صعود ۱۱۹۰۰ واحدی شاخص بورس

صعود ۱۱۹۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس با رشد ۱۱۹۲۷ واحدی در پایان معاملات روز جاری به ۴۵۹ هزار و ۷۹ واحد رسید و برای اولین بار وارد کانال ۴۵۹۰۰۰ واحدی شد

پنجشنبه 24 بهمن 1398 ساعت 3:29

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد حداقل ۲.۵ درصدی مواجه شدند.

رشد شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۱۹۲۷ واحد رشد معادل ۲.۶۷ درصد به ۴۵۹ هزار و ۷۹ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۳۱۸۲ واحد افزایش معادل ۲.۶۷ درصد به ۱۲۲ هزار و ۵۰۵ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۳۶۰۳ واحد رشد معادل ۲.۴۸  درصد به ۱۴۸ هزار و ۹۳۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۴۰۳ واحد افزایش، معادل ۲.۴۸ درصد به ۹۹ هزار و ۳۲۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۴۵۹۸ واحد کاهش، معادل ۲.۷۰ درصد به ۵۵۵ هزار و ۷۳۴ واحد، شاخص بازار اول با ۸۸۰۵ واحد افزایش معادل ۲.۷۳ درصد به ۳۳۰ هزار ۹۵۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۳۶۴۵ واحد رشد معادل ۲.۵۶ درصد، به ۹۴۵ هزار و ۸۰۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « کگل با ۵۱۰ واحد، اخابر با ۴۹۸ واحد، پارس با ۴۵۰ واحد، فملی با ۴۳۲ واحد، کچاد با ۴۲۱ واحد، وغدیر با ۴۰۷ واحد و وبملت با ۳۹۰ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «اطلاعات و ارتباطات با ۲۰ واحد صعود معادل ۴.۹۸ درصد به ۴۳۱ هزار واحد، انتشار و چاپ با ۶۹۰۳۰ واحد افزایش معادل ۴.۸۰ درصد به یک هزار ۵۰۶ واحد، وسایل ارتباطی ۸۹۷ واحد رشد معادل ۴.۷۱ درصد به ۱۹ هزا رو ۹۴۲ واحد، چند رشته ای صنعتی ۱۹۸۹ واحد افزایش معادل ۴.۶۵ درصد به ۴۴ هزار و ۸۰۸ واحد، رایانه با ۱۵۴۲ واحد رشد، معادل ۴.۴۹ درصد به ۳۵ هزار و ۸۹۲ واحد، محصولات کاغذ با ۴۸۶۰ واحد رشد معادل ۴.۲۸ درصد به ۱۱۸ هزار و ۴۵۲ واحد، اداره بازارهای مالی با ۲۲ واحد رشد معادل ۴.۱۵ درصد به ۵۶۳ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «ثاخت، ختور، چکاران، خلنت، بسویچ، بورس و کفپارس» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «بکاب، قصفها، سنیر، کترام، سهرمز، سهگمت و لسرما» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۷۲۵ هزار نوبت معاملاتی، ۶ میلیارد و ۹۹۴ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۳۷ هزار و ۸۳۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 32

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 35

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 28

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 56

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 35

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 28

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 26

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 32

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 29

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 37

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 34

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 28

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 28

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 25

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 24

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 26