شرط تداوم رشد بازار سهام

شرط تداوم رشد بازار سهام

یک کارشناس بازار سرمایه در پیش‌بینی ادامه روند صعودی شاخص بورس گفت: تا زمانی که نقدینگی در بازار سرمایه وجود داشته باشد، رونق بورس ادامه‌دار خواهد بود.

سه شنبه 9 مهر 1398 ساعت 13:43

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

محمود آقایی در گفتگو با ایبِنا روند کنونی معاملات در بازار سرمایه را روند صعودی قدرتمندی برای شاخص و قیمت سهام شرکت‌های مختلف ارزیابی کرد و گفت: دلیل قدرتمند بودن این روزند صعودی افزایش پیاپی شاخص بورس بدون اصلاح و استراحت چشمگیر است که بدون شک دلیل اصلی آن نقدینگی قابل توجهی می‌باشد که به سمت بازار سرمایه روانه شده است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: علاوه بر این حجم و ارزش بالای معاملات نیز که به‌صورت مستمر در این بازار وجود دارند نیز تایید کننده ورود نقدینگی جدید به بازار سهام است و بر این اساس باید تاکید کرد تا مادامی که نقدینگی در بازار سرمایه حضور و میل به دادوستد سهام داشته باشد، این روند ادامه‌دار خواهد بود.

وی اضافه کرد: این روزها نماد معاملاتی مربوط به گروه خودرویی و بانکی بیش از سایر گروه‌ها مورد توجه سهامداران است که یکی از دلایل آن رشد کمتر این نمادها نسبت به سایر گروه‌ها در هفته‌های گذشته بوده است.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: یک از نکات قابل توجه در خصوص وضعیت کنونی بازار سهام این است که به دلیل رکود حاکم بر سایر بازارها و حتی در برخی موارد کاهش شدیدی که در بازار مسکن شاهد هستیم، سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند نقدینگی خود را به سمت بورس به عنوان بازاری که این روزها بازدهی مناسبی را نصیب سرمایه‌گذاران خود می‌کند، روانه کنند.

وی اذعان داشت: این در حالی است که مختصات و ویژگی‌های بازار سرمایه با سایر بازارها متفاوت است و این بازار پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. بنابراین بهتر است که سرمایه‌گذاران به ویژه تازه‌واردان به بورس برای حضور در این بازار بررسی‌های زیادی داشته باشند و با حضور در صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک حضور خود در این بازار را کنترل کنند.

این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: از سوی دیگر به سهامداران پیشنهاد می‌شود در صورتی که بخواهند مستقیما اقدام به خرید و روش سهام کنند، حتما سبدی از سهام را تشکیل دهند که تحت تاثیر عوامل مختلف سرمایه‌ آنها کاهش چشمگیر نداشته باشد.

وی همچنین در پیش‌بینی ادامه روند کنونی بازار سرمایه تصریح کرد: تا مادامی که نقدینگی در این بازار باشد، روند صعودی شاخص بورس و رشد قیمت‌ها دور از انتظار نخواهد بود، بنابراین در روزهای آینده اگر هم اصلاح و استراحتی در شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها رخ دهد، کوتاه‌مدت بوده و این اصلاح چشمگیر نخواهد بود.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 42

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 44

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 54

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 49

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 33

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 40

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 32

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 41

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 46

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 39

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 44

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 38

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 44

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 40

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 37

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 37

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 66

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 49

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 44

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 39