هفته طلایی بازار آتی ارز و سکه - انعقاد 124 هزار قرارداد

معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران، هفته گذشته با حجم قابل قبولی به کار خود پایان داد؛ به طوری‌که حجم و ارزش این بازار به ترتیب روی ارقام ۱۲۴ هزار و ۷۲۵ قرارداد و ارزش ۱۷ هزار و ۴۱۹ میلیارد ریال قرار گرفت که نسبت به معاملات دو هفته قبل رشد ۲۲ درصدی را تجربه کرد، چرا که حجم معاملات به ۱۰۲ هزار و ۸۸ قرارداد رسیده بود.
  • شنبه 23 بهمن 1395

اخبار => اخبار بورس

هفته طلایی بازار آتی ارز و سکه - انعقاد 124 هزار قرارداد

به گزارش بینا ، طبق روال معاملات آتی سکه ، سررسید آبان سال ۹۶ یعنی دورترین موعد تحویل بازار آتی به عنوان پُرطرفدارترین سررسید لقب گرفت؛ به نحوی‌که معامله گران ۱۰۹ هزار و ۹۱۴ قرارداد را به ارزش ۱۵ هزار و ۵۴۱ میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند. در رتبه دوم معاملات هفتگی آتی سکه، سررسید شهریور سال آینده قرار گرفت؛ در این سررسید ۱۰ هزار و ۱۸ قرارداد به ارزش یک هزار و ۳۶۲ میلیارد ریال منعقد شد.

قرارداد تحویل اسفند امسال نیز با ثبت دو هزار و ۴۱۹ قرارداد به ارزش ۲۹۷ میلیارد ریال در مکان سوم پُرمعامله ترین سررسید بازار آتی قرار گرفت. به همین ترتیب دو سررسید تیر و اردیبهشت ۹۶ نیز به ترتیب با یک هزار و ۲۹۶ قرارداد به ارزش ۱۷۱ میلیارد ریال و یک هزار و ۷۸ قرارداد به ارزش ۱۳۷ میلیارد ریال در انتهای جدول بازار آتی سکه قرار گرفتند.

نگاهی به آخرین روز معاملاتی

بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه) بیانگر آن است که در مجموع ۱۳ هزار و ۹۸۳ قرارداد منعقد شده است.

براساس آمار معاملات، سکه تحویل اسفند ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۲۲ هزار تومان، کاهش 0.2 درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۲۶۶ هزار تومان افت 0.27 درصدی را به ثبت رساند. از سویی سکه تحویل تیر سال آتی با نرخ یک میلیون و ۳۱۵ هزار تومان به فروش رسید و با کاهش 0.48 درصدی همراه شد.

همچنین سررسید شهریور ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان معامله و افت 0.4 درصدی را تجربه کرد و در پایان نیز سررسید آبان سال ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد و کاهش 0.48 درصدی را به ثبت رساند.

اگرچه سکه در بازار نقدی طی هفته گذشته نوسان ملایم‌تری را نسبت به هفته های اخیر تجربه می‌کرد، اما انتهای هفته گذشته بهای اونس در بازارهای جهانی دوباره افزایش یافت و تغییرات رو به بالایی را برای بهای سکه در روز جمعه ایجاد کرد.

ارسال نظر

ارسال


کانال تلگرام