معافیت ۲۰ درصدی مالیات شرکت‌های حاضر در بورس/ مزیت شرکت های بورسی شفافیت حساب ها است

معافیت ۲۰ درصدی مالیات شرکت‌های حاضر در بورس/ مزیت شرکت های بورسی شفافیت حساب ها است

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران گفت: شرکت‌های حاضر در بورس به دلیل شفافیت حساب‌های خود تا ۲۰ درصد از معافیت مالیاتی استفاده می‌کنند.

چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 19:43

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از سرپوش 

علی صحرایی در گفت‌وگو با فارس، در مورد اینکه حضور شرکت‌های سهامی عام در بورس چه مزیت‌هایی دارد و چگونه می‌توان تعداد بیشتری شرکت را به حضور در بورس ترغیب کرد، گفت: اطلاعات شرکت‌ها در بورس به صورت شفاف عرضه می‌شود و مدیران شرکت‌ها باید پاسخگو باشند، در حالی که بیرون از بورس شرکت‌ها گزارشگری صحیح و صریح ندارند.

به گفته این مدیر بورسی، انگیزه معافیت مالیاتی شرکتهای بورسی باعث می‌شود که شرکت‌ها رغبت بیشتری برای حضور در بورس داشته باشند.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در مورد اینکه معافیت مالیاتی شرکت‌های حاضر در بورس چقدر است، بیان داشت: این معافیت‌ها طبق قانون  به صورت شناور تا ۲۰ درصد برای شرکت‌های بورسی و ۱۰ درصد برای فرابورسی در نظر گرفته شده است و شرکت‌های حاضر در بازار بورس، دارای حساب‌های شفاف و روشنی هستند.

به گفته صحرایی مزیت شرکتهای بورسی در مقایسه با برخی شرکت‌های دیگر که دارای ۲ دفتر حسابداری هستند، شفافیت حسابها است. در بورس شفافیت وجود دارد و باید مکانیزم مالیاتی شرکت‌‌ها برای تشویق بیشتر به حضور در بورس به نفع شفافیت مالی اصلاح شود.

وی گفت: همچنین مکانیزم‌های مالیاتی برای کسانی که فعالیت شفاف اقتصادی در بورس دارند، باید اصلاح شود و شرکتهای بورسی مالیات کمتری بپردازند؛ باید از طریق سیاست مالی این امر پیگیری شود.

مدیر عامل بورس تهران اشاره کرد: به عنوان مثال درباره میزان مالیاتی که بر فروش سهام تعلق می‌گیرد، صرف نظر اینکه سهامدار هنگام فروش سهام سود کرده و یا زیان دیده باشد، باید مالیاتش پرداخت شود، در حالی که مالیات باید بر سود سهام تعلق گیرد.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران  افزود: از طرفی عدم آشنایی مردم با بورس از دلایل رغبت کمتر برای حضور در بازار سرمایه است که باید از طریق آموزش و فرهنگ‌سازی و رسانه‌ها و رسانه ملی مردم را با بورس آشنا کنیم.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در مورد اینکه چرا شرکـت‌های سهامی عام رغبت کمتری برای حضور در بورس دارند، عنوان کرد: باید با ابزار معافیت مالیاتی و شفاف شدن حساب‌ها آنها را به حضور در بورس تشویق کنیم.

* عرضه سهام پلی پلروپیلن جم ارز بازار را ۴۵۰۰ میلیارد تومان بالا می برد

صحرایی همچنین با اشاره به عرضه اولیه شرکت پلی پروپیلن جم گفت: فرهنگ‌سازی کمک می‌کند تا شرکت‌ها و مردم بیشتر در بورس حاضر شوند و این شرکت که عضو خانواده شرکت‌های بورس می‌شود ۵۳۱ اُمین شرکت در بورس به شمار می‌رود که ۱۰ درصد از سهام آن به عنوان عرضه اولیه در روز دوشنبه ارائه شد که با قیمت‌های جاری به صورت برآوردی ۴۵۰۰ میلیارد تومان ارزش روز بازار را بالا خواهد برد.

وی همچنین در مورد ابزارهای مالی اسلامی مانند فروش دین گفت: در جلسه آینده بورس این ابزارها بررسی می‌شود.

*کیفیت گزارش دهی شرکت های بورسی ارتقا یابد

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در مورد گزارش‌دهی شرکت‌های بورسی گفت: کیفیت اطلاع‌رسانی و گزارش‌دهی شرکت‌های بورسی بای ارتقا یابد.

صحرایی در مورد بین‌المللی شدن بورس گفت: ایجاد بورس‌های بین‌المللی در مناطق آزاد اقدام مناسبی برای بین‌المللی شدن بورس به شمار می‌رود.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 41

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 44

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 51

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 48

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 32

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 39

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 31

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 40

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 44

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 38

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 43

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 37

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 43

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 38

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 35

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 36

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 64

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 48

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 42

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 39