شتاب رشد نماگر بورس کاهش یافت

شتاب رشد نماگر بورس کاهش یافت

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد ۳۵۰ واحدی به ۲۳۰ هزار و ۶۱۷ واحد رسید.

پنجشنبه 23 خرداد 1398 ساعت 6:21

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که اکثر شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند اما در عین حال شاهد نوسان در تالار شیشه ای نیز بودیم.

افت و خیز شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۵۰ واحد رشد معادل ۰.۱۵ درصد به ۲۳۰ هزار ۶۱۷ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۹۹ واحد افزایش معادل ۰.۱۵ درصد به ۶۵ هزار ۳۴۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۳۹۲ واحد رشد معادل ۰.۶۹ درصد به ۵۷ هزار و ۲۵۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۶۹ واحد افزایش، معادل ۰.۶۹ درصد به ۳۹ هزار و ۳۲۸ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۵۵) واحد کاهش، معادل (۰.۱۰) درصد به ۲۶۱ هزار و ۱۷۳ واحد، شاخص بازار اول با (۹۹) واحد افت معادل (۰.۰۶) درصد به ۱۷۰ هزار ۸۹۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۳۴۶ واحد صعود معادل ۰.۵۲ درصد، به ۴۵۴ هزار و ۳۷۶ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۴ نماد « اخابر با ۲۹۶ واحد، همراه با ۲۶۶ واحد، رمپنا با ۱۶۲ واحد و رانفور با ۱۰۷ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چوبی با ۲۶۴۴۵ واحد صعود معادل ۹.۶۵ درصد به ۳۰۰ هزار و ۴۲۷ واحد، رادیویی با ۱۱۱ واحد افزایش معادل ۶.۰۶ درصد به یک هزار و ۹۷۵ واحد، وسایل ارتباطی با ۲۷۶ واحد رشد معادل ۴.۶۵ درصد به ۶ هزار و ۲۲۸ واحد، کاشی و سرامیک با ۲۱۹ واحد افزایش معادل ۳.۴۶ درصد به ۶ هزار و ۵۴۲ واحد، فنی مهندسی با ۶۱ واحد رشد، معادل ۳.۴۶ درصد به یک هزار و ۸۲۷ واحد، زراعت با ۱۱۸۰ واحد افزایش معادل ۳.۳۶ درصد به ۳۶ هزار و ۳۲۷ واحد، انتشار و چاپ با (۲۹۰۲۴) واحد رشد معادل (۴.۲۰) درصد به ۶۶۱ هزار و ۳۸۰ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص میکند: قیمت سهام نمادهای «خپویش، بکام، غگل، چفبیر، غالبر، اخابر و ستران» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «دیران، ساربیل، دکوثر، دامین، والبر، دالبر و کساپا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۳۵۷ هزار نوبت معاملاتی، ۵ میلیارد و ۳۷ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۸۷۳ هزار و ۵۶۲ میلیارد تومان رسید.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت دلار شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس)، امروز شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید.

 • 28

جزئیات نرخ رسمی انواع ارز/قیمت یورو و پوند افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز(۲۳ شهریور۹۸) اعلام کرد که بر اساس آن، قیمت ۲۹ ارز همانند یورو و پوند نسبت به روز پنج شنبه افزایش و نرخ ۱۰ واحد پولی کاهش یافت.

 • 11

سهم صنعت جلبک در اقتصاد کشور بیشتر می‌شود

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی، اقدام به تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری های زیستی در بخش های مختلف کرده است.

 • 8

ترامپ خواهان نرخ بهره منفی در آمریکا شد

رئیس جمهور آمریکا در انتقادات جدید خود از مدیران بانک مرکزی این کشور از آن‌ها خواست نرخ بهره را کاهش دهند.

 • 12

تحریم های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه کره شمالی

به تازگی سه گروه مرتبط با دولت کره شمالی هدف تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت. طبق گفته این وزارتخانه، این گروه‌ها در حملات به زیرساخت‌های مالی و سرقت میلیون‌ها دلار پول از نهادهای مختلف دست داشته‌اند.

 • 10

آخرین فرصت برای بهره مندی از جوایز طرح همراز بانک سینا

دومین مرحله قرعه کشی طرح همراز باشگاه مشتریان بانک سینا پایان شهریورماه سال جاری برگزار می شود.

 • 12

ادامه تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت

ناظر بازار سهام با صدور اطلاعیه اعلام کرد: تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت به مدت ۱۰ روزه دیگر «تا تاریخ ۶ مهر ماه ۹۸» تمدید شد.

 • 18

انعقاد تفاهمنامه همکاری بانک تجارت با سازمان نوسازی مدارس کشور

بانک تجارت سه باب مدرسه در مناطق سیل زده استانهای لرستان، گلستان و لرستان احداث می کند.

 • 11

اعطای جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام به مرتضی اکبری

سازمان همکاری اسلامی (OIC) جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را به دکتر مرتضی اکبری مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اعطا کرد.

 • 18

شاخص بورس از ۳۰۰ هزار واحد عبور کرد

شاخص بورس برای اولین بار در تاریخ بازار سهام با رشدی بیش از ۳۰۰۰ واحدی از مرز ۳۰۰ هزار واحد نیز عبور کرد.

 • 17

عقب‌گرد دلار در برابر نرخ بهره منفی اروپایی

افزایش امیدواری‌ها به توافق بر سر برگزیت باعث تقویت ارزش پوند در برابر همتایانش شد.

 • 11

ابلاغ دولت وافتادن ورزش از چاله به چاه/همه چیز بااجازه بانک مرکزی

فدراسیون‌های ورزشی که مدتهاست به دنبال راهی برای فرار از پرداخت مالیات هستند با ابلاغ جدید دولت به خواسته‌شان می‌رسند اما دیگر بدون اجازه بانک مرکزی اجازه هیچ مراوده مالی نخواهند داشت!

 • 11

صنایع پیشتاز رشد

ابوالفضل عسگری /کارشناس بازار سرمایه ...

 • 11

قیمت‌ها حباب است؟

شهریار هاشمی/ طباطبایی کارشناس بازار سرمایه ...

 • 13

کانادا در اقدامی خصمانه اموال دولت ایران را به فروش گذاشت

کانادا در اقدامی غیرمعمول، بخشی از اموال متعلق به ایران را پس از مصادره به فروش گذاشت و پول حاصل از این اقدام را به افرادی تحت عنوان «قربانیان تروریسم» پرداخت کرد.

 • 12