چشم‌انداز تالار شیشه‌ای تا پایان سال ۹۸

چشم‌انداز تالار شیشه‌ای تا پایان سال ۹۸

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه تا زمانی که نقدینگی به سمت بازار سهام روانه باشد انتظار رشد و رونق وجود دارد، گفت: طی ماه‌های آینده نیز چشم‌انداز بازار سرمایه مثبت و رو به رشد خواهد بود.

پنجشنبه 18 مهر 1398 ساعت 21:24

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

علی زارعی در گفتگو با ایبِنا گفت: نوسانات روزهای اخیر شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها که گاهی با افت همراه می‌باشد، بیشتر ناشی از این است که برخی از سهامداران به ویژه حقوقی‌ها ترجیح می‌دهند با فروش سهام خود اقدام به شناسایی سود کنند؛ ضمن اینکه نباید از شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌های مختلف نیز انتظار داشته باشیم که فقط مسیر رشد را در پیش بگیرند و بازار سهام همیشه صعودی باشد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود : علاوه بر این پس از رشدهای پیاپی و یک نفسی که شاخص بورس داشت، باید اصلاح و استراحتی را تجربه می‌کرد که بخشی از رفتار این روزهای شاخص و قیمت‌ها به این موضوع باز می‌گردد.

وی در پاسخ به این پرسش که رکوردشکنی‌های پیاپی شاخص بورس تا کجا ادامه خواهد داشت؟ تصریح کرد: واقعیت بازار سهام این است که در پی تورمی که سال گذشته و ابتدای امسال در بازارهای مختلف اتفاق افتاد، این تورم با تاخیر از نیمه دوم سال گذشته تاکنون به بازار سرمایه نیز رسیده و حتی از تورم سایر بازارها نیز عبور کرده است.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: با وجود این نکته مهم در این زمینه این است که نقدینگی کماکان در این بازار وجود دارد و نگاهی به شرایط کارگزاری‌های مختلف نیز نشان می‌دهد صف‌های طولانی برای دریافت کد معاملاتی در این شرکت‌ها هر روز دیده می‌شود.

وی گفت: بنابراین باید بر این نکته تاکید کرد که تا مادامی که نقدینگی به سمت بازار سهام روانه باشد انتظار رشد و رونق بورس و معاملات آن هم وجود دارد. بر این اساس به نظر می‌سد دستکم طی ماه‌های آینده نیز چشم‌انداز بازار سرمایه مثبت و رو به رشد باشد، با این تفاوت که این رشد نباید خیلی سریع باشد و آهنگی متعادل و رو به جلو را تجربه می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص این که چرا نقدینگی کماکان میل به ورود به بازار سهام دارد هم اذعان داشت: رکود حاکم بر بازارهای مختلف موجب شده تا این بازارها قدرت جذب نقدینگی نداشته باشند؛ به همین دلیل فعلا مقصد نقدینگی بازار سهام است.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

سپرده گذاری منابع شرکت‌های بیمه در یک بانک ممنوع شد

آنطور که معاون بیمه مرکزی می گوید، با اصلاح مقررات دیگر هیچ شرکت بیمه‌ای نمی‌تواند تمام منابع خود را در یک بانک سپرده گذاری کند.

 • 2

نرخ رسمی یورو و پوند افزایش یافت/ادامه تثبیت قیمت دلار

بر اساس اعلام جدیدترین قیمت رسمی 47 ارز کشورهای مختلف، نرخ ۱۶ ارز از جمله یورو و پوند نسبت به روز گذشته افزایش یافت. همچنین نرخ رسمی دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت است.

 • 2

حقوق معلمان در کدام کشورها بالاتر است؟

در بسیاری از کشورها معلمان کمتر از حقوق متوسط در ماه درآمد دارند.

 • 5

راه پیش رو

استنلی رید ...

 • 10
 • 10

برگشت قیمت دلار به کانال ۱۱ هزار تومان

امروز قیمت دلار در صرافی ها ۱۱ هزار و ۹۰۰تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار نیز ۴۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.

 • 8

رشد ۲۰۰ درصدی توسعه گلخانه ها/اختصاص تسهیلات به مناطق محروم

مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور گفت: از آغاز بکار دولت یازدهم سطح گلخانه‌های کشور با رشد ۲۰۰ درصدی از حدود ۸ هزار و ۸ هکتار به بیش از ۱۶ هزار هکتار تا پایان مهر ماه سال جاری رسیده است.

 • 8

تدوین آئین‌نامه ایجاد «کارگزاران برخط» در صنعت بیمه

یک مقام مسئول در بیمه مرکزی گفت: در حال نهایی کردن دستورالعمل مرتبط با آئین‌نامه جذب استارت‌آپ‌ها یا کارگزاران برخط در صنعت بیمه هستیم.

 • 8

تلاش نظام بانکی برای معماری احراز هویت

یک مقام مسئول در نظام بانکی با بیان اینکه معماری احراز هویت در نظام بانکی ایران دارای کاستی هایی است، گفت: برای برطرف کردن این کمبودها از فناوری بلاکچین بهره خواهیم گرفت.

 • 8

رییس بانک مرکزی: تاثیر بنزین بر بخش های دیگر به طور مستقیم در سال ۴ درصد است/ شرایط کشور از نظر ذخایر اسکناس و ارز بهتر شد

با کمک مردم و تلاش‌های همکارانم در دیگر بخش‌های اقتصادی بتوانیم نتایج بهتری را شاهد باشیم.

 • 8

دیدار دکتر ضرابی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان و برخی از معاونین و مدیران این دانشگاه دیدار کرد.

 • 7

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت هفته بسیج

حسین مهری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت هفته بسیج پیامی صادر کرد.

 • 8

برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات باند بزرگ پولشویی در مشهد

چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان قاچاق ارز و پولشویی در مشهد به ریاست قاضی منصوری برگزار شد.

 • 7