مسوولان از پشت کوه نیامدند/ در برابر ممنوعیت رمزارزها مقاومت کردم و طعنه شنیدم

مسوولان از پشت کوه نیامدند/ در برابر ممنوعیت رمزارزها مقاومت کردم و طعنه شنیدم

وزیر اقتصاد تاکید کرد که در برابر ممنوعیت رمزارزها مقاومت کردم و طعنه شنیدم.

دوشنبه 4 شهریور 1398 ساعت 23:44

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از سرپوش 

به گزارش ایلنا، فرهاد دژپسند در نشست تخصصی بررسی فرصت‌ها و راهکارهای توسعه فناوری‌های مالی(فین‌تک) با بیان اینکه از ۱۰ ماه قبل که برای وزارت‌اقتصاد برنامه نوشتم و شرایط کشور متلاطم بود به من گفتند اقتصاد مقاوم می‌خواهیم اما من بر اقتصاد هوشمند تاکید داشتم.

وی با بیان اینکه در دنیا هوشمند بسیاری از مقررات و قواعد و سبک‌ها تغییر می‌کند، ادامه داد: در دنیا هوشمند کارکرد انسان‌ها هم تغییر خواهد کرد و انسان در آن شرایط به فلسفه خدمت نزدیک می‌شود.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه طیفی با تمام وجود در این حوزه کار می‌کنند که چگونه صحنه‌ها  و حوزه را به تسخیر خود در بیاورند، ادامه داد: این نگاه امیدبخشی است و در جوانان فعال در این حوزه این امید را می‌بینم.

دژپسند با بیان اینکه برای راه‌اندازی اقتصاد هوشمند باید فونداسیون آن را ایجاد کنیم، گفت: حوزه‌های مالیات، گمرک، بورس، کسب و کار و... قابلیت الکترونیکی شدن را دارند و باید سرویس الکترونیکی در تمام این حوزه‌ها ایجاد کنیم که فونداسیون هوشمندسازی خواهد بود.

وی با اشاره به صحبت‌های برخی فعالان فین تک در جلسه گفت: عده‌ای از این گله‌مند هستند که برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها در برابر مجوزها و ارایه اطلاعات مقاومت می‌کنند اما به‌طور قطع بدانید این مقاومت نیست و مراقبت است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه بنده مطلع هستم رییس سازمان بورس به‌دنبال استفاده از تکنولوژی‌های جدید است تا بتواند با استفاده از نوآوری‌ها در این حوزه جهش‌نمایی داشته باشیم و به‌طور قطع سازوکار بورس با مقاومت در برابر فین تک‌ها مغایر است اما باید از کاربران خود هم مراقبت کند.

وی با بیان اینکه بهبود و فضای کسب و کار به شدت امیدوار کننده است، ادامه داد: توانمندی در این حوزه وجود دارد و شاهد رشد در این حوزه خواهیم بود.

دژپسند با اشاره به جلوگیری از ایجاد دوگانگی حاکمیت و بیزینس در این حوزه اظهار داشت: این دوگانگی سم است و اگر تبدیل به مقاومت شود سدی در مقابل همه ایجاد می‌کند که قابل شکاف نخواهد بود.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: حوزه‌های مانند بورس، بیمه مرکزی، گمرک و... نگران کاربران خود هستند که این به معنای مقاومت در برابر فین تک‌ها نیست.

دژپسند افزود: این‌ها بر مبنای سنت و روش‌های سنتی شکل گرفتند و سخت است که بتوانند از اصل خود فاصله بگیرند و موضوع فقط بورس، بیمه ، گمرک و غیره نیز بلکه موضوع بازار و نهاداست.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه همه برای رشد به محیط آزاد نیاز داریم ادامه داد: این محیط آزاد حتما باید در چارچوب مقررات باشد وگرنه به کاربران ممکن است آسیب برساند.

وی با بیان اینکه بنده حامی حضور فین تک‌ها و روش‌های مالی جدید هستم، گفت: در اسفندماه سال ۹۶ که شورای مبارزه با پولشویی رمزارزها را ممنوع کرد و برخورد با آن داشت در برابر آن مقاومت کردم و طعنه شنیدم و معتقدم باید در چارچوب مقررات به روش‌های جدید توجه کرد.

وی با بیان اینکه آزادی می‌خواهیم اما اگر آزادی مقررات نداشته باشد سم است، ادامه داد: انرژی حاکمیت را در اختیار خود قرار بدهید و فین‌تک‌ها را توسعه دهید. باید بتوانیم کوتاهی دوره‌های قبل در این حوزه را جبران کنیم و کمیته‌ای با حضور نمایندگان بانک مرکزی، بورس، بیمه و ... برای شناسایی و رفع مشکلات تشکیل دهیم.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه دولتمردان از پشت کوه نیامدند و در مقابل هر نوع‌آوری مقاوم نیستند، گفت: عده‌ای فکر می‌کنند تمام دولت مردان از پشت کوه آمدند و در مقابل هر سیاست جدیدی مقاومت می کنند این درحالی است که رهبری که عالی‌ترین مقام کشور است به‌طور مرتب جلساتی با این طیف‌ها از جمله استارت‌آپ‌ها ، شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار می‌کنند که اصلا این جلسات اطلاع‌رسانی هم نمی‌شوند.

وی ادامه داد: می‌توان با همکاری نهادها و دستگاهای مختلف در چارچوب قوانین، موانع و مشکلات در این حوزه را برطرف کرد.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

رئیس اتحادیه: بازار طلا آرام تر می شود/ از فروش اینترنتی طلا جلوگیری می کنیم

امسال در بازار طلا و ارز نوساناتی وجود داشته اما قیمت ها نشان می دهد، هر روز که جلوتر می رویم، به آرامش بازار بیشتر نزدیک می شویم چون قیمت ها معمول و معقول نوسان داشته است مثل انس جهانی که در هفته گذشته به نزدیک 1560 دلار رسید که امروز باز به زیر 1500 دلار برگشته است. اما خوشبختانه ما در بازار ایرا ...

 • 15

بیمه رایگان یک آهن فروش میلیاردر/تعیین تکلیف ۸۰ هزار چند بیمه ای

ساری - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: یک فرد به رغم داشتن فروشگاه آهن آلات و درآمدهای میلیاردی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه همگانی سلامت است که با اجرای طرح تعیین مزد، عدالت محقق می شود.

 • 36

بزرگترین مرکز خدمات‌رسانی بیمه‌ای شرق کشور افتتاح شد

بزرگترین و مجهزترین مرکز خدمات‌رسانی بیمه‌ای شرق کشور در مشهد با حضور مدیرعامل بیمه ایران افتتاح شد.

 • 17

کاهش ۳۸۰۰ واحدی شاخص بورس

پس از رشد فزاینده نماگر اصلی بورس در روز گذشته این شاخص امروز ۳۸۴۳ واحد افت کرد و به کانال ۳۰۲ هزار واحدی بازگشت.

 • 34

انتقال شعبه بانک توسعه صادرات در آستارا به شعبه رشت

شعبه بانک توسعه صادرات ایران در شهرستان آستارا به شعبه رشت در استان گیلان انتقال می یابد.

 • 16

هفتمین دوره ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه برگزار می‌شود

هفتمین دوره ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور، با حمایت شرکت بیمه تعاون توسط دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

 • 18

کشاورزان آمریکایی ۵ میلیارد دلار کمک‌هزینه دریافت کردند

رییس ارتباطات وزارت کشاورزی آمریکا گفت که این وزارتخانه در جدیدترین دور کمک مالی در برابر جنگ تجاری با چین، ۴.۰۷ میلیارد دلار به کشاورزان آمریکایی پرداخت کرده است.

 • 31

گوانتانامو، گران‌ترین بازداشتگاه جهان: هر زندانی ۱۳ میلیون دلار

زندان گوانتانامو که ۱۸ سال پیش برای نگهداری بازداشت‌شدگان به اتهامات تروریستی تاسیس شد، گران قیمت‌ترین زندان جهان شده است.

 • 32

قیمت دلار ۲۶ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

قیمت فروش هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز، ۲۶ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید.

 • 33

بازار سرمایه به جهش بیشتری نیاز دارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: بازار سرمایه روند بسیار خوبی را طی می‌کند و به جهش بیشتری نیاز دارد.

 • 11

همتی: ارتباط بانکی ایران و روسیه با سپام برقرار شده است

رئیس‌کل بانک مرکزی خبر داد ارتباط بانکی ایران و روسیه از طریق پیام‌رسان روسی و سپام بانک مرکزی بدون نیاز به سویفت برقرار شده است.

 • 18

برخی مدیران دچار روزمرگی شدند/اجرای ۹طرح بزرگ سرمایه‌گذاری در نیر

نیر - فرماندار شهرستان نیر با بیان اینکه برخی مدیران دچار روزمرگی شده اند، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید در تمامی شرایط با برنامه و منسجم پیش روند.

 • 16

کم رونقی معاملات در سامانه نیما/محدودیت واردات قیمت را کاهش داد

فعالان بازار ارز می‌گویند که هم اکنون عرضه در سامانه نیما، نسبت به تقاضا پیشی گرفته و همین امر منجر به کاهش معاملات این سامانه شده؛ اگرچه برخی روزها قیمت دلار نیمایی بیشتر از بازار است.

 • 17

تسهیلات ۳ هزار میلیاردی سیستم بانکی به مددجویان کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت تسهیلات تکلیفی ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی سیستم بانکی به مددجویان کمیته امداد خبر داد.

 • 22

مشهد مرکز واردات دلار شرق کشور است/ ورود فراوان دلار از هرات ،دلیل ارزانی اسکناس درمشهد/دلارهراتی بر بازار ارز کشور هم تاثیر دارد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: بازار دلار رابطه مستقیمی با سیاست دارد و دقیقا به همین دلیل هیچ پیش بینی هم برای این بازار وجود ندارد.

 • 17

۷ نکته درباره آرامکو، سودآورترین شرکت جهان

شرکت ملی نفت عربستان سعودی که بانام سعودی آرامکو شناخته می‌شود، با تولید و فروش روزانه ۱۰ میلیون دلار بشکه نفت خام و همچنین گاز طبیعی در صدر فهرست شرکت‌هایی قرار گرفت که در نیمه اول سال ۲۰۱۷ میلادی بیشترین سهم از اقتصاد جهانی را به خود اختصاص داده بودند.

 • 17

کتاب‌های نادر در یک مزایده

یک حراجی واقع در شیکاگو مجموعه‌ای ‌از کتاب‌های نادر یک مجموعه‌دار خصوصی را در ماه نوامبر به مزایده می‌گذارد.

 • 14