نشست سالانه فدراسیون بورس‌های اروپایی- آسیایی

نشست سالانه و کمیته کاری فدراسیون بورس‌های اروپایی-آسیایی موسوم به فیاس (FEAS) به میزبانی فرابورس ایران از امروز دوشنبه 25 اریبهشت‌ماه در تهران آغاز به کار می‌کند.
  • دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 ساعت 16:44

اخبار => اخبار بورس

اخبار فرابورس ایران

به گزارش بینا , در بیست و سومین نشست فیاس که به مدت دو روز برگزار می‌شود، نمایندگانی از کشورهای قزاقستان، ترکیه، ارمنستان، قبرس، انگلیس، عمان و سوریه حضور دارند و برگزاری نشست کمیته اجرایی و مجمع فوق‌العاده در دستور کار قرار گرفته است؛ ضمن آنکه سخنرانی رئیس کمیته کاری، مدیرعامل فرابورس ایران، معرفی ایده فین‌استارز بین‌المللی و بحث و بررسی جهت ارائه راهکاری برای توسعه بازارهای کشورهای عضو از دیگر برنامه‌های این نشست به شمار می‌رود.

ارائه ایده فین‌استارز بین‌المللی با محوریت ایجاد یک دبیرخانه بین‌المللی برای این رویداد مهم از آنجا دارای اهمیت دوچندان است که استارتاپ‌های فعال در حوزه تکنولوژی مالی کشورهای عضو فیاس و همچنین بورس‌های آن کشورها خواهند توانست از این بستر نوآورانه منتفع شوند.

فدراسیون بورس‌های اروپایی-آسیایی 35 عضو اصلی، ناظر و وابسته از بیش از 20 کشور جهان دارد و اعضای ایرانی (اصلی و وابسته) این فدراسیون شامل فرابورس ایران، بورس اوراق بهادار تهران، بورس کالای ایران، کانون کارگزاران، شرکت‌های سپرده‌گزاری مرکزی و مدیریت فناوری بورس تهران است.

این تشکل که به اختصار FEAS نامیده می‌شود در تاریخ ۱۶ مه ‌۱۹۹۵ با هدف ایجاد یک محیط منصفانه، کارا و شفاف در بازار بین اعضای فدراسیون تاسیس شده و تلاش دارد در حد امکان دادو ستد و تبادل دانش و تجربه را بین اعضای گروه تسهیل کند.

تقویت سطح همکاری، توسعه بازارهای اوراق بهادار کشورهای عضو، ارتقای روابط بین‌المللی و ارائه فرصت‌های پذیرش و داد و ستد اوراق بهادار منتشر شده در سطح منطقه، یکپارچه‌سازی قوانین و مقررات و استفاده از فن‌آوری جدید برای داد و ستد و امور پایاپای در بازارهای اوراق بهادار از دیگر اهداف تشکیل فدراسیون به شمار می‌رود.

ارسال نظر

ارسال


کانال تلگرام