شوک عرضه ۴۰ هزار میلیارد تومانی سهام در بورس

شوک عرضه ۴۰ هزار میلیارد تومانی سهام در بورس

یک کارشناس بازار سرمایه درباره تاثیر دو عرضه بزرگ ۴۰ هزار میلیارد تومانی سهام در بورس که هفته گذشته وزیر اقتصاد اعلام کرد، اظهار داشت: در صورت انجام این عرضه، بورس با یک شوک مثبت ویرانگر مواجه می‌شود.

جمعه 19 مهر 1398 ساعت 0:49

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

احساس نیک سرشت در گفتگو با خبرنگار ایبِنا اعلام کرد: عرضه سهام ۴۰ هزار میلیارد تومانی سهام دو شرکت که وزیر اقتصاد هفته گذشته وعده آن را داد، همانند یک شوک ویرانگر مثبت در بازار سهام همه نگاه سرمایه گذاران را به سمت خود می کشاند و در این فضا می توان انتظار داشت که نقدینگی های تازه با سرعت بیشتری روانه بازار سرمایه شود و رونق بورس ارتقا یابد.

اقبال سهامداران حقیقی و حقوقی

این تحلیل‌گر بازارهای مالی در خصوص این مسئله که فضای فعلی بورس را تا چه میزان آماده اینگونه عرضه ها می‌داند نیز اظهار داشت: به طور سنتی فرمول زمان عرضه سهام در بورس به این صورت است که در شرایط رونق، اقبال عمومی سهامداران حقیقی و حقوقی از خرید سهام بیشتر از شرایط متعادل و حتی رکود است و این روزها بازار سهام در بهترین شرایط برای عرضه های تازه قرار دارد و با انجام آن عمق بازار سهام نیز افزایش پیدا می‌کند.

چشم انداز بازار سهام

وی در ادامه درباره چشم انداز بازار سهام در نیمه دوم سال جاری نیز گفت‌: رشد شاخص ها به همراه حجم و ارزش معامالات تالار شیشه‌ای در شرایط فعلی و از سویی دیگر گزارش های ناشران بورسی که اغلب با رشد سود در پیش بینی ها مواجه شده نیز حاکی از آن است که روند صعودی بورس با شتاب ادامه خواهد داشت، اما به هر حال ریسک های موجود سیاسی و اقتصادی نیز می‌تواند اندکی در حرکت این بازار تاثیرگذار باشد.

توصیه به سهامدران تازه وارد

نیک سرشت به مسئله خرید سهام از سوی سهامداران تازه وارد نیز اشاره کرد و افزود: به هر حال رونق بخش بودن بورس نسبت به سایر بازارهای مالی موازی دیگر همه سرمایه گذاران را برای ورود به این بازار وسوسه می کند، اما نکته مهم این است که اینگونه سهامداران باید با نگاه بلندمدت وارد بازار سهام شوند و با هدف کسب سود در کوتاه مدت در بازار سرمایه اقدام به فعالیت نکنند چرا که نوسان های طبیعی این بازار باعث می‌شود که اینگونه سرمایه گذاران با نگاه تردید آمیز به فعالیت در این بازار بپردازند و اگر با تحلیل بنیادی در بازار سهام اقدام به سرمایه گذاری کنند اینگونه آسیب ها کمتر به وجود می آید.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

«کیان‌کرد» زنده شد

از دو سال پیش مشکلاتی در زمینه جذب سرمایه در گردش برای شرکت کیان کرد ملایر ایجاد شد ‏و رفع مشکلات این شرکت و پیدا کردن راهکاری برای جذب تسهیلات و پرداخت معوقات حقوق ‏کارگران آن از دغدغه های مسئولان بود.‏

 • 154

روز توقف در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 173

مهمانان جدید اقتصاد ایران

دنیای اقتصاد : ...

 • 92
 • 89

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در اولویت کار بانک ها قرار گیرد

اراک- مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: بانک ها پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف را برعهده دارند، اما باید پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در اولویت کار آنها قرار گیرد.

 • 115

کاهش ۱۱ درصد تجارت خارجی به دلیل اصلاح پایه صادراتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگرچه تجارت خارجی در ۷ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است، اما این کاهش ناشی از اصلاح قیمت پایه صادراتی است.

 • 96

عملکرد بانک های مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب است

اراک- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته، عملکرد بانک های استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب بوده و ۳۵۰۰ شغل ایجاد شده است.

 • 102

اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است، گفت:در این نوع مقاومت جامعه یاد می گیرد که بحران را چگونه به فرصت تبدیل کند.

 • 110

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا/ تسویه حقوق کارگران تا دو هفته

معاون امور روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بانک کشاورزی متعهد شده تا حداکثر ۱۵ روز نسبت به تسویه مطالبات معوق کارگران آذرآب اقدام کند، از احتمال واگذاری این شرکت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.

 • 108

"ریال" جان گرفت "دلار" بی‌رمق شد

فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران قرار بود سبب فروپاشی اقتصاد ایران شود، اما با بازگشت ثبات به اقتصاد، نه تنها ارزش پول ملی در طول یک سال گذشته تقویت شده، بلکه ایران را در مسیر رشد قرار داده است.

 • 115

شارژر ۵ دلاری برای شارژ سریع گوشی

یک شرکت تجاری شارژری را تولید کرده که در عرض نیم ساعت می تواند ۸۰ درصد از باتری گوشی را پر کند. نکته جالب اینکه قیمت این شارژر تنها ۵ دلار است.

 • 105

نرخ سود قطعی بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی نوین اعلام شد

شرکت بیمه نوین بار دیگر هدف استمرار در پرداخت سود مشارکت در منافع بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی خود را محقق و در همین راستا نرخ سود قطعی این بیمه‌نامه‌ها در سال ١٣٩٧ را ١٩.٥٥ اعلام کرد.

 • 101

بانکداری دیجیتال و شرکتی ابزاری در ارائه خدمت بهتر به مشتریان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در نشست هم اندیشی با مدیران استانی این بانک گفت: با مشارکت فعال تمامی ارکان بانک در صف و ستاد درصدد برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و نیازسنجی صحیح آنان هستیم.

 • 104

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 102

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 98

آرامکوی سعودی در ۹ماهه سال جاری میلادی ۶۸ میلیارد دلار سود کرد

شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد که سود خالص این شرکت در ۹ ماه ابتدایی امسال به ۶۸ میلیارد دلار رسیده است.

 • 109

افزایش جزئی قیمت دلار در بازار / نرخ به ۱۱۳۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ در صرافی‌های بانکی برای خرید ۱۱۲۰۰ تومان و برای فروش ۱۱۳۰۰ تومان است.

 • 104

نرخ خرید دلار افزایش یافت

قیمت فروش ارز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز ثابت بود، اما قیمت خرید آن با افزایش ۵۰ تومانی همراه بود.

 • 92