واحد افزایش معادل ۲.۷۷ درصد به ۴۵ هزار و ۲۱۷ واحد، انتشار و چاپ با ۱۲۰۶۰ واحد رشد معادل ۲.۰۲ درصد به ۶۱۰ هزار و ۹ واحد، سایر مالی با (۱۰۲) واحد ریزش معادل (۲.۸۳) درصد به ۳ هزار و ۵۳۸ واحد، محصولات چوبی با (۹۱۱۷) واحد کاهش، معادل (۳.۶۳) درصد به ۲۴۱ هزار و ۸۹۴ واحد، وسایل ارتباطی (۲۴۳) واحد افت معادل (۳.۸۰) درصد به ۶ هزار و ۱۵۱ واحد، ذغال سنگ با (۳۷۹) واحد کاهش معادل (۴.۸۵) درصد به ۷ هزار ۴۵۰ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند:  قیمت سهام نمادهای «سدشت، رفارا، سنیر، پردیس، قلرست، دجابر و کفپارس»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «فلوله، بکام، کطبس، سهرمز، سصوفی، وسینا و تمحرکه» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۳۰۲ هزار و ۸۵ نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۲۲۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱ هزار و ۷۰۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۳۳ هزار و ۸۲۹ میلیارد تومان رسید.

عملکرد شاخص های تالار شیشه ای

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی با سکوی تجارت الکترونیک پست

عضو هیات مدیره شرکت ملی پست با اشاره به راه‌اندازی سکوی تجارت الکترونیک پست، گفت: با ستاپ، به جای این که شرکت پست، خودش مسئولیت صفر تا صد توسعه را در دست بگیرید، امکانات لجستیکی و نرم‌افزارهای بنیادی خود برای توسعه در اختیار بخش خصوصی می‌گذارد.

 • 2

تکذیب آتش سوزی صرافی بانک صادرات

بانک صادرات اعلام کرد : در حادثه آتش سوزی در میدان حسن آباد تهران، بانک صادرات در آن محل فاقد صرافی بوده و آتش‌سوزی صرافی تکذیب می‌شود.

 • 6

این نوع مدیریت را مادربزرگ من هم بلد بود

فیفا در پایان هر فصل فوتبالی با سیلی از شکایت‌های بازیکنان و مربیان خارجی از تیم‌های ایرانی روبرو می‌شود. شکایت‌هایی که در بسیاری از آنها ایرانی‌ها محکوم و مجبور می‌شوند، با زور فیفا بدهی خود را به صورت دلار به طرف مقابل پرداخت کنند.

 • 8

دلار در کانال سرازیر ۱۱ تومانی/قیمت انواع سکه و ارز در بازار تهران

امروز در تهران هر دلار آمریکا با قیمت ۱۱ هزار و ۴۹۰ تومان، یورو با قیمت ۱۳ هزار و ۳۹۷ تومان و درهم امارات با نرخ ۳ هزار و ۲۹۲ تومان عرضه شد.

 • 7

سکه طرح جدید امروز ۲۷ تیر ۹۸ به ۴ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید

سکه طرح جدید امروز ۲۷ تیر ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید.

 • 6

مجمع پست بانک هم لغو شد

مجمع عمومی شرکت پست بانک برای سال (دوره) مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۷ لغو شد.

 • 8

روسیه به فروش اوراق قرضه آمریکا ادامه داد

روسیه که زمانی بیش از ۱۷۰ میلیارد دلار از اوراق قرضه آمریکا را در اختیار داشت، در ماه می، به کاهش دارایی خود از این اوراق ادامه داده و میزان آن را به حدود ۱۲ میلیارد دلار رسانده است.

 • 8

اپل "MacBook Pro" و "​​MacBook Air" را برای دانش آموزان ارتقا می دهد

اپل یک تازه سازی شگفت آور را به نمایش گذاشته است،این شرکت در حالی که قیمت این دستگاه ها را کاهش داده مک بوک پرو 13 و مک بوک ایر را نیز به روز رسانی کرده و نسخه مک بوک 12 اینچی را حذف کرده است.

 • 5

سقف یک گنبد میراثی دور میدان حسن آباد از بین رفت

معاون خدمات شهری منطقه ۱۱ گفت: بر اثر آتش سوزی شب گذشته، سقف گنبد میراثی واقع در ضلع شمال غربی میدان از بین رفت.

 • 8

همتی وارد آنکارا شد/مذاکرات پولی و بانکی ایران و ترکیه

رئیس کل بانک مرکزی برای افزایش روابط پولی و بانکی ایران و ترکیه به آنکارا رفت.

 • 9

سازمان جهانی بهداشت: در ژوئن بیش از ۵۶۰ فلسطینی در غزه زخمی شدند

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، در ماه ژوئن گذشته ۵۶۱ فلسطینی ساکن غزه زخمی شدند.

 • 8

واردات ۲۲ درصد کم شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره به روند صعودی بیکاری، بر اهمیت رونق تولید در رفع مشکلات بیکاری و معیشت تاکید کرد و از کاهش ۲۲ درصدی واردات در سال گذشته خبر داد.

 • 2

شفاف سازی صورت های مالی بیمه میهن

صورت های مالی دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۷ بیمه میهن شفاف شد.

 • 8

لغو دعوت به مجمع بانک دی

مجمع عمومی شرکت بانک دی برای سال (دوره) مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۷ لغو شد.

 • 9